Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525983 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Batman
« Válasz #1320 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 21:04:02 »
Valamiért nem csak a filmektől, a képregényektől is el várom azt a bizonyos pluszt. A Semices DC kiadványok közül is a Batman első nyolc száma és a Superman első számai jöttek be igazán, míg az összevont kiadványokból egy kezemen meg tudom számolni, hány történet tetszett igazán és szívesen olvasnék újra. Legyen valami súlya vagy mondandója a cselekménynek. Képregénybe nagyon ritkán bontják ki rendesen a karaktereket. Olykor hátrány tud lenni, mikor ütősebb sztorira vágyunk. Nem mindig kezelik jól az arányokat. Sokszor elcsúsznak az írók a banánhéjon és max az alapvető igényeket szolgálják ki általában.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1321 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 20:02:28 »
Kaine, vastagabb, gerinces Batman különszámra, a későbbiekben lehet számítani? A The Dark Knight Returns esetleg, vagy az nem megoldható? :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1322 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 20:18:15 »
Nem, 2-300 oldalas különszámok nem várhatók.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1323 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 20:21:42 »
És úgy nem lehetne, hogy szét bontani?
Akkor nem gerinces lenne, hanem kapnánk több különszámot.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1324 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 20:22:12 »
Nem lehet több különszám sem.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1325 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 20:26:09 »
Ez esetben gondolom kiesnek a körből az olyan címek, mint az általam fentebb említett is, valamit a Legends of the Dark Knight sorozat részei is?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1326 Dátum: 2015. Augusztus 21. - 12:23:13 »
Csak a hosszabbak.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1327 Dátum: 2015. Augusztus 26. - 13:46:05 »
Megjelent a Batman 10.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #1328 Dátum: 2015. Augusztus 27. - 00:57:10 »
előfizetőkhöz megérkezett már? én még nem kaptam meg.

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Batman
« Válasz #1329 Dátum: 2015. Augusztus 27. - 17:21:13 »
Előfizetőként én még ma sem kaptam meg. Ez normális?

patrickburnsred

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 25
    • tumblr
Re:Batman
« Válasz #1330 Dátum: 2015. Augusztus 27. - 20:47:25 »
Én őszintén megmondom, alig értettem a mostani Batman sztorit, de remélem nem csak én vagyok így ezzel.

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Batman
« Válasz #1331 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 06:32:19 »
Előfizetőként én még ma sem kaptam meg. Ez normális?

Még én sem kaptam meg, sőt a postást sem láttam tegnap, kezd gyanús lenni... :twisted:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1332 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 12:22:26 »
A 10-es számot nem kaptátok meg előbb, ahogy általában, mert a hosszú hétvége miatt a nyomdában szünet volt, így ugyanaznap került az újságoshoz, mint a postához. Nekik meg kell két nap biztosan. Szerintem ma már megérkezik mindenhova.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Batman
« Válasz #1333 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 20:20:17 »
 Én megkaptam!  :kingpin: Szépen alakulgat mindkét történet, tetszik. Köszönet a poszterért!  ;D ;D :D ;)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1334 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 22:50:05 »
BATMAN #10.:

Jó: A minőségre mint mindig most sem lehet panasz. Külön köszönet a poszterért! ;) Mindkét történet rajza tetszett ezúttal, és sajnos itt meg is áll a dolog. A Ragadozók egyetlen pozitívuma talán a rajz mellett még, Barbara külön kis szösszenetei, amik érdekesnek bizonyulnak.
Rossz: Nem értem Morrison-t, mégis mi motoszkált a buksijában mikor megírta ezt a Batman sztorit. És valaki árulja már, el mi a fene az a Zur-En-Arrh?? :headscratch: Valami olyasmibe vitték bele a figurát a szerkesztők ekkor, ami azt hiszem nagy hiba volt.
Összegezve: Egy zavaros Batman történet, és egy vidéki kis kaland a Ragadozókból, szép, Alex Ross poszterrel, a kövi szám borítója is szép lesz! ;)
Értékelésem: 5/10
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 28. - 22:55:28 írta balogh44 »

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #1335 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 23:12:26 »
Nem értem Morrison-t, mégis mi motoszkált a buksijában mikor megírta ezt a Batman sztorit.
Meszkalin, azt hiszem.  :D

És valaki árulja már, el mi a fene az a Zur-En-Arrh?? :headscratch: Valami olyasmibe vitték bele a figurát a szerkesztők ekkor, ami azt hiszem nagy hiba volt.
Zur-En-Arrh egy ezüst kori Batman alteregó. Úgyis írják, hogy Batman a Zur-En-Arrh-ról. Tudod ekkoriban voltak ezek a nagyon naív sztorik, mint a szivárványszínű Batman, amikor mindenféle színes ruhákban kellett szaladgálnia pl. és hasonlók. Valami olyasmit kell elképzelni, mint a 60-as évekbeli filmsorozat.

