Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982044 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #10700 Dátum: 2010. November 12. - 19:43:53 »
Én is erre gondoltam, ezért írtam, hogy túl gyorsan ítéltél.  ;) Rengetegen telefonáltak, hogy ne dobják le, adják jótékony célra inkább, satöbbi. Minden sokszor le lett tárgyalva ezzel kapcsolatban. De a felmérés lényege különben a magyar mentalitás felmérése volt. Hogy mennyire vagyunk irigyek és önzőek. A németeknél ledobták.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #10701 Dátum: 2010. November 12. - 20:40:25 »
Idézet
Itt láthatod, az utolsó képeken valahol.


Köszi, azóta megnéztem a Fókuszt és láttam, ahogy leesik, meg minden. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #10702 Dátum: 2010. November 14. - 22:34:58 »
Srácok, szavazás: folyó a Pokolban. MI a neve?
1: Styx?
2: Sztüx?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #10703 Dátum: 2010. November 14. - 22:55:46 »
Egyértelműen Sztüx. A pongyola indoklás erre az, hogy az ü egy szép hang, és a görög nevek angol átírásánál elveszik (mert ők ugye nem tudják kiejteni), a normális az, hogy a görög nem latin betűs nyelv, ezért magyarra fonetikusan kell átírni. A mitológiai nevek mind így közismertek (Zeusz, Héraklész, Odüsszeusz stb.).
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #10704 Dátum: 2010. November 15. - 00:52:26 »
Tomi; Sztüx.
Imádom a görög mitológiát, ha bármi kell, nyugodtan kérdezz.
Amúgy meg tök vicces, ennek a folyónak a neve pont ma jutott eszembe, mikor egy zöld műanyag pohárból ittam limonádét, és a sok citromdarabka ahogy forgott ebben a zöld pohárban pont úgy nézett ki mint a disney herkules című rajzfilmben ez a folyó mely elnyelte végül a csúnya, gonosz Hádészt. ^^

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #10705 Dátum: 2010. November 15. - 08:05:14 »
Én eddig csak a Styx-el találkoztam  :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #10706 Dátum: 2010. November 15. - 08:32:50 »
Akkor nagyon rossz helyen nézted. Hacsak nem valami márkanév, az Sztüx. Egyike azon nagyon kevés mitológiai neveknek, amiket még úgy-ahogy ismerni szoktak az emberek.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #10707 Dátum: 2010. November 15. - 08:33:58 »
Én eddig csak a Styx-el találkoztam  :headscratch:
Több magyar nyelvű mitológiai könyvet kéne olvasnod.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #10708 Dátum: 2010. November 15. - 09:52:28 »
Ja, sajna Sztüx... :( Nekem még mindig nem tetszik, ha egy idegen kifejezést fonetikusan írnak le (tényleg, már csak az hiányzik, hogy az x helyett ksz legyen :)), de ez minden szempontból így helyes.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #10709 Dátum: 2010. November 15. - 09:57:41 »
Több magyar nyelvű mitológiai könyvet kéne olvasnod.
Meglepődnél, de bizony elég sokban el van írva.  :(

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #10710 Dátum: 2010. November 15. - 10:00:01 »
Hát, az eksztázisban például ksz-esre módosul, hogy legyen olyan, amit felhozhatsz legközelebb. Sőt, a bokszolóknál is.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #10711 Dátum: 2010. November 15. - 10:10:38 »
Hát, az eksztázisban például ksz-esre módosul, hogy legyen olyan, amit felhozhatsz legközelebb. Sőt, a bokszolóknál is.
Valóban. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #10712 Dátum: 2010. November 15. - 10:46:29 »
Nekem még mindig nem tetszik, ha egy idegen kifejezést fonetikusan írnak le
De egy görög szónál miért vegyük az angol verziót a helyesnek?

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #10713 Dátum: 2010. November 15. - 11:01:32 »
De egy görög szónál miért vegyük az angol verziót a helyesnek?
Ennek egy roppant egyszerű magyarázata van. Mert lassan szinte az összes tudományban a szakértők az angol szakkifejezésekre hivatkoznak (vagyis egyre ismertebb, elismertebb lesz az a helyesírási mód) és nem a görögre, latinra stb.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #10714 Dátum: 2010. November 15. - 11:07:53 »
De egy görög szónál miért vegyük az angol verziót a helyesnek?
Ugyanazért, mint egy japánnál.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #10715 Dátum: 2010. November 15. - 11:23:34 »
De egy görög szónál miért vegyük az angol verziót a helyesnek?
Ennek egy roppant egyszerű magyarázata van. Mert lassan szinte az összes tudományban a szakértők az angol szakkifejezésekre hivatkoznak (vagyis egyre ismertebb, elismertebb lesz az a helyesírási mód) és nem a görögre, latinra stb.
Ez igaz.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #10716 Dátum: 2010. November 15. - 11:35:22 »
Visszatértem.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #10717 Dátum: 2010. November 15. - 11:38:27 »
De egy görög szónál miért vegyük az angol verziót a helyesnek?
Jaj, véletlenül sem erre gondoltam. :) Szimplán annyi, hogy én többnyire angol környezetben találkozom ezzel a szóval, ezért azt jobban megszoktam és fura a magyar írásmódja. :)

Szia Ben! :welcome: Mancit is hoztad? ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #10718 Dátum: 2010. November 15. - 11:40:48 »
Vagyis akkor most írjuk át az összes eddigi görög-római-egyiptomi mitológiafordítást, csak mert a magyar nyelv elangolosodott és a népnek annyi értelmi kapcitása sincs, hogy leírja fonetikusan, hanem átveszi lustaságból a kűfődit? Marha szép kilátások, nem mondom...
Akkor már nagyon meg se kéne itt állni, elvégre hülye módon a külföldi uralkodókat is magyarul nevezzük, azt is vissza lehetne írni. Sőt, a fenébe az egésszel, angolosítsuk a saját királyainkat is, hogy konzisztens legyen a terminológia. Matthias, az igazságos...

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #10719 Dátum: 2010. November 15. - 11:51:34 »
No, a hétvége óta kezdődő vesszőfutásom folytatódik.
Reggel bementem a volt gimimbe, hogy találkozzak az osztályfőnökkel. Vettünk neki 2 könyvet az érettségi találkozóra (Erdélyes), amiből már sajnos az egyik megvan neki, így odaadtam neki a számlát, hogy becserélje azt más könyvre (felajánlottuk neki, hogyha megvannak/megvan valamelyik kötet, akkor megkapja a számlát, s csereberélheti a könyveket, amire akarja).
Közben az érettségi találkozó szervezése közben lefogyott az összes pénz a telefonomról, így fel akartam tölteni azt. Nos az én bankkártyámon szinte minden zsé lekötve, így mamán odaadta a saját kártyáját, hogy arról töltsem fel a mobilt, karácsonyi ajándék gyanánt.
Hála az égnek az otthonunkhoz közel eső bankautomatából töltöttem fel a mobilt.
Nos első alkalommal elütöttam a telefonszámom, így meg kellett szakítanom a műveletet, kiadja az automata a kártyát.
Berakom még egyszer, beütöm a telcsi-számom, erre azt írja ki, hogy MŰSZAKI HIBA, és nem adja ki a kártyát.
Utána ez átváltott karbantartásra, s ki volt írva egy csomó szám, hogy baj esetén ki értesítendő.
No, igen, csak egy büdös peták nem volt a telefonomon  :'(.
Az volt a szerencsém, hogy az egyik gimis német-osztálytársam ott dolgozik a közelben, véletlenül futottam vele össze a napokban egy másik helyen (s mondta, hol dolgozik), így odaadta a telóját, s mamát gyorsan fel tudtam hívni.
Odajött mamán, majd az ő telefonjáról felhívtuk a Híbaelhárítást, akik azt mondták, hogy majd kiszedik a kártyát valamikor, s 2 hét múlva mama visszakapja azt (addig is letiltották a kártyát).
Szép kis karácsonyi ajándék.

Amúgy meg még csak annyit a dologhoz, hogy a bankjegykiadó-automata mellett van az áramszolgáltató cég irodája (DÉMÁSZ). A biztonsági őrtől és a portástól kértem segítséget, hogy telefonálhatnék-e egyet, úgy hogy természetesen kifizetem a költségeket, de nem engedték. Úgyhogy ők meg k*pják be! Elnézést a ronda beszédért...
Egyébként a többi arra járó sem adta oda a telefonját, pedig tényleg kiperkáltam volna a hívás díját vagy még többet is.

Ben....inkább nem mondok semmit!
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 15. - 11:54:11 írta D-TOX »