Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525984 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2500 Dátum: 2018. Május 04. - 10:55:51 »
Azzal egyetértek, hogy ez a füzetes hülyéskedés már húsz éve idejétmúlt, de hát a hazai közönség mindig harminccal van lemaradva.
Ezt úgy mondod, mintha Amerikában már csak kötetek jelennének meg...
Idézet
Bár hozzáteszem, ha még a spawnos olvasókat is rá lehetett szoktatni a kötetekre, akkor azért ez mutatja, hogy a legízlésficamodottabbak is el tudják fogadni ezt a formátumot.
Nem lehetetlen, persze, ha egy bizonyos körben akarod a képregényeket terjeszteni csak kiadói terjesztésben és kis példányszámban. Tennék rá pár százezret, hogy a legtöbben nem ezt szeretnék.
Bár az igaz, hogy egy gyűjteményes kötetnél azért valóban jobb lenne a gerinces, főleg, hogy az X-faktoros Extra M+ is kötetes lesz 2 résszel.
A gerinces mindig drágább a nyomdája miatt, és mivel a HP sorozat alapból tűzött, semmi sem indokolta, hogy akkor is gerinces legyen, amikor lehetne olyan is, mint a többi a sorozatból.
Idézet
Viszont abban igaza van, hogy gáz volt az 5. résznél befejezni, mert így befejezetlen a történet, függetlenül attól, hogy hol-mit írnak, ez nem a vége.
Itt alapvetően egy félreértésről van szó. Ez a kiadvány nem a Baglyok bírósága 1. kötet, hanem a nálunk elfogyott Batmanek újranyomása, csak kihagytuk belőle a második sztorikat, amik nem voltak annyira népszerűek.


talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2501 Dátum: 2018. Május 04. - 12:32:22 »
Amerikában füzetek jelennek meg, de az erőteljes digitális terjeszkedés miatt. Az, hogy a Marvel feladta az erőteljes könyvpiaci jelenlétét, csak annyit változtatott, hogy a többi kiadó lapátolja onnan a lóvét; van, ami már csak oda terjeszt, a Diamondhoz már szinte semennyire. De már annyira digitálisban gondolkodnak, hogy az egyik Marvel-kötetem könkrétan tele van a Marvel AR alkalmazásának kis indikátoraival (ami eléggé zavaró amúgy, amikor egy duplaoldalas kép kellős közepén trónol). Az Image-nél én meg már várom, hogy mikor adják fel végleg a füzeteket. Valószínűleg akkor, ha a Diamond helyett találnak valami mást.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2502 Dátum: 2018. Május 04. - 14:24:44 »
Persze, egyre nagyobb a kötetes jelenlét, ezzel együtt a füzetek egyértelműen többségben vannak. Az AR alkalmazásaid is mind füzetben vannak.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2503 Dátum: 2018. Május 04. - 14:36:24 »
Nem értünk el a teljes koncepcióváltáshoz, de látok abban rációt, hogy közeledik az ideje. Aztán ha be is érik, akkor sem megy majd egyik napról a másikra.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2504 Dátum: 2018. Május 04. - 15:03:16 »
Persze, egyre nagyobb a kötetes jelenlét, ezzel együtt a füzetek egyértelműen többségben vannak.
Persze. A Diamondon keresztül elment 7,4 millió kötet, a könyvesboltokban az USA-ban 11,3 millió a felnőtt részlegen és ismeretlen a gyerekrészlegen (ott minden 3-13 évesig szóló kiadvány egy nagy blokk). Füzetből kiment 90 millió darab, kb. a négy és félszerese.

Ugyanakkor mutató, hogy egy kötet ugye átlagosan hatfüzetnyi tartalom, illetve hogy az évben kb. 6000 új füzet jelent meg az egész piacon (ebből a harmadát viszi el a Marvel/DC), kötetből viszont 4000 (és itt a két nagy alig a piac ötöde).

A füzetes piac egyelőre azért termel nagy hasznot, mert a Marvel több mint másfél éve már meg se próbál úgy tenni, mint ami tisztességesen áraz. A nagy érdeklődésre számító füzeteket már nem is négy dollárért vagy 4,50-ért adják, hanem 6-8 dollár között. Így nem volt nehéz összehozni a füzeteladásokból cirka 380 milliót piaci szinten (bár a kötetek is legalább 200-220 millión állhattak meg).

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Batman
« Válasz #2505 Dátum: 2018. Május 04. - 20:43:27 »
Nem semmi hozzászólás volt hexxen-től!  :roll:
Még hogy a DC Eaglemoss milyen igényes!  :stupid:
Nem csak a fordítás a gond, a tőrténetek válogatása se a legjobb.
A Kingpin kis kiadó, pár éve még nem lett volna ekkora szája hexxen-nek, mikor örültünk, hogy egyáltalán megjelenik valami.
A Kingpin-nek jobban kell figyelni a gazdálkodására, nem egy tőkeerős nagy vállalat, más megközelítést igényel, viszont a vevőkre és az igényeikre is sokkal jobban figyel.  :kingpin:
Látszik, hogy hexxen nem sokat tud az egészről. A Batman 5 részes kötet újrakiadás, nem egy kiadás első része. De ezt írtátok is.
Nehéz jót tenni. Ha nem lett volna így kiadva akkor meg lehetne azon problémázni, hogy milyen drágán árulják az elfogyott részeket.
A Baglyok Bíróságában amúgy nekem nem tetszettek a rajzok. Minden annyira szögletes volt. Batman álla megér egy külön misét. Mint valami ócska rajzfilmben.
És valóban a kötetek mellett szól, hogy kéthavonta 1 rész, csigalassan halad. El is felejti az ember, meg ennyi idő várakozás után már nem is érdekel annyira.
Persze megoldás, ahogy Tomi is írta, egybevárni a füzeteket és egyben elolvasni. De akkor az nem olyan mintha kötet volna? :D ;) Csak rosszabb, mert többször kell elmenni megvenni. A füzet azért is kezd kimenni a divatból, mert a 80-as években egy füzetet sokkal tovább tartott elolvasni, mint ma, amikor egy 24 oldalas füzetben van 3 dupla oldalas szöveg nélküli harcjelenet. Ezenkívül az az idő is elment, amikor 1 hónapig epekedve vártam a Pókember következő részét, és naponta mentem az újságoshoz megnézni megjött-e. Ma ömlik az információ mindenhonnan, főleg digitálisan, ezért én is úgy érzem a füzet kezd kimenni a divatból. Akkor elmegy ha legalább 48,64,96,112 oldal. De 24 oldal Batman kéthavonta..., miközben ha akarom a csapból is Batman folyik....

Amúgy a Spawn-os sértegetést nagyon unom, nyílik ki a bicska a zsebemben. Gyönyörűek amiket kiad Laci. Egyszerűen király! Miért kell állandóan lehordani ilyen szinten.  >:(

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2506 Dátum: 2018. Május 04. - 21:09:46 »
Ez "csak" nekünk szólt, Spawn rajongóknak, nem kifejezetten az Infinity-nek.  ;D
Kíváncsian várom a fogadtatását az omni méretű Hellboy-nak is a Vadvirágoktól, meg ugye Laci is még jobban felturbózza majd a Spawn köteteket, Hachette, Eaglemoss, Szukits, Képkocka...meg ki tudja mi jön még.... :P
Azért a Kingpin mellett szól, hogy ha ők nem lennének jelen a füzetekkel, elégé szegényes lenne az újságos felhozatal, ezért azért nagy respect! Hexxen-nel abban azért eggyet értek, hogy a kiadványok mérete elégé kicsi. Szó se róla szerettem annak idelyén a zsebkönyveket is, de azért néhol szemerőltető. Megértem hogy kiadói imázs meg stb, de a belsőborítók fekete-fehérsége is az volt, és idővel színes lett. Nem tudom mennyivel lennének drágábbak a kiadványok eredeti méretben. meg gondolom ami már eddig így jött ki nem nagyon örülnének neki ha váltás lenne. De új kiadványok még elképzelhetőek az évek folyamán a Kingpinnél, legalábbis én remélem, és akkor talán megtörténik ez is....;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2507 Dátum: 2018. Május 04. - 21:50:23 »
Lásd a megjelent X-Men kötetet, ami 4000 Ft volt, ennyi az árkülönbség a méret miatt.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Batman
« Válasz #2508 Dátum: 2018. Május 04. - 21:56:24 »
Talgaby nagyon nem szereti a Spawn-t , ezt már rég tudjuk, mi meg imádjuk, úgyhogy ebben a kérdésben sosem lesz béke.  ;D ;D