Egyébként egy Zur-En-Arrh nevű bolygóról, világból származó "Batman" a lila köpenyes. De hogy mit akar ezzel Morrison az számomra is rejtély. Bár én különösebben nem is szeretem azt, amit csinál.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #1336 Dátum: 2015. Augusztus 29. - 00:48:04 »
Én is elolvastam ma az aktuális számot.Mit mondjak? A rajzok még mindig szépek,a sztori még mindig kellőképpen izgalmas.
Birds of Prey.Azóta is nagyon tetszik.Nem tudok rosszat mondani rá.

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #1337 Dátum: 2015. Augusztus 29. - 12:11:50 »
Akinek nem teljesen áll össze a történet, ne aggódjon, most még nem is kell, a következő számban sok minden érthetővé válik. Így kérem, hogy aki olvasta eredetiben, ne legyen poéngyilkos.
Amúgy valóban, sok szál, amire itt csak utalgatnak, az 50-es, 60-as évek Batman-történeteiben gyökerezik, de azokat csak érintőlegesen, illetve tovább gondolva jeleníti meg Morrison. Ez a helyzet a Zur-En-Arrh-ral, de dr. Hurttel is.
Ha majd teljes lesz a kép, sztem mindenki egyetért abban, h zseniálisan beleszőtte a régi korok Denevéreit a mába, hogy ne legyen nevetséges. Az író egységként kezeli a valaha megjelent összes Batman-sztorit.
Sztem mi, olvasók is elszoktunk már attól, hogy nem áll össze AZONNAL a történet.
Általában mindent készre kapunk, érthetően, megmagyarázva -- itt a történésekből kéne következtetni, nincsenek magyarázószövegek. A következő számban lesz, úh türelem.
De ha vmi nem világos e szám kapcsán, írjátok meg, és ha nem érinti a következőt, igyekszem megválaszolni...

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #1338 Dátum: 2015. Augusztus 29. - 13:08:33 »
nekem is megérkezett még tegnap. szép a borító, király a poster is. a következő szám borítója is király lesz, bár ez a beállítás kicsit eltérhet a megszokottól.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1339 Dátum: 2015. Augusztus 29. - 20:13:59 »
Akinek nem teljesen áll össze a történet, ne aggódjon, most még nem is kell, a következő számban sok minden érthetővé válik. Így kérem, hogy aki olvasta eredetiben, ne legyen poéngyilkos.
Amúgy valóban, sok szál, amire itt csak utalgatnak, az 50-es, 60-as évek Batman-történeteiben gyökerezik, de azokat csak érintőlegesen, illetve tovább gondolva jeleníti meg Morrison. Ez a helyzet a Zur-En-Arrh-ral, de dr. Hurttel is.
Ha majd teljes lesz a kép, sztem mindenki egyetért abban, h zseniálisan beleszőtte a régi korok Denevéreit a mába, hogy ne legyen nevetséges. Az író egységként kezeli a valaha megjelent összes Batman-sztorit.
Sztem mi, olvasók is elszoktunk már attól, hogy nem áll össze AZONNAL a történet.
Általában mindent készre kapunk, érthetően, megmagyarázva -- itt a történésekből kéne következtetni, nincsenek magyarázószövegek. A következő számban lesz, úh türelem.
De ha vmi nem világos e szám kapcsán, írjátok meg, és ha nem érinti a következőt, igyekszem megválaszolni...
Nem értem Morrison-t, mégis mi motoszkált a buksijában mikor megírta ezt a Batman sztorit.
Meszkalin, azt hiszem.  :D

És valaki árulja már, el mi a fene az a Zur-En-Arrh?? :headscratch: Valami olyasmibe vitték bele a figurát a szerkesztők ekkor, ami azt hiszem nagy hiba volt.
Zur-En-Arrh egy ezüst kori Batman alteregó. Úgyis írják, hogy Batman a Zur-En-Arrh-ról. Tudod ekkoriban voltak ezek a nagyon naív sztorik, mint a szivárványszínű Batman, amikor mindenféle színes ruhákban kellett szaladgálnia pl. és hasonlók. Valami olyasmit kell elképzelni, mint a 60-as évekbeli filmsorozat.

Egyébként egy Zur-En-Arrh nevű bolygóról, világból származó "Batman" a lila köpenyes. De hogy mit akar ezzel Morrison az számomra is rejtély. Bár én különösebben nem is szeretem azt, amit csinál.

Köszi a válaszokat srácok, rátok mindig lehet számítani! ;)
Igen, a színes hacukákról láttam is régebben képeket, meg a különböző földönkívüliekről és robotokról is amit az 50-es évek, vigyori Batman füzeteiben voltak megtalálhatók, de ez a Zur-En-Arrh nekem új volt. Éppen ezért is írtam azt, hogy olyasmit csinál ez az író ami nem feltétlenül szolgál a képregény karakter hasznára, ez nem egy olyan unaloműző változtatás, mint pl. lerombolni Gotham-et, és csinálni belőle egy csili-vili japánt. Egy átlag képregény olvasó, pláne aki a 90-es évek magyar Batman-ein szocializálódott, kicsit nehezen veszi be.