Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982111 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:OFF
« Válasz #9280 Dátum: 2010. Június 11. - 20:59:59 »
Szerintem a RAM körül nem gömbölyű valami.
Szerintem is kevés a ram. A laptopomon száguld  a net, 1 gb rammal. Csak éppen az bátyámnál van. Azért kös za segítséget srácok ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #9281 Dátum: 2010. Június 11. - 23:09:04 »
Ha valamelyik nagy esemény érdekel benneteket, kérdezzetek. Nem olyan nagy kunszt megmondani, hogy a 60-100 füzetből mi az a 15-30, ami tényleg lényeges is.
A deadpoolos például pont nem. Mint kiderült, a szupertitkos információ, ami a skrull vezető megölésének roppant bonyolult módszerét tartalmazta, annyi volt, hogy "lődd fejbe." De például az SI-t le lehet tudni a főmini+2 Avengersszel. Plusz mellé lehet tenni a Black Panthert (a legjobb SI-történet), Captain Britaint (második legjobb SI-történet) és a Ms. Marvelt (utolsó olvasható SI-történet).

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #9282 Dátum: 2010. Június 12. - 14:50:48 »
Hú, fogalmam sincs mikor olvastam utoljára képregényt... arra emlékszem, hogy amikor nagyon rá voltam kattanva az Uncanny X-re, akkor naponta kb 10-et olvastam belőle amikor volt rá időm. De már ennyi is fárasztó volt, 2 nap múlva már nem emlékeztem, mi történt bennük.
Most inkább könyvet olvasok, kb 1 hétig egy 3-600 oldalas regény. Ja, és most olvastam a Twilight sorozatot, könyvben nem is rossz, a 3. részre már stilisztikailag is helyén van. :P

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #9283 Dátum: 2010. Június 12. - 18:54:19 »
Ha valamelyik nagy esemény érdekel benneteket, kérdezzetek. Nem olyan nagy kunszt megmondani, hogy a 60-100 füzetből mi az a 15-30, ami tényleg lényeges is.

Ok, részemről szavadon foglak szerintem  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #9284 Dátum: 2010. Június 12. - 20:01:53 »
Most inkább könyvet olvasok, kb 1 hétig egy 3-600 oldalas regény. Ja, és most olvastam a Twilight sorozatot, könyvben nem is rossz, a 3. részre már stilisztikailag is helyén van. :P
Képes voltál azt elolvasni, te maczohista vagy Ju. :ohmy:

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #9285 Dátum: 2010. Június 12. - 20:22:17 »
Klubon beszéltünk is róla, és egyezett is a véleményünk Todd-al a Twilight gagyiságát illetően. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9286 Dátum: 2010. Június 12. - 22:20:38 »
Amúgy én si több értelmes, intelligens emberkétől hallottam, hogy bár nem egy nagy durranás egyik könyv sem, nem olyan vállalhatatlanul szarok, mint a filmek.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #9287 Dátum: 2010. Június 13. - 11:22:33 »
Most jövök egy jeles angol vizsgáról. Még júniús végéig strapa aztán OFF.  :cavinton:

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #9288 Dátum: 2010. Június 13. - 17:12:59 »
Gratula!
Én kedden megyek, reggel érettségizni: Német, Rajz, Töri, Irodalom/Nyelvtan....
Szóval akkor drukkoljatok, utánna nekem is beköszönt a nyár  ;D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #9289 Dátum: 2010. Június 13. - 17:42:20 »
Olvasta valaki az Időutazó feleségét?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #9290 Dátum: 2010. Június 13. - 19:00:55 »
Gratula!
Én kedden megyek, reggel érettségizni: Német, Rajz, Töri, Irodalom/Nyelvtan....
Szóval akkor drukkoljatok, utánna nekem is beköszönt a nyár  ;D

Köszi és hajrá!  ;)


Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #9291 Dátum: 2010. Június 13. - 20:05:02 »
Olvasta valaki az Időutazó feleségét?
Nem, mert még nem jött vissza a jövőből.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #9292 Dátum: 2010. Június 14. - 09:28:56 »
Most inkább könyvet olvasok, kb 1 hétig egy 3-600 oldalas regény. Ja, és most olvastam a Twilight sorozatot, könyvben nem is rossz, a 3. részre már stilisztikailag is helyén van. :P
Képes voltál azt elolvasni, te maczohista vagy Ju. :ohmy:
Úgy kezdődött, hogy kifogytam minden olvasnivalóból. Aztán ahogy az egyik barátom meghallotta, mire vetemedtem, azonnal ellátott könyvekkel. ;D Meg korábban hallottam olyat, hogy könyvben jobb a sorozat, és kíváncsi lettem, hogy milyen az eredeti.

Amúgy én si több értelmes, intelligens emberkétől hallottam, hogy bár nem egy nagy durranás egyik könyv sem, nem olyan vállalhatatlanul szarok, mint a filmek.
Ezzel egyetértek, a filmek is főleg a színészi alakítás hiányától lesznek nézhetetlenek.

Hozzátartozik, hogy az első könyv tényleg rosszul van megírva, stilisztikailag nulla. De, ha én megnézném az első novellámat, nekem is leégne a bőr a képemről. ;) A harmadik könyvre viszont a nőci megtanult fogalmazni és onnan már élvezhető a stílus.
Nekem mondjuk tetszik a vámpír-háttér, ami benne van, az elmélet, hogy milyen egy vámpír, hogyan érzékel, nincs szüksége alvásra, stb... tetszik, hogy nappal is éberek (a csillogásnak semmi értelme, azzal egyszerűbb ha nem is foglalkozom :D), mert alapanyagnak, háttérnek tökjó. Csak én máshogy használnám ki, mélyebben belemennék. Mert ez a környezet tökjó arra, hogy bemutasd, milyen lehet egy halhatatlan, miket érez, gondol, hogyan éli meg azt, hogy a világ változik, hogy esetleg civilizációk emelkednek fel és buknak el amíg ő ugyanolyan; hogyan vezeti a hétköznapi életét, hogyan vesz részt a társadalomban. Én ilyen irányba vinném a történetet.

Szóval persze nem egy életmegváltoztató sorozat, de érdekes, és közel sem olyan kaki, mint a filmek, ha félreteszel mindent, amit eddig a vámpírokról gondoltál és elfogadod, hogy ebben a világban ilyenek, így működnek.

Olvasta valaki az Időutazó feleségét?
Gondolkodtam rajta, hogy el kéne olvasnom... a téma érdekesnek látszik. :)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #9293 Dátum: 2010. Június 14. - 09:55:33 »
Csak én máshogy használnám ki, mélyebben belemennék. Mert ez a környezet tökjó arra, hogy bemutasd, milyen lehet egy halhatatlan, miket érez, gondol, hogyan éli meg azt, hogy a világ változik, hogy esetleg civilizációk emelkednek fel és buknak el amíg ő ugyanolyan; hogyan vezeti a hétköznapi életét, hogyan vesz részt a társadalomban. Én ilyen irányba vinném a történetet.
Igen mert ilyen még nem volt. :) Pedig, mintha láttam volna egy ilyen filmet, amiben felkapott metroszexuális férfiak voltak és Peter Parker barátnője fiatalabb kiadásban...hmmm...mi is volt a címe?  ;D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #9294 Dátum: 2010. Június 14. - 10:09:20 »
Anne Rice szinte minden könyvében ezzel foglalkozik, tudom. ;) De az ő vámpírjai abban mások, hogy eszméletlenek, amíg fent van a nap. Így nem élhetnek úgymond "hétköznapi életet", alapból kikerülnek a társadalomból és nem érintkeznek emberekkel (a kaján kívül persze :)).

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #9295 Dátum: 2010. Június 14. - 10:18:15 »
Jó, de lényegében ezek a vámpírok sem járhatnak nappal az utcákon, mert erős napfényben csillog a bőrük. Ezért is laknak ott a Farkasos völgyben, mert ott a felhők eltakarják a napot vagy mi. :) Persze én csak a filmeket láttam és a második résztől az életkedvem is elment, mert az durva, hogy 2 óra alatt van 2 percnyi bunyó, amikor ugye a központi téma a Farkasok és Vámpírok ellentéte. Most a harmadikban meg állítólag nagy bunyók lesznek, de én az első két film után nem számítok semmi jóra. :) A könyveket meg messziről elkerülöm az biztos.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:OFF
« Válasz #9296 Dátum: 2010. Június 14. - 10:19:18 »
Még kisebb koromban olvastam a Darren Shan féle vámpírkönyveket ( igaz hogy azok gyerekkönyveknek vannak beállítva) és azokban pont az tetszett, hogy részletesen bemutatja a világukat a szokásaikat és a környezetüket, elmondja, hogy egyes legendáknak mi a "valóságalapja" és bár az eredetük ott sokkal hihetetlenebb, mint máshol és túlteng benne a fantasztikum, összességében ez a legemberibb megközelítés. A film ebből még az Alkonyatnál is ezerszer szarabb persze...

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #9297 Dátum: 2010. Június 14. - 10:23:05 »
Miért ez melyik film?

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:OFF
« Válasz #9298 Dátum: 2010. Június 14. - 10:47:35 »
Rémségek Cirkusza de semmi köze a könyvekhez a neveken kívül...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9299 Dátum: 2010. Június 14. - 11:49:56 »
Idézet
Hozzátartozik, hogy az első könyv tényleg rosszul van megírva, stilisztikailag nulla. De, ha én megnézném az első novellámat, nekem is leégne a bőr a képemről. Kacsint A harmadik könyvre viszont a nőci megtanult fogalmazni és onnan már élvezhető a stílus.
Ezzel csak az a baj, hogy az író, akkor ilyen pocsék fogalmazó készséggel is milliókat keresett, a gyökér tinik miatt, akik életükben nem olvastam még jó könyvet, vagy komolyabb irodalmat. Számomra a Twilight sikere tökéletesen rámutat arra, mennyire szegények kulturálisan a mai fiatalok. Mert ahogy látom, ez pont olyan, hogy aki még sosem látott "kinyírták a családomat, ezért mindenkin bosszút állok" filmet, annak teszem azt egy megtorló hűdekirály, közben meg csak a lerágott tematika abszolút középszerű, semmilyen, tizenkettő egy tucat képviselője.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"