Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982061 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8880 Dátum: 2010. Május 01. - 18:18:22 »
Az érettségi tényleg max a vizsgaszituáció szokásáért ér valamit, különben meg középszinten nem egy túl megterhelő feladat, így visszanézve. Annyi benne tényleg a fura, hogy egyik napról a másikra totál más tárgyból kell majd írni. Ha eddig sok millió embernek sikerült ez, akkor nektek sem okoz majd gondot. Sok sikert. ;)

Mi a magyar írásbeli utolsó fél órájában szkanderoztunk, annyira unatkoztunk már. A szóbeliket meg én sem dolgoztam ki soha. Egyetemen se. Ami eszembe jut, azt kész. Hiába írom le, úgysem fogom mindet elmondani, amit leírtam.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #8881 Dátum: 2010. Május 01. - 18:20:12 »
Az érettségi tényleg max a vizsgaszituáció szokásáért ér valamit...

Én meg épp azt mondom, hogy addig nem szoktatnak a vizsgaszituhoz.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8882 Dátum: 2010. Május 01. - 18:22:02 »
Az egész élet a születéstől kezdődően egy hatalmas "vizsgaszitu". És amennyire tudom a legtöbb középiskolába és gimibe is csak felvételi vizsgával lehet bejutni, szóval nem az érettségi a legelső nagy megmérettetés.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #8883 Dátum: 2010. Május 01. - 18:23:47 »
Igen szóbeli vizsgáink is voltak már ;)
Úgyhogy énis csak abban reménykedek ( a tanulás mellett) hogy nem lesz egy nagy durranás ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #8884 Dátum: 2010. Május 01. - 18:32:49 »
De azért tanultál is rá nem?

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #8885 Dátum: 2010. Május 01. - 18:38:12 »
Namindegy én személy szerint őszre izgulom a hajam rendszeresen. De már csak kettő van! Ó jesz!

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8886 Dátum: 2010. Május 01. - 18:47:03 »
És mi lesz belőled?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #8887 Dátum: 2010. Május 01. - 18:51:55 »
Munkanélküli. ;D

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:OFF
« Válasz #8888 Dátum: 2010. Május 01. - 19:07:41 »
Én is most érettségizem, de nem nagyon izgulok az 5 vizsga valójában 2. 3-ból csak a 20% a lényeg, vagyis hogyj ne bukj meg. Kettő felvételi tárgyat meg majdnem tökéletesre kell megírnom. ;D Azonkívül elég könnyű a matek, a magyar, földrajz és az angol sem nehéz. A törihez kell szerencse hogy mit raknak bele, majd meglátjuk.  :brow:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #8889 Dátum: 2010. Május 01. - 19:08:25 »
Munkanélküli. ;D
Az tuti!  ;D
És mi lesz belőled?

Képregényrajzoló remélem. De hogy pénzt mivel keresek emellett azt még nem tudom:)

