Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525985 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #2160 Dátum: 2017. Június 18. - 12:52:09 »
kérdés volt, hogy mi lehetne a jövő évi batman különszámban.
esetleg a Jae Lee féle batman superman nem férne bele?
nagyon tetszenek a munkái.
vagy a Mike Mignola féle gotham by gaslight?
 




« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 18. - 13:07:21 írta Kanaszta »

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2161 Dátum: 2017. Június 18. - 13:03:49 »
Kicsit reagálnék itt az utolsó fb posztra, ha nem gond.

Annak nagyon örülök, hogy a Gyilkos Tréfa és az Első év újra megjelenhet, mert amilyen áron és amilyen minőségben vesztegetik őket... (Azt kicsit sajnálnám, ha a kettő össze lenne vonva, mert jobb lenne külön-külön a polcon tudni, de gazdaságilag teljesen megértem, ha így jönne ki.)

A Whatever Happened... és az Earth One kötetek szintén hihetetlen várósak lennének.

Újabb sztorik felvetése, javaslása:

- A Black Mirror-t szívesen olvasnám magyarul, viszont mivel 300 oldal, gondolom elég necces lenne.
- The Dark Knight - Clay (mmint a 22-25. rész): Alex Maleev itthon a Fenegyerek miatt elég kedvelt, plusz New52 történet.
- A Batman cím eseményeihez tartozó jobb egyrészeseknek egy különszám: Például most a Batman 22-23-hoz lehetne egy Baglyok Éjszakája, amiben a Batman annual 1, Red Hood and the Outlaws 9, Detective Comics 9, talán a Batman and Robin 9. Ezek rémlenek amik jó kis kiegészítések voltak. Illetve a későbbiekben is lehetne ilyen, a Death of the Family (ott ha jól rémlik a Teen Titans és a Red Hood volt jobb), vagy a Zero Year (Green Arrow 25, Batman 0 és Batman annual 2) kapcsán is.
- Esetleg a Nighwing 1-9, bár ez inkább második történetnek lett volna jó.

Talán tudtam a kommentektől eltérőt írni és itt a keményebb maggal megvitatni. :)

Szerk.: Kanaszta megelőztél, most kezdtem el összeszedegetni én is :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #2162 Dátum: 2017. Június 18. - 14:13:03 »
Hm, télleg, az is tök szép lenne, hogy a Baglyokhoz tartozó tie-ineket lennének az Annualben :D
bár azzal lehet lennének gondok, hogy több címet akarnának megjelentetni egy kötetben?  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #2163 Dátum: 2017. Június 18. - 14:31:50 »
Kanaszta megelőztél, most kezdtem el összeszedegetni én is :)

engem leginkább ez a két irány ami érdekelne, nem tudom mennyire lenne populáris, de pl a gaslight nagyon szép kiadvány tudna lenni.
a gyilkos tréfa és az első év újra megjelenése szinte egyáltalán nem érdekelne, megvan mindkét történet eredeti kiadásban.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2164 Dátum: 2017. Június 18. - 14:46:42 »
A Batman/Superman-nel szerintem csak annyi a gond, hogy Lee össze-vissza illusztrálta. Hol csinált 4 számot, hol kimaradt pár, aztán megint 2-t. Meg mintha a csúszások sem kerülték volna el a sorozatot. De amúgy engem is érdekelne, anno nem olvastam.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2165 Dátum: 2017. Június 18. - 20:00:54 »
Nocsak, bevállalod a Jim Gordon: Earth One-t? (Sosem értettem miért Batman a címe, amikor a) gyakorlatilag nem szerepel benne és b) ha kivesszük azt a pár oldalt, amiben szerepel, semmiben sem változik a sztori.)
A Whatever az egyik kedvenc sztorim. Más kérdés, hogy idehaza mennyire lesz hatása, mivel kimaradt Bruce halála. (Plusz a Zsákon ez volt az egyik leggonoszabb áprilisi tréfám egyszer.  :hehe: ) Tartok tőle, hogy a népek csak egy egyszerű elvont sztorinak fogják látni és nem többnek. Viszont legalább belefér kényelmesen egy füzetbe. :D
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 18. - 20:03:08 írta talgaby »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2166 Dátum: 2017. Június 18. - 20:25:46 »
Én egy Kétarc-al foglalkozó különszámnak örülnék!
Mondjuk:
Legends of the Dark Knight: #28-30.

+
Batman Annual #14.

és bevallom örülnék, ha magyarul is olvasható lenne a Batman: Shaman is! ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2167 Dátum: 2017. Június 18. - 20:41:56 »
esetleg a Jae Lee féle batman superman nem férne bele?
Jae Lee rajzai elég megosztóak, nem tudom, be merném-e vállalni. Plusz, a Batman különszámban lehetőleg csak Batman lenne.
Idézet
vagy a Mike Mignola féle gotham by gaslight?
Ezt elég sokan kérték, megnézzük.
- A Batman cím eseményeihez tartozó jobb egyrészeseknek egy különszám:
Ezek, amiket írtál, inkább 2. történetnek lennének jók (de már azzal is elkéstünk), Batman különszámba nem tennék nem Batmant.
Legends of the Dark Knight: #28-30
Mivel ez tűnik a legnépszerűbb sorozatnak, oda még biztosan visszatérünk majd.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2168 Dátum: 2017. Június 18. - 21:07:28 »
Az LotDK azért népszerű és jó választás, mert gyakorlatilag egy antológiasorozat volt, zéró összefüggéssel és állandó alkotógárdaváltogatással. Egy történet se kötődik más címekhez, nagyon kevés van, ami egyáltalán a sorozaton belül bármihez kapcsolódna.
A Gotham by Gaslight egy tipikus eredettörténet, így gondolkodj benne. Amikor megjelent, az Elseworlds még nem is létezett, így a maga korában, pláne Mignola neve miatt híres volt, de mai közönség számára szempont lehet az is, hogy még egy eredetsztori és még egy Hasfelmetsző Jack történet. Szerintem jó történet (szerettem fordítani), a hihetetlenül elkapkodott befejezés ellenére is, és szerencsére eléggé lezárt ahhoz, hogy az olvasók ne is nagyon forszírozzák a folytatását (ami harmatgyenge).

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2169 Dátum: 2017. Június 18. - 21:52:22 »
A LOTDK széria amúgy a figura korai éveire összpontosít, mélyebb tartalmat adva, néha konkrét régi sztorikat új szemszögből.
Egy oldal a 100. számból:
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 18. - 21:54:56 írta balogh44 »

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #2170 Dátum: 2017. Június 18. - 23:12:03 »
esetleg a Jae Lee féle batman superman nem férne bele?
Jae Lee rajzai elég megosztóak, nem tudom, be merném-e vállalni. Plusz, a Batman különszámban lehetőleg csak Batman lenne.
Idézet
vagy a Mike Mignola féle gotham by gaslight?
Ezt elég sokan kérték, megnézzük.

Lee rajzai valóban eltérnek a megszokottól, de szerintem a különszámok pont arra jók, hogy be lehessen mutatni, hogy ilyen is van. szerintem tud annyira populáris lenni, hogy megvennék.

Mignola rajzai szintén mások, de ő azért jóval népszerűbb, a gaslight történetnek nagyon örülnék de egy the doom that came to gotham se lenne rossz!
mondjuk ezzel a "vegyél le a polcról" borítóval:




« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 19. - 00:22:37 írta kaine »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #2171 Dátum: 2017. Június 19. - 06:47:02 »
de egy the doom that came to gotham se lenne rossz!
Az is meg fog jelenni az Eaglemossnál. Ezért van most Tomi ilyen nehéz helyzetben a különszámokkal, mert az Eaglemoss szinte az összes jó sztorit "lefoglalta".

