Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981959 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #11060 Dátum: 2010. December 17. - 12:01:45 »
A legfontosabb a prevenció lenne. Feltárni az okokat, hogy mi vezet a tömeges mélyszegénységhez, és ezeket a társadalmi feszültségeket kéne csökkenteni.
Egyetértek. Ehhez kapcsolódik az, hogy szép, hogy "megszüntetik a hajléktalanságot", de ezzel igazából csak a látszatot kezelik. Gyakorlatilag ezzel az egész törvényáradattal azt látom, hogy elsőre azt látod, milyen szép, milyen jó, de már ha csak egy kicsit is mögé nézel, láthatod, hogy csak agy színes üveglap az egész.


Idézet
különben ez a távolságtartó attitűd nagyon megfogja nehezíteni mind a saját, mind pedig a betegei életét.
Azt hiszem, értem, mire gondol pepo, amikor azt mondja, hogy nem szabad azonosulnia a beteggel. Nem arról van szó, hogy egyáltalán ne érezzen empátiát, vagy késztetést arra, hogy gyógyítson. Csak arról, hogy ezt ne vigye túlzásba, mert az már árt neki is, és ebből kifolyólag a betegének is. Ha naponta csomó ember jön hozzád a bajával és te mindegyikük problémáját a sajátodévá teszed, rövid időn belül besokallsz és nem fogsz tudni gyógyítani. Szerintem pepo itt egy olyan hozzáállást próbál elmesélni, hogy "értsd meg a páciens problémáját, de tudd, hogy ez az ő problémája". Olyan példát tudok hozni, hogy én sokat beszélgetek közeli és távolabbi barátokkal és szóba jön, milyen problémájuk van akkor, hogyan érzik magukat. Én barátként ilyenkor annyit tehetek, hogy megértem őket, átbeszélem velük a témát, elmondom, ha én máshogy látom a helyzetet, stb, de attól nekik sem lesz jobb, ha én otthon azon rágom magam, hogy Gizinek milyen kezelhetetlen a főnöke, Bélát elhagyták, Jolánnak meg nincs ideje semmire.

Idézet
Az ilyen parasztvakító intézkedéseik
Azt hiszem, az egész témával kapcsolatban ez a lényeg. Látszat, ennyi.

A médiatörvénnyel valahol egyet is lehet érteni, tényleg csak elrontja a kedved a híradó, kb úgy lehet leülni elé hogy ma ki ölt meg kit ki erőszakolt meg kit és ki lopott el kit/mit.
Igen, itt is a legfelső réteggel nincs semmi baj, az "szolgálja a közösséget", a probléma ott kezdődik, hogy ezt nem csak arra lehet használni, hogy a felesleges híreket szűrjék. Valamint felvetődik az a kérdés, hogy akkor kinek is lesz a felelőssége az, hogy innentől mi hír és mi nem?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11061 Dátum: 2010. December 17. - 12:09:58 »
Idézet
Olyan emberek is kellenek , de ha a gyár megszűnik nem nagyon veszik fel őket sehová.
Persze, hogy kellenek, én nem mondtam, hogy nem. Csak azt mondtam, hogy ők ne csodálkozzanak, ha sokkal könnyebben az utcára kerülnek.

Úgy nem működhet egy társadalom, hogy mindenki doktorandusz valahol. Én csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy nagy különbség van aközött, hogy valaki el akart érni valamit, de nem lehetett, anyagi tőke, létszámkorlát, vagy valami más miatt, meg aközött, hogy valakinek soha nem volt semmi célja az életben, csak úgy létezett. Persze a pénz meg kellett volna, úgyhogy jobb híján beállt valahová dolgozni. Előbbieket nagyon sajnálom, ha csöves sorsra jutnak, utóbbiakat egyáltalán nem. (az most ne legyen téma, hogy ezt hogyan is lehetne eldönteni, nyilván nem lehet)

Pl. ha csak a volt osztályaimat vesszük (23, illetve 31 fő) kapásból összeszámoltam 18 embert, aki pont ilyen.

Idézet
Azokról sem feledkezünk meg akiknek lehetőségük sem volt tanulni mert olyan volt a családi állapot. Ötven évvel ezelőtt azért más volt a helyzet, tanulás terén.
Nyilván, elmondtam, hogy nem általánosítok, én csak azt mondom, hogy nagyon sokan tehetnek róla, hogy oda jutottak. Azzal nem lehetne vitatkozni, hogy nagyon sok embernek esélye sem volt vinni valamire. Sajnos egyre több az ilyen.

