Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525982 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Drake

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 188
Re:Batman
« Válasz #2220 Dátum: 2017. Július 31. - 16:43:59 »
Batman #22
Bevallom őszintén, engem eddig ez a baglyos történet különösebben nem érdekelt. Hallottam azért róla, és hogy dicsérték (én abból az időből a Detective Comics-ot favorizáltam pár szám erejéig), és riasztott ez a számomra kissé karikatúra-szerű rajz. Ennek a számnak viszont megtetszett a borítója, így megvettem. A rajztól továbbra sem vagyok elájulva (bár némelyik korábbi kép ennél sokkal kevésbé tetszett), de a történet – köszönhetően az ismertetőnek meg a korábbi számok előzeteseinek – többé-kevésbé érthető, és biztos, hogy megveszem a következő számot is, mert kíváncsivá tett.
A Jonah Hex viszont nagyon tetszett. Hallottam már a figuráról, de olvasni még nem olvastam semmit. Ez a sztori ezzel a rajzzal viszont megfogott. Nem volt egy agyonbonyolított valami, de jó választás volt egy új arc bemutatására, és én egyébként is szeretem, ha egy rohadék elnyeri méltó büntetését.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Batman
« Válasz #2221 Dátum: 2017. Augusztus 03. - 23:16:03 »
Jó volt a Jonah Hex történet! Egy kérdés: miért ilyen az arca? És miért van összenőve az alsó és felső ajka? Elég undi! :)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Batman
« Válasz #2222 Dátum: 2017. Augusztus 04. - 06:10:23 »
Van egy  Jonah Hex c. film,megnézed és ott megkapod a választ.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2223 Dátum: 2017. Augusztus 04. - 10:36:48 »
Hát ööö… inkább kap egyfajta választ.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Batman
« Válasz #2224 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 15:02:09 »
Batmanus nagyon jól alakul és hatalmas öröm volt J.H.-t olvasni utána. (nem is emlékszem már mikor volt hogy 2 oldalnál tovább jutottam a BM-t követő történet lapjain (sajnálom, nekem a Zöld Íjászos vonal sem tetszett).

A lényeg, hogy nagy pacsi a váltásért! :kingpin: A Baglyos sztori pedig egyre jobb lesz (csak borzasztó, hogy ennyire gyorsan a végére lehet érni mindig a füzetnek)
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2225 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 23:22:35 »
Minimálisan érint csak a dolog, de Batman díszdoboz is van a tervek között?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2226 Dátum: 2017. Augusztus 26. - 16:12:30 »
Nincs, olyan nem lesz.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2227 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 17:21:21 »
Egy kérdés a ami a Batman különszámot olvasva merült fel: miért a fa ennek a Zöld Lámpásnak a gyenge pontja? Hogyhogy nem a sárga? Esetleg eredetileg a fa volt, aztán a sárga lett? És ezt retconnolták, vagy esetleg csak lecserélték a sárgára a következő lámpásoknál? Ha előbbi, akkor ebben a történetben, miért van még jelen? Ha utóbbi, akkor mivel magyarázták, hogy neki más a gyengéje, mint az összes többi lámpásnak?

Ja és még egy kérdés: hogyhogy Zöld Lámpás nem öregedett és még mindig ő a Zöld Lámpás? Valahogy az utolsó oldalnál volt egy olyan érzésem, mintha a Lámpás nem is lett volna jelen, csak Bruce képzelte oda, de azért elég sok mindent csinált, hogy így legyen, de mégis talán lehetséges?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 01. - 17:46:36 írta kevinkain »

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #2228 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 17:57:30 »
Ez a Zöld Lámpás teljesen más, mint a Hal Jordan-féle. Ő kb. a 40-es években kitalált, és létezett figura. Az ő ereje a misztikus gyűrűjéből táplálkozik, nincsen semmiféle töltő, és űr-háttere, mint a későbbinek. Ő Alan Ladd (az Aladdin -majdnem- anagrammája), és gondolom a gyűrűje is kb. olyan, mint Aladinnak a varázslámpa.
Viszont, hogy miért nem öregszik azt én se tudom, gondolom a gyűrű hatása lehet ez is. Vagy esetleg visszacibálták őt is valami alternatív létsíkról...

Hal Jordanéket már a későbbi korhoz fazonírozták, köréjük egy egész űr-operát felépítettek az Őrzőkkel (enyhén hasonlítanak a Szemlélőkre csak  ;D), és a különféle színű gyűrűkkel, a töltőkkel, űrszektorokkal...

Kiálsunk Talgaby-t, és hallgassuk az előadást a témában!  :)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 01. - 18:02:13 írta petshop »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2229 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 19:13:29 »
Egy picit azért összetettebb, de a lényeg nagyjából az.
A gyengeség oka pedig az hogy a gyűrűjének lángja a zöldellő növényzet egy szimbóluma, ezért növényekre gyengébben, fára meg egyáltalán nem hat.
Öregedni meg öregszik, még úgy is, hogy a gyűrűjének valódi forrása jóformán megszállta a testét és lelassította az öregedését. Viszont az is szerepet játszik, hogy az egész Igazságszövetséget egyszer megfiatalították, hogy szembeszállhassanak egy veszedelemmel.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2230 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 20:00:53 »


Erről nem tudtam, így talán még eggyel jobb választás lenne különszámnak. Egyébként Mignola munkásságát is egyre jobban értékelem, amióta olvastam az itthon is megjelent Hellboy-okat. Engem valahogy nem ragadott meg elsőre, inkább lassanként kezdtem megérteni és megszeretni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2231 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 22:00:01 »
Végignézve azt mondanám, az alapötleten kívül (Batman kontra Hasfelmetsző Jack) kb. zéró közös pontot látok a film és az eredeti képregény között. Nem is értem, miért vágtak be paneleket, hogy még jobban mutassák, mennyire eltértek a rajzstílustól.
Különszámnak ettől még jó lenne, de az árukapcsolás tényleg csak a cím szintjéig jutna el.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #2232 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 22:15:08 »
Egy ideje már ezt követi a Dc, szinte csak a címet hagyja meg, minden mást totál megváltoztatnak... talán a Flashpoint volt az utóbbi idők kivétele, aminél eléggé követték az alapot.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #2233 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 22:30:42 »
Egy ideje már ezt követi a Dc, szinte csak a címet hagyja meg, minden mást totál megváltoztatnak...
Pont mint a Marvel a mozifilmjeivel.  :D

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #2234 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 22:34:21 »
Egen, akartam azt is felhozni példának, de nem akartam olyan bőlére ereszteni a hozzászólást.  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2235 Dátum: 2017. Szeptember 02. - 10:14:07 »
Egy picit azért összetettebb, de a lényeg nagyjából az.
A gyengeség oka pedig az hogy a gyűrűjének lángja a zöldellő növényzet egy szimbóluma, ezért növényekre gyengébben, fára meg egyáltalán nem hat.
Öregedni meg öregszik, még úgy is, hogy a gyűrűjének valódi forrása jóformán megszállta a testét és lelassította az öregedését. Viszont az is szerepet játszik, hogy az egész Igazságszövetséget egyszer megfiatalították, hogy szembeszállhassanak egy veszedelemmel.

Értem, kösz a válaszokat! Viszont így sem teljesen világosak a dolgok, mivel valszeg nem lett megfiatalítva, mert a végén ott a fotó, amire Tommy Wayne van írva, vagyis már akkor hős volt, amikor Batman apja még csak kisgyerek volt, vagyis elég öreg lehet már.

Viszont a legnagyobb kérdésem, hogy a DC kontinuitásban hogy magyarázták ki az ő és a gyűrűjének a létezését, főleg hogy létezhet párhuzamosan az űrbéli gyűrűkkel? Ez egy teljesen más gyűrű, ami csak véletlenségből hasonlít az űrbéli Zöld Lámpásokéra?

A Gotham by Gaslight-ot én is szívesen olvasnám különszámként, szóval +1 szavazat rá, meg persze a TDKR-re! :)

Azt én sem értem, miért változtatnak annyit az animációs filmeken. Bár egyszer, ha jól rémlik épp Stan Lee mondta, hogy ez azért van, hogy azok is élvezhessék, akik az eredetit már olvasták. De akkor is azt mondom, hogy jobb ha az adaptáció hű az eredeti műhöz. Bár a Gyilkos tréfában tetszett, hogy adtak hozzá egy kis előzményt. A mozifilmeknél meg muszáj változtatni, mert ott sokkal több minden van, amire figyelni kell: színészek, karakterek és jogaik, költségvetés...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2236 Dátum: 2017. Szeptember 02. - 11:41:18 »
A Szövetség időponthoz kötött: a 30-as évek végén alakultak és onnan voltak aktívak jó pár évig. Mivel a DC idővonala is tolódik előre, így eredetileg Bruce gyerekkori hősei voltak, majd az apjáé, most már az apja által gyerekkorban képregényeken olvasott egykori hősök. Hasonló, mint ahogy Amerika Kapitány is fix időponthoz kötött és a hibernációja hosszabbodik.

Alan gyűrűjét egy olyan entitás alkotja, aminek valami köze van az oai Őrzőkhöz, de már nem emlékszem, hogy micsoda. Mindenesetre utólag azt magyarázták, hogy az általa megformált gyűrűt valóban az „eredeti” (mármint ottani időben, nálunk 30 évvel későbbi) Zöld Lámpás Alakulat ihlette.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2237 Dátum: 2017. Szeptember 02. - 13:43:14 »
Értem. Kösz a választ. Azért jó látni, hogy időnként azért képesek valami következetességre is a sok retconnolás közepedte :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2238 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 15:46:58 »
Most olvastam a Batman 22. számát és a Batman sztori utolsó pár oldalában, mintha más lenne a rajzstílus. Ez miért van?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2239 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 15:53:45 »
Mert az egy minisztori. Befejezés a kövi számban.