Na de kérdésedre válaszolva: Látványtervező. Színpadi díszlet és jelmeztervezésről van szó.
Kicsit úgy érzem magam, mint a Fűrész1 rendezői. Az egyik mondta: "Én egy olyan iskolába jártam, ahol az olyan embereket emelték piedesztára akik a homokról csináltak filmet... Én viszont a zombikról akartam filmet csinálni"  :lol: Szerintem ez hatalmas. Szóval én sem megyek színház közelébe. Viszont a képregényben is remekül tudom hasznosítani az ismereteimet azthiszem:)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #8890 Dátum: 2010. Május 01. - 21:24:13 »
Mi a magyar írásbeli utolsó fél órájában szkanderoztunk, annyira unatkoztunk már.
A vizsgabiztosokkal, mi? Utolsó lehetőségként felajánlották, hogy nyomjatok velük egy szkandert a kettesért.  :lol:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8891 Dátum: 2010. Május 02. - 13:25:37 »
Idézet
És amennyire tudom a legtöbb középiskolába és gimibe is csak felvételi vizsgával lehet bejutni, szóval nem az érettségi a legelső nagy megmérettetés.
Nálunk speciel nem volt, a tanulmányi eredmény alapján vettek fel emberkéket. Mondjuk ez azért volt rossz, hogy egy falusi iskolában néha sokkal könnyebb jó jegyet szerezni, és bekerültek gyengébb képességűek is, ugyanolyan átlaggal. Mondjuk ez úgyis kijött a második évre, szépen ki is hullottak ezek az emberkék az osztályból, szóval nem rontották a színvonalat sokáig.
Idézet
Én is most érettségizem, de nem nagyon izgulok az 5 vizsga valójában 2. 3-ból csak a 20% a lényeg, vagyis hogyj ne bukj meg. Kettő felvételi tárgyat meg majdnem tökéletesre kell megírnom. Vigyorog Azonkívül elég könnyű a matek, a magyar, földrajz és az angol sem nehéz. A törihez kell szerencse hogy mit raknak bele, majd meglátjuk.
Középszinten nekünk minden könnyű volt. A matek úgy van összerakva, hogy még az értelmi fogyatékosok is összehozzanak egy kettest. A magyarhoz sem kell annyi irodalmi tudás, mint amennyit megtanítottak velünk a 4 év alatt (jóformán emelt szinten készített fel minket a tanár..a hülye), jó helyesírás, fogalmazóképesség, azt kész. A töri a legkönnyebb, mert ha egész 4 év alatt nem tanultál semmit, az atlaszból már meg lehet írni egy hármasra.

Földrajz nekem nem volt, a németet kiváltottam, de az osztálytársaim elmondása alapján az sem volt egy nagy kunszt. MOndjuk azt nem értem, hogy hogy jön ide a 20%...még érettségin is 50% a kettes nem?

Poén, hogy én kettőből emelteztem (kémia é biosz) és nem a kémia fingatott meg, hanem a biosz. Utóbbira rengeteget tanultam és még így is egyértelműen az lett a legrosszabb.

Idézet
A vizsgabiztosokkal, mi? Utolsó lehetőségként felajánlották, hogy nyomjatok velük egy szkandert a kettesért.  nevetés
Neeem. :D Baromi könnyű témáról kellett írni fogalmazást (valami könyvtárok vs elektromos adathordozók, meg internet), mindenki kész volt nagyon hamar. Beadni meg nem nagyon lehetett, mert a tanár erősen ránkkötötte, hogy használjuk ki az időt, ha elmondja neki a felügyelő tanár, hogy valaki hamarabb beadta, megszopat a szóbelin. Úgyhogy ott kellett ülni. AZ utolsó előtt padban írtam, pont a tanár asztala előtti padsorban (szóval viszonylag takarásban voltam, meg amúgy sem nagyon figyelt ide), hátrafordultam, pont az a srác ült mögöttem, akivel rendszeresen szkanderoztunk szünetekben. Úgyhogy nyomtunk  egyet-kettőt. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #8892 Dátum: 2010. Május 02. - 16:36:04 »
Én felvételiztem. Lehet, hogy még ti is emlékeztek, hogy az írásbelim pont egy Marvel klub napján volt, úgy rohantam. A magyart majdnem hibátlanra írtam, a matekot meg kicsivel az 50 százalék alatt. A szóbeli vizsgákat meg élveztem. Főleg etika tanárokkal negyed óráig csak filmekről kellett beszélgetnem. A töri szóbeli se volt rossz, ott vallásokról meg Hitlerről volt szó. Az angol viszont xar volt. Nem tudom, miért, de a a tanárok hát, nem voltak túl szimpatikusak. Ketten voltak. Ebbe a suliba aztán fel is vettek, és ki lett az angoltanárom? Hát nem az, aki felvételiztetett?

