Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982267 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #9160 Dátum: 2010. Május 27. - 11:00:05 »
Az "az alapanyag a tehénből". Hogy aztán abból a végén mi lesz, már más tészta. De miután még mindig akadnak olyanok, akik például azt hiszi, hogy a tarhonyát, amit a sulimenzákon esznek, úgy takarítják be a földekről terményként, én már tényleg nem értem, hogy miért csodálkozom néha az embereken.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #9161 Dátum: 2010. Május 27. - 11:05:41 »
Az miért elektronika kérdés, hogy a házadban lévő legalább fél tucat elektromos készüléket amúgy mibe dugod bele? Ilyen erővel csak mezőgazdaságiaknak lehetne feltenni a kérdést, hogy honnan jön a tej vagy a tojás. Vagy csak szakmunkásoknak, hogy mivel fűt a távhő. Ha a saját közvetlen környezetének legalapvetőbb dolgaival nincs tisztában valaki, akkor én kicsit aggódnék, amikor kikerül, és elkezd itt a pénzügyi szektorban hét-nyolc-tíz szemjegyekkel hadakozni.
Jó akkor pl. (a te szempontodból) mezőgazdasági alapkérdés: Hogyan és milyen anyagokkal tartósítják a tejtermékeket? Erre pl. nem tudom mennyien tudnának kapásból válaszolni. És hogy érdekesebb legyen valamilyen informatikai fősuliba/egyetemen kérdezgetnénk. :)

Mindenki tudja, hogy "háá onnan gyün a áram és aztat nem köll pickálni, mert akko megbac a áram." Nem hinném, hogy alapműveltség, hogy mennyi V rohangál benne, vagy hogy hogyan melegít a mikró, vagy hogyan marad a repülőgép a levegőben, amikor nem is csapkod a szárnyaival. (Igen ide jöhet valakitől a marvel beszólás, hogy: Varázslat.)  ;D

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #9162 Dátum: 2010. Május 27. - 11:39:29 »
Holloo: Már az előző videónál is leírtam, hogy ez egy összevágott videó. Természetes, hogy voltak, akik tudták a választ, de mint látod sokan voltak akik nem. Én talgabyval értek egyet, ezek nem olyan "húdeszakmafüggő" kérdések, ha megnézed volt aki a 4 kérdés közül egyre se tudta a választ. Szerintem az meg minimálisan elvárható, ha megkérdezik, hogy hány volt van a konnektorban, kapásból rávágni minmum azt,  hogy 220 V. A dologhoz még hozzátartozik, hogy nem olyan tantárgyakból tettek fel kérdést, amit nem oktatnak minden általános vagy középiskolákban (pl.: mezőgazdaság vagy közgazdaság nem mindegyikben van). Ezek az emberek elvileg leérettségiztek, szóval jártak középiskolába tanultak vagy legalábbis tanítottak nekik fizikát, történelmet. Szerintem ez az alap, hogy felsőoktatási intézménybe járó hallgató,  ott dolgozó tanár tudjon ilyen kérdésekre megfelelő választ adni.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #9163 Dátum: 2010. Május 27. - 11:40:08 »
Gyerekek ez pont olyan mint amikor valaki otthon műveltségi vetélkedőt néz. Otthon nyugodt körülmények között kapásból vágja mindenki a válaszokat, mert nincs feszültség, nincs megfelelési kényszer, és közben jókat röhög azon a szerencsétlenen aki a stúdióban a legegyszerűbb kérdés közben is feszeng mert tudja a választ, de leblokkol. Aztán ha azt, aki a kényelmes fotelből nézi a műsort, hirtelen bedobnánk a stúdióba, hogy ő válaszolgasson, ugyanúgy lefagyna az agya.
 