Nem "nyalásból" írom,de emlékszem még arra az időkre, mikor csak a Kingpin volt talpon e vidéken, csak tőlük kaptunk amerikai képregényeket. Jóval nehezebb idők voltak. Mekkora öröm volt és boldogság mikor bejelentettétek,hogy hosszú-hosszú évek után újra lesz Batman, még ha,csak 24 oldalon is,de akkor is van. DC-vel szerződni akkoriban nem volt egyszerű.
Én veszem mind a két sort, a DC-ből csak pár kötetet olvastam,de telis-tele van hibákkal, még ha kinézetre szép is. A Marvelen látszik,hogy kik gondozzák a szövegét, úgyhogy maximális tisztelet érte a Kiadónak.  :kingpin: :kingpin:

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Batman
« Válasz #2509 Dátum: 2018. Május 06. - 09:25:55 »
Ráadásul szerintem az Eaglemoss és Hachette sorok indulásának is az EGYIK alapja lehetett az, hogy a Kingpin megalapozta a hazai szuperhős képregény piacot. Egy másik jelentős ok lehet persze a filmek is, de véleményem szerint a Kingpin úttörő jellege megkerülhetetlen szempont.  :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2510 Dátum: 2018. Május 06. - 11:26:48 »
Köszi, srácok.  :spidey:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2511 Dátum: 2018. Május 07. - 20:22:04 »
Húha, ez jó lesz! :D


coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2512 Dátum: 2018. Május 07. - 21:13:58 »
Jó ám.

Remélem, megkapjátok és felrakjátok ezt a borítót is, szerintem az egyik legjobb a sorban:


kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2513 Dátum: 2018. Május 07. - 23:31:52 »
Itt alapvetően egy félreértésről van szó. Ez a kiadvány nem a Baglyok bírósága 1. kötet, hanem a nálunk elfogyott Batmanek újranyomása, csak kihagytuk belőle a második sztorikat, amik nem voltak annyira népszerűek.

Ez kiadói szemszögből nézve teljesen érthető, de olvasói szemszögből viszont gáz. Mert ha valaki lemaradt az eredeti kiadásról, akkor valószínűleg nincs benne annyira a képregények világában, hogy tudja, hogy miről is van itt szó, hogy hol találja a folytatást, meg hasonlók. A webshop-ban már "Baglyok városa 1. rész"-ként van fenn a 20. szám, ami megint nem segít, ráadásul rosszul van számozva, mert nem azt kéne nézni, hogy hol mit írnak, hanem a logikus befejezést tenni a sztori végére, ami a 6. szám, ami szintén cliffhanger, de akkor is kapott valamiféle lezárást, míg az 5. rész vége egy félbehagyott sztori, a 7. rész meg szintén egy új sztori kezdete. Szóval az átlag olvasó kap egy befejezetlen történetet, utánanézni se könnyű, max kérdezhetne a fórumon, vagy FB oldalon, amit nem biztos, hogy megtesz, és a végén még a "jön: a Bíróság" szövegen kívül semmi támpontot nem kap az olvasó, hogy mit olvasson, hogy folytassa, lesz-e a folytatás kiadva. Ráadásul mi van akkor, ha elfogy a 20. szám? Be se tudja szerezni a történet végét. És ilyenkor egy pontenciális rajongó elég nagyot csalódhat.
Szóval míg általában az ilyen témák szubjektív vélemény alapján lehetnek vitakérdések, de ebben az esetben szerintem teljesen objektíven kijelenthető, hogy ez a kiadás egy hiba volt, mert vagy bele kellett volna tenni a 6. részt, vagy meg kellett volna várni, míg a 20. füzet is elfogy és akkor kiadni a 6 résszel, mert az nem érv, hogy "a nálunk elfogyott Batmanek újranyomása", mert ez egy gyűjteményes kötet, amikbe szerintem az olvasók jogosan várhatnának el valamiféle befejezést, kerekséget.

