Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982162 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1020 Dátum: 2008. Január 04. - 17:49:56 »
Bár én is abba a korosztályba születtem volna!
Azért az sem volt mindig fenékig tejföl.  ;) Például elég sok képregényem eltünt akkoriban. De amit nagyon szerettem akkoriban, hogy a könyvtárakba is elég sok képregény bekerült, így sok olyat is eltudtam olvasni, amiket nem tudtam megvenni. Jó, persze sok olyan volt köztük, mint a Rózsaszin Párduc vagy a Bobo, ami azért kikapcsolódásnak jó volt. De abból a szempontból tényleg jó volt, hogy nem érezte különállónak magát az ember, pedig már a tinikor hajnalán jártam mikor megjelentek nálunk az első szuperhősös képregények, de még így is sokakat lekötött.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1021 Dátum: 2008. Január 04. - 17:52:20 »
Igen, ez nagyon jó lehetett benne. Sajna én már 20 voltam, amikor elkezdődött a dömping, így a legtöbb fan 13-15 éves volt akkoriban.
Könyvtárból én még Pif albumokat tudtam kölcsönözni. Kettő volt, és nagyon érdekesek: Herkules még igazi macska volt benne, nem két lábon járó, és nem is hasonlított a jelenlegire. Plusz állandó szereplő volt Pif két gazdája is. Úgy látszik, csak később kaptak "saját újságot" ők is.  :D

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re:OFF
« Válasz #1022 Dátum: 2008. Január 04. - 18:00:09 »
De amit nagyon szerettem akkoriban, hogy a könyvtárakba is elég sok képregény bekerült

Az jó lehetett!Ha én ma bemennék egy könyvtárba,és megmondanám hogy képregényt keresek,biztosan körberöhögnének :roll:
Egyébként az a viccces hogy az első képregényes élményeimet a véletlennek köszönhetem.Még kiskölyökkoromban,amikor az unokatesóm egyszer "selejtezte" a  cuccait,nekem adott néhány Robotzsarut meg Transformerst.Így csöppentem bele a jóba :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1023 Dátum: 2008. Január 04. - 18:10:34 »
Ha én ma bemennék egy könyvtárba,és megmondanám hogy képregényt keresek,biztosan körberöhögnének :roll:
Ki tudja, meg kell próbálni. Lehet, hogy volt valaki, aki a gyűjteményét eladta az egyik könyvtárnak.  ;) Néha lehet elég érdekes dolgokat is találni a könyvtárakban.

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re:OFF
« Válasz #1024 Dátum: 2008. Január 04. - 18:13:47 »
Inkább neten szoktam bogarászni régebbi számok után.Az a biztos :D

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:OFF
« Válasz #1025 Dátum: 2008. Január 04. - 19:51:50 »
Ki tudja, meg kell próbálni. Lehet, hogy volt valaki, aki a gyűjteményét eladta az egyik könyvtárnak.  ;) Néha lehet elég érdekes dolgokat is találni a könyvtárakban.

Ez személyes példával igazolom. A Debreceni megyei könyvtárben a gyerekrészlegem láttam Conan a barbár köteteket.
A félelem nélküli

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1026 Dátum: 2008. Január 04. - 21:52:43 »
DD: merre is van pontosan az a könyvtár? ha lemenke a vizsgák benézek. :)

Hát én ezt a képregényes dolgok sosem vertem nagy dobra, de nem is szégyelltem senki előtt. Mindneki ablakon kidobott pénznek tartja, de mindenkinek vissza lehet vágni, hogy szerintem meg az kidobott pénz, amire te költesz. A másik meg, hogy nekem az a tapasztalatom, hogy nem értik meg, de ha világosan és keményen a tudtára adom valakinek, hogy ez nem úgy van ahogy gondolja, meg nekem ez fontos és kész, akkor elfogadják. Így voltam a szüleimmel, szűk baráti körömmel, mindnekivel.

Az ilyne pulyáskodó ökröket meg le kell zúzni a francba..a komolyabb csajok, az idősebbek meg amúgyis az érettebb fiúkat szeretik. ;)(mondjuk ez nekem káromra vált így utólag :D :-\)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re:OFF
« Válasz #1027 Dátum: 2008. Január 05. - 11:49:49 »
Az ilyne pulyáskodó ökröket meg le kell zúzni a francba..


Pontosan! :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1028 Dátum: 2008. Január 05. - 13:22:03 »
Ez olyan, mintha azt mondanák, hogy ne vegyél könyveket, mert kidobott pénz.  :roll: Hát hogyne, a kultúrbarmoknak biztosan. Vegyenek helyette Lagzi Lajcsi DVD-t.  :drying:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #1029 Dátum: 2008. Január 05. - 19:27:23 »
Az ilyne pulyáskodó ökröket meg le kell zúzni a francba..
Hát, nem vagyok valami nagy verekedős, de sokszor tényleg közel állok már hozzá.
Vegyenek helyette Lagzi Lajcsi DVD-t.  :drying:
Vagy Győzikét. :drying:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1030 Dátum: 2008. Január 05. - 21:01:52 »
Én inkább egy Kiszel Tünde és Lajcsi találkoznak Matyival és a hegedűssel a Győzike Showban DVD-t mondanék. Az mekkora bestseller volna! :oh:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1031 Dátum: 2008. Január 05. - 21:08:10 »
A "közkedvelt" Pako Black-et kihagytad. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1032 Dátum: 2008. Január 05. - 21:40:26 »
Akkor már mehetne Rubint Réka is a sóba. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:OFF
« Válasz #1033 Dátum: 2008. Január 05. - 21:42:59 »
Pepo: A Bem téren.
A félelem nélküli

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1034 Dátum: 2008. Január 05. - 21:46:01 »
Az jó, 3 villamosmegálló tőlem. :D remélhetőleg 15-én letudom az utolsó vizgsát, majd utánanézek. Köszi. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1035 Dátum: 2008. Január 06. - 10:01:09 »
DD: te amúgy hogy állsz a vizsgákkal? Nekem 8-án lesz fizika...de borzalmas lesz. Vagy nem csak én vagyok olyan egyetemista, aki 60 tételből legalább 10-et egyáltalán nem tud felfogni? :headscratch: :(
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1036 Dátum: 2008. Január 06. - 10:40:29 »
Az egy alapvetően jó arány. ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1037 Dátum: 2008. Január 06. - 11:33:59 »
Azt mondod? :D De ezek nagyon gázak...röntgendiffrakció a kedvencem.
Meg az a poén, hogy kémiából vettünk olyna témakört, hogy termodinamika..meg fizikában is. Hát a neveken kívül szinte semmi köze nincs egymáshoz...tsizta egyenletlevezetés, meg tegyök fel hogy...nézzük ezt az esetet hogy dolog az egész... :roll:
Meg azt is nagyon bírom, hogy van olyan tétel, hogy Heisenberg féle bizonytalansági reláció...nos az egész tétel anniyból áll, hogy veszi az elektronra felírható egyenleteknek a különböző lehetőségeit és a végén megállapítja, hogy se az impluzus, se  atömeg nem határozható meg egyértelműen. Összesen 3-4 mondat, ami elmélet a tételben, a többi mind ilyen magasabb szintű matematika...ilyenkor mit csináljon az ember?
A másik tétel meg olyan hosszú, tiszta érthető és kézzelfogható elmélet, hogy felér átlagban 3 másik tétellel...kicsit el vannak osztva a dolgok. :drying:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1038 Dátum: 2008. Január 06. - 11:37:17 »
Ez tényleg nem egyszerű, pepo. Ha orvos akarsz lenni, akkor te is inkább a Patch Adams féle módszert kövesd.  ;)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #1039 Dátum: 2008. Január 06. - 11:54:32 »
Isten hozott az egyetemisták való világában Pepo! :D Egy jótanács: szerintem hagyd a francba ezt a sok kémiát, fizikát jó abbók a kettes is, aztán inkább az anatómiát, élettant, stb tanuld. ;) (egyébként a kémia ugyan az, mint a fizika, csak büdösebb... ;D)
Ja és addig ürölj, amíg nincs analitikai vagy fizikai kémiád (máig nem értem, mi szüksége ezekre egy biológia tanár szakos hallgatónak...)! Főleg, hogy analitikai kémiából, ugyanazt a könyvet kell megtanulnunk, mint a vegyészeknek, az analitikai kémia szigorlatra... :o