A magas szintű szaktudásra meg gondolom az egyetemi végzettség jött le a mondandómból, tévesen. Én egy jól képzett, jó munkájú ácsot, sokkal többe nézek, mint teszem azt egy szabad bölcsészt. Úgy látom, hogy előbbi "kicsit" fontosabb tagja a társadalomnak, mint utóbbi, ráadásul látva, hogy kinek mennyi szabad ideje van, nem vagyok biztos benne, hogy az tanult kevesebbet a szakmájáért, akire először gondolnánk. És a baj az, hogy mostanában hiába akar egyre több ember egyetemista lenni, elsősorban nem azért, hogy tényleg elérjen valamit (hanem azért, mert divat, mert már szégyen diploma nélkül lenni, meg addig sem kell dolgozni, bulizhatunk még pár évet), ráadásul az olyan egyetemistából meg a jóval kevesebb van, akikre tényleg nagy szüksége lenne az országnak.

Idézet
Amikor ilyen hozzászólásokat olvasok mindig elgondolkodok azon, hogy vajon hol bujkálhat az emberi jóérzés, mert egyre ritkábban futok össze vele. Lehet, hogy elbújt a tömérdek diploma mögött?
A jóérzés nálam ilyenkor odáig tart, amikor adok egy csövesnek pénzt, a nap egy másik szakában meg hót részegen látom kitántorogni egy lepukkant kocsmából. Persze nem mind ilyen, van egy csövi, akinek rendszeresen szoktam adni, mert rajta még sosem éreztem, hogy bűzlik a piától, vagy hogy szívja azt a rohadt cigit. Ettől persze még elverheti azt a keveset értelmetlen dolgokra, de nekem úgy tűnik, ő tényleg arra költi amit összekoldul, amire kell.

Idézet
Nem tudom hány éves vagy, honnan származol, milyen a családi háttered; de hidd el ezek az emberek sem úgy születtek, hogy de jó lenne az utcán élni.
21 éves vagyok, Fehérgyarmaton születtem, Tirpákia egyik keleti porfészkében. Gyakorlatilag paraszti családból származom, egyedül az egyik szülőmnek van "komolyabb" végzettsége a közvetlen felmenőim között. Édesanyám tanítónő, havi netto 130 ezerért 30 éves munkaviszony után, édesapám pénzügyőr (volt). Előbbinek, ha nem lenne 2 diplomája, a mi vidékünkön már régen munkanélküli lenne (így is minden évben kérdéses, hogy az a kis iskola, ahol tanít, meddig működhet tovább), fateromnak meg az volt a szerencséje, miután nagymuter lebeszélte arról, hogy érettségi után végezzen valamit (mer minek az kisfiam, tudsz te már mindent) sikerült bekerülnie a pénzügyőrséghez, ami egy viszonylag biztos állást jelentett, és nem kellett hozzá magasabb végzettség.

Idézet
Hallottál már bedőlt lakáshitelekről, elcseszett házasságokról, állami gondozott gyerekekről, kényszer prostitúcióról? Mert van ám ilyen, és ez nem csak forgatókönyves fordulat valami Oscarra hajtó amcsi drámában.
Hallottam ám, és neked is ajánlom figyelmedbe, hogy nem általánosságban mondtam, amit. Leírom akár negyedjére is, hátha feltűnik valakinek akkor.

Idézet
Alapvetően ezeknek a törvényeknek az első gondolatába nem lehet belekötni, miszerint ne zavarj másokat azzal, hogy cigizel, ne hajléktalanokon gázolj át a metró felé, és gusztustalan, ha valaki a kukákban turkál. De az, hogy ezeket kimondjuk, megtiltjuk, stb, nem vezet valódi megoldáshoz.
Hát jah, az már egy másik kérdés, hogy ezekkel a törvények csak látszatpékségek. Eltüntetik a csípős dolgokat, besöprik a szőnyeg alá, de attól azok még valós problémák lesznek. Nyilván nem tüneti, hanem oki terápiát kéne alkalmazni, de ha már tüneti van, már az is jobb, mint a semmi. Én ezért mondom, hogy egyetértek a törvényekkel.

Idézet
Szerintem a legtöbben épp azért tanulnak tovább, hogy ne kelljen ezt csinálniuk. Persze ha nem piacképes szakmát választanak, könnyen szalag mellé juthatnak.

Idézet
Szerintem a legtöbben épp azért tanulnak tovább, hogy ne kelljen ezt csinálniuk. Persze ha nem piacképes szakmát választanak, könnyen szalag mellé juthatnak.
Pontosan.

Idézet
Sőt, kifejezetten magas volt az életszínvonal, mai is ennek és a 100%-os foglalkoztatottság mesterséges fenntartásának isszuk a levét államadósság formájában.
Ja, plusz erre még rájön az a sok 100 milliárd, amit drága politikusaink azóta loptak el az államkasszából.

Idézet
Persze, ha diploma után rögtön irány Norvégia és egy elit magánkórház, akkor nem lesz ilyen gond. (remélem nem)
Pedig de. Nem azért tanulok keményen 6 évet (plusz a szakképzés minimum 5 év), hogy netto 90 ezerért dolgozzak, katasztrofális körülmények között, itthon.

Idézet
És tudod mi tesz még erre egy lapáttal, a médiatörvény, amiben maximalizálják a bűnözéssel kapcsolatos híreket.
Mintha ha nem mondanánk el, meg se történt volna.
Az viszont az érem másik oldala, hogy ha van egy piti bolti lopástól komolyabb hír, ha nincs, akkor is a bűnözés a legfontosabb téma. Ugyanúgy, mesterséges lejárató kampány van az orvosok ellen is például. Lásd, mostanában hány olyan nőt vettek elő, aki szegény szülés közben, vagy közvetlen utána meghalt. A legviccesebb az, amikor az ilyen riportokhoz bevágják az olyan családtagok érvelésit, hogy "ha ott elvérzett, akkor valamit  nem kötöttek el".

Én többek között ezért nem nézek híradót: Mert mindig csak a prosti gyilkosság, bűnözés, meg a prosti politikai csalások mennek benne. Az nem hír, hogy xy komoly tudományos kutatást vitt sikerre, vagy xy valami nemes tettet hajtott végre.



"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #11062 Dátum: 2010. December 17. - 12:21:03 »
Idézet
Nyilván nem tüneti, hanem oki terápiát kéne alkalmazni, de ha már tüneti van, már az is jobb, mint a semmi. Én ezért mondom, hogy egyetértek a törvényekkel.
Valóban, ebben is van igazság. De ezután jó lenne látni, hogy ezek az intézkedések továbbmutatnak arra, hogy az okot is kezeljék. Akkor egy szavam nem lenne ellene. :)

Idézet
Az nem hír, hogy xy komoly tudományos kutatást vitt sikerre, vagy xy valami nemes tettet hajtott végre.
Pontosan. Na ezért sem nézek híradót. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11063 Dátum: 2010. December 17. - 12:23:42 »
Idézet
Gyakorlatilag ezzel az egész törvényáradattal azt látom, hogy elsőre azt látod, milyen szép, milyen jó, de már ha csak egy kicsit is mögé nézel, láthatod, hogy csak agy színes üveglap az egész.
Parasztvakítás gyakorlatilag az összes intézkedés, amit eddig hozott a Fidesz.  (az más kérdés, hogy az MSZP még erre sem méltatta az országot, ők nyilvánosan kúrták szét az országot)

Az alkotmány dologban azzal egyetértek, hogy új alkotmány kell. A mostani túlbonyolított, és illogikus (amennyire ismerem) és még mindig tele van olyan kiskapukkal, hogy az ember esze elszáll. Az más más dolog, hogy az új alkotmányt nem a politikai érdekeltségeknek kéne kidolgoznia, hanem független, nem a saját anyagi hasznát szem előtt tartó jogászoknak, és más szakembereknek.

Idézet
Azt hiszem, értem, mire gondol pepo, amikor azt mondja, hogy nem szabad azonosulnia a beteggel. Nem arról van szó, hogy egyáltalán ne érezzen empátiát, vagy késztetést arra, hogy gyógyítson. Csak arról, hogy ezt ne vigye túlzásba, mert az már árt neki is, és ebből kifolyólag a betegének is.
Igen az így van. Van egy olyan "blokkja" az oktatásunknak, ami ilyen etikai, pszichológiai, kommunikációs kérdésekkel foglalkozik (mert durva, hogy a legtöbb rossz orvos - beteg kapcsolat a rossz kommunikáció miatt van, amelyben mindkét fél ugyanúgy hibás szokott lenni) és ezekben a tárgyakban is kulcsszó az empátia. MIndenhol kihangsúlyozzák, milyen fontos,ugyanakkor azt is, hogy milyen nehéz megtalálni azt a határt, ahol még hasznos az orvos-beteg viszonyban. Mert az sem jó, ha teljesen leszarod a betegeket, egy darab húscafatnak kezeled őket, viszont az sem, ha mindenkinek az életét átérzed amennyire csak lehet egy kívülállónak, aztán az 5. rákos beteged utána összeroppansz, meg az a sok szenvedés, fájdalom amit látsz tönkreteszi a te életedet is.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11064 Dátum: 2010. December 17. - 12:29:11 »
Idézet
Valóban szörnyű gaztett a kuka feltúrása
Nem tudom, láttál-e már egy igazán széttúrt kukát, elég nagy területre képesek széthordani a szemetet. Szerintem zavaró.

