Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525985 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2320 Dátum: 2017. December 21. - 22:30:50 »
Petshop, én megértem valahol őket is. ;)
De azért azt nyilván tudják, vagy ha nem akkor jó lenne ha látnák, hogy más biztos nem fogja ezeket magyar nyelven itthon kiadni!
Úgyhogy én örülnék a The Dark Knight Returns különszámként való megjelenésének, és igen, akár két puha borítós TPB-ben is! Ugyan így a Dark Victory-nak is!
Plusz lenne még két merész:



 :brow:


Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2321 Dátum: 2017. December 22. - 07:33:30 »
Azt el tudnám képzelni, hogy valamelyik épp aktuális különszámban lenne pár része, hogy gyorsabban lemenjen, ahogy a HP-nál is szokott lenni.

Ezzel csak annyi a gond, hogy nem igen van olyan, ami valamennyire is megállná a helyét külön. Szinte mindegyik egy nagyobb sztori. Egyedül a #19-20, ami két számos történet és rövid. Esetleg, amit ki lehet még így szedni, az a Futures End különszám és a mellé rakni Detective vol.2 #27-ből a kapcsolódó történetet.

Idézet
A többit kevésbé ismerem, meg talán túl újak is még ahhoz, hogy tervezzen velük, valamelyik még csak most jelenik meg.

Igen, írtam, hogy pl. a Metal az még messze van. Főleg, hogy építkezik a mostani történetekre, ezért nem is lenne okos. De a hat füzetével jó kis különszám lehetne később.

A Batman Annual 1 nem marad ki, csak a rendes sorozatban adjuk le. Különszámnak tényleg rövid a kb. 35 oldalával. Ahogy Petshop írta, visszafelé nemigen megyünk

Mondjuk, valamennyire ez is visszafelé haladás, mert már most meghaladtuk időben. :)

Ami még eszembe jutott, az a Kingdom Come, a Csodák kora mintájára, két különszámban. Ha jól néztem, az nem jön a DC sorozatban, csak a Justice.
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 22. - 07:55:24 írta Kilgores »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #2322 Dátum: 2017. December 22. - 09:42:36 »
Különszámban esetleg tolhatnád még a Batman And Robint évi kettő jön ki úgyis, úgy egy hat részes sztori lemenne egy év alatt . :headscratch:
A kollega gondolom itt nem a régire gondolt, ahol Dick volt Bats, hanem a new52-esre, azt is Morrison írta jó darabig (bár vele már megégettük magunkat, de sokan még most is áradoznak róla...), és amennyire emlékszem sikerese sztorik voltak azok, de valszeg tg majd elmondja, mennyire voltak közönség/kritika kedvencek azok a részek..
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2323 Dátum: 2017. December 22. - 10:18:54 »
Nem, a pre-new52 Batman és Robinra gondoltam. Én nem hinném, hogy az olvasókat összezavarná, főleg, hogy szerintem a különszám pont azért különszám, higy kiszakadjunk a fősodorból.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #2324 Dátum: 2017. December 22. - 20:22:42 »
Petshop, én megértem valahol őket is. ;) De azért azt nyilván tudják, vagy ha nem akkor jó lenne ha látnák, hogy más biztos nem fogja ezeket magyar nyelven itthon kiadni!
Megérteni, én is megértem. Ők nem tudják megérteni, hogy ez nem nyugat, hanem egy közepesen gazdag kis ország viszonylag kevés képregényrajongóval. Amerikához, nyugathoz mérni magunkat ökörség. Akkor lehetne sírni a kórházak, tömegközlekedés, és minden más állapotán is folyamatosan, azok is "fapadosabbak" mint a nyugat.
Egyszerűen a DC olyan drága, hogy nem lehet belőle kihozni többet-jobbat nálunk. Fel lehet hozni a DC sort példálózni, de az szintén egy nyugat európai tőkeerős vállalat. Itthon a Kingpinen kívül senki nem volt képes egyáltalán kiadni se DC-t évekig. Most hogy van, most meg megy a nyavalygás. Ha meg abbahagyja, akkor meg azért lesz ő a rossz. Kicsit magukba kéne nézni ezeknek az örökös "semmisejó" embereknek...

