Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982045 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9180 Dátum: 2010. Május 28. - 11:09:05 »
Idézet
Ilyenek mindig is voltak és mindig is lesznek.
Szerintem nem. Bár most csak  szüleim, tanáraim, idősebb felnőttek véleménye alapján beszélek, de ezek szerint mondjuk 20 éve még jelentett valamit, hogy az illető egyetemre jár. Ez természetesen azt jelenti, hogy egyrészt sokkal kevesebb egyetemista volt, másrészt mivel nem kerülhetett be és maradhatott meg minden sültidióta, azért nem volt sok ilyen, a fentebb ecsetelt emberke. Nyilván akadt korábban is, de közel sem ilyen sok.

Idézet
Ebben teljesen igazat adok, legyen tandíj mindenkinek, kivéve mondjuk annak a 10%-nak az egész felsőoktatásban, aki valamilyen kiemelkedő tanulmányi versenyt nyert stb. De mindenkinek járjon ösztöndíj tanulmányi eredményre, és ne a mai nevetséges semmi. A hallgatók önerőből is tudják fizetni a tandíjat, de ehhez az kell hogy legyen diákmunka lehetőség stb stb.
Ja, ez még jobban is hangzik, mint amit én mondtam. Az ösztöndíjban már eleve az is igazságtalan, azon túl, hogy kevés, hogy minden szalon ugyanannyi. Holott azért még a legelvakultabbak is belátják, hogy egy orvosi, gyógyszerész, jogász, vagy színvonalasabb helyen végzett mérnöki szakok, gazdasági szakok nehezebbek, mint mondjuk egy szabad bölcsészet. Ráadásul az ösztöndíj nincs kötve egy minimális tanulmányi eredményhez sem. Így történhet meg, hogy mondjuk lakótársaméknál már 2,8-ra kapnak az emberkék 7-8 ezer forintot, úgy, hogy szinte semmit nem tanul egész évben, amikor egyszer összeszedte magát, vizsgaidőszakban leült egy kicsit tanulni, egyből 4,5-ös átlag, max. 25 ezer forintos ösztöndíj, én meg 4,67-re kapok 17 ezret...aztán nem csak vizsgaidőszakban kell tanulni, hanem szorgalmiban is keményen. Baromira aránytalan ez az egész ösztöndíjazás.

Idézet
Persze eztegyik kormány sem lépi meg, mert politikai öngyilkosság...
10 év múlva, ha így haladunk, nem lesz az. A felsőoktatásban tanulók száma évről évre nő, az egyetemek szarják ki a fölösleges diplomával rendelkező, vagy a szakmáját nem is tudó "szakembereket", aztán jönnek az adatok, hogy milyen sok a munkanélküli diplomás. A munkahelyek meg nemhogy nőnének, hanem még csökkennek...szerintem nem kell hozzá sok év, hogy érdemben korlátozni kelljen a felsőoktatás létszámát.

Idézet
Pedig ez nagyon jó és jelentős dolog. Pedagógia alap. A főiskolán olyan mértékű terhelésnek teszik ki az agyadat, amit a munkád során valószínű sosem fogsz kapni, vagyis megedzenek a szellemi munkára. Hasonlóan a fizikai kiképzésekhez. És ez tényleg működik, mivel épp most járok Kresz tanfolyamra és ott ugye minden korcsoport képviselteti magát. És nagyon lehet látni, hogy ki milyen végzettséggel rendelkezik, mert aki nem szokta meg a főiskolai előadást, hajtás, tanulást az a 2 órás előadásokon már 40 perc után nem tudja hol van, agyilag zokni és az 5 órás tanfolyami nap végére meg már azt se tudja hogy hívják. Míg aki főiskola/egyetem-ről csöppen be az csak a vállát húzogatja, hogy mi van hé, hát ez még csak 3,5 óra volt
Hát ez teljesen igaz, csak abbahagyhatnák már. 3 év alatt megedződtem, nem okoz gondot reggel 8-tól este 6ig az egyetemen ülni, napokat áttanulni folyamatosan...rövidtávon. Hosszú távon edzettség ide, vagy oda, már nagyon bele vagyok fáradva.

Ezt a Tomcat arcot én sem ismertem.

