Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982314 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1000 Dátum: 2008. Január 03. - 16:58:09 »
Ja, és akkor kezdheted szervezni a börzét a hónap végére, mert már így is késésben vagy. ;D
;D Ja, még csak 2 részt fordítottam le a börzére megjelenő könyvből.  :D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #1001 Dátum: 2008. Január 03. - 20:08:09 »
Már miért utálnának annyian? :headscratch:
Én vagyok az osztályban az egyik legjobb tanuló (iskolai szinten is), és így kilógok a fiúk közül, eleinte visszahúzódó voltam, nem bulizok/iszok annyit, stb.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1002 Dátum: 2008. Január 03. - 20:29:32 »
Ajaj, erősen vigyázz, még a végén olyan leszel, mint én. :lol:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #1003 Dátum: 2008. Január 03. - 20:32:54 »
Ezt hogy érted? :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1004 Dátum: 2008. Január 03. - 21:52:54 »
Én is ilyen voltam régen. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1005 Dátum: 2008. Január 03. - 22:46:13 »
Ajjajj...részt kell venni a csapatmunkában, meg amiben benne lehet. Én is kilógtam vagy 2 emberrel, mert én tanultam, de nem ezen múlik a dolog hidd el. Erős egyéniségnek kell lenni. ;)

Nálunk semmi hó nincs itt keleten...DEbrecenben is alig esett valami. Én meg imádom a havat...Karácsonybans em volt. Nem jó ez így...sokkal jobb a közérzetem, haszépen csendesen esik a hó, és szép fehér minden. Ja és szeretek havat lapátolni, minidg én szoktam csinálni itthon. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:OFF
« Válasz #1006 Dátum: 2008. Január 04. - 14:38:26 »
A kinézés ellen van néhány jó tippem:
- Kezdj el valami harcművészetet, küzdősportot. Ha megtudják, nem sok kedvük lesz kekeckedni.
- Kezdj el szép hosszú körmondatokban fejtegetéseket nyomni a szuperhősökről Kevin Smith stílusban. Ha mázlid van, akkor talán más terülten még ki is kérik a véleményed.
A félelem nélküli

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #1007 Dátum: 2008. Január 04. - 15:15:25 »
Idézet
Én is ilyen voltam régen.

fogadjunk, hogy még most is ilyen vagy! ;D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #1008 Dátum: 2008. Január 04. - 15:34:06 »
- Kezdj el szép hosszú körmondatokban fejtegetéseket nyomni a szuperhősökről Kevin Smith stílusban. Ha mázlid van, akkor talán más terülten még ki is kérik a véleményed.
:lol: Köszi, de én a suliban nem mernék olvasni pl Pókembert. Vertigot még oké, de egy pizsamás csávóról szóló sztorin már nagyon égnék előttük. Egyszer mondjuk kipróbáltam buszon a Megtorlót, ahogy észrevettem nem nagyon bámultak meg, de sokáig hallgathatnám ezeket a dolgokat. :roll:

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re:OFF
« Válasz #1009 Dátum: 2008. Január 04. - 15:41:50 »
Én nem is olyan rég bevittem a suliba néhány képregényt rajzórára,éppen az volt a téma.Körbeadtam mindenkinek,és a többségnek tetszett.Ime egy pozitív példa ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #1010 Dátum: 2008. Január 04. - 15:52:53 »
Igen, említetted. ;) De én valahogy nem bízom meg a 7-ből 6 fiúban. A lányok meg nem is annyira ilyenek, van nálunk Batman-fan is, nem is egy. Mondtam az egyiknek, hogy adok neki kölcsön valami jót Batmannel, de azt mondta, nem szeret olvasni. :) Pedig egy sztori csak 22 oldal.

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re:OFF
« Válasz #1011 Dátum: 2008. Január 04. - 15:59:16 »
Ismerős,én általános iskolás koromban ódzkodtam terjeszteni hogy képregényt olvasok,féltem a cikizéstől.De azota én is meg a haverjaim is jóval éretebbek lettünk(hehe),úgyhogy már nincsenek ilyen problémáim :D

Azokkal meg,akik leszólják a képregényeket az a legnagyobb bajom,hogy nem tartom valószínűnek,hogy valaha egyet is a kezükbe vettek volna :drying: Amit nem ismernek arról hogy alkothatnak véleményt?? Egyszerűen elkönyvelik magukban hogy hülyeség és kész :drying:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #1012 Dátum: 2008. Január 04. - 16:14:15 »
Épp ez az. Sajnos az én osztálytársaim komolyan mondom megrekedtek 12 éves kor körül. Állandóan a vicc, meg a hülyeség, egy normális gondolatuk nincs, nem gondolnak bele a következményekbe, és még sorolhatnám. A véleményük az ilyenekről meg az, hogy csak egy példa: a legtöbb imádja Spongya Bobot. Szóltam nekik, hogy van magazin, benne képregények, ajándék stb. Mondták, hogy fogják venni, két hónap múlva rákérdeztem, reakció hogy nem érdekli, a sorozatot meg nézi tovább... Hülyeség. Lehet, hogy a pénzt sajnálja rá, de akkor miért nem azt mondja? Amikor meg olvastam a Vertigot suliban, páran kérdezték mi az, mondtam, hogy nézzenek bele, de ööö ááá ööö, annyira nem érdekli, hogy belelapozzon. :drying: Az a baj, hogy legtöbben azt hiszik, hogy ez olyan mint egy mese az illusztrációk miatt, pedig nem. Igenis, lehet gyerekes is, de lehet tragikus, vérfagyasztó stb, és sajnos nálunk folyamatosan megy az általánosítás, pedig a képregények is sokszínűek és más témákról is szólnak, csakúgy, mint a  mangák. És ezért nem értem, hogy a képregények miért szorulnak háttérbe a mangákkal szemben, mert rendben, most az a divat, de a millió film is csalogathatná a nézőket.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1013 Dátum: 2008. Január 04. - 16:20:41 »
A lányok meg nem is annyira ilyenek, van nálunk Batman-fan is, nem is egy.
Akkor ne a fiúkkal foglalkozz, hanem csajozz be, és akkor biztosan nem szólnak egy szót sem.  :D

Ismerős,én általános iskolás koromban ódzkodtam terjeszteni hogy képregényt olvasok,féltem a cikizéstől.De azota én is meg a haverjaim is jóval éretebbek lettünk(hehe),úgyhogy már nincsenek ilyen problémáim :D
Nekem ilyen szempontból szerencsém volt, hiszen amikor én jártam általánosba, akkor volt a nagy képregénydömping, így mindenki valami olyasmit olvasott. Ott inkább azon ment a téma, hogy ki mit gyűjt, Fantomot, Pókembert, Transformerst, Alfot, Garfieldot, és így tovább. Ha valakinek volt már egy külföldi képregénye az már isten volt. Később a középiskolában pedig mivel ahoz a generációhoz tartoztam akik még emlékeztek erre, egyáltalán nem volt kirívó eset ha valaki ilyesmiről beszélt, vagy olvasott. Az órákon is általában vagy Kretént vagy Morbidot olvastunk.  ;D Meg még páran készítettünk is egy képregénysorozatot az osztályról. Emlékszem, hogy például amikor jött a Függetlenség Napja film, az egyik számban egy olyan nagy űrhajó szét is lőtte a sulit. :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1014 Dátum: 2008. Január 04. - 16:32:06 »
A lányok meg nem is annyira ilyenek, van nálunk Batman-fan is, nem is egy. Mondtam az egyiknek, hogy adok neki kölcsön valami jót Batmannel, de azt mondta, nem szeret olvasni. :)
Na, jellemző.  :drying: Mindegy, akkor mondd neki azt, hogy elmész hozzá, és felolvasod neki.  :D Mivel közben néznie kell a képeket is, egész közel kerülhetsz hozzá.  :D
Különben épp a következő MK: Pókember erről szól, most fordítottam le, tegnap éjjel. Peter elmegy egy osztálytalira a középiskolához. Mivel akkoriban még minden osztálytársa csak csesztette, nem érzi jól magát, de azért mégis, mert az összes bunkó folyatja a nyálát, amikor meglátják, hogy egy szupermodellel érkezett.  :hehe:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1015 Dátum: 2008. Január 04. - 16:34:56 »
Különben épp a következő MK: Pókember erről szól, most fordítottam le, tegnap éjjel. Peter elmegy egy osztálytalira a középiskolához. Mivel akkoriban még minden osztálytársa csak csesztette, nem érzi jól magát, de azért mégis, mert az összes bunkó folyatja a nyálát, amikor meglátják, hogy egy szupermodellel érkezett.  :hehe:
Jónak igérkezik.  :D Akkor ha már úgyios elteltek a hó napok, akkor ennek a hónapnak a végén meg is jelenik? ;D

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:OFF
« Válasz #1016 Dátum: 2008. Január 04. - 16:50:57 »
Igenis, lehet gyerekes is, de lehet tragikus, vérfagyasztó stb, és sajnos nálunk folyamatosan megy az általánosítás, pedig a képregények is sokszínűek és más témákról is szólnak, csakúgy, mint a  mangák. És ezért nem értem, hogy a képregények miért szorulnak háttérbe a mangákkal szemben, mert rendben, most az a divat, de a millió film is csalogathatná a nézőket.

Ennek az oka a "nagy" Kádár elvtárs politikájában is keresendő. Nem engedett be külföldi képregényeket nagyon sokáig, csak irodalmi műveket dolgoztatott fel, hogy kisgyerekek is tudjanak mit olvasni komolyabb agytorna nélkül. Ez a felfogás pedig szépen megragadt az akkori emberekben és azóta nem lehet kiverni belőlük.
A félelem nélküli

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1017 Dátum: 2008. Január 04. - 16:54:28 »
Akkor ha már úgyios elteltek a hó napok, akkor ennek a hónapnak a végén meg is jelenik? ;D
Ja, 30-án!  :D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #1018 Dátum: 2008. Január 04. - 17:19:29 »
Mindegy, akkor mondd neki azt, hogy elmész hozzá, és felolvasod neki.  :D Mivel közben néznie kell a képeket is, egész közel kerülhetsz hozzá.  :D
Jó is lenne! :D
A Póki tartalma viszont nagyon tetszik. Már nagyon várom. :D
Ennek az oka a "nagy" Kádár elvtárs politikájában is keresendő. Nem engedett be külföldi képregényeket nagyon sokáig, csak irodalmi műveket dolgoztatott fel, hogy kisgyerekek is tudjanak mit olvasni komolyabb agytorna nélkül. Ez a felfogás pedig szépen megragadt az akkori emberekben és azóta nem lehet kiverni belőlük.
Ez oké, de a mangák miért folynak ilyen jól? Elvileg az is ilyen.

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re:OFF
« Válasz #1019 Dátum: 2008. Január 04. - 17:41:30 »
Nekem ilyen szempontból szerencsém volt, hiszen amikor én jártam általánosba, akkor volt a nagy képregénydömping, így mindenki valami olyasmit olvasott.

Bár én is abba a korosztályba születtem volna!
Mi is csináltunk az osztályról képregényt,igaz összvisz 2oldal volt az egész,de tök király volt megcsinálni,utána meg olvasgatni! :D Ez igencsak népszerű volt,mert az utolsó képkockákon a nem túl kedvelt matektanárunkkal történt egy kis "baleset" ;D