Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525981 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #2340 Dátum: 2018. Január 09. - 22:43:28 »
A Kraven esetében sem szeretem az új színezést, sőt azt roszabbnak tartom, mint a Killing Joke digi színezését. Igazából úgy vagyok ezzel, mint a filmek felújításával. De annyira azért már nem vagyok konzervatív, hogy a raszterpontokat és a WC papírt is visszasírjam.
Így amennyiben Kaine a történetből nem az újraszínezett változatot adná ki, hanem az eredeti, digitálisan feljavított, mai nyomdatechnikával készített változatát, azt körbe ünnepelném, mivel nem csupán a hazai viszonylatban teremtene egy olyan kiadványt, ami jelenleg nincsen, hanem valami olyasmit, amit a nemzetközi mezőnyben sem nagyon lehet beszerezni.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 09. - 22:46:30 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2341 Dátum: 2018. Január 09. - 23:09:42 »
Nincs olyan, hogy "túl vékony" a kiadvány. Ha ilyen hosszú, hát ilyen hosszú. Nem hiszem, hogy erőltetni kéne, hogy kényszeresen legyen mögötte még valami. Elég különleges a sztori ahhoz, hogy ne rontsa el más, ami utána jön. 48 oldalas lesz.

MrRabbit

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Batman
« Válasz #2342 Dátum: 2018. Január 10. - 09:34:09 »
Én is az eredeti színezést támogatom,a formátumot esetleg nem lehet megszavazni ?  album méret  :twisted:

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2343 Dátum: 2018. Január 10. - 10:23:49 »
Ha nagyon jófejek akartok lenni, szavaztassátok meg a faszbúkon, hogy melyik színezést akarja jobban a nagyérdemű. Ezzel lehet minimalizálni a hisztit. Aztán ha a DC a másikat adja, akkor sincs semmi, ti megpróbáltátok.

Nem hiszem, hogy a formátum megbeszélés tárgya.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2344 Dátum: 2018. Január 10. - 11:49:41 »
Én az új színezést támogatom, szerintem is túl harsány az eredeti. Ugyanakkor nem fogok kardomba dőlni, ha a régi lesz, lényeg, hogy normális minőségben ki legyen adva, mert a régi kiadás mostani ár/érték aránya...

Én sem raknék másik sztorit mellé, ha 48 oldal, akkor annyi. Úgysem érne fel hozzá semmi. Maximum karakter vázlatok, egyebek, amik az általános gyűjteményes extrák szoktak lenni.

Csigger

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:Batman
« Válasz #2345 Dátum: 2018. Január 10. - 14:05:37 »
Ha nagyon jófejek akartok lenni, szavaztassátok meg a faszbúkon, hogy melyik színezést akarja jobban a nagyérdemű. Ezzel lehet minimalizálni a hisztit. Aztán ha a DC a másikat adja, akkor sincs semmi, ti megpróbáltátok.

Nem hiszem, hogy a formátum megbeszélés tárgya.

Megszavaztatták már a Kingpines csoportban

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2346 Dátum: 2018. Január 10. - 15:20:13 »
Nem is tudtam, hogy van olyan :D

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #2347 Dátum: 2018. Január 10. - 18:26:32 »
A Kraven esetében sem szeretem az új színezést, sőt azt roszabbnak tartom, mint a Killing Joke digi színezését. Igazából úgy vagyok ezzel, mint a filmek felújításával.
Meg fogsz lepődni: nekem sem az a kedvencem. De annak örültem, hogy nem ugyanaz jött ki még egyszer. Így legalább volt/van valami újdonsága a régi változathoz képest. Össze lehet hasonlítgatni, lehet róla vitatkozni, hogy melyik a jobb, szebb. Nem tök ugyanazt kiadni mégegyszer, mert sokallják a régiért kifizetni azt az árat amennyit most kérnek érte. Mert az esetek nagyrészében szimplán erről van szó, nem a művész megvalósítás oldalát nézik (sajnos).

Idézet
Így amennyiben Kaine a történetből nem az újraszínezett változatot adná ki, hanem az eredeti, digitálisan feljavított, mai nyomdatechnikával készített változatát, azt körbe ünnepelném, mivel nem csupán a hazai viszonylatban teremtene egy olyan kiadványt, ami jelenleg nincsen, hanem valami olyasmit, amit a nemzetközi mezőnyben sem nagyon lehet beszerezni.
De szerinted emiatt egy angol-amerikai megvenné a magyar(!!!) kiadást? Egyébként az se biztos, hogy feljavított lenne, hanem olyan elmosódott, mint a Kraven pár oldala is. Az biztos, hogy a digisen újrszínezett az éles, jól felbontású, nem visszaszkennelt.