És, bocs, ha kicsit durván fejeztem ki magam, mert általában megértem, sőt meg szoktam védeni a kiadói döntéseket, még ha nem is teljesen értek velük egyet, de ez a kötet így, ebben a formában szerintem gáz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2514 Dátum: 2018. Május 07. - 23:43:14 »
Tiszteletben tartom a véleményed, de én másképp gondolom. Ez nem gyűjteményes kötet, egyszerű újrakiadás. Szembesülök annyi olvasói kérdéssel nap mint nap, hogy ne gondoljam, hogy megakasztana bárkit is az, hogy hol lehet a folytatása. Ezek fogytak el, ezeket adtuk ki újra.
Idézet
Ráadásul mi van akkor, ha elfogy a 20. szám?
Gondolom, ugyanaz,  mint amikor a 19-es fogyott el. Megszerzik máshonnan. Nem tudunk minden számból raktáron tartani készletet. Ami elfogyott, az vagy kész, nem lesz többet, vagy ha nagyobb rá az igény, akkor újranyomjuk valamilyen formában. Ennél többet mi sem tehetünk.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2515 Dátum: 2018. Május 08. - 08:13:29 »
Jó ám.

Remélem, megkapjátok és felrakjátok ezt a borítót is, szerintem az egyik legjobb a sorban:

Ennek én is örülnék, mert variant volt, és piszok nehéz értelmes áron levadászni. :)

De amúgy is, végre megint Capullo borító!  :twisted:

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2516 Dátum: 2018. Május 08. - 09:53:23 »
Ez nem gyűjteményes kötet, egyszerű újrakiadás.

Azt értem, csak azt mondom, hogy akárminek hívjuk, szerintem olvasói szemszögből elvárható egyfajta egység, teljesség, akármilyen kiadásról is van szó. Tegyük fel, ha a 14,16,17,21-as kötetek fogytak volna el, akkor most azok lennének újrakiadva, egy sztori vége, egy másik közepe és egy harmadik eleje? Vagy ha mondjuk a Végtelen Hatalomnál valamelyik füzetből még lenne raktáron, akkor azok a részek ki lennének hagyva a gyűjteményből? Mert ezzel az "ez csak újrakiadása az elfogyott számoknak" logikával, ilyen esetek is simán megtörténhetnének.

Gondolom, ugyanaz,  mint amikor a 19-es fogyott el. Megszerzik máshonnan.

Igen, és a 15-18-as számra is lehetett volna ugyan ezt mondani, vagyis ennyi erővel minek újra kiadni akármit is? Nem azt mondom, hogy mindig legyen minden számból, sőt, csak azt mondom, hogyha elfogy a 19-es szám, vagyis nehezen beszerezhető és drága lesz, akkor nem lesz értelme beszerezni ezt az újrakiadást se, mert befejezetlen, de ha a 19-es elfogyása után mind a 6 szám került volna bele, akkor utána bármi fogy el, lenne létjogosultsága a kiadásnak, mert valamiféle teljes történetet kap, aki beszerzi.

És tényleg nem szívesen kötekszem, mert valóban látom, hogy szívvel-lélekkel csináljátok a kiadásokat, mindent beleadtok, meg amúgy is elég bajotok van a nagy gyűjtemények és egyebek jelenléte miatt, de ennél a kötetnél én azt a "csak adjunk ki minél több dolgot, minél előbb" mentalitást éreztem, főleg hogy még a borító is olyan, ami volt már füzet elején, miközben rengeteg egyéb lehetőség, variáns meg akármi lehetett volna még rajta, és csak nem szeretném, hogy az addigi hihetetlenül igényes, minőségi, egységes, átgondolt, rajongó-orientált színvonalat idővel felváltaná ez a mentalitás, mert sajnos nagyon sok más kiadónál ezt látom, és nem örülnék, ha a kedvenc kiadóm is olyanná válna :).

