Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982109 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:OFF
« Válasz #8940 Dátum: 2010. Május 04. - 13:27:20 »
És hogy képzeled el a jövőd 10 év múlva?
2012-ben világvége. :)
Na, de komolyan. Sose értettem, hogy aki bölcsésznek megy, mire számít, hol fog így dolgozni. Téged mi motivált, hogy oda jelentkezz?

Nem tudom engem ez érdekel. Tényleg sok jó szak van. Érdekel a magyar a töri, szoktam verseket írni meg novellákat, sokat olvasok, ehhez értek meg a focihoz. :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8941 Dátum: 2010. Május 04. - 14:05:14 »
Most nem azért de a bölcsészkaron rengeteg nagyon jó szak van. ;)
Mondj párat. Én nem sokat látok.
Idézet
Miért Zozi, gondolod, hogy 10 év múlva csak informatikusokra lesz szükség?
Kell majd bölcsész is... a képzettek 5%-a (se). Én azt látom, hogy az épp leérettségizett embereket birkanyájként beterelik a felsőoktatásba, hogy ott aztán mindenféle haszontalan dologgal elpazaroljanak egy csomó időt és pénzt (kiesett jövedelem). Aztán mikor végeznek, ráébrednek, hogy amit tudnak (már ha tudnak valamit), az nem piacképes. Egy tavaly diplomázott, az évfolyam legjobbjai közé tartozó történészismerősömmel is ez történt. Mikor végzett, nem tudott magával mit kezdeni: a nagyratörő terveiből elég gyorsan az lett, hogy már mindenféle múzeumokba is elment volna dolgozni, de nem vették fel. Aztán később eladó lett egy boltban. Pár hónap múlva protekciósan bekerült egy önkormányzathoz irodai droidmunkát végezni. Ezért felesleges volt öt évig tanulnia. (És ha már itt tartunk, elmondom azt is, hogy egy másik ismerősöm költségtérítésesen tanult szabad bölcsészetet évi ~300000-ért, amit diákhitelből finanszírozott. Aztán öt év múlva rájött, hogy Tescós árufeltöltőként kétmillió forint tartozással kezdeni az életét... nem túl biztató.)
A másik része a dolognak, hogy az informatikusképzésre is feleslegesen vesznek fel ennyi embert, mikor azok 30%-a eléggé, 50%-a teljesen dilettáns.

Nem tudom engem ez érdekel. Tényleg sok jó szak van. Érdekel a magyar a töri, szoktam verseket írni meg novellákat, sokat olvasok, ehhez értek meg a focihoz. :D
Te tudod. Csak számíts rá, hogy nem lesz túl sok lehetőséged (lásd fentebb az első példámat).
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:OFF
« Válasz #8942 Dátum: 2010. Május 04. - 14:11:07 »
Majd csak lesz valahogyan.  ;)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #8943 Dátum: 2010. Május 04. - 14:14:36 »
Erre sajnos két dolgot tudok mondani. Először is a piacképességek a kultúra, nonprofit és hasonló körökben mozgó emberek között teljesen mást jelent. Nálunk ugye, ahol ezek a dolgok a béka segge alatt vannak, valóban nem sokat érnek, de nem piacképesebb egy informatikus se, ha nincs álláshely. Errefelé (és gondolom az ország más területein) is rengeteg betöltetlen hely van és egyszerűen nem azért nem kapnak az emberek munkát, mert kaki amit eddig tanultak, hanem mert nincs rá pénz, nem fér bel a költségvetésbe stb.
A második, ezek a történetek nagyon jók, csak sajnos én is tudok három ismerősömet is mondani, akik informatikusok (ill az egyik akármilyen mérnök) és ugyanígy nem tudtak elhelyezkedni sehol sem és most hasonló melókat végeznek, mint az általad említettek. Ne a képzettséget és szakirányt és kultúrát fikázzuk, hanem a helyzetet amiben vagyunk. ;)
A megoldás sajnos az, hogy a kedvelt szakod mellé felvehetsz vagy utána megcsinálsz egy "versenyképesnek" mondott másikat is, persze sajnos ez sem jelent garanciát...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 04. - 14:18:06 írta holloo »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #8944 Dátum: 2010. Május 04. - 14:17:19 »
Én azt látom, hogy az épp leérettségizett embereket birkanyájként beterelik a felsőoktatásba, hogy ott aztán mindenféle haszontalan dologgal elpazaroljanak egy csomó időt és pénzt (kiesett jövedelem). Aztán mikor végeznek, ráébrednek, hogy amit tudnak (már ha tudnak valamit), az nem piacképes.
Ezzel egyetértek. Szerintem középiskolában nagyon kevesen tudják felmérni, hogy mi az, ami valóban annyira érdekli őket, hogy rászánjanak 3-5 évet a felsőoktatásban. A másik, hogy szinte fogalmad sincs, milyen egy szak, amíg oda nem kerülsz. Gimiben nekem sem volt rálátásom az egészre és nem hiszem, hogy olyan sok embernek lett volna.
Ezután jön az, hogy egyáltalán mivel tudsz előre jutni. Persze van olyan is, hogy van egy diplomád valami büfészakról, de azon a területen nem tudsz (vagy nem is akarsz) elhelyezkedni. Ilyenkor meg egyáltalán minek van diplomád? Hogy ne maradj le a haverok mellett? ;)