A Deluxe Editionben van egy második, rövid sztori, Brian Bolland-tól. Abból linkelt képet balogh44. Csak az is színes, nem fekete-fehér.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2348 Dátum: 2018. Január 10. - 19:03:34 »
Nem csak az van, hogy drágállják (különben nem csoda, 20.000 fölötti már az ár esetenként), hanem hogy nincs. Akik 25 éve megvették, már mind veterán képregényfanok, az újabb generációnak erre esélye sem volt.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #2349 Dátum: 2018. Január 10. - 19:25:42 »
De szerinted emiatt egy angol-amerikai megvenné a magyar(!!!) kiadást?
Nem is értem, ez a gondolatod honnan jött? :headscratch: Lényegében tudni sem fognak róla. :D
Egyébként az se biztos, hogy feljavított lenne, hanem olyan elmosódott, mint a Kraven pár oldala is. Az biztos, hogy a digisen újrszínezett az éles, jól felbontású, nem visszaszkennelt.
Azért, ezt, hogy Kaine visszascannelt oldalakra gondolna, remélem nem gondoltad komolyan... :roll: Habár a PPP-vel már párszor bebizonyítottátok, hogy lehetséges azt is megoldani.
De annak örültem, hogy nem ugyanaz jött ki még egyszer.
30 éves megsárgult WC papír, elavult nyomdatechnikával, kontra tökéletes, éles színek és vonalak, fényes papíron. Érdekesen gondolkoztok arról, hogy "ugyanaz még egyszer".
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 10. - 19:29:52 írta Todd »

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #2350 Dátum: 2018. Január 10. - 20:33:42 »
Nem csak az van, hogy drágállják (különben nem csoda, 20.000 fölötti már az ár esetenként), hanem hogy nincs. Akik 25 éve megvették, már mind veterán képregényfanok, az újabb generációnak erre esélye sem volt.
Molnár István most adja el 10ért, gyűjtői minőségben a Face-es csoportban.  ;) Ennyit a beszerezhetetlenségről. Felnéztem oda, 10-ért van.

Nem is értem, ez a gondolatod honnan jött? :headscratch: Lényegében tudni sem fognak róla. :D
Te írtad, hogy ez nemzetközi szinten is milyen jelentős, és egyedi, és hűdenagydolog lenne. Én meg nem értem, miért, mert ugyanazt gondolom, mint amit írtál, hogy teljesen jelentéktelen nekik. Innentől nem tudom mi értelme, azon kívül, hogy jól hangzik egy meggyőzésnél, amíg nem gondolnak bele.

Idézet
Azért, ezt, hogy Kaine visszascannelt oldalakra gondolna, remélem nem gondoltad komolyan... :roll: Habár a PPP-vel már párszor bebizonyítottátok, hogy lehetséges azt is megoldani.
Totál komolyan gondoltam, a Kraven is visszaszkennel anyagból volt. Nem általunk, hanem az amcsik által, de ezt a szerkesztésnél könnyen kiszúrom. Azért volt némelyik oldal pl. elmosódott.
Meg lehet oldani egyszerű, régi színezésnél; akvarelles, festett színeknél eléggé bajosan... azaz egyszerűen marad a visszaszkennelés kissé elmosás, és kontrasztosítás.

Idézet
30 éves megsárgult WC papír, elavult nyomdatechnikával, kontra tökéletes, éles színek és vonalak, fényes papíron. Érdekesen gondolkoztok arról, hogy "ugyanaz még egyszer".
Akkor jóóóval hasonlóbb, mintha új színezéssel jött volna ki. Attól mert jobb nyomdailag, még ugyanaz.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 10. - 20:37:13 írta petshop »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #2351 Dátum: 2018. Január 10. - 20:54:49 »
Nem csak az van, hogy drágállják (különben nem csoda, 20.000 fölötti már az ár esetenként), hanem hogy nincs. Akik 25 éve megvették, már mind veterán képregényfanok, az újabb generációnak erre esélye sem volt.
Molnár István most adja el 10ért, gyűjtői minőségben a Face-es csoportban.  ;) Ennyit a beszerezhetetlenségről. Felnéztem oda, 10-ért van.
Amúgy nekem annyira nem volt kedvencem, meg annyira nem jelentett semmit ez a sztori, hogy a másik oldalon, egy fórumjáték keretén belül felajánlottam nyereménynek. És megmondom őszintén, most sem bánom.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2352 Dátum: 2018. Január 10. - 21:07:09 »
Nem csak az van, hogy drágállják (különben nem csoda, 20.000 fölötti már az ár esetenként), hanem hogy nincs. Akik 25 éve megvették, már mind veterán képregényfanok, az újabb generációnak erre esélye sem volt.
Molnár István most adja el 10ért, gyűjtői minőségben a Face-es csoportban.  ;) Ennyit a beszerezhetetlenségről. Felnéztem oda, 10-ért van.
Hápersze, hogy most már van 10-ért, amikor bejelentettük, hogy kiadjuk újra.  :D Nézd meg a Hachette/Kingpin közösöket: a Káosz 6-8000-ről lement 4-re, a Kitörés 8-10-ről 5-re. Akinek azért volt belőle kettő-három, mert nyugdíjalapnak gondolta, az most próbálja eladni, amíg még van értéke.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2353 Dátum: 2018. Január 10. - 21:32:36 »
Molnár István most adja el 10ért, gyűjtői minőségben a Face-es csoportban.  ;) Ennyit a beszerezhetetlenségről. Felnéztem oda, 10-ért van.