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #2517 Dátum: 2018. Május 08. - 18:30:57 »
Mind az 5 sztori grafikája szerepelt már borítón, kivéve a variánsok (l. a végén a galériát), de azok közül egy sem volt jobb. Másrész akkor az lett volna baj, h miért nem capullós borító.
Az első részét választottuk, mivel 1. az amcsi gyk-n is az szerepel 2. mert ezzel indult az egész New 52-s Batman-cím.  ;)

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #2518 Dátum: 2018. Május 08. - 20:01:38 »
Tegyük fel, ha a 14,16,17,21-as kötetek fogytak volna el, akkor most azok lennének újrakiadva, egy sztori vége, egy másik közepe és egy harmadik eleje?
Ha ezek fogytak volna el, akkor ezek a füzetek lettek volna újranyomva.  ;) De láthatóan a New52-s Batman sztoritól fogyott el az összes, ezért gondolta úgy a kiadó, hogy azt fogja kiadni úgy, hogy a saját raktárkészleten lévő többszáz füzetének ne csináljon konkurenciát.

Idézet
Igen, és a 15-18-as számra is lehetett volna ugyan ezt mondani, vagyis ennyi erővel minek újra kiadni akármit is? Nem azt mondom, hogy mindig legyen minden számból, sőt, csak azt mondom, hogyha elfogy a 19-es szám, vagyis nehezen beszerezhető és drága lesz, akkor nem lesz értelme beszerezni ezt az újrakiadást se, mert befejezetlen, de ha a 19-es elfogyása után mind a 6 szám került volna bele, akkor utána bármi fogy el, lenne létjogosultsága a kiadásnak, mert valamiféle teljes történetet kap, aki beszerzi.
Még mindig sokkal jobban jár az, aki 2500 Ft-ért megveszi ezt, és csak a 20-as (nem 19-es) számot kellene beszereznie később. (Amiből egyébként van még jócskán.)

Tizen-száz ezret azon nem akar bukni, hogy olyat is belerak egy kiadásba, amiből még egy csomó van a raktáron.
Persze rajongóként jó lenne, értem, csak ha egy kiadó nem nyereséget termel, hanem veszteséget, akkor...
Szerintem Tominál ezzel a nyavajgással el is értétek, hogy DC-ből nem lesz több újranyomás, majd vegyétek meg 5000-ért füzetenként, ha elfogy. Ha annyira fáj ez a kiadás, nem szenvedtet többet vele senkit.
Egyébként direkt azért találta ki, hogy ne több ezerért kelljen beszerezni az elfogyott füzetek darabját, hanem egy füzet áránál kevesebbért itt (a nem teljes) kötet. Illetve ezzel a füzetek árát is lejjebb tornázta valamennyivel.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2519 Dátum: 2018. Május 08. - 20:39:39 »
Tegyük fel, ha a 14,16,17,21-as kötetek fogytak volna el, akkor most azok lennének újrakiadva, egy sztori vége, egy másik közepe és egy harmadik eleje?
Nem, természetesen ez azért jött így létre, mert adta magát. Lásd a korábbi újrakiadásainkat. Ha hiányosan kellett volna újranyomnunk, akkor külön-külön füzetekben nyomtuk volna újra őket.

Idézet
Nem azt mondom, hogy mindig legyen minden számból, sőt, csak azt mondom, hogyha elfogy a 19-es szám, vagyis nehezen beszerezhető és drága lesz, akkor nem lesz értelme beszerezni ezt az újrakiadást se, mert befejezetlen, de ha a 19-es elfogyása után mind a 6 szám került volna bele, akkor utána bármi fogy el, lenne létjogosultsága a kiadásnak, mert valamiféle teljes történetet kap, aki beszerzi.
De hát épp ez az, hogy nem. Hisz a történetnek ott sincs vége. Mintha nem lenne határozottan kitalálva, hogy hol a vége az elsőnek és honnan kezdődik a második. Nem hiába van annyi kötetes kiadás, és az egyikben ott az első vége, ahol nálunk is, a másikban eggyel később, és talán van egy ahol még eggyel később.
Idézet
de ennél a kötetnél én azt a "csak adjunk ki minél több dolgot, minél előbb" mentalitást éreztem,
Nem, hidd el, ilyesmiről szó sincs. Amióta van a két HC sorozat, azóta inkább visszafogjuk a kiadásokat, ha lehet.