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2172 Dátum: 2017. Június 19. - 08:26:37 »
Ha van egy kis szerencsétek, bebukik a sorozat, mielőtt mindent ellőnek :D Vannak azért arra utaló dolgok, hogy nem megy nekik olyan jól.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2173 Dátum: 2017. Június 19. - 09:26:49 »
Nekem mindegy, mi lesz a különszám, csak azt szeretném, hogy NE valaminek az újranyomása legyen.
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #2174 Dátum: 2017. Június 19. - 09:34:57 »
Egen, valahogy én is kicsi tartom ezt az újranyomás mizériát...  :-\
ÍGy is elég gáz, hogy az Eaglenek a 10 cuccából 6 újranyomás volt...   :roll:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2175 Dátum: 2017. Június 19. - 09:59:21 »
Nem gyűjtöm a Batmant, úgyhogy nem biztos, hogy releváns a véleményem, de hadd mondjak néhány dolgot az újranyomással kapcsolatban.

Az Eaglemoss újranyomásai közül több is nagyon kínos volt, de főleg azért, mert a megelőző néhány évben jelent meg több cucc is, nem egy éppen a Kingpinnél. Ezeknek tényleg semmi értelme nem volt, leszámítva persze, hogy kellett a gyűjtemény kiadhatóságához.

Viszont egy Gyilkos tréfát vagy egy Első évet én is simán megvennék, úgy is, hogy nem gyűjtöm a sort, mert baromi nagy klasszikusok. Az egyik kb. 25, a másik tizenvalahány éve jelent meg magyarul. Én effektíve a Gyilkos tréfa megjelenése környékén születtem, esélyem nem volt megvenni soha, és még az Első év megjelenése óta is vásárlóképes lett egy akkor még olvasni sem tudó generáció. Vagyis egészen sok potenciális vásárló lehet, akiknek ez a kettő nincs meg - de nyilván ti tudjátok, hogy kb. milyen korosztály a célcsoportotok. Ha nem ők veszik a képregényeket, nem kell kiadni, ilyen egyszerű.

Lehet, hogy a hárdkór gyűjtők bezsákolták már a semices megjelenést, de én nem vagyok hajlandó szívni a levadászásával és egy vagyont kifizetni érte, már csak a fosadék Semic minőség miatt sem.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #2176 Dátum: 2017. Június 19. - 10:08:28 »
de egy the doom that came to gotham se lenne rossz!
Az is meg fog jelenni az Eaglemossnál. Ezért van most Tomi ilyen nehéz helyzetben a különszámokkal, mert az Eaglemoss szinte az összes jó sztorit "lefoglalta".

erre nem is gondoltam, nekem az a sorozat annyira kiesik. nem is gyűjtöm, talán a bevezető első száma ha megvan.
elég rossz ez a szituáció...
mondjuk ha ez a történet megjelenne lehet rávenném magam a megvételére.

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:Batman
« Válasz #2177 Dátum: 2017. Június 19. - 16:32:44 »
Jonah Hex meddig lesz a Batmanben? Határozatlan ideig vagy csak egy adott sztori? Személy szerint nekem jobban bejönne helyette valami hagyományosabb szuperhősös cucc, mint amilyen pl. a Ragadozók volt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2178 Dátum: 2017. Június 19. - 16:34:04 »
Csak egy szám lesz. Majd egy év múlva még egy. A többi szuperhősös lesz.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #2179 Dátum: 2017. Június 19. - 21:19:46 »
Én effektíve a Gyilkos tréfa megjelenése környékén születtem, esélyem nem volt megvenni soha...

Lehet, hogy a hárdkór gyűjtők bezsákolták már a semices megjelenést, de én nem vagyok hajlandó szívni a levadászásával és egy vagyont kifizetni érte, már csak a fosadék Semic minőség miatt sem.
Én gyerekként meg tudtam venni a Gyilkos Tréfát. Sőt, még az első képregények között volt, amit a szuperhős műfajból sikerült megvennem. De ízlések és pofonok, nekem nagyon nem jött be az a sztori. Pedig többször is elolvastam, még felnőtt fejjel is, de a mai napig egy tök gyenge, felülértékelt képregénynek tartom. Azóta már el is ajándékoztam, mert még pénzt se akartam kérni érte.