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #9164 Dátum: 2010. Május 27. - 11:56:42 »
Szerintem is minimum nevetséges, hogy a mai világban, amikor mindenki életében legalább 10-féle elektronikus dolog van otthon, nem tudják, hogy 220 (230) V kell hozzá. Ezt már kiskoromban is tudtam, amikor még csak egy tévé és egy rádió volt itthon, meg egy lemezjátszó (a hűtőn és mosógépen kívül). Ha ehhez elektromérnöki végzettség kell, hát az tökéletesen megmutatja, hogy mekkora a tanítási szint az egyetemeken.  ;)
Nem hiszem el, hogy emberek még nem vettek semmit, amit konnektorba kellett volna dugni, hogy ne láttak volna/olvastak volna külföldi cuccokról, hogy más országokban más a feszültség, hogy sose olvasták volna el a címkét egyetlen elektromos eszközön se, amit megvettek, vagy bármi. És még a bikicsunáj a röhejes.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9165 Dátum: 2010. Május 27. - 14:05:23 »
Idézet
Szerintem is minimum nevetséges, hogy a mai világban, amikor mindenki életében legalább 10-féle elektronikus dolog van otthon, nem tudják, hogy 220 (230) V kell hozzá. Ezt már kiskoromban is tudtam, amikor még csak egy tévé és egy rádió volt itthon, meg egy lemezjátszó (a hűtőn és mosógépen kívül). Ha ehhez elektromérnöki végzettség kell, hát az tökéletesen megmutatja, hogy mekkora a tanítási szint az egyetemeken.  Kacsint
Nem hiszem el, hogy emberek még nem vettek semmit, amit konnektorba kellett volna dugni, hogy ne láttak volna/olvastak volna külföldi cuccokról, hogy más országokban más a feszültség, hogy sose olvasták volna el a címkét egyetlen elektromos eszközön se, amit megvettek, vagy bármi. És még a bikicsunáj a röhejes.
Erről van itt szó. Ez a 220 volt még a Hold gravitációjától is alapvetőbb kérdés. Nem kell ehhez még középiskolai végezettség sem, sőt, még az írás tudása sem. MIndenki tudja, hogy nem szabad nyúlni a 220 voltba, mert megráz. Ha máshogy tették volna fel a kérdést, mondjuk hogy "mennyi volt van a konnektorban?" szerintem mindenki rávágta volna, hogy 220v. A mocskosul szánalmas az egészben az, hogy ha egy kicsit már szakmaibb nyelven tették fel a kérdést, tehát mondjuk egy percig is át kellene gondolni, mit is kérdeztek, már emberek tucatjai főttek be. És ez a durva szerintem. Pont olyan, mint a dihidrogén-oxidos video: Az ott szereplő emberkék 99%-a biztos, hogy tudja a h2o vizet jelent, de ha már nem "hákettőó"ként kérdezik, hanem dihidrogén-oxidként, amire egy kis agyalással rá lehet jönni józan paraszti ésszel is, hogy ugyanaz, már hatalmas gondok vannak.
Idézet
Hogyan és milyen anyagokkal tartósítják a tejtermékeket? Erre pl. nem tudom mennyien tudnának kapásból válaszolni. És hogy érdekesebb legyen valamilyen informatikai fősuliba/egyetemen kérdezgetnénk.
Azért ez már kicsit specifikusabb kérdés, mint a 2. világháború, vagy a 220 volt. Mellesleg ha a kérdezők visszakérdeznének, biztosan valami szakmait kérdeznének, szóval nem lenne fair a dolog. AZ alapműveltség mellesleg egy pontosan soha meg nem határozott dolog, de ha a 22 v nem tartozik bele, akkor nem tudom micsoda.

Idézet
Gyerekek ez pont olyan mint amikor valaki otthon műveltségi vetélkedőt néz. Otthon nyugodt körülmények között kapásból vágja mindenki a válaszokat, mert nincs feszültség, nincs megfelelési kényszer, és közben jókat röhög azon a szerencsétlenen aki a stúdióban a legegyszerűbb kérdés közben is feszeng mert tudja a választ, de leblokkol. Aztán ha azt, aki a kényelmes fotelből nézi a műsort, hirtelen bedobnánk a stúdióba, hogy ő válaszolgasson, ugyanúgy lefagyna az agya.
 
Erre viszont már gondoltam én is. A kamera kicsit meglepi, lámpalázassá teszi az embert, szóval ezt az egészet rejtett kamerával kellene megcsinálni, úgy lenne az igazi.

Olvasva a készítők reagálását, őket sem nézem valami túl intelligensnek. MIvel ez egy összevágott video, nyilván lejárató szándékú, ebben teljesen igazat adok. MIndenesetre akár ha 1000 egyetemistából, kamera ide-vagy oda 5 nem tud válaszolni ezekre az ÁLTALÁNOSAN alapvető kérdésekre, már eléggé jelzésértékű a számomra.

Az meg különösen nevetséges, hogy egyik-másik besült delikvens még perrel is fenyegetőzött. Röhej...


