Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525984 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2560 Dátum: 2018. Június 19. - 17:02:53 »
Nem volt szarkazmus. Batman and Son csak azért volt megosztó, mert már volt egy GN ezzel a sztorival, de azt Morrison teljesen lenullázta. Maga Damien amúgy egy kifejezetten népszerű figura. Ezerszer jobban sült el, mint Rozsomák pici fia a Marvelnél…
A Batmanjeiből egy gyenge tudok csak mondani, a Resurrection of Ra's al Ghul sztorit. Az rémes volt. De engem a nemzetközi szuperhősökkel írt háromrészesével kilóra megvett. A RIP meg egész érthetővé vált, amikor egyhúzóra újraolvastam, hasonlóan a Final Crisishez. Persze valószínűleg egyiknél se javított sokat a helyzeten, hogy kegyetlenül sok régi sztorihoz és kliséhez nyúlt vissza (például egy olyan figurához, akinek összesen hat története jelent meg a hatvanas években… hihetetlen, milyen történelmi mélységekben bányászott).
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 19. - 17:04:42 írta talgaby »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2561 Dátum: 2018. Június 19. - 18:18:49 »
Én úgy hallottam, hogy amíg végére nem ért az egésznek, nagy WTF jellemezte az egészet. És az a kis kölyökdenevér még utána is kiborította a bilit. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2562 Dátum: 2018. Június 19. - 19:13:25 »
Bat-Mite? Nem csodálom, szerintem sok olvasó nem találkozott vele. Pedig egy időben szinte állandó szereplő volt a Batman-sorozatokon. Szimbolizál egyfajta… „soha többé ne emlegessük fel ezt” időszakot, amikor Batman visszatérő ellenségei voltak például a mindenféle űrlények.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2563 Dátum: 2018. Június 23. - 19:45:34 »
Az milyen, hogy gerinces füzet? Tűzött cucc gerinccel?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2564 Dátum: 2018. Június 23. - 21:49:14 »
Az nem az, amit angolban prestige-nek mondanak? Ragasztott gerinc, de nagyon kis vékonyka. 50-60 oldal körüli füzetekkel csinálták a nyolcvanas és kétezres évek között.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2565 Dátum: 2018. Június 23. - 22:20:29 »
Ragasztott.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2566 Dátum: 2018. Június 23. - 23:32:43 »
Az nem az, amit angolban prestige-nek mondanak? Ragasztott gerinc, de nagyon kis vékonyka. 50-60 oldal körüli füzetekkel csinálták a nyolcvanas és kétezres évek között.

Én nem tudok ilyesmiről, azért kérdezem. Egyébként a Gyilkos tréfa kapcsán merült fel, azért ide írtam. Ha erről van szó, akkor stimmel, csak furcsa.

Ragasztott.

Ezt nem úgy szoktátok használni, hogy a kapcsolt a füzet, a gerinces (ragasztott, varrott, stb.) meg a kötet?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2567 Dátum: 2018. Június 23. - 23:47:34 »
Alapból de, csak egy 48 oldalasat azért nem neveznék kötetnek.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2568 Dátum: 2018. Június 24. - 09:28:37 »
Akkor ja, prestige. Pont ezért találták ki ott is ezt a nevet, mert a kötet kifejezést inkább a gyűjteményesekre vagy a hosszú önállóakra tartogatták. Részben azért, mert régen 64 oldalas volt egy normál havi füzet, így kellett valami különböztető szó a ragasztott formájú 40-60 oldalasokra.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #2569 Dátum: 2018. Június 25. - 06:48:38 »
Nem lehetett előre tudni, hogy az itthoni olvasók tényleg teljesen megragadtak egy 1994-ben élő 13 éves kölyök szintjén...
Én akkor érzem ezt amikor rájövök mennyi ember akar itthon Maximum Carnage, Klón sztori meg Spawn történeteket olvasni.  :lol:

Mondjuk nem mintha bánkódnék, mert én is tini korban megrekedt felnőtteknek írok képregényeket. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 25. - 07:57:24 írta Todd »

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2570 Dátum: 2018. Június 25. - 10:59:36 »
Most olvastam az új Batmant. A Batman része nagyon bejött: így kell jól újradefeiniálni egy karaktert egyetlen füzeten belül ;). Eközben azonban a Ligás történet még mindig nem tetszik, mert még mindig túlzsúfolt és erőltetett, ami semmi újat nem hoz, szóval így nem kell újradefiniálni egy csapatot egy teljes sorozat alatt :).
Amúgy kicsit kaotikus lett nekem a vége: ez hogy is van? Ez a JL 5-6. része, de a végén lett kiírva, hogy 5. rész, aztán 2 oldallal később jött a 6. rész, és összesen a két rész 26 oldal. Ez mi? Vagy a PPP-hez hasonlóan nem a történetek végén van a vágás? Olyan érzés volt, mintha hibás példányt kaptam volna, amiből kimaradt pár oldal, főleg hogy a történetmesélés sem túl egységes.

