Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981959 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #10800 Dátum: 2010. November 26. - 20:00:18 »
AKi fent tud tartani, meg gázzal fűteni egy 200 négyzetméteres hodályt, az fizessen is többet.
Ez majdnem igy is van.DE én egy 129 m2 tetöri lakásban élek lakásban élek(tudom :paradicsom: ) a nyugdijas szűleimel.Amikor vettük a lakást az utcában ahol fekszik még ez volt az egyetlen társasház,és sétáló utca se volt még,szóval JÓVAL a mostani piaci ára alatt lett megvéve(most kb. egy másfél szobás lakás kerül ennyibe 1 közepes környéken).A lényeg ilyenkor télen kiszokott jönni átlagban olyan 55-70 ezer közötti számla(ez csak a gáz).
Én minibálbéren vagyok(mint sokan) tehát ha kipengetem a rezsit(tv,közmüvek,satubbi)akkor még az ősök is be kell szálljanak :uhoh: hogy maradjon élelmezésre is(ismétlem biztos mások is csinálják ezt).Ugyhogy én annyira nem örülök az emelésnek  :drying:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #10801 Dátum: 2010. November 26. - 20:26:24 »
Akkor hárman vagytok? Nem nagy az egy kicsit 3 emberre? A mi házunk 124 m2, három emberre, és nagy. Egy fürdőszoba kihasználatlan, egy konyha kihasználatlan, egy vendégszoba kihasználatlan, a 2 spájz közül a nagyobbik egyik részében szinte csak fölösleges dolgok vannak betuszkolva (magyarán erre a helyiségre sincs szükségünk), van egy kisebb folyosó, amin havonta ha kétszer végigmegyek...

Mi úgy oldjuk meg, hogy egyrészt sok helyiség ilyenkor, amit nem használunk, nincs fűtve, másrészt meg vettünk egy kazánt, kissé átalakítottuk a kisebbik garázst és betettük oda, szóval azóta már fával tüzelünk.

Ezeket csak azért írtam le, hogy szerintem miért nagy 3 emberre egy ekkora ház. És most nem szurkálásból mondom (anyuéknak is azt mondom, ha sipákolnak a számlák miatt, hogy minek kellett nekünk ekkorába költözni, eladni meg nem fogjuk tudni soha ezen a lepra keleti környéken), de akármennyivel is olcsóbb volt anno az adott lakás, én akkor sem vettem volna három emberre 95m2-től nagyobbat. Fölösleges. Még a 80 m2 is bőven elég.

Persze mindezt az akkori, illetve az azóta történt körülményeid részletes ismerete nélkül írom, szóval lehet jogtalan az egész.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #10802 Dátum: 2010. November 26. - 20:42:41 »
Nagyon nehéz ez a kérdés , hogy ki mekkora lakásban lakjon , de szerintem sokan lesznek illetve már vannak is akik kényszerből  el fogják adni akár a házukat akár a lakásukat rezsi fizetési nehézségek miatt.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #10803 Dátum: 2010. November 26. - 20:53:25 »
Akkor hárman vagytok? Nem nagy az egy kicsit 3 emberre?
De az.
Mi úgy oldjuk meg, hogy egyrészt sok helyiség ilyenkor, amit nem használunk, nincs fűtve
Központi fütés :-\
kissé átalakítottuk a kisebbik garázst és betettük oda, szóval azóta már fával tüzelünk.
Nincs garázs,viszont kályhán mi is gondolkoztun,csak az a probléma hogy a kéménykiment a liftakan külsö részén van igy egy teljen "új épület..izé...toldalékot"kellene csinálni a 3 szoba+konyha füstelvezetése miatt ami csaknem 750 ezer(volt 4 éve)
de akármennyivel is olcsóbb volt anno az adott lakás, én akkor sem vettem volna három emberre 95m2-től nagyobbat. Fölösleges. Még a 80 m2 is bőven elég.
Anno mi ezt nem lakásnak vettük hanem a cég(http://www.bfsi.hu/)irodájának szántuk csak más irányt vettek a dolgok.
szerintem sokan lesznek illetve már vannak is akik kényszerből  el fogják adni akár a házukat akár a lakásukat rezsi fizetési nehézségek miatt.
Mi eladnánk,de a mostani pénzügyi helyzetben nem veszi meg senki (már 4 éve hirdetve van)a piaci értékért.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #10804 Dátum: 2010. November 26. - 23:39:00 »
Wáuh, nállunk most esik a hó! 
         :xmas2:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #10805 Dátum: 2010. November 26. - 23:42:46 »
Nálunk is. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #10806 Dátum: 2010. November 26. - 23:45:17 »
Sopronban is :oh:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #10807 Dátum: 2010. November 27. - 05:20:17 »
Utálom a havat. :drying:

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #10808 Dátum: 2010. November 27. - 06:18:46 »
Utálom a havat. :drying:
Dulifuli .

Most reggelre nálunk is leesett vagy 20cm.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #10809 Dátum: 2010. November 27. - 08:26:07 »
El fog olvadni. Nekem nincs bajom a snow-al csak amikor olvad és marha latyakos  :hehe:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #10810 Dátum: 2010. November 27. - 08:45:10 »
És pont nem láttam a hóesést. :(

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #10811 Dátum: 2010. November 27. - 09:34:00 »
Ja, jellemző módon Szegeden nem esik... Gaby, csak nem te is itthon vagy akkor éppen?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #10812 Dátum: 2010. November 27. - 10:01:10 »
Itt is esett. Éjjel esett le, szerintem 1-kor kezdte, mert mintha hallottam volna valamit, miközben zombikat gyaktam a PSX-en.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #10813 Dátum: 2010. November 27. - 12:07:59 »
Fene, nálunk nem esett. :drying:

Idézet
Anno mi ezt nem lakásnak vettük hanem a cég(http://www.bfsi.hu/)irodájának szántuk csak más irányt vettek a dolgok.
Na ezért mondtam, hogy a hátterét nem ismerem, miért költöztetek egy ilyen nagy házba.

"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #10814 Dátum: 2010. November 27. - 12:35:00 »
Nálam is esett, én meg nem tudtam aludni és néztem. :) A meleg radiátor mellett nézve imádom a havat, mert akkor nem érzem, hogy hideg és vizes. ;) ;D

Nekem nincs bajom a snow-al csak amikor olvad és marha latyakos  :hehe:
Nekem sincs bajom a Snow-al, ha Jon. ;D (aki érti, annak high five :D)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #10815 Dátum: 2010. November 27. - 16:29:14 »
Én értem. Hova?  ;D


Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #10817 Dátum: 2010. November 27. - 20:49:42 »

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #10818 Dátum: 2010. November 27. - 20:56:50 »
Nem tudom miért látod bele Tomstert.  :headscratch: De örülök, hogy tetszik.  ;)

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #10819 Dátum: 2010. November 28. - 11:50:21 »
Jó kis vázlatok, van itt minden, viszont Venom elég fura lett.