Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525965 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1760 Dátum: 2016. Május 18. - 19:50:44 »
Gyorsan meg is vettem ma a Batmant, jó lett! Tetszettek a kis összefoglalók, és a fordítás is remek, sokadik alkallommal, immáron magyarul, és öröm volt olvasni. :) Remélem sikeres lesz, és jó sokáig, háborítatlanul mehet a Snyder-Capullo éra. ;D

Viszont sajnálom, hogy mostanában nem kerül elég nyomdai por a lapokra. A Marvels első fele óta nekem folyton összetapadnak a fekete hátterű lapok középen, letépve a festéket az egyik oldalról. Ez ellen nem lehet valamit tenni? Most, meg a legújabb Marvel+ számnál nem volt annyira vészes (bár a Batmanben két lap egy az egyben össze volt ragadva, de hiba nélkül szétváltak), de az első különszámnál néhol igen csúnya. :( Tudom, hogy valaki itt felhozta a port negatívumnak, de én inkább lesöpröm a képről, mint ezek a fehér festék feltépődések a fekete lapon. :-\

Nem por kell oda, hanem másik nyomda, bocs......
Na jó, ez így nem volt "korrekt" a részemről.  ;)
Amúgy érdekes, hogy a PPP esetében ilyen problémák nem merültek fel eddig, talán a másfajta papír miatt? :headscratch:
Ami szerintem nagyon szuper, és el tudnám viselni a többi kiadvány esetében is!
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 18. - 20:43:20 írta balogh44 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1761 Dátum: 2016. Május 18. - 22:58:52 »
Szólok a nyomdának miatta.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #1762 Dátum: 2016. Május 18. - 23:03:35 »
előfizetők közül megkapták már? annyira várom!

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Batman
« Válasz #1763 Dátum: 2016. Május 19. - 05:30:01 »
Én már tegnap. El is olvastam, nagyon szuper.
Én még mindig csak azt neheztelem, hogy nem Batmanról szól az egész kiadvány.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #1764 Dátum: 2016. Május 19. - 07:16:40 »
Szólok a nyomdának miatta.

Köszi! Én nem látom ilyen drasztikusan, hogy új nyomda meg egyebek, mert tényleg csak az utóbbi pár kiadványnál jött ez elő. Csak kicsit idegesítő volt, és gondolom ha szólsz, könnyen ki is küszöbölhető. :)

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #1765 Dátum: 2016. Május 19. - 16:38:22 »
Amúgy érdekes, hogy a PPP esetében ilyen problémák nem merültek fel eddig, talán a másfajta papír miatt? :headscratch:
Ennek talán az lehet az oka, hogy a PPP-ben nincsenek full fekete oldalak, mint pl. a Batmanben.  ;D Úgy nehéz összeragadni a lapoknak.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1766 Dátum: 2016. Május 19. - 19:55:22 »
Na, azért van egy-pár, pl. a Alakmásos Spider-man cím végig valami olyasmi volt..... :headscratch:
Amúgy nekem érdekes módon nem ragadt eddig össze semmi, és még örültem is, hogy az a nyomdai szutyok (por) végre nem került rá, de hát ez van...

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #1767 Dátum: 2016. Május 19. - 21:31:28 »
Én már tegnap. El is olvastam, nagyon szuper.
Én még mindig csak azt neheztelem, hogy nem Batmanról szól az egész kiadvány.

Hát ez a '90-es években sem volt másképp.  :D

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #1768 Dátum: 2016. Május 19. - 23:30:59 »
én még nem kaptam meg : (

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #1769 Dátum: 2016. Május 20. - 07:14:23 »
Meg csak atlapozgatni volt idom tegnap de semmi problema nincs vele!

Dokumentaciokat elolvastam.....hat azt meg el kell meg 1x.:-)
Brutalis....
BATMAN,Spawn,Star Wars

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1770 Dátum: 2016. Május 20. - 10:23:53 »
Ha ott van kérdés, írd ide bátran. A történeti összefoglaló hipersűrű és így is kimaradt több tucat füzet anyaga még említés szintjén is, a DCnU kapcsán meg nehéz volt úgy informatívan fogalmazni, hogy a DC tutibiztos ne kössön bele…

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #1771 Dátum: 2016. Május 20. - 10:37:48 »
Nyugi, talgaby, nagyon jó lett. Már dicsértelek a "Vezérnél" is  ;)
Mondjuk így első blikkre ambivalens érzésem van azzal kapcsolatban, hogy szerettem volna-e olvasni a kimaradt részeket. Az összefoglaló alapján nagyon elvontak tűntek a kimaradt részek (bár Darksaid-ot mindig is "csíptem")
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #1772 Dátum: 2016. Május 20. - 10:57:34 »
Morrison, mit lehetett várni  ;D
Bár ez a Batman Klón nekem új volt... ez hol volt?


A kiadvány nagyon szép lett, király volt kézben tartani, az új logó is tök klafa, hogy át lett véve.