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #8893 Dátum: 2010. Május 02. - 18:06:15 »
a tanárok hát, nem voltak túl szimpatikusak.Ebbe a suliba aztán fel is vettek, és ki lett az angoltanárom? Hát nem az, aki felvételiztetett?
És ki mondta hogy a karma nem létezik ? :hehe:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:OFF
« Válasz #8894 Dátum: 2010. Május 02. - 19:27:29 »
A többi tanáromat amúgy nagyon bírom, de ez az egy...  Ami meg idegesít, hogy írattak velünk még a tanév kezdete előtt egy angol felmérést, ami alapján csoportokba soroltak be minket. És hát azt... eléggé elcsesztem. De nem ez a baj, hanem hogy alapjában két csoport van az osztályban. A jó és a rossz. Eleve kéne szerintem egy köztes. Szóval be raktak a rosszba. Kapják be. Még nagyon sokat kell tanulnom, hogy le tudjak tenni egy felsőfokú nyelvvizsgát, de könyörgöm én a gimi előtt hat évig tanultam angolul. Vagyunk ezzel így legalább nyolcan. Egyszerűen felb@sz idegileg minket, hogy azokkal kell együtt tanulnunk, akik most kezdték az angolt. Jelenleg olyan dolgokat veszünk, amiből én már ötödikben hibátlan dolgozatokat írtam, hibátlanra feleltem, stb...
Bár azt meg kell hagyni, hogy a gimnáziumi angol tanítás sokkal jobb, mint az általános iskolai.

Na, nem baj. Iskolában tanulom, amit tanítanak, itthon meg olvasok angol nyelvű képregényeket, nézek filmeket eredeti nyelven és az utóbbi időben rohamos fejlődést veszek észre magamon. Úgyhogy nem aggódom. :D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #8895 Dátum: 2010. Május 02. - 19:35:48 »
Szeptembertől én is angol tagozatos gimibe megyek, elvileg egy héten 6 angol óra lesz. Remélem jó tanárt kapunk, mert a gimi végére a felsőfokú nyelvvizsgát én is meg szeretném csinálni. :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #8896 Dátum: 2010. Május 03. - 10:34:03 »
MOndjuk azt nem értem, hogy hogy jön ide a 20%...még érettségin is 50% a kettes nem?
Nem, a kétszintűn már 20%... sőt, ha 10%-ot elérsz, akkor már mehetsz szóbelizni ahol csak összedobnak neked egy kettest.

Amúgy tény, hogy a töri érettségit én is atlaszból írtam, a szóbelin a vizsgaelnök mondta a dolgokat a tanárnak helyettem, én meg a bólogatásra kaptam összességében 4-est. ;) Szóval ennyire komoly volt a szint.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #8897 Dátum: 2010. Május 03. - 10:43:05 »
Annó nekem minden éretségi tárgy elég jól ment, mivel elég magas képzés folyt nálunk (2 fordulós felvételi, 3-szoros túljelentkezéssel), meg a fontosabb tárgyakkal emelt szinten képeztek.
A nyelvtanról fingom sem volt, és mivel épp nem volt benn a vizsgabiztos (biztos épp az igazgatóval piált valahol), ezért ezt közöltem is, aztán a tanár gyorsan kihúzott még belőlem annyit, hogy végül az irásbeli eredményt kaptam meg (4-est).
Eyébként annó nálunk osztályszinten matekból 30-ból 4 ember kapott 4-est, mindenki más 5-öst.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8898 Dátum: 2010. Május 03. - 10:51:13 »
Idézet
Nem, a kétszintűn már 20%... sőt, ha 10%-ot elérsz, akkor már mehetsz szóbelizni ahol csak összedobnak neked egy kettest.
Jó, akkor csak én nem tudom, hogy ez a kétszintű érettségi most mit takar? A mi időnkben, 3 éve volt közép, meg emelt szint oszt csókolom. Emelten is 50% volt a kettes, ha jól emlékszem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #8899 Dátum: 2010. Május 03. - 10:53:40 »
De most téged miért zavar ennyire, Pepo? Te túl vagy rajta és kész. Nem kell mindig a fiatalságot fikázni, hogy jajj de könnyű nekik.