Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982109 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1100 Dátum: 2008. Január 17. - 23:04:28 »
zozi, mire vagy kíváncsi?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1101 Dátum: 2008. Január 17. - 23:26:02 »
Idézet
Hú, jó sok bepótolnivalóm van... így van ez, ha az embernek otthon a tudta nélkül feémondják az internetet... Hááát
Fú...azzigen... :headscratch:
Idézet
Amúgy én meg a vizsgák miatt nem nagyon fórumozok most, de azért időnként beleolvasgatok, hogy ne maradjak le nagyon. Nevet
De utána aztán aktívnak leni ám! :D

Nekem is holnap lesz az utolsó kollokvium. Remélem meglesz. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1102 Dátum: 2008. Január 17. - 23:32:55 »
Szorítunk, mint az egyszeri ember a vécé előtti sorban!  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1103 Dátum: 2008. Január 17. - 23:42:03 »
Ne is mondd, a múltkorin még volt előttem 2 ember, de majdnem megkérdeztem a vizsgáztatót(aki mellesleg a tanszék főmuftija volt), hogy nem-e mehetek ki pisilni... :DDe csak kibírtam valahogy.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1104 Dátum: 2008. Január 17. - 23:50:02 »
Nekem a legnehezebb a Gyűrűk ura 3 közben volt, az 1 literes kólámmal.  ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #1105 Dátum: 2008. Január 18. - 00:03:12 »
Sok sikert hozzá pepo! De jo neked, hogy a holnapival már túlvagy a vizsgákon! 8)
Igyekszem majd aktív lenni, ha én is túlleszek rajtuk. ;D

Szorítunk, mint az egyszeri ember a vécé előtti sorban!  :D
:lol: :lol: :lol:

A Gyűrűk ura 3 olyan hosszú, hogy az alatt a pár perc alatt nem maradtál volna le semmiről. :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1106 Dátum: 2008. Január 18. - 00:07:47 »
Á, most már tudom!  :D Igazság szerint, az egész 2. rész alatt ki lehetett volna menni.  :lol:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1107 Dátum: 2008. Január 18. - 00:08:10 »
Hány vizsgád van most Tom?
Idézet
Nekem a legnehezebb a Gyűrűk ura 3 közben volt, az 1 literes kólámmal.
Akkor én is úgy jártam. Főleg, hogy az utolsó fél órában kellett már nagyon, amikor már semmi nem történt. Emlékszem, hogy fél percenként fújtam a mellettem ülőknke, hogy minke nincs már vége? Nyertek happy end meg minden, erre meg még mutogatják a hobbitokat. Azt hittem sose lesz vége annak a filmnek. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1108 Dátum: 2008. Január 18. - 00:10:13 »
Á, nekem már az emelkedőre haladás közben kellett.  ;D Ott anyáztam magamban, hogy tulajdonképpen milyen magas az a domb?! Már vagy harminc perce mennek fölfelé, hogy érjen már fel! Aztán, amikor felért, és a gyűrűt ott tartotta órákig a kezében a tűz fölött, legszívesebben kicsavartam volna a kezéből!  :lol:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #1109 Dátum: 2008. Január 18. - 00:48:34 »
Pepo: hát, ha a mai vizsga sikerült akkor kettő + egy szigorlat. De mivel csak 1 napot tudtam készülni a maira, így nem sok reményt fűzök hozzá... Bár szinte minden kérdésre tudtam írni valamit, szal nem ment annyira szarul, mint vártam... :hehe: Viszont ha nem sikerült és iv-znem kell belőle akkor lehet hogy a szigorlat már nem fog beleférni... :roll: Viszont a legfontosabb vizsgán már túl vagyok hálistennek, és most kedden iv-ztem Ökológiából, ami szintén sikerült, úgyhogy marhára örültem neki, hihetetlen gáz volt az a tantárgy...

Kaine: akkor már egyszerűbb lett volna belerúgni őt a lávába, és akkor az unalmas befejezést is megspóroltuk volna. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1110 Dátum: 2008. Január 18. - 01:06:21 »
Akkor az 4 +  a szigorlat? Szigorlatozni nem mindenképp kell amúgy? Hány pontosak ezek a tárgyak amúgy?
Úúú..egy nap egy vizsgára...az szép. :D Lehet nekem tűnik soknka az anyag, amiket nálunk leadnak, de egy hét kell nekem egy vizsgára azért.. :-\

Ökológiát én is csipáztam középsuliban, akkor gondolom egyetemi szinten milyen csodálatos lehet...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #1111 Dátum: 2008. Január 18. - 01:55:05 »
7 tantárgyat vettem fel összesen (abból az egyik a szigorlat), tehát 7 vizsgám lett volna, de az egyiket sikerült kiváltanom félévközi jeggyel, így hat vizsgám volt a vizsgaidőszakra. Kettőt már megcsináltam belőlük, úgyhogy 4 van hátra (abból az egyik szigorlat, tehát 3 vizsga + egy szigorlat van lényegében). De ha a mai vizsga sikerült, akkor eggyel kevesebb lenne hátra.
A tárgyakból négy db 2 kredites, egy db 4 kredites, egy db 3 kredites, és a szigorlat a 0 kredites. Kötelező a szigorlat is, de bármelyik félévben meg lehet csinálni, ha esetleg most nem férne bele, akkor felveszem köv félévre. 

Idézet
Ökológiát én is csipáztam középsuliban, akkor gondolom egyetemi szinten milyen csodálatos lehet...
Az még hagyján, hogy egyetemi szint (bár középsuliban is utáltam), de az a gáz hogy az ELTE tantárgya (csak a szakirányom miatt volt kötelező nekem), és ott a biológus hallgatók 4 félév alatt tanulják ugyanazt, amit nekünk BME-seknek 1 félévbe sűrítettek. Emellet a netes segédanyag nagyon vacak, kb az előadásokon vetített diákból áll, és az előadásokon is kb csak felolvasták a tanárok a diákat, egy csomó alapfogalom nincs leírva, úgy keresgéltem ki külön a neten jópár alapfogalmat, szóval  elég nehezen érthetőek a tananyag egyes részei... Tipikusan olyan tárgy, hogy tök sokat követelnek tök fölöslegesen (ráadásul csak 2 kreditért), mert nagy valószínűséggel közöm nem lesz az ökológiához a későbbiekben... Ráment 2 hetem erre a tárgyra. :drying:

Az orvosin biztos nagyon sokat és nagyon keményen követelnek, nem irigyellek. Amúgy szerintem tantárgytól függ hogy mennyi idő kell rá... meg a szerencsétől is. :D De egyébként én is úgy érzem hogy legalább 3 nap kellett volna a mai vizsgára, de a vizsgaidőpontok egy része elég hülyén jött ki, túl közel vannak egymáshoz, vagy akár azonos napon is... :roll:   
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #1112 Dátum: 2008. Január 18. - 06:47:32 »
Na pepo, akkor én most sokkollak téged: nekem alapból 17. vizsgám volt! Ebből 1 kiesett, mert Élettanból nem lettek meg a zh-im, így nem mehettem vizsgázni, 4-ből pedig vagy elővizsgát tettem vagy megajánlott jegyet kaptam. Szóval maradt összese 12 vizsga, a vizsgaidőszakra, amiből még 3 hátravan...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1113 Dátum: 2008. Január 18. - 09:04:15 »
Á, most már tudom!  :D Igazság szerint, az egész 2. rész alatt ki lehetett volna menni.  :lol:
Pedig nekem az a rész tetszett a legjobban az egész trilógiából. A többit meg csak végigszenvedtem.
Aztán, amikor felért, és a gyűrűt ott tartotta órákig a kezében a tűz fölött, legszívesebben kicsavartam volna a kezéből!  :lol:
:lol: Áh, szóval magadnak akartad a gyűrűt. ;D
De egyébként én az ilyen filmeket ezért nem nézem moziban. Mert tuti, hogy a felénél már én is azt mondanám, hogy "Drágasssssszágom!!"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1114 Dátum: 2008. Január 18. - 09:43:37 »
zozi, mire vagy kíváncsi?
Hogy mennyire lesz pontos a kezdés, meddig tart, a beszélgetés előadásféléket jelent, vagy körbeülés és mindenki beszél, vagy átmenet a kettő között, ilyesmik. Ugyanis még nem voltam ilyenen, nem tudom, mire számítsak.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1115 Dátum: 2008. Január 18. - 12:40:59 »
zozi, kaine, miről van most szó? Mert én lemaradtam.