Mellesleg azért nem érzem azért túlzónak ezeket a video-kat, mert az én környezetemben is olyan totálisan sikhülye emberek vallják egyetemistáknak magukat, hogy az valami hihetetlen. Még orvosin is akad jópár...amikor egyszer, még elsőbe kémiából megkérdezte tőlem egy csoporttársam, hogy az átlagnak mi a mértékegysége, nem tudtam hogy most nevessek, sírjak, vagy verjem agyon. Végül csak fogtam a fejem, hogy jézus, ez nem lehet igaz. A csaj persze nem értette, miért vagyok kiakadva...Ez csak egy kiragadott példa, de nap, mint nap találkozik az ember ilyen értelmes kérdésekkel, megnyilvánulásokkal. Az biztos, hogy a mai egyetemisták legalább fele baromira nem értelmesebb, mint egy ipari iskolát végzett valaki. Pedig az előítéletek alapján azt gondolnánk...


ja, kíváncsiságból faternek is feltettem ezeket a kérdéseket. Nyilván kamera nélkül, de mindre tudta a választ. 'Oszt csak érettségije van.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 27. - 14:13:38 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #9166 Dátum: 2010. Május 27. - 14:39:44 »
amikor egyszer, még elsőbe kémiából megkérdezte tőlem egy csoporttársam, hogy az átlagnak mi a mértékegysége,
:lol: :lol: :lol:
ja, kíváncsiságból faternek is feltettem ezeket a kérdéseket. Nyilván kamera nélkül, de mindre tudta a választ. 'Oszt csak érettségije van.
Ez nem meglepő ugyanis az előző vidin felbuzdulva (ahol bölcsészeket kérdeztek) én is gyorsan körbekérdeztem a bölcsészkaron 3-4 éve végzett ismerősöket és mind tudta a választ. Sőt teljesen le voltak döbbenve, hogy ezt esetlegesen valaki nem tudja. De egyébként az iskolarendszer és művelődés romlásáról már többször beszélgettünk itt a fórumon is, pont én próbáltam védeni a "bölcsész szakmákat" azt hiszem "zozi informatikája" ellenében. Nos úgy gondolom most már senki sem mondhatja, hogy nincs jelentősége a közművelődésnek. És az iskoláknak is nemcsak egy papírt kéne a kezedbe nyomniuk, hanem valóban egy biztos tudást, ismeretszintet biztosítani. És ez nem csak az ő hibájuk, sőt leginkább nem az övék...

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #9167 Dátum: 2010. Május 27. - 14:42:32 »
Ha máshogy tették volna fel a kérdést, mondjuk hogy "mennyi volt van a konnektorban?" szerintem mindenki rávágta volna, hogy 220v.

Megkérdezték, hogy "hány volt?" és ugyse tudták. De mondjuk mindegy, ahogy feltették a kérdést ( ami szerintem nem volt túl "szakmai") egy egyetemistának, főiskolásnak kutya-kötelessége lett volna egyből rávágnia a jó választ.
Amúgy a kérdezők primitívségén már csak a manipulatív jellemük tesz túl. Aki hallott már a "riporterről" (Tomcatről) tudja miről van szó.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #9168 Dátum: 2010. Május 27. - 14:54:43 »
Engem nem is nagyon érdekelnek a készítők és nem is ítélek el senkit, hogy ezeket nem tudja. Csupán megdöbbent, hogy alapvető dolgokat képesek vagyunk elfelejteni, ami azt jelenti, hogy a körülöttünk lévő szimpla mindennapi dolgok annyira nem érdekelnek, hogy ezeket az információkat még próbálni sem próbáljuk tárolni. És voila itt az eredmény.
Nem beszélve arról, hogy aki ezek után, hogy látja magát ebben a videóban, nem azt mondja magának, hogy "Jól van, veszek annyi erőt és ezeket legalább megjegyzem, mint általános tudnivalót", hanem egyből támad, hogy "Há mé ke' kitenni ezt a netre, hé, há' én nem elektronikus vok!"

Szóval azért elgondolkodtató is a videó, annak ellenére, hogy a célja a lejáratás, ami nem épp egy nemes dolog.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #9169 Dátum: 2010. Május 27. - 15:09:36 »
Az biztos, hogy a mai egyetemisták legalább fele baromira nem értelmesebb, mint egy ipari iskolát végzett valaki. Pedig az előítéletek alapján azt gondolnánk...
ja, kíváncsiságból faternek is feltettem ezeket a kérdéseket. Nyilván kamera nélkül, de mindre tudta a választ. 'Oszt csak érettségije van.
Majdnem semmi különbség nincs az iskolavégzettségek között. Az általánosban elvileg megtanítanak mindent, majd a középiskolában kicsit tovább viszik ezeket (legyen az ipari, vagy gimi), a főiskolán pedig már másról se szól az egész, mint tanuljunk a vizsgákra, majd ha megvan, felejtsük el, mert kell a "hely" a következő vizsgákra. Utálom ezt a szót, de a "parasztvakítás" ide is jól illik. Tudnék párhuzamot vonni a harcművészetekkel is, de most nincs kedvem.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9170 Dátum: 2010. Május 27. - 15:11:35 »
Idézet
De mondjuk mindegy, ahogy feltették a kérdést ( ami szerintem nem volt túl "szakmai") egy egyetemistának, főiskolásnak kutya-kötelessége lett volna egyből rávágnia a jó választ.
Jó persze, de ahogy én feltettem még mindig sokkal primitívebb volt.
Idézet
z nem meglepő ugyanis az előző vidin felbuzdulva (ahol bölcsészeket kérdeztek) én is gyorsan körbekérdeztem a bölcsészkaron 3-4 éve végzett ismerősöket és mind tudta a választ. Sőt teljesen le voltak döbbenve, hogy ezt esetlegesen valaki nem tudja. De egyébként az iskolarendszer és művelődés romlásáról már többször beszélgettünk itt a fórumon is, pont én próbáltam védeni a "bölcsész szakmákat" azt hiszem "zozi informatikája" ellenében. Nos úgy gondolom most már senki sem mondhatja, hogy nincs jelentősége a közművelődésnek. És az iskoláknak is nemcsak egy papírt kéne a kezedbe nyomniuk, hanem valóban egy biztos tudást, ismeretszintet biztosítani. És ez nem csak az ő hibájuk, sőt leginkább nem az övék...
Zozi, ha jól emlékszem nem azért írta le a bölcsészeket, mert butábbak, hülyébbek, értéktelenebbek, mint mondjuk egy műszakis.(Ez a saját tapasztalataim szerint sincs így, mindenféle szakon vannak ismerőseim és bizony sok bölcsészes értelmesebb, mint aki mondjuk itt jár egy villamosmérnökire, vagy gépészmérnökire). Az az ellentét inkább azért robbant ki, hogy Zozi kérdezte valakitől innen, aki btk-ra jelentkezett, hogy miért pont oda, mert a btk-val nem sokat ér az ember a mai világban.

A vásás mindig kettőn áll. Az oktatási rendszer egyrészt azért rossz, mert kvótaközpontú. MInél több diákja van az egyetemnek, annál jobb...gondolom ezért van az pl, hogy amikor még a 144 pontos rendszer volt, és mondjuk egy orvosira 138 pont kellett a bejutáshoz, addig villamosmérnöknek már asszem (85!!!) ponttal felvettek a Debreceni Egyetemre emberkéket (amit egy átlagos középsuliban egy hármas átlag tanuló simán el tudott érni), de mondjuk gépészmérnökire, vagy vegyészmérnökire is be lehetett kerülni 115-118 pontokkal, és ezek sem valami magasak. Nyilván, ha csupa szín ötös tanuló jelentkezett volna ezekre a szakokra, nem lett volna ilyen alacsony a ponthatár, de mivel nem így volt, hát muszáj volt az egyetem olyan alacsonyra tenni a ponthatárt, amellyel még biztosan megvan neki a szükséges diáklétszám.  Erről az oldalról tehát az egyetemek, vagy a rendszer a hibás...

ráadásul,pont tegnap este megkérdeztem villamosmérnök lakótársamat, hogy hogy van az, hogy mondjuk nekem egy 5 kredites Pathológia szigorlatra van 180 tétel és 100 szövettani metszet, és legjobb esetben is max 13-14 tételt tudok átolvasni egy nap, mondjuk 8 óra tanulással (tehát ki lehet számolni, hogy egy ilyen szigorlatra több, mint két hétig kell készüljek, hogy minden tételről el tudjak mondani legalább vagy 5 mondatot, úgy, hogy évközbe is tanulgattam azért), addig neki egy vizsgára úgy, hogy egy szót sem tanult rá szorgalmi időszakba, elég 3-4 nap tanulás, vagy még anniy sem. És van vagy 5-6 vizsgája egy vizsgaidőszakban, amíg nekem a Patkón kívül lesz még 2 majdnem ilyen kaliberű szigorlat, plusz egy vizsga (nem is lehet ezt egyszerre megcsinálni, az egyik szigorlatról már most lemondtam...). Mondom azt el tudom képzelni, hogy nekünk több lexikális tudás kell, de mondom neki, hogy egyszerűen nem hiszem el, hogy a villamosmérnök szakma ilyen lókuki mennyiségű tudásanyagot igényelne a dolgozóitól...Azt mondja igényelne az jóval többet is, de leszarják a tanárok az egészet, abszolúte nincs színvonal meg semmi, úgyhogy azért van neki így-ahogy. Tényleg, negyedannyit nem tanul a srác, mint középiskolába!