Ezzel csak annyi a gond, hogy nem igen van olyan, ami valamennyire is megállná a helyét külön. Szinte mindegyik egy nagyobb sztori. Egyedül a #19-20, ami két számos történet és rövid. Esetleg, amit ki lehet még így szedni, az a Futures End különszám és a mellé rakni Detective vol.2 #27-ből a kapcsolódó történetet.
Mondom, hogy gondoltam: novemberi Batmanben megy a sztori, végén kiírva, hogy folytatás a decemberi különszámban. Az megjelenik, és a végén odaírni, hogy folytatás a Batman januári számában. Lényegében egy kis időre havi lenne a Batman füzet, ráadásul a különszám miatt még több rész is férne bele. Haladnánk.  ;)

Idézet
Mondjuk, valamennyire ez is visszafelé haladás, mert már most meghaladtuk időben. :)
A visszafelé haladást gondolom úgy értette, hogy ne zavarjon össze senkit. Az, hogy pár hónappal előbb jelent meg eredetileg, mint ahogy mi leadjuk, az nem kavar be, mert nem történik benne olyan dolog, ami a fősorozatba változást hoz.
Én egyébként támogatom, és javaslom is Kaine-nek, hogy ha már elkezdtük, akkor maradjon is ezen a vonalon, azaz a New52-s részek legyenek kiadva, bemutatva alaposan. A DC sorban sincs benne, és közönségkedvenc is.
Pár különszám meg lehetne klasszikus, a HP mintájára. Régi, jó öreg Aparo, Breyfogle, Adams, Bolland, és hasonló nyalánkságokkal.

Idézet
Nem, a pre-new52 Batman és Robinra gondoltam. Én nem hinném, hogy az olvasókat összezavarná, főleg, hogy szerintem a különszám pont azért különszám, higy kiszakadjunk a fősodorból.
Folytatásos sorozatot nem akar a különszámba, írta.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2325 Dátum: 2017. December 23. - 13:11:39 »
Ott mondjuk az első 3×3 szám önállóan is megállja a helyét, az utolsó hármas az, ahol összeáll jó sok minden. Bár nem tudom, hogy az első háromnál hogy viselnék itthon Quitelyt meg a Dr. Pyg-féle eszement sztorit. (Abba meg bele se megyek, hogy Pyg nevét nem lehet értelmesen lefordítani, de van egy sejtésem, hogy ha volt már animációsban, valami nagyon okos lefordította Dr. Malacnak vagy hasonlónak.)

ryder

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Batman
« Válasz #2326 Dátum: 2017. December 31. - 17:13:55 »
Sziasztok nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a Föld-1-es képregényben, Batman ruháján lévő denevérminta körül miért nincs az a bizonyos sárga kör?
Erre gondolok:

Én még interneten olvastam annak idején ezt a történetet és ott olyan volt, és meglepődve láttam, hogy a mostani különszámban nem így van.
Amúgy tetszik így is, csak kíváncsiságból kérdezem.