Idézet
Hát, én a Kresz tanfolyamot még a középiskola idején végeztem el, de nem okozott gondot odafigyelni. Szerintem ezt már az általános 8. környékén azért megszokod. Ott is voltak összevont órák.
Ezt megint szakfüggő, de ha magamat nézem, nullszint volt az akkori terhelés a mostanihoz képest. Emlékszem, amikor volt az első előadás, úgy köszöntött minket a dékán, hogy felejtsük el azokat az anyag mennyiségeket, amik középiskolában voltak. Elsőben nagyon sokat kell tanulni, másodikban még többet kell tanulni, harmadikban pedig még többet. Egyetem előtt teljesíthetetlennek fog tűnni még az első év is, de higgyük el, harmadikból visszanézve már nevetséges lesz még az elsős anyag is, nemhogy a középiskola. Igaza lett, sajnos.

Másrészt nemtom, voltál-e bent mostanában egy átlag általánosban, vagy középiskolában, de hihetetlen állapotok vannak. A diák szinte már azt csinál, amit akar, fogja, kimegy óráról, abszolút fegyelmezetlen, meg olyan dolgokat lehet hallani, hogy még 5 éve is megbotránkoztunk volna rajta, ma meg már mindennapos. Iszonyat, milyen állapotok vannak néhány oktatási intézményben...valahogy ezen is változtatni kéne. Elnézve ezeket az emberkéket, meg sem lepődöm, hogy nem bírnak végigülni egy hosszabb előadást.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #9181 Dátum: 2010. Május 28. - 11:29:03 »
Megszokták, hogy 20 percenként reklámszünet van.  :hehe:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #9182 Dátum: 2010. Május 28. - 11:49:50 »
Lehet, hogy azt hitték sokan, hogy madártollat ejt el az űrhajós a holdon és nem golyóstollat?  :headscratch: Nem mintha az lassabban esne le, csak hát a beidegződések ugye...

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #9183 Dátum: 2010. Május 28. - 11:58:37 »
A videót nem néztem meg, de el tudom képzelni, milyen. Már csak Tomcat miatt is.

Na, megint előkerült a felsőoktatás helyzete... Annyi mindent írtatok, amíg nem volt netem, hogy  elég nehéz reagálni rájuk.

Idézet
Majdnem semmi különbség nincs az iskolavégzettségek között. Az általánosban elvileg megtanítanak mindent, majd a középiskolában kicsit tovább viszik ezeket (legyen az ipari, vagy gimi), a főiskolán pedig már másról se szól az egész, mint tanuljunk a vizsgákra, majd ha megvan, felejtsük el, mert kell a "hely" a következő vizsgákra. Utálom ezt a szót, de a "parasztvakítás" ide is jól illik. Tudnék párhuzamot vonni a harcművészetekkel is, de most nincs kedvem.
Attól függ, hol. Mivel minden volt főiskolácskát már átneveztek egyetemnek (és úgy próbálják visszacsinálni, hogy a normális helyeket már kutatóegyetemnek hívják), torz kép alakulhat ki az emberekben a felsőoktatásról. Én az alját nem tekintem a részének, még akkor sem, ha ők a többség.

Idézet
Zozi, ha jól emlékszem nem azért írta le a bölcsészeket, mert butábbak, hülyébbek, értéktelenebbek, mint mondjuk egy műszakis.(Ez a saját tapasztalataim szerint sincs így, mindenféle szakon vannak ismerőseim és bizony sok bölcsészes értelmesebb, mint aki mondjuk itt jár egy villamosmérnökire, vagy gépészmérnökire). Az az ellentét inkább azért robbant ki, hogy Zozi kérdezte valakitől innen, aki btk-ra jelentkezett, hogy miért pont oda, mert a btk-val nem sokat ér az ember a mai világban.
Igen, így volt.

Idézet
ráadásul,pont tegnap este megkérdeztem villamosmérnök lakótársamat, hogy hogy van az, hogy mondjuk nekem egy 5 kredites Pathológia szigorlatra van 180 tétel és 100 szövettani metszet, és legjobb esetben is max 13-14 tételt tudok átolvasni egy nap, mondjuk 8 óra tanulással (tehát ki lehet számolni, hogy egy ilyen szigorlatra több, mint két hétig kell készüljek, hogy minden tételről el tudjak mondani legalább vagy 5 mondatot, úgy, hogy évközbe is tanulgattam azért), addig neki egy vizsgára úgy, hogy egy szót sem tanult rá szorgalmi időszakba, elég 3-4 nap tanulás, vagy még anniy sem. És van vagy 5-6 vizsgája egy vizsgaidőszakban, amíg nekem a Patkón kívül lesz még 2 majdnem ilyen kaliberű szigorlat, plusz egy vizsga (nem is lehet ezt egyszerre megcsinálni, az egyik szigorlatról már most lemondtam...). Mondom azt el tudom képzelni, hogy nekünk több lexikális tudás kell, de mondom neki, hogy egyszerűen nem hiszem el, hogy a villamosmérnök szakma ilyen lókuki mennyiségű tudásanyagot igényelne a dolgozóitól...Azt mondja igényelne az jóval többet is, de leszarják a tanárok az egészet, abszolúte nincs színvonal meg semmi, úgyhogy azért van neki így-ahogy. Tényleg, negyedannyit nem tanul a srác, mint középiskolába!
Középiskolában. De azért egy olyan vizsgaidőszakodat, amikor szigorlatozol, ne hasonlítsd össze egy átlagos vizsgaidőszakával. Egyébként ha ennyi tanulással ott tud maradni, az minősíti a szakot.

Idézet
Másrészről meg ott van azon egyetemisták tömege, és szerintem a maiak több mint fele ilyen, akikben nincsen semmilyen elhivatottság, alázat, vagy ilyesmi. Nem azért jönnek egyetemre, mert tényleg tanulni akarnak, vagy értelmiségi ambícióik vannak, vagy érdekli őket komolyabban az, amit tanulnak. Csak jönnek, mert ma már divat egyetemre járni, szinte gáz, ha valaki nem tanul tovább, meg persze mivel nagyon sok szakon semmilyen színvonal nincs, minimum még egy 3 éves bulizós, kiélős időszak vár rájuk, ahelyett, hogy beállnának dolgozni. Naná, hogy ilyen körülmények között, ha a szülők tudják fizetni, inkább még 3 évet végigÉLNEk, aztán majd csak lesz valami...az nem baj, hogy már az első napon tudta, hogy a diplomájával konkrétan szart sem fog érni, mert baromira nincs rá kereslet jelenleg.
Ezzel teljesen egyetértek.

Idézet
Abban viszont igazad van, hogy a felsőoktatásban nagyon-nagyon sok tárgy fölösleges. Nekünk pl. az a tényleges anyagmennyiség, amire valóban szüksége van egy általános orvosnak is baromira sok, erre rájönnek még a fölösleges baromságok, amiket megtaníttatnak velünk...hát nem csoda, hogy akár az én agyamban is, mint az évszakok, úgy cserélődnek az információk, tudásanyagok. Abból mondjuk, amit elsőben tanultunk, kvázi már szinte semmire nem emlékszem, csak ilyen foszlányok vannak, hogy "aha, rémlik, hogy én ezt tanultam, valami ilyesmi volt, vagy olyan ismerős" de ma biztosan nem tudnám már jellemezni mondjuk orvosi kémiából a fehérjék szerkezetét, biofizikából az mri működését, vagy mondjuk molekuláris biológiából a PCR működését.
Nekem nem. Ami én a szakomon tanultam, azt lényegében vagy tudom most is, vagy 5-10 perc alatt felfrissíthetem. Szép is lenne, ha nem tudnék shellscripteket írni, csak azért, mert azt elsőben tanultam. :)

Idézet
Elsőben gyakorlatilag nem is vettek emberszámba minket (pontlevonás jár dolgozat megtekintésért, meg ilyenek)
Bocs, de ezt nem hiszem el. Tipikus fősulis urban legend.

Idézet
amikor aztán már csak olyan tárgyaim voltak, amiket már minimum 2-es sorszámmal láttak el, akkor kezdte egy két elhivatottab tanár megjegyezni a nevem.
És ez miért meglepő? Én se jegyezném meg sok száz (vagy nem tudom, hányan vannak nálatok) elsős nevét, a felüket úgyse látnám később.

Idézet
Ebben teljesen igazat adok, legyen tandíj mindenkinek, kivéve mondjuk annak a 10%-nak az egész felsőoktatásban, aki valamilyen kiemelkedő tanulmányi versenyt nyert stb. De mindenkinek járjon ösztöndíj tanulmányi eredményre, és ne a mai nevetséges semmi. A hallgatók önerőből is tudják fizetni a tandíjat, de ehhez az kell hogy legyen diákmunka lehetőség stb stb. És nem úgy kellene bevezetni, hogy holnaptól tandíj, hanem 4-5 évre előre bejelenteni, hogy rá tudjanak készülni az emberek. Persze eztegyik kormány sem lépi meg, mert politikai öngyilkosság... Határozatlan
A Bokros-csomag része volt a tandíj a felsőoktatásban, de azt nem tudom, hogy a részletek is ilyenek voltak-e akkor, mint ahogy írtad. Egyébként meg "ne a zemberekkel fizettessék meg"! :smsarcasm:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #9184 Dátum: 2010. Május 28. - 12:17:45 »
Ha már elő került a "Bokros-csomag 2.0". Nem tudom ki az aki vette a fáradtságot és végigolvasta, vagy legalább belenézett. Akármennyire is lekezelik politikusi szinten ezt az embert, az tagadhatatlan, hogy világszerte elismert szakember. A programja nagyon jó volt, rengeteg dologgal egyetértettem belőle, sőt szinte mindennel. Túlzások nélküli, racionális, megvalósítható dolgok. Csak ugye a magyar politika és közélet és gondolkodási mód... :smsarcasm: A felsőoktatási dolgot én inkább saját tapasztalat ill. külföldi mintára mondtam, ott legalább működik a dolog.
Egyébként meg "ne a zemberekkel fizettessék meg"! :smsarcasm:
;D Hát akkor meg ki fizesse meg!? Most is "a zemberek" fizetnek érte, csak olyan kretének, hogy ennek még tudatában sincsenek. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #9185 Dátum: 2010. Május 28. - 13:14:01 »
Idézet
Elsőben gyakorlatilag nem is vettek emberszámba minket (pontlevonás jár dolgozat megtekintésért, meg ilyenek)
Bocs, de ezt nem hiszem el. Tipikus fősulis urban legend.
Pedig baromi egyszerűen van megoldva. Egyébként a tanár nem is árult zsákbamacskát, ezt kerek-perec megmondta az elején.
Képzelj el egy 20 pontos dolgozatot, amire rámondja a tanár, hogy alapból mindenkinek jár +1 pont, amit levon ha megtekited a dolgozatot.
De lényegében ez a + 1 pont egy parasztvakítás, mert alapból 50%+1 pontra járna a kettes, de a +1 pont miatt ezt felemelte 12 pontra.
Tehát a +1 ponttal nem érsz sz*rt se, mert alapból feljebb van tolva a komplett ponthatár, de ha megnézed a dogád, akkor ugrik ez is.
Így működik a dolgozatmegtekintésért pontlevonás. ;)


Összevont üzenet ideje: 2010. Május 28. - 13:17:15
Idézet
amikor aztán már csak olyan tárgyaim voltak, amiket már minimum 2-es sorszámmal láttak el, akkor kezdte egy két elhivatottab tanár megjegyezni a nevem.
És ez miért meglepő? Én se jegyezném meg sok száz (vagy nem tudom, hányan vannak nálatok) elsős nevét, a felüket úgyse látnám később.
De azért ha alapból negyede annyian lennének nálunk, mint most talán egy kicsit kevésbé lenne személytelen a dolog.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 28. - 13:17:15 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #9186 Dátum: 2010. Május 28. - 13:28:11 »
Mi a fene ez a dolgozatmegnézés? Megírod, és ha látni akarod kijavítva, az baj?

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #9187 Dátum: 2010. Május 28. - 15:32:26 »
Igen, a dolgozatmegnézés az a kijavított dolgozat megnézését jelenti. Nálunk egyszerűbben megoldották az egyik tárgy írásbeli vizsgájánál a megtekintést, nem vonnak le pontot, ha megnézzük... egyszerűen nem engedik megnézni. :drying:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9188 Dátum: 2010. Május 28. - 16:25:32 »
Idézet
Én az alját nem tekintem a részének, még akkor sem, ha ők a többség.
Ez önkényes és önámító, attól ők meg ugyanúgy a felsőoktatás szerves "büszke" résztvevői, mint te, vagy én.
Idézet
Középiskolában. De azért egy olyan vizsgaidőszakodat, amikor szigorlatozol, ne hasonlítsd össze egy átlagos vizsgaidőszakával. Egyébként ha ennyi tanulással ott tud maradni, az minősíti a szakot.
Bocs, lemaradt az "n". Hát, alapszakon nincs szigorlat. Másrészt, az első évet leszámítva nekem szinte minden vizsgaidőszakban van szigorlat. Szóval gyakorlatilag összemérhető a helyzetünk.
Idézet
Nekem nem. Ami én a szakomon tanultam, azt lényegében vagy tudom most is, vagy 5-10 perc alatt felfrissíthetem. Szép is lenne, ha nem tudnék shellscripteket írni, csak azért, mert azt elsőben tanultam.
Akkor ez két dolgot jelenthet. Vagy keveset kell nálatok (is) tanulni, vagy neked feneketlen kapacitású a memóriád.  :) Ezzel a jelenséggel nem állok amúgy egyedül, akivel beszélgettem erről szinte senki nem emlékezett már az elsős anyagra. Ráadásul szinte csak olyat tanultunk elsőben, ami baromira nem kell egy orvosnak általánosságban, csak max. egy-két szakorvosnak.

Idézet
Nálunk egyszerűbben megoldották az egyik tárgy írásbeli vizsgájánál a megtekintést, nem vonnak le pontot, ha megnézzük... egyszerűen nem engedik megnézni.
Nekünk is többször volt már ilyen, de ez szerintem abszolút jogtalan, fel is lehetne jelenteni őket. MOndjuk, ha volt megtekintési lehetőség, azzal sem értünk semmit...soha nem hallottam olyanról, hogy reklamáció után érdemben javítottak volna a dolgozati értékelésén. Szóval én ha van lehetőség, akkor sem nézem meg...fölösleges.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #9189 Dátum: 2010. Május 28. - 21:07:02 »
Idézet
Ez önkényes és önámító, attól ők meg ugyanúgy a felsőoktatás szerves "büszke" résztvevői, mint te, vagy én.
De azért te is megkülönbözteted "őket" valahogy, nem? Csak más elnevezést használunk.

Idézet
Akkor ez két dolgot jelenthet. Vagy keveset kell nálatok (is) tanulni, vagy neked feneketlen kapacitású a memóriád.  smile Ezzel a jelenséggel nem állok amúgy egyedül, akivel beszélgettem erről szinte senki nem emlékezett már az elsős anyagra. Ráadásul szinte csak olyat tanultunk elsőben, ami baromira nem kell egy orvosnak általánosságban, csak max. egy-két szakorvosnak.
Nem feneketlen kapacitású, de a programozós dolgokat használom nap mint nap*, ami matekos jellegű, ott pedig elsajátítottam az adott gondolkodásmódot (ami amúgy ezeknek a tárgyaknak a célja), így pedig nem nehéz felfrissíteni a konkrét dolgokat, ha már nem emlékszem rájuk.

*: Amúgy van, aki nem. Másodéves szobatársam ahelyett, hogy fájlok bizonyos feldolgozására írna egy egysoros programot, nekiáll kattintgatni valami grafikus fájlkezelőben fél óráig.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9190 Dátum: 2010. Május 28. - 22:59:42 »
Idézet
De azért te is megkülönbözteted "őket" valahogy, nem? Csak más elnevezést használunk.
Ja, a léhűtők. :D Amúgy nem, mert nincs értelme. Aki nem olyan szakot csinál, mint én, vagy nem él a közvetlen környezetében valami értelmes színvonalú, komolyabb szakos emberke, fel sem fogja, el sem hiszi, hogy milyen különbségek lehetnek. Így ha lekicsinylek valakit, csak a sértődés, meg felháborodás van belőle.

Idézet
Nem feneketlen kapacitású, de a programozós dolgokat használom nap mint nap*, ami matekos jellegű, ott pedig elsajátítottam az adott gondolkodásmódot (ami amúgy ezeknek a tárgyaknak a célja), így pedig nem nehéz felfrissíteni a konkrét dolgokat, ha már nem emlékszem rájuk.
Nyilván nekünk is sok visszatérő dolog van, amit már 3 tantárgyból is tanultunk, de amikor azt hiszem, hogy ezt tudom, rájövök, hogy mindig sikerül a témában egy csomó újdonságot elmondania az előadónak, vagy a könyvnek, amiről eddig még nem volt szó. :D néha komolyan úgy érzem, olyan ez, mint egy feneketlen kút: Minél jobban belemélyedsz a témába, annál több és annál bonyolultabb, és csak jönnek az újabb részletek, összefüggések, csak jönnek csak jönnek...mintha soha nem lenne olyan, hogy elmondhatnám, hogy na kérem, én mindent tudok erről a betegségről, amit lehet.

Idézet
Amúgy van, aki nem. Másodéves szobatársam ahelyett, hogy fájlok bizonyos feldolgozására írna egy egysoros programot, nekiáll kattintgatni valami grafikus fájlkezelőben fél óráig.
:D A mérnökinfós szobatársam is folyton fújja, hogy egyre több a retardált a szakon. Tart előadásokat, meg gyakszikat az alsóbb éveseknek, de azt mondja, egyre több a hülye.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #9191 Dátum: 2010. Május 28. - 23:13:46 »
Másrészt, az első évet leszámítva nekem szinte minden vizsgaidőszakban van szigorlat.
Nektek nem volt elsőben sejtbiológia meg biofizika szigorlat?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9192 Dátum: 2010. Május 29. - 00:24:22 »
Nem, de már beszéltünk erről. :) A sejtbiosz és a bifiz is csak kollokviumnak számított, hivatalosan. Az első szigorlat a 3. félév végén volt, Anatómiából.

Ha már itt tartunk, te hogy állsz a vizsgákkal?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #9193 Dátum: 2010. Május 29. - 00:32:07 »
Még jövő héten hátra van egy biokémia szigorlat, ami irtó nagy szívás, meg később egy tdk előadás, plussz még néhány befejezetlen kísérlet, amik már nem vészesek. És neked mid van még?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9194 Dátum: 2010. Május 29. - 01:30:57 »
Ennyi? :D Hát ez meg miféle vizsgaidőszak? :o

nekem minden. Patkó szigorlat, Klinikai Kémia szigorlat, Mikrobiológia szigorlat, Belgyógy II vizsga. A mikróra el sem fogok menni, mert egyrészt egy szót sem tanultam belőle a félévben, és lenne így vagy 5-6 napom vizsgaidőszak végén vagy 100 tételre, ami képtelenség, másrészt szerintem tuti, hogy a maradékkal csúszok annyit, hogy örülök, ha a patkó-klinkém-belgyógy meg lesznek a vizsgaidőszak végére.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #9195 Dátum: 2010. Május 29. - 12:02:53 »
Hát igen, az élettan szigorlatot megcsináltam már múlt héten, meg a méréstechnikámat ( választható 6 kredites tárgy) is.
Ez mondjuk tényleg szívás, nem is emlékszem, de szerintem 3. évben nekünk nincs klinikai kémia, helyette kórélettan van. Az augusztusi vizsgaidőszakot végleg eltörölték nálatok? :o

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #9196 Dátum: 2010. Május 29. - 13:36:15 »
Bezzeg mi csak 3 kreditet kapunk a méréstechnikáért, ez diszkrimináció. :twisted:

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #9197 Dátum: 2010. Május 29. - 13:45:12 »
Öcsémék meg csak 2-őt kapnak (BME), de a Pázmányon 6-ot adnak érte. ;D (mondjuk szívtunk is vele eleget) Amúgy teljesen más dolgokat tanítanak mindkét egyetemen méréstechnika címszó alatt.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9198 Dátum: 2010. Május 29. - 14:38:56 »
Idézet
Hát igen, az élettan szigorlatot megcsináltam már múlt héten, meg a méréstechnikámat ( választható 6 kredites tárgy) is.
Ez mondjuk tényleg szívás, nem is emlékszem, de szerintem 3. évben nekünk nincs klinikai kémia, helyette kórélettan van. Az augusztusi vizsgaidőszakot végleg eltörölték nálatok?
Hú, hát akkor te nagyon nyomhattad évközbe, ha már a vizsgaidőszak első hetébe elmentél szigorlatozni. :)

Nekünk is volt kórélettan, csak Klinikai fiziológia címszó alatt...az már megvan, 15. héten lehetett előrehozott vizsgát csinálni belőle.
 Igen, nincs augusztusi vizsgaidőszakunk.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #9199 Dátum: 2010. Május 29. - 14:49:58 »
Hát magamhoz képest nagyon sokat tanultam a szorgalmi időszakban is. Az tök jó, hogy előre meglehetett csinálni. Akkor meddig tart a vizsgaidőszak? Ugyanúgy június végéig? Amúgy nekünk csak 14 hetes a szorgalmi időszak.