Másrészről meg ott van azon egyetemisták tömege, és szerintem a maiak több mint fele ilyen, akikben nincsen semmilyen elhivatottság, alázat, vagy ilyesmi. Nem azért jönnek egyetemre, mert tényleg tanulni akarnak, vagy értelmiségi ambícióik vannak, vagy érdekli őket komolyabban az, amit tanulnak. Csak jönnek, mert ma már divat egyetemre járni, szinte gáz, ha valaki nem tanul tovább, meg persze mivel nagyon sok szakon semmilyen színvonal nincs, minimum még egy 3 éves bulizós, kiélős időszak vár rájuk, ahelyett, hogy beállnának dolgozni. Naná, hogy ilyen körülmények között, ha a szülők tudják fizetni, inkább még 3 évet végigÉLNEk, aztán majd csak lesz valami...az nem baj, hogy már az első napon tudta, hogy a diplomájával konkrétan szart sem fog érni, mert baromira nincs rá kereslet jelenleg.

Csak akkor tényleg azt nem értem, hogy hogyan is lehetséges az, hogy általánosságban egy kezdő mérnök fizu mondjuk netto 160 körül van? Ezt a sok léhűtőt fogják majd így megfizetni kvázi a 3, vagy 3 és fél év téblábolásért?

Valahogy azt kellene elérni, hogy egyetemre tényleg azok jöjjenek csak, akik tanulni akarnak.  Én pl. valamiféle megoldásnak gondolnám azt, ha nem lenne feltétlenül államilag támogatott az oktatás. Tehát aki nem tanul, csak kettessel, hármassal evickél, az fizessen zsíros tandíjakat, ha egyetemre akar járni...persze ez a rendszer csak akkor lenne hatékony, ha a színvonalat, a szigorúságot mindenhol jelentősen megemelnék. Aki persze ezen a színvonalon hozza amit kell, jól tanul, 4 fölött van mondjuk, annak nem kellene fizetnie. Így biztosan mondjuk 30%-ra csökkenne az egyetemisták száma, és sok helyen szakember hiány lenne, de szerintem még mindig jobb 10 helyre 5, de tényleg hozzáértő szakember, mint 10 helyre 20 léhűtő, akinek van ugyan diplomája, de nem sok mindent konyít is ahhoz, aminek hivatalosan szakembere. Mert most. kb nagyon sok szakmával ez az utóbbi a helyzet. Bár lehet rosszul látom, nem vagyok valami kompetens ebben. :)

Idézet
nem azt mondja magának, hogy "Jól van, veszek annyi erőt és ezeket legalább megjegyzem, mint általános tudnivalót", hanem egyből támad, hogy "Há mé ke' kitenni ezt a netre, hé, há' én nem elektronikus vok!"
Ja, ez az igazán szomorú.

Idézet
Majdnem semmi különbség nincs az iskolavégzettségek között. Az általánosban elvileg megtanítanak mindent, majd a középiskolában kicsit tovább viszik ezeket (legyen az ipari, vagy gimi), a főiskolán pedig már másról se szól az egész, mint tanuljunk a vizsgákra, majd ha megvan, felejtsük el, mert kell a "hely" a következő vizsgákra.
Részben igazat adok, részben nem. Azért általánosban lófaszt sem tanítanak meg, nekem legalábbis egy átlag általánosból egy tagozatos, jó hírű gimibe járni egy elég nagy ugrás volt az oktatás mennyisége, minősége és mélysége szempontjából. Az egyetem, meg a középsuli meg még messzebb vannak...legalábbis orvosin, azt nem tudom, hogy a fentebb tárgyalt, nullaszínvonal szakokon mennyivel lenne részletesebb és minőségibb az oktatás, azon túl, hogy specifikusabb. (Azért csak lenne, mert nagyon sok helyen biztosan nem az, mivel nincs kinek oktatni)