Tom: értem, sok sikert a következőkhöz. Te biomérnökin vagy, ha jól emlékszem. :headscratch:
Idézet
Emellet a netes segédanyag nagyon vacak, kb az előadásokon vetített diákból áll, és az előadásokon is kb csak felolvasták a tanárok a diákat, egy csomó alapfogalom nincs leírva, úgy keresgéltem ki külön a neten jópár alapfogalmat, szóval  elég nehezen érthetőek a tananyag egyes részei...
Nekünk a neten lévő segédanyagok minden tárgyból nullák...még a főtárgyakból is...
egyedül pszichológiából volt elég a zh-ra, ami fennt volt, és azzal kis is váltottam, hálistennke nem kellett vizsgázni.

Idézet
Az orvosin biztos nagyon sokat és nagyon keményen követelnek, nem irigyellek. Amúgy szerintem tantárgytól függ hogy mennyi idő kell rá... meg a szerencsétől is.
Jóhogy, főleg tanártől, röpketapasztalataim szerint. Egyik csoporttársam velem vizsgázott, kihúzta a magfizikát, bomlási sorokat, meg a mikroszkópokat: polarizációs, fáziskontraszt, meg sötét háttér, meg fluorszcens mikorszkóp meg ilyenek. Szóval a lényeg az, hogy én hármastól jobb jegyet nem adtam volna annak, aki velem vizsgázott. És a tanár az ötösért kérdezte és megkapta végül.
A másik lány, ismerem már 4 éve, okos, szorgalmas...szóval felkészüléssel nem hiszem, hogy gond volt. Õ ugyanarra a tételre, egy másik tanárnál kettest kapott.

Amúgy nálunk úgy van, hogy 8 tárgyunk volt...ebből volt vagy 2 beadandós, meg zh-kkal ki lehetett váltani a vizsgákat. Maradt a biofizika, meg az orvosi kémia, kollokviumnak. Ráadásul kiemelt kollokvium..szóval írásbeli, gyakvizsga, és 4 szóbeli tétel(persze ezek felét ki lehett váltani évközbe, de 250 emberből elég kevés ember érte el ezt) és mindez 9+11 kreditért. Magyarul nekem erre a félévre a 30 kreditből 20-at ad két tárgy.
Kicsit arányosan el van osztva... :headscratch:

Idézet
Na pepo, akkor én most sokkollak téged: nekem alapból 17. vizsgám volt! Ebből 1 kiesett, mert Élettanból nem lettek meg a zh-im, így nem mehettem vizsgázni, 4-ből pedig vagy elővizsgát tettem vagy megajánlott jegyet kaptam. Szóval maradt összese 12 vizsga, a vizsgaidőszakra, amiből még 3 hátravan...
De ez hogy lehetsége skomolyan? 17 vizsga? Ami azt jelenti, hogy 17 tárgyad is volt? :o
Debrecenben a bioszoksonak is 10 vizsgája van most...de pont azt beszéljük, hogy akkor gondolom ahhoz mérten nem lehetnke olyan nehezek, ha szűk másfél hónapra van 10 tárgy.. :headscratch:
És ezek mind írásbelik? Mert meglepetten tapasztaltam, hogy villamosmérnökis, illetve mérnökinfós lakótársaimnak van vagy 4-5 vizsgájuk most, de ez mind írásbeli. Ami azért szerintem könnyebb, főleg, hogy mivel ők nincsenke annyira sokan, még puskázni is lehet bőven. Nálunk ez is szinte képtelenség, mert 25 fős csoportokat ültetnek be egy közepes méretű előadóiba( pl szülészeten, szemészeten, urulógián írtuk...miden ilyen helyen van egy közepes előadói terem) legközelebbi ember 2 méterre van tőlem, egy ember figyel lent, egy ember meg fent. :headscratch:

Amúgy sikerült, négyes lett! :oh: :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1116 Dátum: 2008. Január 18. - 14:15:50 »
Idézet
Úúú..egy nap egy vizsgára...az szép.
A legsűrűbb, amit hallottam, az az volt, amikor a barátomnak egy nap volt 3 vizsgája... 8-10, 10-12, 12-14 órakor, asszem 3 különböző épületben... :D

Na igen, a GyU alatt nem jó kólát venni. :D Én a 2. rész alatt akartam folyton kirohanni. Igazából akkorsem maradtam volna le semmiről, ha közben beülök egy másik filmre is. ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #1117 Dátum: 2008. Január 18. - 14:29:38 »
Tom: értem, sok sikert a következőkhöz. Te biomérnökin vagy, ha jól emlékszem. :headscratch:
Köszi! :) Amúgy igen, jól emlékszel.

Idézet
nekem erre a félévre a 30 kreditből 20-at ad két tárgy. Kicsit arányosan el van osztva... :headscratch:
Ez kemény... Feltételezem, jó sok további tantárgy épül erre a kettőre.

Idézet
Amúgy sikerült, négyes lett! :oh: :D
Gratulálok! :taps: ;D


Idézetet írta: dr samson
nekem alapból 17. vizsgám volt!
:shocking: Nagyon durva...

Idézetet írta: Ju
a barátomnak egy nap volt 3 vizsgája... 8-10, 10-12, 12-14 órakor, asszem 3 különböző épületben...

Az szép. :D Gondolom jó nagyot aludt utána. ;D

Idézet
Igazából akkorsem maradtam volna le semmiről, ha közben beülök egy másik filmre is.
Two in one! :lol:



A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1118 Dátum: 2008. Január 18. - 14:50:46 »
Idézet
A legsűrűbb, amit hallottam, az az volt, amikor a barátomnak egy nap volt 3 vizsgája... 8-10, 10-12, 12-14 órakor, asszem 3 különböző épületben... Nevet
Ehhez is csak gratulálni tudok, az egyetem részéről. Gondolom ne ő alakította így... :drying:
Idézet
Ez kemény... Feltételezem, jó sok további tantárgy épül erre a kettőre.
Kémiát nem tudom, biokémiánk lesz később, de szerintem nem kövi félévben.(amúgy jók ezek a nevek...általános kémia, szerves kémia, bioszervetlen kémia, bioorganikus kémia ezek voltak eddig a kémián belül...mi lesz a biokémiában? :headscratch:) Fizikára épül a sejtbiosz, a molbiosz, az élettan 1,2 meg még ki tudja micsoda. :D
Idézet
Amúgy igen, jól emlékszel.
És hogy látod, milyen lehetőségeid lesznek ha végzel? Mert én is vagy Pestre biomérnökire, vagy ide orvosira akartam jönni.

Jah és köszi. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1119 Dátum: 2008. Január 18. - 15:52:33 »
Hogy mennyire lesz pontos a kezdés, meddig tart, a beszélgetés előadásféléket jelent, vagy körbeülés és mindenki beszél, vagy átmenet a kettő között, ilyesmik. Ugyanis még nem voltam ilyenen, nem tudom, mire számítsak.
Hát nem tudom. Én se voltam még pontosan ilyenen. Annyit tudok, hogy a srác levetíti a filmjét, aztán a közönség kérdezősködik tőlünk, mi meg válaszolunk.