1. 10k a f@szom :D
2. Ha van is 3 példányuk, az még nem fedte le az új generációt.
3. Ez:
Hápersze, hogy most már van 10-ért, amikor bejelentettük, hogy kiadjuk újra.  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #2354 Dátum: 2018. Január 10. - 21:53:32 »
Te írtad, hogy ez nemzetközi szinten is milyen jelentős, és egyedi, és hűdenagydolog lenne. Én meg nem értem, miért, mert ugyanazt gondolom, mint amit írtál, hogy teljesen jelentéktelen nekik. Innentől nem tudom mi értelme, azon kívül, hogy jól hangzik egy meggyőzésnél, amíg nem gondolnak bele.
Petshop, engem egyáltalán nem érdekel, az amiről írsz. Az érdekel, hogy nem tetszik az új színezés, de számomra elfogadható minőségű verziót a régiből sem angolul sem magyarul lehet reális áron beszerezni. :D
Ha a frissebb kiadás jelenne meg magyarul számomra az lenne sokkal kevésbé kuriózum, hiszen azt bármikor megvehettem volna eddig is 5-6000 Ft körül HC-ban.

Akkor jóóóval hasonlóbb, mintha új színezéssel jött volna ki. Attól mert jobb nyomdailag, még ugyanaz.
Értelek, egy filmet is tök ugyanaz megnézni egy szétkopott elhasznált videokazettán, mint BlueRay-en.  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 10. - 22:08:35 írta Todd »

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #2355 Dátum: 2018. Január 10. - 22:00:50 »
Oké.
Én újjal szeretném. Mindenki más ássa el magát.  ;D
És ennyi.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2356 Dátum: 2018. Január 11. - 00:07:46 »
A Kraven esetében sem szeretem az új színezést, sőt azt roszabbnak tartom, mint a Killing Joke digi színezését. Igazából úgy vagyok ezzel, mint a filmek felújításával.
Meg fogsz lepődni: nekem sem az a kedvencem. De annak örültem, hogy nem ugyanaz jött ki még egyszer. Így legalább volt/van valami újdonsága a régi változathoz képest. Össze lehet hasonlítgatni, lehet róla vitatkozni, hogy melyik a jobb, szebb. Nem tök ugyanazt kiadni mégegyszer, mert sokallják a régiért kifizetni azt az árat amennyit most kérnek érte. Mert az esetek nagyrészében szimplán erről van szó, nem a művész megvalósítás oldalát nézik (sajnos).

Idézet
Így amennyiben Kaine a történetből nem az újraszínezett változatot adná ki, hanem az eredeti, digitálisan feljavított, mai nyomdatechnikával készített változatát, azt körbe ünnepelném, mivel nem csupán a hazai viszonylatban teremtene egy olyan kiadványt, ami jelenleg nincsen, hanem valami olyasmit, amit a nemzetközi mezőnyben sem nagyon lehet beszerezni.
De szerinted emiatt egy angol-amerikai megvenné a magyar(!!!) kiadást? Egyébként az se biztos, hogy feljavított lenne, hanem olyan elmosódott, mint a Kraven pár oldala is. Az biztos, hogy a digisen újrszínezett az éles, jól felbontású, nem visszaszkennelt.

A Deluxe Editionben van egy második, rövid sztori, Brian Bolland-tól. Abból linkelt képet balogh44. Csak az is színes, nem fekete-fehér.

Így van, valóban színes, és nem is hosszú, ha engedik, akkor miért ne kerüljön be a mi kiadásunkba is?


Szeretem a Gyilkos Tréfa sztorit, szóval mindenképpen meg fogom venni, felőlem elmosódott is lehet, nem érdekel. :D

csepenagy

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Batman
« Válasz #2357 Dátum: 2018. Január 11. - 15:05:22 »
Molnár István most adja el 10ért, gyűjtői minőségben a Face-es csoportban.  ;) Ennyit a beszerezhetetlenségről. Felnéztem oda, 10-ért van.
Melyik csoportban?

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Batman
« Válasz #2359 Dátum: 2018. Január 11. - 18:45:27 »
Az FB-n én is az eredeti verzió mellett tettem le a voksom, de elnézve az itt kialakult kisebb vitát, abban is van valami amit Petshop mond, de érvek és ellenérvek, napokon keresztül lehetne sorolni, hogy miért lenne jobb ez, mint az. Jómagam is régi motoros vagyok, de a Gyilkos Tréfa nekem anno kimaradt, valamiért csak a 2.számtól kezdtem el gyűjteni (lehet, hogy nem figyeltem fel rá a hátsó borítós ,,ajánlókról", már nem emlékszem). Azóta sincs meg, láttam már többször is, de 10 ezret (vagy 15-öt) nem fogok fizetni érte. Pedig tényleg sokat költök képregényekre, de én 1db képregényért nem adok 10-15 ezer Ft-ot. Ezért is örülök, hogy sikerül kiadni újból, akár a régi színezéssel, akár az újjal. :D