Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525957 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2300 Dátum: 2017. December 12. - 12:40:58 »
Esetleg ezt a promo képet tudjátok használni a másik feléhez: :)


Más Gary Frank alkotta illusztrációt nem találtam.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2301 Dátum: 2017. December 12. - 19:08:01 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2302 Dátum: 2017. December 12. - 19:11:49 »
Esetleg ezt a promo képet tudjátok használni a másik feléhez: :)
Tudnánk, ha megkaptuk volna, pedig nem. :)

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2303 Dátum: 2017. December 12. - 19:15:47 »
Esetleg ezt a promo képet tudjátok használni a másik feléhez: :)
Tudnánk, ha megkaptuk volna, pedig nem. :)

Oh, kár. :(



Ez a második kötet borítója...

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Batman
« Válasz #2304 Dátum: 2017. December 15. - 08:43:04 »
Megvettem ezt a mostani különszámot tegnap. Azt szeretném kérdezni, hogy ennek a folytatása mikor fog megjelenni (ha meg fog), és különszámként, vagy a rendes sorozatban?
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2305 Dátum: 2017. December 15. - 09:33:57 »
A Bruce Wayne & James Gordon: Earth One? Az csak egy kötet, mivel az alkotók marha lassan haladnak és szumma két kötetnél tart még csak ez. Bár az egész Earth One imprint lassú mint a dög, 2015 óta semmi sem történt rajta. (Hacsak nem számoljuk bele a Kikötözőfétis: Earth One szériát, abból jött ki idén is.)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2306 Dátum: 2017. December 15. - 12:44:23 »
Februárban már érkezik. 2018/1 különszám.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Batman
« Válasz #2307 Dátum: 2017. December 17. - 09:06:28 »
Batman előfizetés mikortól indul 2018-as évre ?


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2308 Dátum: 2017. December 17. - 13:19:16 »
Tavasszal.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Batman
« Válasz #2309 Dátum: 2017. December 21. - 12:27:34 »
Egy másik hozzászólásban már írtam, hogy nem semmi mennyiségű magyarul kiadott Batman eredet/újrakezdés sztorit olvastam a hónapban.....
Először az EM The Doom that came to Gotham, majd a Batman Earth1, most meg a Justice league new52.
Szerintem ennek sok értelme így nincs. Folytatólagos sztorik kellenének, nem mindennek csak az első 4-6 része.
Az Earth1 folytatódni fog februárban, de több része jó darabig nem lesz. A többi nem fog folytatódni 4 rész után. :(

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2310 Dátum: 2017. December 21. - 13:09:41 »
Ez különszám. A sorozatban folytatólagos van. Különszámba hogy tegyek folytatásosat?

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2311 Dátum: 2017. December 21. - 13:36:18 »
A HiHi-ben pl. így teszel...
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Batman
« Válasz #2312 Dátum: 2017. December 21. - 14:18:22 »
Ez különszám. A sorozatban folytatólagos van. Különszámba hogy tegyek folytatásosat?

nem akartam kötekedni, van elég bajod épp, pont rosszul jött ki. Alapvetően nem baj, ha különálló történet, mint a tavaly karácsonyi Batman, az nagyon király volt, hanem az a bajom, hogy kezdjük mindig előröl, új eredettörténet, Earth1, JLA new52, és még pont a Eaglemoss is kiadott egy újraértelmezést egy időben. Én már rosszul leszek ha még egy Batman újraértelmezést el kell olvasnom. De ez is hülyeség, senki se mondta, hogy el kell olvasni. Ezek inkább érzelmi dogok, ahogy írtam is egy másik topic-ban túltelítődtem annyi minden jelenik meg. Jobban utána kell néznem mit veszek meg, ez a tanulság.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2313 Dátum: 2017. December 21. - 15:02:26 »
Nem vettem kötekedésnek. Csak kicsit be is vagyunk határolva, meg amikor tavaly feltettem egy kérdést, hogy ki mit szeretne Batman különszámban, nemigen jött rá épkézláb ötlet.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2314 Dátum: 2017. December 21. - 17:33:06 »
Én leírnék pár történetet, hogy mit látnék szívesen. :)

- Dark Victory: A DC sorozat legnagyobb pozitív csalódása számomra a Hosszú Halloween volt, nagyon sajnáltam, hogy ti korábban nem adtátok ki, mert szerintem zseniális. Az egyik legjobb Batman sztori, amit olvastam. De itt a folytatása, ami több különszámban talán működhetne.