Amúgy most olvastam, hogy a Gyilkos tréfa két verziója 2 féle színezéssel jön. Örülök, hogy megfogadtátok a tanácsom ;), így már nagyon várom mindkettőt, mert remek lesz összehasonlítani a kettőt és így valóban érdemes mindegyiket megvenni ;).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2571 Dátum: 2018. Június 25. - 12:22:59 »
Én akkor érzem ezt amikor rájövök mennyi ember akar itthon Maximum Carnage, Klón sztori meg Spawn történeteket olvasni.  :lol:
Ezt úgy hívják: nosztalgia.  ;) Akkor nagyon szerették volna, de nem olvashatták (egyáltalán vagy tovább), most bepótolják. Nem különbözik nagyon attól, hogy mennyire várod az új Star Warst, mert gyerekkorodban imádtad az első trilógiát. Ettől azok az emberek még nem lesznek gyerekesek, hiba annak beállítani őket.
Most olvastam az új Batmant. A Batman része nagyon bejött: így kell jól újradefeiniálni egy karaktert egyetlen füzeten belül ;). Eközben azonban a Ligás történet még mindig nem tetszik, mert még mindig túlzsúfolt és erőltetett, ami semmi újat nem hoz, szóval így nem kell újradefiniálni egy csapatot egy teljes sorozat alatt :).
Hát, a jó hír, hogy a jövő hónapban véget ér.
Idézet
Amúgy kicsit kaotikus lett nekem a vége: ez hogy is van? Ez a JL 5-6. része, de a végén lett kiírva, hogy 5. rész, aztán 2 oldallal később jött a 6. rész, és összesen a két rész 26 oldal. Ez mi?

Nos: volt pár szabad oldalunk, míg a következő szám hosszabb lesz az átlagosnál néhány oldallal. Hogy ne kelljen dupla oldalt összevonni, vagy megemelni a következő szám árát, a sztori eleje bekerült ide, így a kövi számba pont belefér a 6. rész teljesen.


Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #2572 Dátum: 2018. Június 25. - 13:02:13 »
Nem különbözik nagyon attól, hogy mennyire várod az új Star Warst, mert gyerekkorodban imádtad az első trilógiát.
Akkor ők sem várják egyáltalán. :lol:
Ettől azok az emberek még nem lesznek gyerekesek, hiba annak beállítani őket.
Szerintem mind azok vagyunk. :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 25. - 13:28:56 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2573 Dátum: 2018. Június 25. - 13:50:14 »
Én nem hinném, hogy azok lennénk. Mert akkor a felnőttség fogalmát úgy lehetne meghatározni, hogy az élettől megkeseredett, életunt személy, illetőleg az, aki kizárólag orosz klasszikusokat olvas és komolyzenét hallgat? Semmi sem fekete-fehér, belefér egy kis rajongás felnőttkorban is az életünkbe. A yin-yang tökéletesen mintázza ezt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2574 Dátum: 2018. Június 25. - 15:03:33 »
Na jó, de a tizen- és huszonéves olvasók mi a fenére nosztalgiáznak, amikor a MaxCar és a Spawn olyan dolgok, amik akkor jelentek meg, amikor még meg se születtek? Nem, az átlagmentalitás van kortól függetlenül megrekedve majdnem negyed évszázaddal korábban, és ezt nem csak itt tapasztaltam hanem honosító időszakomban is.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #2575 Dátum: 2018. Június 25. - 15:10:57 »
Ezzel már átköltöztünk az Off-ba. :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2576 Dátum: 2018. Július 15. - 23:12:05 »
A Gyilkos tréfa HC nagyon szép lett. Kicsit aggódtam, hogy túl cingár lesz, és bután néz ki a polcon, de tök jó. A kötés, a borító, minden el lett találva. A magam részéről kifejezetten örülök az eredeti színezésnek. Eredetileg nem érdekelt, melyik lesz, de elolvasva azt hiszem, ezek az eltúlzott színek jól állnak a sztorinak.

A kötet ára olyan, mint Voldemort: nem beszélünk róla :D Egy ilyen klasszikusért azt mondom, megérte, de amúgy a szerényebb forint/oldal arányt pártolom. Gondolom, ez DC exkluzív dolog.

Szóval tetszett a cucc, bízom benne, hogy ha lesz még méltó anyag, lesz még kingpines hc is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2577 Dátum: 2018. Július 16. - 13:48:00 »
A GYT esetében általunk sem ismert plusz (jog)díjakat számoltak fel, de úgy gondoltuk, hogy egyszer élünk. :) Most a rengeteg HC kiadás mellett nem igazán tervezünk hasonlót, de ha jön valami nagy klasszikus, azért biztos teszünk kivételt. Már bánom, hogy a Gwen halálát nem adtuk ki úgy is.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2578 Dátum: 2018. Július 16. - 15:44:25 »
Már bánom, hogy a Gwen halálát nem adtuk ki úgy is.

Én megvettem volna. Már csak párszáz másik ember kell :D :D

Riworar

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Batman
« Válasz #2579 Dátum: 2018. Július 17. - 16:39:48 »
A Gyilkos tréfa HC-t piszkosul jó volt kézbe venni. Igazán minőségire összeraktátok, köszönet érte! :)
Várom már az új színezésű verzió megjelenését is, ott a helye a HC mellett a polcon!

Itt viszont felmerült bennem egy gondolat... Van arra esély, hogy a Dark Knight Returns is megjelenjen 2 változatban? Csak megérdmelné! :D Akár a puhafedeles verzió példányszámának kárára. Gyanítom, hogy a GyT HC nem sokáig fog a nyakatokon maradni, szerintem a DKR-t is vinnék, mint a cukrot.