Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981927 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1080 Dátum: 2008. Január 10. - 15:15:05 »
Az a legnagyobb baj, hogy amikor a képregények igazán királynak számítottak, az akkoriban volt, amikor a filmekkel még nem lehetett azt a világot "megálmodni", ami megrajzolni már lehetett. Amíg a Pókember film a 76-os színvonalon mozgott, persze, hogy jobban nézett ki egy képregényben. Ugyanez a játékokra is. Amíg csak tévéfoci és bombalerakó játékok voltak, meg pixeles Pókember, nyilván sokkal nagyonn élményt, valóságközelibb élményt lehetett a képregényekből kapni. Abban az időben kellett volna rengeteg képregényre rászokó ember, aki tartana még ma is. Õk tudnák úgy olvasni, és értelmezni a műfajt, hogy önmagában is, nem csak filmekhez viszonítva. Nálunk ez az időszak kimaradt, a mai korban pedig baromi nehéz a képregényeknek felvenniük a versenyt a többi műfajjal, hogy magához szólítsa a fiatalabbakat (az idősebbeket meg pláne). Úgyhogy nálunk ez a folyamat, ha nőni is fog, rettenetesen lassan fog végbemenni.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1081 Dátum: 2008. Január 10. - 20:25:34 »
Főleg az a gond, hogy már egyre kevesebbet olvasnak az emberek. És nemcsak képregényt, hanem alapból könyvet. De képregény szempontból az is az egyik gond, hogy például ahogy ti is említettétek, a franciáknak eleve nagy a képregényes kultúrájuk, mert rengeteg képregény született ott is. Nálunk is voltak jó képregények, az idősebbek biztos emlékeznek rá (pl Botond). Az a baj, hogy ezek nem maradtak meg, és nagyon a perifériára szorultak. Pedig ha azok a magyar készítésű képregények megmaradtak volna, akkor talán több esélye lenne a többi képregénynek is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1082 Dátum: 2008. Január 12. - 23:42:00 »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1083 Dátum: 2008. Január 13. - 09:06:57 »
Mák, hogy nem fogyott ki hirtelen a benzin. :D De nekem csak az a furcsa, hogy ilyen hamar el lehet érni olyan sebességet, hogy legyőzzük a gravitációt?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1084 Dátum: 2008. Január 13. - 09:09:51 »
Látványos. :D Bár inkább szerintem csak a totál nulla védőfelszerelés miatt életveszélyes. :ohmy:
pepo: Igen, ez csak dinamika. Ezért vannak döntött kanyarok, itt egyszerűen a centrifugális erőt egy lejtővel átalakították, hogy ellensúlyozza a gravitációt. Ilyenkor az egyetlen gáz dolog, ha veszít a lendületből. Meg persze kvázi 90°-kal elforgatva egy ilyen pályán gondolom nem tudnak pillanatok alatt "sávot" váltani...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1085 Dátum: 2008. Január 13. - 09:23:43 »
Enniyre még én is emlékeztem fizikából,(hálistennke a biofizikában nem voltak ilyenek...csak más szépséges dolgok :D) csak a kocsi is volt vagy 1 tonna, a lejtő is nagyon meredek, nagyon hamar felgyorsult arra a sebességre. Mondom akkor van gáz, ha kifogy a benzin...a lendület még viszi egy kicsit, aztán placcs. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #1086 Dátum: 2008. Január 13. - 10:59:57 »
Öregem, gratula nekik! :o
Mondom akkor van gáz, ha kifogy a benzin...a lendület még viszi egy kicsit, aztán placcs. :D
Na és a hirtelen fékezés? ;D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1087 Dátum: 2008. Január 13. - 11:05:24 »
Idézet
Na és a hirtelen fékezés? ;D
Én pont az ellenkezőjére számítottam, azt hittem, valaki majd begyorsít, és kiszalad a pályáról. :roll:
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 13. - 19:21:41 írta zozi56 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1088 Dátum: 2008. Január 13. - 16:28:20 »
Az lett volna gáz, ha mondjuk utolér a kocsi egy motorost, és lassítania kell.
Különben megboldogult gyerekkoromra emlékeztet a pálya, mert voltak amolyan lomtárolók hasonlók régen. Ugyanígy nagyon lejtős volt, csak nem kör, hanem négyzet alakú, és egy lépcső vezetett le az aljához (az alján víz volt, benne a sok autógumi, rúgó, ágymatrac, stb). Nem tudtuk, milyen mély lehet a víz, de valaki kitalálta, hogy lemegyünk a lépcső feléig, és nagyon gyorsan elkezdünk körbe futni, amíg visszaértünk a lépcsőig. Eleinte nem mertem kipróbálni, még olyan kicsi voltam, de később már igen, és tök bulis volt.  :D

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:OFF
« Válasz #1089 Dátum: 2008. Január 13. - 20:44:23 »
Elékpzelem Kaine-t ahogy kisgyerekként, pókruhában körberohan ;D
A félelem nélküli

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1090 Dátum: 2008. Január 13. - 20:46:39 »
Neeem, sztreccs nélkül történt.  :D

exactlee

  • Közönséges bűnöző
  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 65
Re:OFF
« Válasz #1091 Dátum: 2008. Január 14. - 19:52:01 »
én csak azt nem vágom, hogy vitték be oda a kocsikat.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1092 Dátum: 2008. Január 14. - 20:20:49 »
Biztos valami emelőszerkezettel.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1093 Dátum: 2008. Január 14. - 21:07:36 »
Vagy alulról, volt egy kapu. Vagy előbb a kocsikat vitték, és csak utána állították fel a pályát. Vagy ott szerelték össze őket.  :hehe:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1094 Dátum: 2008. Január 15. - 21:14:50 »
A sok képregényolvasás hátulütője:

Tegnap lefekvés előtt elolvastam a Messiah Complex eddig megjelent füzeteit. Közvetlenül utána elmentem aludni. Egész éjjel a Predator X-ről álmodtam. Álmomban nem a mutánsokat, hanem a képregényolvasókat üldözte, és rámszállt. :lol: Aztán jött Sepi avatarja (nem, nem Logan, a mutáns, hanem egy AVATAR), és lefejezte a Predatort. Én egy kőből készült csőbe bújtam előle, de nem tudtam kijönni, mert a cipőm talpa túl jól tapadt, és beszorultam. Utána nagyon sokáig feküdtem a csőben azon filozofálgatva, hogy azért mégis jó, hogy rajtam volt a cipő, mert nélküle nem tudtam volna bemászni. :-\
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1095 Dátum: 2008. Január 15. - 21:36:58 »
Aztán jött Sepi avatarja (nem, nem Logan, a mutáns, hanem egy AVATAR), és lefejezte a Predatort.
Akkor már tudom, hogy hova volt eltünve egész éjszaka. :lol:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1096 Dátum: 2008. Január 15. - 22:02:51 »
Hát én meg azt hittem, hogy az utolsó HihiPók számról álmodás az már komoly. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1097 Dátum: 2008. Január 17. - 13:11:02 »
Hú, jó sok bepótolnivalóm van... így van ez, ha az embernek otthon a tudta nélkül feémondják az internetet... :roll: Ezek a netkávézók meg nem az igaziak valahogy... :-\

Megpróbálok reagálni azokra, amikről lemaradtam...
- A szilveszterem tökjó volt, videojátékokkal játszottunk a kedvesemmel, elhülyültünk és megbeszéltük, hogy igazából sokkal jobb így, mint egy buliban leinni magunkat. (ehhez hozzájön, hogy évente max 2x iszom alkoholt, és azt is az YBK-sokkal általában. :D)
- Én egyáltalán nem voltam népszerű a suliban, de szereztem egy olyan barátot, akivel sülve-főve együtt voltunk és ma is annyit találkozunk, amennyit tudunk. Szóval nem bánom, amúgy is sült hülyékkel volt tele a suli. :P
Igazából sosem érdekelt, ha hülyének néznek azért, mert képregényt olvasok... én meg azért néztem hülyének őket, mert agyatlan, kétlábonjáró ruhaboltok és kultúrbuzi-tanárnyalizó idióták voltak. :twisted:

Próbálok gyakrabban fórumozni, de már lassan remélem otthon is lesz net. :)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1098 Dátum: 2008. Január 17. - 20:06:28 »
Kaine, nem akarsz valamit mesélni a január 25-i, este 6 órai programodról?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #1099 Dátum: 2008. Január 17. - 22:59:05 »
Nekem is nagyon jó volt a szilveszterem. :D Van néhány jó fej netes ismerősöm, akiket már jópár éve ismerek, de élőben még nem taliztunk egymással, úgyhogy szilveszterkor egyikük szervezett egy bulit hogy személyesen is találkozzon a kis csapat. :D Baromi jó volt, ilyen szolid beszélgetős-játszós buli volt, ráadásul ivászat nélkül, úgyhogy pont nekem való volt. ;D Rábeszéltek hogy vigyem a ps2-met úgyhogy azzal játszottunk egész szilveszter éjjel. ;D Valami hajnali 6-kor aztán eldöntöttük hogy mégiscsak kéne aludni, én ledőltem egy kanapéra és ott aludtam vagy délelőtt 11-ig aztán este ment mindenki haza. :D Nagyon jó volt az egész. ;D

Amúgy én meg a vizsgák miatt nem nagyon fórumozok most, de azért időnként beleolvasgatok, hogy ne maradjak le nagyon. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.