Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525989 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #2680 Dátum: 2018. November 26. - 19:57:29 »
Tényleg!Az-aaaaaaaz!

Az lesz teljes egyszer?
BATMAN,Spawn,Star Wars

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2681 Dátum: 2018. November 26. - 20:02:49 »
Elképzelhető.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #2682 Dátum: 2018. November 27. - 05:42:40 »
 :o :D
Szuper!

 :oh:
BATMAN,Spawn,Star Wars

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2683 Dátum: 2018. November 30. - 20:32:59 »
Jó lett kinézetre a Sötét Lovag Visszatér borítója!
Kérdésem, és kérésem az lenne, hogy nem kaphatna a szokásos borítóanyag helyett egy picivel vastagabb anyagot? Pl. mint a Vadász Lelke esetében? Hadd legyen tartása. ;) Köszi!

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Batman
« Válasz #2684 Dátum: 2018. December 01. - 21:06:03 »
Végigolvastam egyben a Batman-ben megjelenő new52 Igazság ligája történetet.
Nagyon tetszettek a rajzok, és az is, hogy a Sötétség ura szerepel benne.
Az már nem, ahogy kezelték a Sötétség urát, akinek full karakter idegen ez a Thanos viselkedés, a lejövök az űrből vagy másik dimenzióból, óriási vagyok és gyepálom a szuperhősöket.
A Sötétség urától cselszövést várna az ember, nem agyatlan tombolást.
Minden megvolt, paradémonok, anyadoboz, sugarak a szeméből, de valahogy mégiscsak gagyi volt. Semmit sem tudtunk meg az egyébként mély karakterről. A legyőzése is gagyi volt, egy pillanat műve.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2685 Dátum: 2018. December 01. - 21:33:15 »
Sokkal-sokkal-soookkal később Johns kissé rendbe szedte a renoméját, mert a kezdőtörténet tényleg maximum a rajzok miatt ragadt meg bárkiben. A sorozat végén volt a Darkseid War, ami jóval hosszabb (12 szám a központi történet) és kategóriákkal olvashatóbb.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Batman
« Válasz #2686 Dátum: 2018. December 02. - 01:01:02 »
Lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, de ez a Joker nem túlzás már egy kicsit?
Körmönfontabb mint Moriarty, felkészültebb és több a kütyüje mint Vasembernek, illetve most már nem csak egy teljesen kiszámíthatatlan, fékeveszett elmebeteg, hanem maga a pusztító végzet. És persze annyira durva, hogy le kellett nyúzni az arcát, amit visszaköt magára. Nálam teljesen elvesztette a karizmáját a karakter. Szeretem a Batman történeteket, imádom a Semic korából az Alan Grant sztorikat, de ez átesett a ló túlsó oldalán lévő focipálya túloldalára. A Baglyok után nekem ez csalódás (pedig ott is voltak barokkos túlzások meg erőltetett fordulatok rendesen).
Olvasható és a rajzok is gyönyörűek, a 64 oldalas formátumot is imádom. Csak az egyik kedvenc főgenyámat rossz így látni.
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2687 Dátum: 2018. December 02. - 07:42:16 »
Akkor egyenesen imádni fogod a következő Joker-sztorit, majd jóval később. :hehe:

Amúgy nem tudom, mi volt a baj a Baglyokkal. Az, hogy egy tízéves, szüleit éppen elveszítő, traumát átélő gyerek, aki egyedül van egy lakájjal a családi házban, majdnem egymaga kinyomozza egy várost évszázadok óta teljesen titokban irányító árnyékkormányt, szerintem tökéletesen illik abba a narratívába, miszerint Batman azért egy átérezhető hős, mert ő egy teljesen átlagember a félisteni szuperlények között, aki teljesen átlagos dolgokat művel. Mint amikor később majd egy jelenetben 30 órán keresztül bunyózik 50+ kiképzett harcossal félmeztelenül mínusz húsz fokban úgy, hogy nem fárad el. Abszolút realisztikusan. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 02. - 07:46:32 írta talgaby »

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #2688 Dátum: 2018. December 02. - 10:14:05 »
Az igen. :roll:
BATMAN,Spawn,Star Wars

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2689 Dátum: 2018. December 02. - 20:49:59 »
Batman "átérezhetősége" és "átlagossága" abban merül ki, hogy nincsenek szuperképességei. Amúgy egy igazi überalfa karakter, aki minden egyéb tekintetben legalább annyira el van túlozva, mint Superman, sőt talán még jobban.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #2690 Dátum: 2018. December 04. - 12:53:29 »
Batman gyakorlatilag a fizikailag és mentálisan elérhető ember csúcsa, és még egy kicsi, mindezt önerőből. De azért elsütjük, hogy egy átlagember.
Elvégre az olimpikon, világbajnok harcművész, legnagyobb nyomozó, nyelvészek csúcsa, nobel díjas tudós, egy személyben, az átlagember.  :lol:

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #2691 Dátum: 2018. December 04. - 17:38:24 »
Ki mondta,hogy átlagember?
Nincs szuper képessége.Ennyi.
BATMAN,Spawn,Star Wars

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Batman
« Válasz #2692 Dátum: 2018. December 05. - 20:56:16 »
És persze annyira durva, hogy le kellett nyúzni az arcát, amit visszaköt magára.
Ezt a Gotham tv sorozat legújabb évadában is így tolta :).

Amúgy nekem is valahogy kilóg a lóláb ennél a sztorinál. Az egész sztori nekem már túl undorító. Nézni sem bírom a lenyúzott arcát :), meg a levágott ujjakat és egyebeket. Rosszabb mint a Spawn mert ezt jobban el tudom képzelni a valóságban.  :uhoh:
Úgy néz ki ellágyultam ahogy öregszem. Vagy tényleg undorító ez a sztori.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2693 Dátum: 2018. December 05. - 22:23:37 »
A Prédikátorból lopták. :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2694 Dátum: 2018. December 05. - 23:12:48 »
Tényleg pöröghetnek az eladások, ha már aktívan próbálsz potenciális előfizetőket elriogatni :D

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Batman
« Válasz #2695 Dátum: 2018. December 05. - 23:15:35 »
A Prédikátorból lopták. :)

Ott nem is volt vele bajom.  :twisted: Teljesen ment ahhoz a történethez és ahhoz a karakterhez is. Erősen megvolt borulva, de eleve mit várjunk valakitől aki egy vámpírral spanol. Tudom, a Jessie is a haverja, de hát Neki is volt egy gyerekkora és ő sem százas, akár mennyire is szeretjük. Batmanhez illik az őrület, de egy színpadiasabb formája. Amit Joker most csinál az szimpla hentesmunka.
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Batman
« Válasz #2696 Dátum: 2018. December 05. - 23:16:56 »
Tényleg pöröghetnek az eladások, ha már aktívan próbálsz potenciális előfizetőket elriogatni :D
Hacsak nem az Eaglemoss emberi fordítják, akkor nehéz lesz elriasztani.  ;D :kingpin:
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2697 Dátum: 2018. December 06. - 00:26:07 »
Batmanhez illik az őrület, de egy színpadiasabb formája. Amit Joker most csinál az szimpla hentesmunka.
Van benne valami.
Hacsak nem az Eaglemoss emberi fordítják, akkor nehéz lesz elriasztani.  ;D :kingpin:
;D Ezt megígérhetem.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #2698 Dátum: 2018. December 06. - 05:45:11 »
Szerintem az uj generacioknak erre van szukseguk....minel betegebb legyen...ami elborzaszt.Megmarad benned.
Vegul is ezert inditottak ujra.   
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 06. - 07:08:04 írta ZoliZoltán »
BATMAN,Spawn,Star Wars

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #2699 Dátum: 2018. December 06. - 08:43:28 »
Tökéletesen egyetértek, szerintem is abszurd, hogy manapság, ahhoz, hogy elérjük az ingerküszöböt, folyamatosan egyfajta űber-brutál Joker variánsokat kell csinálniuk.
Joker nem elég magában, vegye be Bane szérumát, Joker nem elég önmagában, nyúzza le az arcát, Joker nem elég önmagában, rohadjon meg elevenen stb.
Hogy is mondta Carnage-nak? Most ezt a jelenetet alighanem a régi és az új Jokerrel is eljátszhatnánk...

A dolog számomra másik rohadt álszent és idegesítő fele az új Black Label képregényeknél került elő. Minek volt erre szükség, maga az alap képregény is már annyira durva, hogy nem lehet fokozni, nem is ezt fokozták benne, hanem volt benne cs*cs, meg p*cs.
Erre ezen hirtelen mindenki kiakadt, és jól visszacenzúrázták az egészet, meg mindenki hebegett habogott nyomdahibáról.  :lol:
Komolyan, egy olyan képregény sorozatban, ahol elevenen nyúznak meg embereket, szerintem már annyi meztelenséget mutatnak, amennyit akarnak, még mindig itt tartunk, hogy egy mellbimbó, vagy pénisz (sziluettjének) látványa károsabb a fiatalságra, mint Joker hevenyészve visszavarrt rothadó arca? :stupid:
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 06. - 08:45:31 írta Todd »