Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525971 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1780 Dátum: 2016. Május 20. - 19:57:28 »
Amit meg én olvastam volna, de már jóval elhagytuk, és csak abban reménykedek, hogy egyszer valamilyen formában még kijöhetnek:
-Under The Hood
-The resurrection of ra's al ghul

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1781 Dátum: 2016. Május 20. - 20:12:18 »
Petshop, pedig a DC-nek pont ez az egy előnye van a Marvellel szemben, hogy sokkal mitikusabb, sokkal jobban elengedi az alkotók fantáziáját, ha a szerkesztőség is hagyja. A Marvelnél Mókuslányt nehezen tudták értelmezni sokáig az olvasók, a DC-nél meg teljesen normális volt, hogy egy sorozat egyik szereplője egy transzvesztita utca. (Mármint egy konkrét szuperképességű aszfaltcsík.)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #1782 Dátum: 2016. Május 20. - 20:28:59 »
Hát igen, a Marvel karakterek tulnyomó többsége hétköznapi ember, aki valahogyan belecsöppen ebbe az egészbe és képességeket szerez. A DC karakterek nagy része meg mindenféle idegen lény, más dimenzióból jött akármi isten, amazon stb.
Nem volt igaza Billnek, a Kill Bill végén, nem Superman az egyetlen szuperhős, akinek a szuperhős identitás az igazi arca, és az emberi élete az álca, a komplett DC ilyenekből áll (beleértve magát Batmant is).

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1783 Dátum: 2016. Május 20. - 20:38:51 »
The Spectre na abból kéne második sztorinak, az jó sötét! :)

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #1784 Dátum: 2016. Május 20. - 21:07:38 »
Petshop, pedig a DC-nek pont ez az egy előnye van a Marvellel szemben, hogy sokkal mitikusabb, sokkal jobban elengedi az alkotók fantáziáját, ha a szerkesztőség is hagyja. A Marvelnél Mókuslányt nehezen tudták értelmezni sokáig az olvasók, a DC-nél meg teljesen normális volt, hogy egy sorozat egyik szereplője egy transzvesztita utca. (Mármint egy konkrét szuperképességű aszfaltcsík.)
Akkor csak én vagyok földhözragadtabb ezek szerint. Nekem pl. Morrison cuccai se tetszenek különösebben, pont azért, mert annyira elvontak már néha. Kevesebbet kéne gombáznia.  ;D
A Mókuslányt még most is nehezen tudom értelmezni.  :lol:
Olvastam egyszer egy nagyon jó megfogalmazást a Marvel és a DC különbségéről: "A Marvel univezum szereplői emberek, akik Istenek szeretnének lenni, a DC szereplői pedig Istenek, akik emberek szeretnének lenni."
Nem minden karakterre igaz, de nagyjából fedi a valóságot.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #1785 Dátum: 2016. Május 21. - 09:41:10 »
Ha ott van kérdés, írd ide bátran. A történeti összefoglaló hipersűrű és így is kimaradt több tucat füzet anyaga még említés szintjén is, a DCnU kapcsán meg nehéz volt úgy informatívan fogalmazni, hogy a DC tutibiztos ne kössön bele…
Kérdés az nincs ,csak tömény.Sok minden történt.... :roll:

A klón Batman az meg még gyagyi ötlet is számomra....nem tudtak jobbat kitalálni... :-\
BATMAN,Spawn,Star Wars

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #1786 Dátum: 2016. Május 22. - 13:03:41 »
Tegnap reggel elolvastam!Azt kell mondjam nagyon izgalmasan kezdodik!Nagyon tetszik a rajz!A tortenet is!Kivancsi vagyok mi lesz ebbol!?
Bar gondolom valami Joker trukk lesz....
BATMAN,Spawn,Star Wars

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1787 Dátum: 2016. Május 24. - 18:44:07 »
BATMAN #15.:

JÓ: Az új korszak határozottan szimpatikus, történetileg és rajzilag is. Reméljük Snyder nem megyen bele olyan követhetetlen katyvaszokba mint Morrison! Fekete kanári története is jó-jó, de mégsem Batman, szóval valahogy nem tud megfogni, mikor a ragadozókkal van, és láthatjuk Gotham-ot is akkor valahogy más az egész.
ROSSZ: Valahogy úgy érzem, mintha a füzet első fele szólna csak a nekünk, a második meg mintha kifejezetten lányokat venné célba. :headscratch: Ami nem rossz dolog, elvégre ma már a képregény is koedukált. Csak annyi, hogy nem nagyon akar a kiadó kiszakadni a Ragadozó Madarak szárnyai alól, legalábbis eddig.
Én szívesebben olvasnék második történetként valami mást is, annyi nagyszerű választási lehetőség lenne...
ÖSSZEGEZVE: Egy új, látványos Batman éra, és egy szokásos csajos sztori.
ÉRTÉKELÉSEM: 8/10
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 24. - 18:45:46 írta balogh44 »

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1788 Dátum: 2016. Május 24. - 19:23:55 »
Szerintem remek választás a 2. történet, mivel így a Ragadozók rajongók is örülhetnek és azok is, akik valami híresebb hős történetét akarják olvasni :).

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #1789 Dátum: 2016. Május 24. - 20:40:27 »
En a 2. tortenetet ugy is majd csak egybrn olvasom el,szoval nekem meg mindegy. :D
BATMAN,Spawn,Star Wars

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1790 Dátum: 2016. Május 25. - 09:50:31 »
Reméljük Snyder nem megyen bele olyan követhetetlen katyvaszokba mint Morrison!
Olyanokba nem, Morrison alapvetően sci-fit írt. Nem tudom, benne maradt-e a DCnU összefoglalóban, de Snyder inkább összeesküvéseket szeret. Annyira, hogy mindenki, de tényleg abszolút mindenki, beleértve Bruce minden élő és holt rokonát, barátját, ismerősét és munkatársát, legalább egy, maximum három nagyszabású összeesküvés bábja vagy előkészítője, esetleg a kettő együtt.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1791 Dátum: 2016. Május 25. - 19:27:34 »
Az ilyesmi tetszik, csak ne az legyen, hogy kihagyunk valamit, és csak nézünk majd értetlenül, hogy az adott dolog most mi is?

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #1792 Dátum: 2016. Május 26. - 08:00:19 »
Remelem nem lesz eroltetett.Ez a mindenkinek mindenhez can calami koze valakin keresztul ez nem hangzik tul jol,szamomra.
Na a kihagyasokat inkabb szoba se hozzuk.Attol kiborulok....
BATMAN,Spawn,Star Wars

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1793 Dátum: 2016. Május 27. - 19:47:30 »
A különszámok felől érdeklődnék, hogy sikerült letárgyalni a DC-vel őket?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #1794 Dátum: 2016. Május 27. - 21:27:31 »
hogy sikerült letárgyalni a DC-vel őket?
E-mailen keresztül.  ;)  ;D Mindent megtudsz a maga idejében.  ;) :brow:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1795 Dátum: 2016. Május 29. - 20:25:52 »
Ha a második történet is New 52-es lenne, akkor még drágább lenne a füzet? :headscratch:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #1796 Dátum: 2016. Május 29. - 20:33:07 »
Miért lenne tőle drágább? Ez miből jött neked?

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1797 Dátum: 2016. Május 29. - 21:31:40 »
Csak azért gondoltam, mert mióta most elkezdtük ezt a mostani New 52-ős Batmant, ugyebár drágább lett az újság is... :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1798 Dátum: 2016. Május 29. - 21:51:29 »
Ja, nem, az árváltozás nem az új korszak miatt lett, hanem hogy a DC is többet kért, mint tavaly, és a dollár ára is 230 helyett 290 Ft, szóval ha esik a forint, nekünk jóval többe kerül megvenni a jogokat és az oldalakat.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1799 Dátum: 2016. Május 29. - 21:59:55 »
Ja, oké, így már világos, akkor elképzelhető, valamely New 52-es cím második sztorinak a későbbiekben?