Abban viszont igazad van, hogy a felsőoktatásban nagyon-nagyon sok tárgy fölösleges. Nekünk pl. az a tényleges anyagmennyiség, amire valóban szüksége van egy általános orvosnak is baromira sok, erre rájönnek még a fölösleges baromságok, amiket megtaníttatnak velünk...hát nem csoda, hogy akár az én agyamban is, mint az évszakok, úgy cserélődnek az információk, tudásanyagok. Abból mondjuk, amit elsőben tanultunk, kvázi már szinte semmire nem emlékszem, csak ilyen foszlányok vannak, hogy "aha, rémlik, hogy én ezt tanultam, valami ilyesmi volt, vagy olyan ismerős" de ma biztosan nem tudnám már jellemezni mondjuk orvosi kémiából a fehérjék szerkezetét, biofizikából az mri működését, vagy mondjuk molekuláris biológiából a PCR működését.

Nem hiába mondják pl. nálunk is, hogy a szakmát nem az egyetemen tanuljuk meg igazán, és menynire rossz dolog, hogy a frissen végzett rezidenst az orvoshiány miatt berakják ügyeletbe, amikor még olyan szarvashibákat csinál, hogy a szakma haja az égnek áll. Vagy valami hasonló, jelenség az is, hogy sokszor tanulja az ember a tételt tanulja, csak pont a lényeg veszik el, amivel valóban találkozni fog.
Pl. nem kell messzire mennem. Ott volt a tavalyi élettan szigorlat, a mellettem vizsgázó csaj a diabetes mellitust húzta. Elmondta a patomechanizmust meg mindent, de amikor a legalapvetőbb kérdés jött, hogy "Mondjuk, ha rátalálsz cukorbeteg barátodra ájultan, mi az első dolog amire gondolsz?", kb 5 perces rávezetés után tudta kinyögni, hogy ketoacidózis. Holott az egész tételből ez volt az egyik legfontosabb dolog.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 27. - 15:25:29 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #9171 Dátum: 2010. Május 27. - 15:34:29 »
Én is úgy látom, hogy nálatok, az orvosin azért nem nulla a színvonal. Ez nagyon dicséretes, hogy legalább ott, ahol igazán nagyon számít, ott elvárnak egy bizonyos szintet.  ;) Sajnos nem mindenhol van így.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #9172 Dátum: 2010. Május 27. - 17:25:19 »
Villamosmérnökin azért baromi alacsony a ponthatár, mert a dékán egy pénzéhes állat, aki azért vetet fel a szükségesnél nyégyszer ötször több (komolyan !!) embert, hogy több pénzt tudjon lelejmolni, aztán meg a tanárok nem győzik kirúgni őket.
Elsőben gyakorlatilag nem is vettek emberszámba minket (pontlevonás jár dolgozat megtekintésért, meg ilyenek), amikor aztán már csak olyan tárgyaim voltak, amiket már minimum 2-es sorszámmal láttak el, akkor kezdte egy két elhivatottab tanár megjegyezni a nevem.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #9173 Dátum: 2010. Május 27. - 20:41:51 »
Amúgy a kérdezők primitívségén már csak a manipulatív jellemük tesz túl. Aki hallott már a "riporterről" (Tomcatről) tudja miről van szó.
Tomcat készítette ezt a riportot?
Oké, mindent visszaszívok, amit erről a témakörről most vagy valaha mondtam.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #9174 Dátum: 2010. Május 28. - 08:20:33 »
Hát igen, ez új megvilágításba helyezi az ügyet, az tuti. :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #9175 Dátum: 2010. Május 28. - 09:26:25 »
Mert róla mit lehet tudni?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #9176 Dátum: 2010. Május 28. - 09:43:51 »
Hát szabadidejében hol tuntetéseken, hol előzetesben tölti idejét, egyébként meg sötétebb, mint a Pákó.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Polg%C3%A1r_Tam%C3%A1s