Bocs, ha sötéten fogalmaztam, lebetegedtem és ma valahogy k* rossz kedvem van... :drying:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #8945 Dátum: 2010. Május 04. - 14:19:25 »
Ezért mentem Optikai távközlés modulra, az nem túl elterjedt még, de már most láthatóan is hamarosan nagy piaca lesz, emellett tanulok Rádiófrekvenciást, ha ez mégse jönne be, és még két szakmám is van, (habár abból az egyik még WC papírnak sem jó, OKJ-s szoftverüzemeltetői  ;D), meg ügye a Távközlési technikusi.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #8946 Dátum: 2010. Május 04. - 14:38:28 »
Az érettségizők beterelésével sajnos egyet kell értenem, de ne felejtsük el, hogy bizony az is egy hatalmas üzlet.

Ezután jön az, hogy egyáltalán mivel tudsz előre jutni. Persze van olyan is, hogy van egy diplomád valami büfészakról, de azon a területen nem tudsz (vagy nem is akarsz) elhelyezkedni. Ilyenkor meg egyáltalán minek van diplomád? Hogy ne maradj le a haverok mellett? ;)
Talán inkább a műveltség, világnézet és tudásanyag miatt (igen lehet röhögni :P). Magyarországon az emberek még mindig (sajnos) úgy gondolkodnak, hogy minden kőbe van vésve, amit tanultál azt kell dolgoznod életed végéig. Permanens nevelés/oktatás? Átképzés? Hát az meg mi? Na itt jönnének képbe a különböző  "büfé"szakok. Mindjárt mindenki jól járna és tennénk egy lépést a fejlettebb társadalmak felé.  ;)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8948 Dátum: 2010. Május 04. - 15:13:00 »
A negyediknek a D a megoldása. Tovább nem olvastam el.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #8949 Dátum: 2010. Május 04. - 15:35:04 »
Már hogyan lenne a D a megoldása? Ugyanazt nézzük? A D átalakítva: 3log2(x) és nem 3+log2(x).
Amúgy ugyanolyan egyszerű volt ez a feladatsor is, mint az eddigiek.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8950 Dátum: 2010. Május 04. - 16:50:08 »
Ejnye, zozi, hogy lenne az D. log28+log2x

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #8951 Dátum: 2010. Május 04. - 17:41:56 »
A negyediknek a D a megoldása. Tovább nem olvastam el.
Hát akkor most már nem írnál 100 %-os érettségit. :lol:
Ez azért elég ciki volt.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #8952 Dátum: 2010. Május 04. - 17:54:51 »
Kis segítséget kérek. Adott egy nagyméretű 4GB-os AVI film , de nem tudom kiírni DVD - re úgy , hogy a lejátszón nézhető legyen . Tud valaki olyan programot amivel sikerülhet ekkora adat mennyiséget kiírni ?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8953 Dátum: 2010. Május 04. - 18:10:41 »
Hopp, félreolvastam. Az A megoldásról hittem azt, hogy az a feladat. ;D
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:OFF
« Válasz #8954 Dátum: 2010. Május 04. - 18:25:02 »
Ez nem mentség.  :hehe: Látod máris tudtam valamit amit te nem.  :ugral:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8955 Dátum: 2010. Május 04. - 18:26:54 »
Nyilván... :drying:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8956 Dátum: 2010. Május 04. - 18:31:31 »
Kis segítséget kérek. Adott egy nagyméretű 4GB-os AVI film , de nem tudom kiírni DVD - re úgy , hogy a lejátszón nézhető legyen . Tud valaki olyan programot amivel sikerülhet ekkora adat mennyiséget kiírni ?
Az asztalik emlékeim szerint nem támogatják az UDF-et, és egy ekkora böszme nagy file-t csak úgy lehet kiírni egyben. Esetleg ha feldarabolod gigásra és kiírod ISO filerendszerben.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #8957 Dátum: 2010. Május 04. - 18:33:02 »
A Nero Vision Express-szel megoldható, csak nagyon időigényes.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #8958 Dátum: 2010. Május 04. - 19:03:40 »
Hopp, félreolvastam. Az A megoldásról hittem azt, hogy az a feladat. ;D
Így már érthető, meg is lepődtem,hogy eltévesztetted,de sejtettem,hogy valami ilyesmi oka lehet.  ;) Tényleg elég hülyén írták le a feladatot, legalább egy sort kihagyhattak volna...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #8959 Dátum: 2010. Május 04. - 22:45:49 »
Jobbulást, Ju!  ;) :thor: :spcaught: