Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525982 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #2720 Dátum: 2018. December 12. - 11:08:22 »
nagyon várom már, kicsit rossz, hogy elöfizetőként később kapom meg mint ahogy bekerül az újságosokhoz. legalább ott már átlapoztam egyet .

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2721 Dátum: 2018. December 12. - 13:34:20 »
Csak azért van, mert sikerült előrébb hozni.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #2722 Dátum: 2018. December 12. - 14:45:24 »
Ezzel nem értek egyet. A korhatár besorolások teljesen jogosak, jó, hogy vannak. A te szabadságod onnan indul, hogy vagy figyelembe veszed őket, vagy nem. Én például nem viszem el a 11 éves lányomat 16-os filmre, mert tudom, hogy rémálmai lesznek, ha olyan jelenetek vannak benne.

Lehet, félreérthetően fogalmaztam. A korhatárbesorolással nincs baj, sőt teljesen jogos. Bár tény, hogy lehetne vitázni bizonyos esetekben, hogy mi hova való, de itt nem erről volt szó (vagy félre értettem? :) ).
Csak a betiltások, cenzúra és egyebekről beszéltem. Semmi baj, azzal, ha 18-as karikát kap egy képregény, amiben nemiszervek láthatók, de az már kiakaszt, amikor egy alapból 18-as besorolású képregényből kivágják a meztelenséget, mert szerintük durva. Főleg, hogyha a sokat emlegetett "a brutalitás jó, de meztelenség semmilyen szinten nem megengedett" témából indulok ki. Aki felháborodik egy 18-as besorolású képregényen, hogy abban meztelenség van, az álszent, főleg mivel az, hogy önkényes a meztelenség vagy nem, esetleg művészi önkifejezés, teljesen szubjektív. Én csak ennyire céloztam a hozzászólásomban ;).

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #2723 Dátum: 2018. December 12. - 15:17:17 »
Igazad van, lehet valamit félreértettünk, ez szerintem így jogos. :)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #2724 Dátum: 2018. December 13. - 10:50:49 »
Csak azért van, mert sikerült előrébb hozni.

ma meg is kaptam, nagyon szép. egyik kedvenc történetem, várom a folytatását !

Dzsek

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Batman
« Válasz #2725 Dátum: 2018. December 14. - 22:11:41 »
Sziasztok!
Eloszor is elnezeset kerek az ekezetek hianyaert, de angol billentyuzetrol irok.
Szeretnek belekezdeni a Batman tortenetekbe (megint), de elegge ketsegbe vagyok esve, hogy hol. Arra gondoltam, hogy elsokent elolvasom a Year One-t, a Dark Knight Returns-t es a The Long Halloweent, majd ezek utan becsatlakozom a Rebirth eraba az elso szamtol (viszont a harom kozul csak a Batmannel). Ez igy mukodhet? Kulfoldon elek, a hazai Batman kepregenyekhez nem tudok hozzajutni.
Elore is koszonom,
B.
"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék(...)" - Nietzsche

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2726 Dátum: 2018. December 14. - 22:23:21 »
Működhet, de ha becsatlakozni akarsz a Batmanbe, akkor sok értelme nincs.

A Dark Knight Returns egy másik univerzumban játszódik és a jövőben, ráadásul egy most már népes képregényes világ első része csupán. Ha szereted az éles társadalmi szatírát egy kőkonzervatív szemével, akkor elolvashatod nyugodtan, de köze sincs egy átlagos Batman-füzet tartalmához.

A Year One hasonló. Egy erős noir történet Batman eredetéről, de a konkrét tartalmát rég kidobták a fenébe, a jelenlegi Batmannek abszolút nem az az eredettörténete.

A Long Halloween is kicsit ilyen, de az egy szimpla gyilkossági történet, amiben az a jó, hogy a Dark Knight Returns kivételével minden Batman-univerzumba behelyezhető. Megint csak, ha szereted a krimit, olvasd el nyugodtan. Szvsz ez a valaha írt legjobb Batman-sztori, már csak azért is, mert létezik benne az éjszakai esőn kívül más időjárás és a szereplők képesek összetett mondatokban beszélni egymással. A DKR és a Year One nem igazán mozdul ki a tőmondatok világából, legfeljebb ha azt kell leírni, hogy Batman mekkora istenkirálymegacsászárüberfaszagyerek mindenkihez képest.

Ha be akarsz viszont csatlakozni a mai Batmanbe, akkor kezdd a Rebirth Batman címmel, és opcionálisan add hozzá a Detective Comicsot (ott annyiban szép az élet, hogy a Rebirth a 934. számmal indult) meg az All-Star Batmant Snydertől. Ez utóbbi már megszűnt egy ideje, de így legalább egyben elolvashatod. A 14 száma effektíve egy nagy sztori. Aztán ha nagyon akarod, tedd mellé a régi klasszikus Bat-történeteket (Arkham Asylum, Hush, Killing Joke, Dark Victory, Chalice, Man Who Laughs, Thrillkiller, Gothic, Gotham by Gaslight, a Knightfall-saga – most jön ki új vastag tpb-kben)…

Batman v3-ból és az újraszámozott DetComból az indulás óta azt hiszem, hét-hét vagy nyolc-nyolc TPB jött ki, az All-Star talán kettőben jelent meg (bár abból mintha már lenne Deluxe HC, amiben egyben ott van az egész). A kb. 12 füzetjével csomagolt deluxe HC-kból szinte biztos csak a harmadiknál járnak, valamikor két hónapon belül jön a negyedik. Javaslom a bookfinder oldalt bevetni a beszerzésükre, nem mindig az amazon piactere vagy a bookdepository a legolcsóbb (bár sokszor a TPB-knél meg igen). Ha egyszerre berendeled az egész pakkot, érdemes megnézni a MyComicShop árait is. Vagy ha a briteknél vagy, a helyi boltokban szinte tuti tartanak a TPB-kből, a helyi Titan-féle újranyomások általában pár fontba fájnak.
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 14. - 22:27:28 írta talgaby »

Dzsek

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Batman
« Válasz #2727 Dátum: 2018. December 14. - 22:55:46 »
Koszonom a gyors valaszt! Igazabol a Year One-t es a Dark Knight Returns sztorikat "ismerem", legalabbis az animacios filmeket lattam, illetve kikoltozesem elott a magyar Batmant is gyujtottem (a baglyok megjelenesekkor kellett abbahagynom, ha jol emlekszem).

Belenezek a ket emlitett fuzetbe, meg a The Long Halloweenba is, de akkor inkabb fokuszalok a Rebirth-okre. Valami tipp, hogy milyen sorrendbe olvassam oket? Egy-egy szamot mindharombol? Vagy nincsenek ilyen merteku atfedesek?

btw, a Flash-sel se volt egyszeru felzarkozni ;D Ott is a Rebirth-szel csatlakoztam be, de elotte megvettem a "masik" Rebirth kotetet, a Flashpointot meg az enciklopedia-szeru Celebration of 75 years, plusz egyszer nekiultem es 6-8 oran keresztul csak Flash-tortenelmet olvastam a neten  :stupid:  :oh:
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 14. - 23:18:43 írta Dzsek »
"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék(...)" - Nietzsche

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2728 Dátum: 2018. December 15. - 08:13:50 »
Elég, ha a köteteket felváltva olvasod. A kötetek előnye, hogy ha vannak is átfedések, akkor belekerülnek a TPB-be, ha tényleg fontosak. Meg ha van valami kavarás a számozásban/kadásban, akkor ott olvasási sorrendbe teszik.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #2729 Dátum: 2018. December 15. - 09:58:18 »
Knighfall remelem kijon egyszer vegre itthon is. :P
BATMAN,Spawn,Star Wars

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #2730 Dátum: 2018. December 16. - 00:09:20 »
Kicsit hosszú lenne.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2731 Dátum: 2018. December 16. - 01:31:12 »
Nem kicsit. Szerintem amikor a Knightfallt emlegetik, legtöbben a Broken Batre gondolnak. Az is hosszú, de 12 rész még kezelhető.

Más kérdés, hogy ha 12 rész kaphat zöld utat, akkor szívesebben látnám először a Dark Victoryt és a Haunted Knightot.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #2732 Dátum: 2018. December 16. - 08:15:29 »
Igen 12-re gondoltam.
BATMAN,Spawn,Star Wars

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2733 Dátum: 2018. December 16. - 12:00:06 »
Batman v3-ból és az újraszámozott DetComból az indulás óta azt hiszem, hét-hét vagy nyolc-nyolc TPB jött ki, az All-Star talán kettőben jelent meg (bár abból mintha már lenne Deluxe HC, amiben egyben ott van az egész). A kb. 12 füzetjével csomagolt deluxe HC-kból szinte biztos csak a harmadiknál járnak, valamikor két hónapon belül jön a negyedik.

Az All-Star sorból nem volt deluxe, csak 3 HC/tpb. (Szvsz az első (Romita Jr.) és a harmadik (Albuquerque), amit érdemes elolvasni, a középsőnek nagyon nem tett jót, hogy 4 füzeten 3 vagy 4 rajzoló dolgozott.) Illetve, a back-up sztorit a Batman and Signal minivel együtt gyűjtötték össze külön tpb-ben.

Batman és Tec (illetve Nightwing) deluxe-ok meg tényleg jó választások, 2 tpb-t fognak össze, viszont csak az adott címet, plusz az annual-okat. Tehát a Night of the Monster Men (Batman-Tec-Nightwing) vagy a Button (Batman-Flash) crossoverek nincsenek teljesen benne sajnos. (Ezekre ugye van külön (normál) méretű HC)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2734 Dátum: 2018. December 17. - 20:48:43 »
Amit nagyon várok, és remélem majd a Kingpin is vevő lesz rá:


talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2735 Dátum: 2018. December 17. - 22:09:48 »
Előbb azért jelenjen már meg minimum az első száma, mielőtt magyar kiadásról beszélünk. Azért valamennyire nem túl biztató, hogy három és fél éven át kussoltak erről az ötletről és senki se szedte elő, mert van egy sanda gyanúm, hogy Johns csak úgy bedobta, de eddig nem nagyon sikerült átvinni a hatalmas ötletét a szerkesztőkön. Pedig ő a kvázi főnökük, szóval ez lehet még egy akkora égbekiáltó baromság is, amit azért tettek gyorsan a Black Labelbe, hogy ha a nyakukra szakad, akkor azzal a lendülettel bezsákolják alterverzumnak. Legalábbis más okot nem látok arra, hogy miért kerülne egy eredetileg fővonalas ötlet hirtelen a csak felnőtteknek szánt részlegbe, ami korlátozottabb megjelenést tesz lehetővé a boltokban.
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 17. - 22:11:44 írta talgaby »

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #2736 Dátum: 2018. December 18. - 05:38:46 »
Szerintem meg egy idore eleg volt Jokerbol.....
Van szamos nagyon jo ellensege....
BATMAN,Spawn,Star Wars

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2737 Dátum: 2018. December 19. - 07:25:22 »
A karakter design-ok miatt, amit Fabok postolt korábban én is várom. De ja, szerintem is várjunk még vele, plusz időben elég távol van még. Egyelőre csak a Darkseid War az “előzménye”, de ki tudja mire fog még építeni a most futó sorokból.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2738 Dátum: 2019. Január 02. - 11:17:06 »
Batman és Vertigo előfizetés mától indul!

Tipca

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Batman
« Válasz #2739 Dátum: 2019. Január 02. - 12:59:27 »
A Batmanban jövőre végig a Halál a családra sztoriszál fog menni?