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #9177 Dátum: 2010. Május 28. - 10:21:02 »
Másrészről meg ott van azon egyetemisták tömege, és szerintem a maiak több mint fele ilyen, akikben nincsen semmilyen elhivatottság, alázat, vagy ilyesmi. Nem azért jönnek egyetemre, mert tényleg tanulni akarnak, vagy értelmiségi ambícióik vannak, vagy érdekli őket komolyabban az, amit tanulnak. Csak jönnek, mert ma már divat egyetemre járni, szinte gáz, ha valaki nem tanul tovább, meg persze mivel nagyon sok szakon semmilyen színvonal nincs, minimum még egy 3 éves bulizós, kiélős időszak vár rájuk, ahelyett, hogy beállnának dolgozni. Naná, hogy ilyen körülmények között, ha a szülők tudják fizetni, inkább még 3 évet végigÉLNEk, aztán majd csak lesz valami...az nem baj, hogy már az első napon tudta, hogy a diplomájával konkrétan szart sem fog érni, mert baromira nincs rá kereslet jelenleg.
Ilyenek mindig is voltak és mindig is lesznek. Itt csak az a szomorú, hogy ezek az emberek diplomát kapnak. Én is úgy gondolom, hogy azért diplomát ne osztogassanak mindenkinek (mint pl. érettségi) nálunk még rengetegen el sem jutottak államvizsgára, olyan kis apróságok miatt, hogy pl. a szakdogáját azért dobták vissza, mert nem jól csinált meg egy hivatkozás, idézetet.
Valahogy azt kellene elérni, hogy egyetemre tényleg azok jöjjenek csak, akik tanulni akarnak.  Én pl. valamiféle megoldásnak gondolnám azt, ha nem lenne feltétlenül államilag támogatott az oktatás.
Ebben teljesen igazat adok, legyen tandíj mindenkinek, kivéve mondjuk annak a 10%-nak az egész felsőoktatásban, aki valamilyen kiemelkedő tanulmányi versenyt nyert stb. De mindenkinek járjon ösztöndíj tanulmányi eredményre, és ne a mai nevetséges semmi. A hallgatók önerőből is tudják fizetni a tandíjat, de ehhez az kell hogy legyen diákmunka lehetőség stb stb. És nem úgy kellene bevezetni, hogy holnaptól tandíj, hanem 4-5 évre előre bejelenteni, hogy rá tudjanak készülni az emberek. Persze eztegyik kormány sem lépi meg, mert politikai öngyilkosság... :-\
Abban viszont igazad van, hogy a felsőoktatásban nagyon-nagyon sok tárgy fölösleges. Nekünk pl. az a tényleges anyagmennyiség, amire valóban szüksége van egy általános orvosnak is baromira sok, erre rájönnek még a fölösleges baromságok, amiket megtaníttatnak velünk...hát nem csoda, hogy akár az én agyamban is, mint az évszakok, úgy cserélődnek az információk, tudásanyagok.
Pedig ez nagyon jó és jelentős dolog. Pedagógia alap. A főiskolán olyan mértékű terhelésnek teszik ki az agyadat, amit a munkád során valószínű sosem fogsz kapni, vagyis megedzenek a szellemi munkára. Hasonlóan a fizikai kiképzésekhez. És ez tényleg működik, mivel épp most járok Kresz tanfolyamra és ott ugye minden korcsoport képviselteti magát. És nagyon lehet látni, hogy ki milyen végzettséggel rendelkezik, mert aki nem szokta meg a főiskolai előadást, hajtás, tanulást az a 2 órás előadásokon már 40 perc után nem tudja hol van, agyilag zokni és az 5 órás tanfolyami nap végére meg már azt se tudja hogy hívják. Míg aki főiskola/egyetem-ről csöppen be az csak a vállát húzogatja, hogy mi van hé, hát ez még csak 3,5 óra volt ;)

MIÉRT TI NEM ISMERTÉTEK FEL AZ ELEJÉN TOMCAT URAT?!? :o :o :o
Mert róla mit lehet tudni?
A Youtube-on is van róla rengeteg videó ott le lehet szűrni milyen szinten is van és mekkora az Iq-ja. Főleg amikor őt kérdezgetik, valamelyik riportban odacsulázik/fikázik a földre úgy lazán és lehetne sorolni...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #9178 Dátum: 2010. Május 28. - 10:51:54 »
Hát, én a Kresz tanfolyamot még a középiskola idején végeztem el, de nem okozott gondot odafigyelni. Szerintem ezt már az általános 8. környékén azért megszokod. Ott is voltak összevont órák.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #9179 Dátum: 2010. Május 28. - 10:56:29 »
Manapság úgy látszik már nem olyan strapabíróak az ifjak.  :hehe: