Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981904 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9360 Dátum: 2010. Június 18. - 20:51:15 »
Idézet
És miután lesz, akkor is aggódhatsz. Tesóm nemrég jelentkezett egy állásra, egyetemi végzettsége van, de azt nézték, hogy minél alacsonyabb legyen a végzettsége a jelentkezőnek, mert ugye aki diplomás, azt többe kerül foglalkoztatni. Egy mondjuk főiskolát vagy középiskolát végzett személynek meg nem kell annyit fizetni.... 
Akkor valószínűleg nem egy olyan állásra jelentkezett, ami komoly szakmai tudást igényelne, ha simán elvégezheti egy másfajta diplomás, vagy diploma nélküli is. ezt azért tegyük hozzá.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #9361 Dátum: 2010. Június 18. - 20:55:48 »
Viszont akkor felmerül a kérdés, hogy miért nem a szakmájában helyezkedik el?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #9362 Dátum: 2010. Június 18. - 21:56:22 »
Ki nézi a foci VB-t? Én a teljesség igénye nélkül szeretem nézni a meccseket, a tegnap esti Francia-Mexikó egész jó volt. :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9363 Dátum: 2010. Június 18. - 22:10:13 »
Idézet
Viszont akkor felmerül a kérdés, hogy miért nem a szakmájában helyezkedik el?
Nem feltétlenül nem a szakában helyezkedik el. Valószínűleg sok olyan munkahely van, ami kötődik valamennyire ugyan a szakmához, de külsősök is el tudják végezni a munkát, némi felkészültséggel. Szóval én a szakmához kötődő, de nem kizárólag a képesítéssel rendelkező, tanult szakember által elvégezhető munkahelyre gondoltam a korábbi kommentemben.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #9364 Dátum: 2010. Június 18. - 23:04:14 »
Idézet
És miután lesz, akkor is aggódhatsz. Tesóm nemrég jelentkezett egy állásra, egyetemi végzettsége van, de azt nézték, hogy minél alacsonyabb legyen a végzettsége a jelentkezőnek, mert ugye aki diplomás, azt többe kerül foglalkoztatni. Egy mondjuk főiskolát vagy középiskolát végzett személynek meg nem kell annyit fizetni.... 
Akkor valószínűleg nem egy olyan állásra jelentkezett, ami komoly szakmai tudást igényelne, ha simán elvégezheti egy másfajta diplomás, vagy diploma nélküli is. ezt azért tegyük hozzá.

Informatikus-könyvtáros és történelem szakos (ez összesen 2 szak). Az első egyben van, tehát nem külön informatikus és könyvtáros.
Könyvtáros állásra jelentkezett konkrétan.
Nyilván elég sok mindent alacsonyabb végzettséggel is el lehet látni, csak akkor tényleg felmerül a kérdés, hogy minek ontanak ki olyan sok diplomást. Persze a válasz egyszerű, hogy sok zsozsót kap az egyetem....   

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9365 Dátum: 2010. Június 18. - 23:48:48 »
Na hát ez az. Szerintem számtalan szakma van, amihez aztán abszolúte szükségtelen diplomát szerezni, mert konkrétan annyi tudásanyag kell hozzá, ami nem meríti ki egy diploma fogalmát. Ezzel  nem az adott szakmát szeretném lebecsülni, inkább az oktatási rendszer "érdekességeire" utalnék.

Nemrég hallottam valakitől, és döbbentem le, hogy vannak főiskolai szintű óvónőképzés is. Most nem azért, de ez a szakma miért igényel felsőoktatás szintű és hosszúságú képzést? Két haverom anyukája is óvónő, aztán diploma, meg minden kutyaf@sza nélkül remekül végzik a munkájukat már több évtizede. És ezzel szerintem még nagyon sok kiváló óvónő van így.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #9366 Dátum: 2010. Június 19. - 00:05:26 »
És honnan tudod, hogy nem tudnák még sokkal jobban végezni, ha felsőoktatásban részesültek volna? Mert ha valami, hát a kisgyerekek nevelése az egyik legfontosabb dolog a világon.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9367 Dátum: 2010. Június 19. - 00:30:09 »
Jah, hát persze, minden szakmára érvényes, hogy jobban lehetne végezni valamennyivel, ha felsőoktatásban vett volna részt az illető. Csak ugyebár sok szakmához ez egyáltalán nem szükséges feltétlenül, csak plusz. És akkor jönnek az ilyen példák, hogy hiába szerezte meg az adott szakterületen megszerezhető legmagasabb tudást, mégsem őt alkalmazzák, hanem az érettségist, aki max elvégzett egy OKJ-s tanfolyamot. Erre nagyon sokszor van precedens. Szóval én ebből azt a következtetést vonom le, hogy ebben a formában, abszolúte fölösleges egy ilyen diploma, csak a diák szülőjének pénztárcáját szivattyúzzák le vele.
Idézet
hát a kisgyerekek nevelése az egyik legfontosabb dolog a világon.
Ez tény, aztán mégis könnyen lehetséges, hogy nem részesítik a diplomás óvónőket egyáltalán előnyben az állásfelvételeknél. Akkor ez jól van így?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #9368 Dátum: 2010. Június 19. - 02:22:01 »
Nemrég hallottam valakitől, és döbbentem le, hogy vannak főiskolai szintű óvónőképzés is. Most nem azért, de ez a szakma miért igényel felsőoktatás szintű és hosszúságú képzést? Két haverom anyukája is óvónő, aztán diploma, meg minden kutyaf@sza nélkül remekül végzik a munkájukat már több évtizede. És ezzel szerintem még nagyon sok kiváló óvónő van így.
Az óvónőképzés az ELTE-n már egyetemi szinten zajlik (régen főiskolai kar volt, most már 1-2 éve nem az).

Idézet
Ez tény, aztán mégis könnyen lehetséges, hogy nem részesítik a diplomás óvónőket egyáltalán előnyben az állásfelvételeknél. Akkor ez jól van így?
Ha nem kötelező diplomásat alkalmazni, akkor mérget vehetsz rá, hogy nem. Többet kellene fizetni nekik.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9369 Dátum: 2010. Június 19. - 10:30:58 »
Idézet
Az óvónőképzés az ELTE-n már egyetemi szinten zajlik (régen főiskolai kar volt, most már 1-2 éve nem az).
hopp. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:OFF
« Válasz #9370 Dátum: 2010. Június 19. - 15:09:32 »
240 ponttól fel is vesznek oda bárkit.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #9371 Dátum: 2010. Június 20. - 10:45:58 »
Sikerült tegnap kitolnom magammal. Vettem egy "állványos" dvd-t. Ami azokon a forgó állványokon van 990ft -ba kerül általában. Megláttam A Hollót, rögtön le is vettem. A tok hátulján, a történet leírása után derül ki, hogy ez a "94-es nagyszerű film látványos folytatása". Én azt hittem hogy a holló2 re rá van írva, hogy !2! és nem tudtam, hogy az angyalok városa alcím jelzi a folytatást. Rá van írva a borítóra ugyan nagy betűkkel hogy Vincent Perez, de gondoltam az biztos a rendező.
Ez az eredeti borító

Ezt gugliztam:

Amit vettem az így néz ki azzal különbséggel, hogy nincs rajta a 2-es
Egyszer valaki itt a fórumon mondta, hogy őt zavarja amikor nem számozzák a részeket, csak alcímeket adnak (pl.: Alien). Hát mostmár meg tudom érteni  :(

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:OFF
« Válasz #9372 Dátum: 2010. Június 20. - 11:16:03 »
Tehát a film sz*r?  :hehe:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9373 Dátum: 2010. Június 20. - 11:16:44 »
Ez bizony fail.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #9374 Dátum: 2010. Június 20. - 11:18:50 »
Ez bizony fail.
Az bizony
Tehát a film sz*r?  :hehe:
Nem néztem meg. Majd ha megnéztem az első részt, akkor talán megnézem ezt is, kíváncsiságból.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #9375 Dátum: 2010. Június 20. - 13:08:53 »
Most jut eszembe a filmekről. Tegnap jártam a Tescoban, s filmeket "árusítanak" ki.
Valamilyen 3-as akciók vannak, s ki van téve jó pár film. Pl. a Rémálom az Elm utcában 5. és 6. valamint 7. része egyben 1500Ft.
Árak alapján lehet összeválogatni 3 filmet, s úgy jön le az engedmény az árból. Pl. külön-külön 800Ft/db volna a  fent nevezett 3 film.
Terminátor 4., Ments meg-sorozat is van akcióban, azok is 3-as kötegben véve 4000Ft-ba kerülnek egyben..2000Ft/db helyett.
Volt még jó pár másik film ezen felül. 

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #9376 Dátum: 2010. Június 20. - 14:55:51 »
Idézet
Majd ha megnéztem az első részt, akkor talán megnézem ezt is, kíváncsiságból.
Tanács: Szerintem ne nézd meg, különben még jobban fog idegesíteni, hogy nem az első részt vetted meg, és hogy elbasztál rá az életedből másfél órát.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #9377 Dátum: 2010. Június 23. - 22:52:26 »
Ötösöm volt a lottón.  :D Csak kár, hogy a skandinávon.  :-\

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #9378 Dátum: 2010. Június 24. - 00:08:32 »
Azért nyertél valamit ?  :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #9379 Dátum: 2010. Június 24. - 05:49:46 »
Aha, kemény 8300 forintot.  ;D