- Batman & Robin (Grant Morrison): Ez három gerinces különszámban működhetne három évig, mint pl. a Fenegyerek a Marvel+ esetében. Az első számban kellene egy kis leírás, hogy miért az status quo ami, de szerintem egy olyan frissességet hozott a karakternek ez a sztorivonal, mint amit később Dan Slott és Pókember esetében is olvashattunk.

- Black Mirror: Scott Snyder most nagyon megy, így senkinek sem kell bemutatni, Jock meg bár csak a felét illusztrálta, de zseniális. És Dick miatt össze is lehetne kötni a Batman & Robin-nal, vagy az utána leadni.

- My Own Worst Enemy (All Star Batman #1-5) és The First Ally (All Star Batman #10-14): Ugyancsak Snyder írta, az első sztorit Romita Jr. rajzolta, aki itthon ugye senkinek sem kell bemutatni, egy nagyon lendületes kis történet, ami kimozdítja Batmant Gotham városából és olyan C és D listás gonoszokat dobál az útjába, akik itthon nem biztos, hogy megjelentek, de érdekességnek érdekesek lehetnek. Főleg, hogy komoly szerepük nincs a történetben, csak cameo. Ja, és Kétarc a főgonosz, aki szerintem nem sokszor szerepelt a hazai kiadásban. A második történetet a zseniális Rafael Albequerque rajzolta, és inkább Alfred-ra koncentrál. A hangulata nagyon hozza a Baglyok Tanácsa végén futú backup sztorit (az is Alfredra koncrentrál és Albequerque illusztrálta), így ha az tetszett az olvasóknak, megér egy próbát. Plusz, ha meglátod, milyen zseniális a rajz, talán megenyhülsz majd az American Vampire irányába is. :twisted:

- Clay (Batman: The Dark Knight #22-25): Alex Maleev ugyancsak nagy kedvenc itthon, nézzük mit tud alkotni a DC univerzumban. :) És New52, tehát időben (és talán DC részről) is könnyebb beilleszteni a fősodor folytonosságába.

- Zero Year: Secret City / Dark City / Savage City: Ezt szerintem már többször leírtam, de mikor én angolul olvastam ez a kb. 12 szám nagyon hosszúnak tűnt. És nem azért, mert unalmas a sztori, csak havonta egy (vagy kéthavonta kettő) epizód feleslegesen elnyújta. Három nagyobb különszámban szerintem sokkal jobban működhetne, így bele lehetne csempészni a fősodort a különszámokba (a'la Pókember), gyorsabban haladunk, a fősodor a Death of the Family után rögtön folytatódhatna a kvázi folytatásával, az Endgame-mel. És kihagyni sem érdemes, mert szerintem Capullo itt volt leginkább az elemében. Plusz, ha három különszámban jönne ki, megúsznánk pár gyengébb borítót, mert azok viszont itt valahogy nem működtek, szerintem.

- Dark Nights: Metal: Na ez még odébb van, de ha lemegy a Snyder-Capullo éra, könyörgök adjátok ki, mert eddig zseniális, méltó lezárása a Batman munkásságuknak, rengeteg mellékszereplővel (egy hazai olvasók körében talán nagy kedvenc karakter visszahozása a fő univerzumba), utalással Morrisonra és a saját történeteikre (és fordítva is, erre is rejtettek el már utalásokat), meg nagyon sok mindenre. A tie-in-ek közül kivételesen volt most egy meglepően jó is, a Gotham Resistance tényleg olyan érzést keltett olvasás közben, hogy ez a főesemény szerves része, és Snyder vigyázó felügyelete alatt írodott. (Plusz, az a Stjepan Å ejić négyes kapcsolódó borító!! :o)

