Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525984 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Batman
« Válasz #2780 Dátum: 2019. Január 08. - 18:34:38 »
Tök egyszerű a dolog, teljesen ignorálni / bojkottálni kell a HC sorozatot. Legyen ez az első ami megbukjon.

;)

Vatni

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Batman
« Válasz #2781 Dátum: 2019. Január 08. - 18:35:18 »
Akkor a halál a családra lesz az utolsó New 52 sztori. Ez elég szomorú, mert nekem bejön a new 52.De azért a Rebirthet is várom már.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Batman
« Válasz #2782 Dátum: 2019. Január 08. - 18:39:20 »
Következő évadon a 2019-es évi kiadásokat érted ?

gabo04

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Batman
« Válasz #2783 Dátum: 2019. Január 08. - 18:42:10 »
Jó is lenne! De sajnos sokan így is meg fogják venni! Aztán 1 hónap múlva különböző adok-veszek oldalakon meg féláron árulják!

Hát rohadtul nem örülök. Most kezdtem el gyűjteni a Batmant a baglyokkal kezdve, és ezzel most az egész new 52 össze-vissza butáskodás lesz formátumok, kiadók és fura megjelenési időpontok között.
Bizony. Főleg, hogy ez is össze-vissza fog ugrálni a történetek időrendje között, mindenféle koncepció nélkül. A magyar változat minőségéről meg nem is kell beszélni. Tök egyszerű a dolog, teljesen ignorálni / bojkottálni kell a HC sorozatot. Legyen ez az első ami megbukjon.

Vatni

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Batman
« Válasz #2784 Dátum: 2019. Január 08. - 18:58:56 »
Akkor legalább jó fordítással adnák ki. Amúgy hogy lehet az hogy ilyen kaki a fordítás? Ahogy látom elég nagy kiadó, csak lenne rá pénzük hogy egy normális fordítót felvegyenek

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2785 Dátum: 2019. Január 08. - 19:29:07 »
Tök egyszerű a dolog, teljesen ignorálni / bojkottálni kell a HC sorozatot. Legyen ez az első ami megbukjon.

Elméletnek nem rossz, de úgy néz ki, hogy nem nagyon buknak meg, lásd DCNK. Hogy ez azért van, mert a gyenge kontentet is veszik, vagy inkább mert készek bármi áron végigvinni a sort, ebből a szempontból nem is fontos.

Hogy az egészet nem gyűjtöm össze, az biztos, de vannak a Bat sorban olyan sztorik, amik érdekelnek (pl. new 52), és ezek után kizárt, hogy belátható időn belül bárki más kiadja. Szóval ignorálni nehéz.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Batman
« Válasz #2786 Dátum: 2019. Január 08. - 19:41:14 »
Itt nem is kerestek meg titeket, hogy vigyétek ti a sorozat fordítását, mint a Marvelesnél? Amúgy jól látom, hogy ugyan a sorozat nem kronológiai sorrendben fog megjelenni, viszont a gerinckép a köteteken úgy fog összeállni, hogy a sztorik időrendben legyenek? Szóval az első két kötet gerincén valóban a kép első két része van, de a harmadik kötetén az, ami a képen az 57. helyre kerülne. Elég érdekes ötlet...

Elméletnek nem rossz, de úgy néz ki, hogy nem nagyon buknak meg, lásd DCNK. Hogy ez azért van, mert a gyenge kontentet is veszik, vagy inkább mert készek bármi áron végigvinni a sort, ebből a szempontból nem is fontos.
Én amúgy arra gyanakszom, hogy a régióban más országokban is kiadják ezeket a sorozatokat, és ott van akkora bevételük, hogy nálunk is tudják folytatni, még akkor is, ha esetleg kicsit veszteséges a piac (kizártnak tartom, hogy itthon olyan sokan engedhetnék meg maguknak, hogy ennyi pénzt adjanak ki képregényekre).
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 08. - 20:43:50 írta Raisu »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #2787 Dátum: 2019. Január 08. - 19:55:47 »
Amúgy jól látom, hogy ugyan a sorozat nem kronológiai sorrendben fog megjelenni, viszont a gerinckép a köteteken úgy fog összeállni, hogy a sztorik időrendben legyenek? Szóval az első két kötet gerincén valóban a kép első két része van, de a harmadik kötetén az, ami a képen az 57. helyre kerülne. Elég érdekes ötlet...