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2327 Dátum: 2018. Január 09. - 14:35:32 »
Beszélgettem valakivel a DC-nél, és úgy tűnt, nem zárkóznak el attól, hogy a Gyilkos tréfát az eredeti színezéssel kapjuk meg idén. Még nem biztos persze, de mivel alapvetően kizártnak hittem, biztató kezdet. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #2328 Dátum: 2018. Január 09. - 14:54:37 »
Hú az nagyon jó lenne. :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #2329 Dátum: 2018. Január 09. - 14:56:37 »
Nem tudom, hogy ez jó hír-e. Mert nekem személy szerint rohadtul nem tetszett az eredeti színezés. Például engem idegesített, hogy mindenkinek sárga volt a bőre. Sokkal jobban bejött a deluxe editionben lévő, úgyhogy én egy cseppet sem bántam volna, ha mégis azt kapjuk meg.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #2330 Dátum: 2018. Január 09. - 15:05:25 »
Ellenben az a típus gyakorlatilag bárhol beszerezhető, míg egy friss klasszikus kiadás egyenesen kuriózum lenne.
Kaine  suttyomban csináljál belőle angol nyelvű kiadást is, és betegre keresheted magad vele. :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #2331 Dátum: 2018. Január 09. - 15:21:23 »
Ellenben az a típus gyakorlatilag bárhol beszerezhető,
Csak magyarul nem.  ;) Meg hát ennyi erővel mondhatnám azt is, hogy aki a régi színezést akarja, az vaterázza vagy börzézze le az első kiadást. Az is beszerezhető, még ha drágán is.
De amúgy ez egy puszta vélemény volt, nem akarok vele senkit befolyásolni, csak mondtam, hogy nekem jobban tetszik az újfajta színezés belőle.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #2332 Dátum: 2018. Január 09. - 15:41:24 »
Legyen olyan TPB, ami mindkét kiadást tartalmazza, úgyis rövid történet. És akkor mindenki boldog. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2333 Dátum: 2018. Január 09. - 16:20:43 »
Kaine  suttyomban csináljál belőle angol nyelvű kiadást is, és betegre keresheted magad vele. :D
;D ;D

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2334 Dátum: 2018. Január 09. - 16:44:16 »
Nyugi, lesz hiszti. Ha van rajta sapka...

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2335 Dátum: 2018. Január 09. - 17:23:40 »
Én is azt mondom, hogyha már egy ilyen rövid sztori kerül egy füzetbe, akkor miért nem lesz benne mindkét verzió? Igazi különlegesség lenne a gyűjtők számára ;). És ki tudja, mivel egyetlen történet kétszer, így lehet egy árán megkapnátok ;).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2336 Dátum: 2018. Január 09. - 17:48:01 »
Szerintem overkill lenne. Sokan azért szeretnék, mert nincs meg nekik, és aranyárban kapható. Nem sokan fizetnének szívesebben duplán, hogy kétszer ugyanazt olvassák csak más színekkel.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Batman
« Válasz #2337 Dátum: 2018. Január 09. - 17:57:55 »
Erre nálam legjobb példa az Asterix. Már megvannak a Fórumos régi kiadások, nem fogom megvenni újra az Egmont/Móra kiadásokban azért, mivel más a fordítása. Inkább azokra a kötetekre koncentrálok, amelyeket eddig nem adtak ki.

Túl vékony lenne az újság, kiadjátok a rajzfilm adaptáció képregény változatát második történetként (létezik egyáltalán olyan verzió).  :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 09. - 18:01:51 írta BlackArrow »

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #2338 Dátum: 2018. Január 09. - 19:54:52 »
Sepivel értek egyet.
A régi színezéssel már megjelent magyarul egyszer, ez legyen az újabbal. Akinek a régi tetszik, vegye meg azt.
Ez plusz vevőket is vonzana, akik nem vennék meg, ha sima újrakiadás lenne, de a más színezés miatt igen. A Kraven is új színezéssel jelent meg, legalább annyi különlegessége volt a régihez képest.
Inkább legyen kétféle, és a vevő majd eldönti, hogy melyik kell neki, minthogy az egyik kétszer is ki legyen adva itthon, a másik meg akkor valószínűleg soha.

Nekem egyébként különösebb problémám nincs az újabb színezéssel sem. Kicsit steril, sótlan, szürke, de a régi meg túlságosan is harsány, már-már zavaró, és sokszor Batmanhez nem illő színekkel volt tele (rózsaszínek, egyéb neon-rikító színek). Szóval Nekem egyik sem tökéletes, a kettő között lenne a jó megoldás.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2339 Dátum: 2018. Január 09. - 21:12:18 »
Van ez a fekete-fehér Biran Bolland sztori:

Ezt nem lehetne bónusz sztoriként utána beletenni?
 Függetlenül hogy most melyik verzió lesz, megveszem majd minden képen. Szerintem nekem, és a többi olyan gyűjtőnek akinek megvan az első magyar kiadás, frissebb élmény lenne a mostani színezés, szóval plusz 1 az új mellett! ;)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 09. - 21:13:52 írta balogh44 »