A végén viszont meglepődtem, a tűzes felirat nem lett magyar? Pedig azt anno Honfi tök szépen megcsinálta, nem akarta megint?  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1773 Dátum: 2016. Május 20. - 15:00:00 »
Az összefoglaló alapján nagyon elvontak tűntek a kimaradt részek (bár Darksaid-ot mindig is "csíptem")
Enyhe kifejezés. A központi eleme, a Final Crisis egy olyan kiadvány volt, amelynek a fordítására nem túl sokan lennének alkalmasak a képregényes közegben, mert nem csak iszonyatosan elvont fogalmakkal dolgozik, de kegyetlen mennyiségű utánajárás is szükséges hozzá. Mondjuk a megértéséhez is: ha azt hitted, Zur-En-Arrh előszedése egy totál elfeledett 70-es évekbeli képregényből meredek volt, a Final Crisis utalásai ennél sokkal brutálisabbak. (Nem mintha a Batman & Robin v1 vagy a Return of Bruce Wayne könnyedebb lenne, amikor utóbbi rögtön az első számában egy olyan sorozatnak írt epilógust, amely létezéséről az olvasók kb. 100%-a sohasem hallott korábban.)

Bár ez a Batman Klón nekem új volt... ez hol volt?
A Batman & Robin v1-ben volt.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #1774 Dátum: 2016. Május 20. - 15:45:02 »
Áááh, Morrison további agymenése Damiennel és Dickkel karöltve, na az már tényleg kimaradt.  :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #1775 Dátum: 2016. Május 20. - 17:33:07 »
A végén viszont meglepődtem, a tűzes felirat nem lett magyar? Pedig azt anno Honfi tök szépen megcsinálta, nem akarta megint?  ;D
Arra nem volt már energiám, sajnos. Ezért szőttem a fordításba. Meg a DC nem is szereti nagyon, ha belenyúlunk a rajzba. (Már a DNS-es is necc)
A rétegen lévő felirat más tészta.
De ha tudom, h már honosítottátok, lehet, elkérem. Annak igazából a színezése munkásabb. Esetleg, ha lesz még ilyen, dobjatok egy mélt, hátha bekerül... ha megfelelő felbontású.
Tominak hála, egymás után toljuk a kiadványokat, futószalagon, nincs nagyon idő -- nekem legalábbis -- az ilyen 1-2 napos grafikai munkákra.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #1776 Dátum: 2016. Május 20. - 17:40:32 »
Azta, nem szeretik ha belenyúlnak a rajzos feliratokba? Wow.... de miért nem?  :o

Hát nincs sok, de majd utána nézek, asszem még a labirintus rész van, az nem is tom, hogy megcsináltam-e, vagy úgy hagytuk...

Ami nekem mindig amcerás a Flash new52-es credits oldalai... na az... ott kívántam már egy ideje Francis Manapult a po... melegebb éghajlatokra...  :hehe:
SZal, ha Flash new52-őt adnátok ki valaha, úgy kellene hagynotok az összes angol feliratot a credits oldalon? (azok mind rajzosok, beleszőve a képekbe...)
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #1777 Dátum: 2016. Május 20. - 18:02:01 »
Lehet, hogy a DC-nek volt már pár rossz tapasztalata ezen a téren. Nálunk is elég megnézni a Semic idejében, hogy voltak átírva az ilyen speciális feliratok... akkor már inkább maradjon eredetiben.
De simán lehet, hogy mivel itt közvetlenül a DC-vel van a szerződés, egyszerűen inden szir-sz*rt kikötöttek. Úgy tudom kb. 50 oldalas szerződést kellett Tominak átolvasnia, és aláírni.

Mivel a Marvelnek csak a leányvállalatával kell szerződni (Panini), ezért ők sokkal rugalmasabbak, és hát európaiak.  :) Itt nem szokás az 50 oldalas szerződés.

Ati: háménemszótáá!  ;D

Az összefoglalót én is elolvastam, nem tudtam sírjak vagy nevessek, de inkább nevettem.  :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1778 Dátum: 2016. Május 20. - 19:11:04 »
Igazából mocskos jó Batman-sztorik maradtak ki, de a hazai olvasóknak kevesebb türelmük volt, mint a tengerentúliaknak. A Batman & Robin v1 simán az elmúlt 20-30 év legjobb Batman-sorozata volt.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #1779 Dátum: 2016. Május 20. - 19:47:20 »
Igazából nekem a "Whatever Happened to the Caped Crusader?" volt, amit nagyon szívesen olvastam volna, mert hallottam, hogy egy instant klasszik Neil Gaimantől, és egyfajta testvére a "Whatever Happened to the Man of Tomorrow?"-nak az őrült zseni Alan Moore-tól.

A sírjak vagy nevessek-et arra értettem, hogy kb. azt se tudtam, hogy mit olvasok.
Marveles példával tudom kifejezni, hogy milyen volt kb.: Thanos az Attilanon elrejtett McKhann kristályt összeérintette Cytorrak rubinnal, minek következében a közelben lévő egyik elrejtett Kozmikus kocka létrehozott egy olyan alternatív valóságot amely... Mi vaaan?! Jó, ezt a marvelest még tudom értelmezni, de ez DC-ben nekem tök kínai volt.
A másik ami még eszembe jutott: "normális vagyok én, hogy 30 múltam, és ilyen ökörségeket olvasok, mint ez?"