A Marvelnél is úgy volt, asszem az angolnál...  :headscratch:


Hát nagyon szomorú, hogy így betartottak nektek...
sajna kizárt, hogy megbukjon, vagyis, lehet úgy fog megbukni, hogy ezt már a piac nem fogja elbírni...  :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Vatni

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Batman
« Válasz #2788 Dátum: 2019. Január 08. - 20:16:40 »
Mondjuk az még Szerencse, hogy nem Pókival tették meg ezt, szerintem akkor az már tényleg szembeköpés lenne. Mondjuk ez is az valamilyen szinten.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Batman
« Válasz #2789 Dátum: 2019. Január 08. - 20:34:03 »
Őszinte leszek! Örülök is neki meg nem is, ha ez igaz. De nem arról beszéltek,hogy ez még olyan friss sorozat,hogy ezt nem zúdítják ránk? Erre itt van!
Nem örülök neki: -mert sajnállak titeket és féltem a Batman sorunkat,nem akarom,hogy nagyon nagy baj legyen. Így is keresztbe tettek nektek,de ezzel még aztán pláne.
                     - sz@r fordítás,
                     - féltem ettől a kicsiny piacunkat ez lehet már sok lesz,
                      -  Lassan el kell gondolkodnom, hogy ha ebbe is beleugrok, azzal nagyon a határomon leszek, már fizetőképesség terén és ez aggasztó számomra  :( :(, tudom nem kötelező semmit sem megvenni,de nagy gyűjtő vagyok.

Amiért örülök neki: - Batman b@zi vagyok úgyhogy jöhet bármennyi belőle,
                          - Akár megjelenhetnének  azok  a nagy sztorik amik eddig nem, Dark Victory, Hunted Knight, Knightfall stb, stb..       
                          - akár jöhetnének általam favorizált régebbi Batman történetek

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2790 Dátum: 2019. Január 08. - 21:38:44 »
Attól függ, Knightfall alatt mit értesz. Ha a saga Knightfall nevű részét, az kb. 20 füzet, de az csak a sztori első felvonása. Az egész történet valami 1900 oldal, elvinne egy kötetsorozatot egymaga. (El is vitt, amikor a DC kisebb részekben kiadta, a jelenlegi gyűjteményes változat 3+1 600+ oldalas monstrum.)

Vatni

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Batman
« Válasz #2791 Dátum: 2019. Január 08. - 22:02:35 »
Most hogy így változtak a tervek, a számok felosztása ugyanaz lesz:fele Batman fele valami másik DC sztori. Jó lenne ha az egész Batman lenne. Akkor úgy jobban haladnánk a sztori vonallal.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Batman
« Válasz #2792 Dátum: 2019. Január 08. - 22:07:53 »
Nem az egészre gondoltam, csak arra a 20 füzetre, de azt nem tudtam,hogy az,csak az első felvonása a történetnek.

Most olvasom az FB bejegyzést... hát ez rájuk vall sajnos,de ez ellen nem tudunk mit tenni, multi cég és kész, szarik a másikra!
Akkor ti, már kb az Ünnepek óta tudjátok,hogy ez is el fog indulni magyarul?? Kis hamisak!  ;) ;) Akkor azért lett ilyen korán kiírva a Batman-előfizetés?? Pislogtam is,hogy február/március körül szokott, furcsa volt.
Nagyon sajnálnám,ha az a DC Extra tervezet csődbe menne, a Hasfelmetszős  Batman sztorit meg pláne!
Rebirth vonalnak örülök, de ha már így alakult, nem gondolkodtatok esetleg Detective Comics Grant/Breyfogle történetek kiadásán??  :brow: :brow: :brow:
Többen felemlegették,hogy sajnos választaniuk kell(nekem is gondolkodnom kell még),hogy melyikről mondjanak le, mert véges a pénztárca tartalma én nem felejtek,hogy kiknek köszönhetem a "képregényes másodvirágzásomat" 2014 óta :kingpin: :kingpin:
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 08. - 22:12:33 írta zoli1863 »

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Batman
« Válasz #2793 Dátum: 2019. Január 08. - 23:06:33 »
Ezt nem lehet mind megvenni, és nem is csak a pénz miatt. Ha dolgozol és esetleg még gyerekeid is vannak, mint nekem, nincs idő elolvasni mindent. Ha tanulsz akkor meg nincs rá ennyi pénzed. Kb. 1000 oldalnyi el nem olvasott képregény van jelenleg a polcomon. És persze rogyásig van a polc elolvasottakkal is. Tavaly vettem egy új polcot, de már full-on van az is. Rengeteg van a szekrényben is (még a régi Semic-esek is megvannak a 90-es évekből :))
Én azt csinálom, hogy csak azt veszem meg, ami feltétlen érdekel, előtte utánanézek neten milyenek a rajzai, és milyen a sztori nagyjából, ezek után döntök.
Pl. Romita Jr. élből megy a lecsóba. :)  8)
Kivéve a Kingpin, akitől mindent megvettem egészen a legutolsó Batman különszámig, mert az nekem már nem érte meg az árát. Azon a ponton telítődtem.
Illetve jövőre a Prédikátor is már kiesik.
Alapvetően (Tominak hála) a Pókemberrel képben vagyok, el tudom helyezni időben a sztorikat, nagyon élvezem a kiadásokat.
De a Batman egy katyvasz. Össze vissza ugráltunk a magyar kiadásban, azt se tudom ki kivel van. Hát ezen a helyzeten ez most nem fog segíteni.
Minek a Kingpinnek a DC amúgy? Lehet el kéne engedni, és csak a MArvel-re koncentrálni, ami 1. nem olyan drága 2. rugalmasabbak 3. nem akkora szemetek, hogy a nagy kiadóknak mindent lehet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2794 Dátum: 2019. Január 09. - 00:17:08 »
Most hogy így változtak a tervek, a számok felosztása ugyanaz lesz:fele Batman fele valami másik DC sztori. Jó lenne ha az egész Batman lenne. Akkor úgy jobban haladnánk a sztori vonallal.
Az egész Batman lesz. Kettesével megyünk a sztoriban, sőt, az első számban 3 is lesz.
Akkor ti, már kb az Ünnepek óta tudjátok,hogy ez is el fog indulni magyarul?? Kis hamisak!  ;) ;) Akkor azért lett ilyen korán kiírva a Batman-előfizetés?? Pislogtam is,hogy február/március körül szokott, furcsa volt.
Nem, azért, mert a DC most nagyon hamar megcsinálta, nem kellett várni, sem alkudozni velük. Tudtuk egy ideje, de nem mondhattuk meg, nem a mi tisztünk volt.
Idézet
nem gondolkodtatok esetleg Detective Comics Grant/Breyfogle történetek kiadásán
Most aztán MINDENEN gondolkodtunk.
Idézet
Többen felemlegették,hogy sajnos választaniuk kell(nekem is gondolkodnom kell még),hogy melyikről mondjanak le, mert véges a pénztárca tartalma én nem felejtek,hogy kiknek köszönhetem a "képregényes másodvirágzásomat" 2014 óta :kingpin: :kingpin:
:spidey: :spidey: :spidey:
Alapvetően (Tominak hála) a Pókemberrel képben vagyok, el tudom helyezni időben a sztorikat, nagyon élvezem a kiadásokat.
Abból vagyok a legjobban képben, pontosan tudom, mikor mi után következik, mikor mit kell kiadni belőle. :)
Idézet
De a Batman egy katyvasz. Össze vissza ugráltunk a magyar kiadásban, azt se tudom ki kivel van. Hát ezen a helyzeten ez most nem fog segíteni.
Hát ez most nagyon nem.
Idézet
Minek a Kingpinnek a DC amúgy? Lehet el kéne engedni, és csak a MArvel-re koncentrálni, ami 1. nem olyan drága 2. rugalmasabbak 3. nem akkora szemetek, hogy a nagy kiadóknak mindent lehet.
És mi lenne a Batman olvasókkal?

Vatni

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Batman
« Válasz #2795 Dátum: 2019. Január 09. - 01:46:21 »
Facebookon említettétek ezt a Dc Extra sorozatot. Azzal mi lesz? Sőt, jobb kérdés, abban mi lesz? Gondolom Marvel+ féle dolog lesz, nem?

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #2796 Dátum: 2019. Január 09. - 07:02:34 »
Ez az!Csak Batman!!! :D
BATMAN,Spawn,Star Wars

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2797 Dátum: 2019. Január 09. - 07:32:13 »
Ha ez pozitívum az olvasóknak, a Rebirth-féle Batman sokkal összeszedettebb és nem olyan csapongó, mint a New 52 féle volt (vagy akár Morrison). Snyder Batmanje jó, de kegyetlenül össze-vissza ugrált állandóan a cselekménnyel. Tom King elindult egy történetfolyammal és halad vele egyenesen előre. Kicsit olyan, mint Slott Pókembere ebből a szempontból.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2798 Dátum: 2019. Január 09. - 07:37:37 »
Tomi, olvastam fb kommentben, hogy a Night of the Monster Men crossover-t ugrod (érthető, rém gyenge, és a Batman mellett még 2-2 füzet kellene a Nightwing és a Tec sorokból is.) A Button sztori viszont lesz? Az később még jó lehet egy Doomsday Clock kiadása esetén. :)

Ha ez pozitívum az olvasóknak, a Rebirth-féle Batman sokkal összeszedettebb és nem olyan csapongó, mint a New 52 féle volt (vagy akár Morrison). Snyder Batmanje jó, de kegyetlenül össze-vissza ugrált állandóan a cselekménnyel. Tom King elindult egy történetfolyammal és halad vele egyenesen előre. Kicsit olyan, mint Slott Pókembere ebből a szempontból.

Azért Kingnél is van egy War of Jokes and Riddles, ami a ZY-hez hasonlóan a múltban játszódik. :) De az tény, hogy van egy végső célja a százvalahanyadik résznél és rendületlenül felé tart.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 09. - 07:45:30 írta Kilgores »

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Batman
« Válasz #2799 Dátum: 2019. Január 09. - 09:15:39 »
Ezt nem lehet mind megvenni, és nem is csak a pénz miatt. Ha dolgozol és esetleg még gyerekeid is vannak, mint nekem, nincs idő elolvasni mindent. Ha tanulsz akkor meg nincs rá ennyi pénzed. Kb. 1000 oldalnyi el nem olvasott képregény van jelenleg a polcomon. És persze rogyásig van a polc elolvasottakkal is. Tavaly vettem egy új polcot, de már full-on van az is. Rengeteg van a szekrényben is (még a régi Semic-esek is megvannak a 90-es évekből :))
Én azt csinálom, hogy csak azt veszem meg, ami feltétlen érdekel, előtte utánanézek neten milyenek a rajzai, és milyen a sztori nagyjából, ezek után döntök.
Pl. Romita Jr. élből megy a lecsóba. :)  8)
Kivéve a Kingpin, akitől mindent megvettem egészen a legutolsó Batman különszámig, mert az nekem már nem érte meg az árát. Azon a ponton telítődtem.
Illetve jövőre a Prédikátor is már kiesik.
Alapvetően (Tominak hála) a Pókemberrel képben vagyok, el tudom helyezni időben a sztorikat, nagyon élvezem a kiadásokat.
De a Batman egy katyvasz. Össze vissza ugráltunk a magyar kiadásban, azt se tudom ki kivel van. Hát ezen a helyzeten ez most nem fog segíteni.
Minek a Kingpinnek a DC amúgy? Lehet el kéne engedni, és csak a MArvel-re koncentrálni, ami 1. nem olyan drága 2. rugalmasabbak 3. nem akkora szemetek, hogy a nagy kiadóknak mindent lehet.

A kezdetben leírtakkal együtt tudok érteni, sőt hasonló cipőben járok. Annyival jobb a helyzetem,hogy nem tanulok és nincs gyerekem sem,de rengeteg az olvasatlan cuccom nekem is. A helyhiány folyamatosan probléma, ha ezt a Batman sort berendelem, akkor már tényleg nem fogok tudni,hol aludni ;D ;D Úristen mekkora gondok! Évekkel korábban meg csak egy CSP sorozatunk volt  és kész. 
 A Kingpin féle sort pedig semmi estere sem hagynám abba, mert szükség van rá!