Persze, elsősorban annak örülnék, ha a főszámok minden nehézségek ellenére, töretlenül mennének. :)
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 21. - 17:45:15 írta Kilgores »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #2315 Dátum: 2017. December 21. - 18:46:20 »
Nem vettem kötekedésnek. Csak kicsit be is vagyunk határolva, meg amikor tavaly feltettem egy kérdést, hogy ki mit szeretne Batman különszámban, nemigen jött rá épkézláb ötlet.
A new 52 Batman Annault miért lőttétek ki? Az eleve egy különszám volt :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2316 Dátum: 2017. December 21. - 18:54:17 »
Mondjuk az magában rövid lett volna, de klasszul mellé lehetett volna csapni a Red Hood and the Outlaws #9-et, mivel az is ugye Baglyok Tanácsa tie-in és úgy már egy különszámnak elfért volna. :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2317 Dátum: 2017. December 21. - 20:17:21 »
Nem tudom mi számít neked épkézláb ötletnek, de én is mondok azért (ismételten) párat:

-Legends of the Dark Knight #1-5. (Shaman)
-Batman-Year Two
-Batman-Dark Victory
-Legends of the Dark Knight #28-30.+Batman annual #14. /1990./ (Kétarc)

Örülnék minél több Legends of The Dark Knight történetnek, plusz lehetne megkérdezni a facen, hogy hányan szeretnék nyomtatásban, magyarul a The Dark Knight Returst Frank Millertől, szintén két részben kiadva! ;)
Amúgy a Gyilkos Tréfa újra kiadását várjuk jövőre!




petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #2318 Dátum: 2017. December 21. - 21:31:55 »
Épkézláb ötlet alatt szerintem olyat értett, ami egynek beszerezhető, megvan digitálisan a DC-nél pl.
Legends of the Dark Knight-ok kb. ki is estek. Year Two is.

Ha a Dark Victory-t bevállalná, akkor meg hallgathatná azt, hogy "ez nem méltó kiadás, méé nem eredeti méret, méé nem hácé, méé kettő részbe?!" DKR-nél meg főleg. Még ennél a Föld 1-nél is voltak ilyen hangok, pedig én pl. még nem is hallottam róla, de más szerint ennek HC-nak kellett volna lennie...

A Batman & Robin már meghaladott történet, szerintem nem lenne jó ötlet visszafelé haladni, és csak megkeverné az embereket.
A Zero Yeart nem lenne jó kiszedni a normál füzetekből szerintem, mert akkor amíg menne, addig közben a normál füzetekben már az utána lévő sztorik lennének, ráadásul 3 különszámot töltene ki, az másfél év. Azt el tudnám képzelni, hogy valamelyik épp aktuális különszámban lenne pár része, hogy gyorsabban lemenjen, ahogy a HP-nál is szokott lenni.

A többit kevésbé ismerem, meg talán túl újak is még ahhoz, hogy tervezzen velük, valamelyik még csak most jelenik meg.

Ja, igen: egy Baglyok éjszakájás különszám tényleg jó lett volna, benne a Batman család tie-injeivel.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 21. - 21:38:06 írta petshop »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2319 Dátum: 2017. December 21. - 22:11:49 »
Nem akartam különszámban folytatásos történeteket. Folytatásos megy a rendes sorozatban, ne kelljen még a különszámban is várni rá féléveket. Két részben még hagyján, mert akkor tudom egymáshoz közel hozni a két különszámot, mint most is. A Batman Annual 1 nem marad ki, csak a rendes sorozatban adjuk le. Különszámnak tényleg rövid a kb. 35 oldalával. Ahogy Petshop írta, visszafelé nemigen megyünk (legfeljebb jóval vissza, azaz klasszikus sztorikig), a Dark Knights-t pedig felesleges lenne újra kérdezni, miután már többször is volt róla szó.