Láttam és zavar, mivel eléggé környezettudatosan élek. De még mást is  szoktam látni. "Barnás" fecskendőket, összefagyott embereket, 14 éves drogfüggőket, szétvert arcú gyereklányokat állni az út szélén...Szóval nyomort!
És ezen a tiltás ÖNMAGÁBAN nem segít.

Azt hiszem, értem, mire gondol pepo, amikor azt mondja, hogy nem szabad azonosulnia a beteggel.

Igen. Ez a konténer funkció fontos, de az is fontos, hogy ne legyenek előítéletei. Mert minden ember különálló sors, és hiába ismertél százat, attól még a százegyedik lehet egészen más. Ezért rohadt nehéz egy ilyen segítő szakma, mert könnyen ki lehet égni és bele lehet fásulni.

Idézet
(hozzáteszem a az egyetemisták meg felrúgják őket, low-kick-nek álcázott balfaszkodással).
Az se tetszik. És?
[/quote]
És annyi, hogy ezt megtenni fő bűnnek álszenteskedés, miközben a jól öltözött felső középosztálybelinek elnézik ezt, hisz úgyis kinövik.
"Live for nothing or die for something, your call."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11065 Dátum: 2010. December 17. - 12:37:33 »
Szerintem senki sem tette meg főbűnnek, főleg nem innen a fórumról. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11066 Dátum: 2010. December 17. - 13:25:07 »
MOST zárjuk le ezt a témát, mert már igen közel járunk ahhoz, amit egyetlen fórum se enged meg: a politikai nézetekhez.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11067 Dátum: 2010. December 17. - 13:52:30 »
Vagy vadásszunk rájuk! És akkor a Call of duty-s, meg paintball-os kis ifjú titánjaink befizethetnének ilyen körökre, ahol végre beleszagolhatnának az igazi vérkiontás mámorító érzésébe, amiért persze fizetnének. Így ezek a rohadt csövik még pénzt is termelnének az államnak.
Hm, nem is rossz ötlet. Aláírást kéne gyűjteni. Ha eladjuk a műsorjogokat külföldre, még a multiktól se kell elvenni a profit 85%-át, hogy meglegyen a költségvetési hiánycél.
Idézetet írta: Todd
Aztán jöhetne az, amit írtatok, kipróblhatnánk, hogy 50 éves fejjel, néhány milla baleset nélkül levezetet kilóméterrel a háta mögött hol kap állást.
Hivatásos sofőrként neki még pedig volna is esélye. Azt és sima kétkezi melóst mindig keresnek.
Idézetet írta: Psycho
De mondok jobbat, szerintetek hány ember került utcára a pszichiátriák és szociális otthonok bezárásával?
Ejnye, hát hogy lehet ilyet mondani a Nagy Szcientológia Szent Anya- és Apaegyház (Soká Éljen a Dianetika Atyja!) legdicsőbb tettére, amivel a gonosz, megátalkodott pszchiáter-összeesküvés honi áskálódását sikerült leleplezniük és semlegesíteniük? Amihez köze sincs annak, hogy a dianetika szerint (ami továbbra is kisbetűs szó) az elmezavar nem betegség, mert ha az lenne, az összes tagjukat kezeltetni kéne.
Idézetet írta: zozi
Én nem értem, mit akartál mondani vele.
Fura, pedig a pestiek általában tudják. Az orvostanhallgatók is benne vannak az egyetemisták nagy álatfajainak a sorában. Ahogy a mérnökök szeszkazánok és a közgázosok segghülyék, úgy az orvosin kötelező felvenni a seggfejképzést és elsajátítani, hogy onnantól lenézze az embertársait. Avagy finomabban kifejezve az orvosin azért szépen ott van az egészséges arrogancia, de ezt már többnyire elvárják.
Idézetet írta: megint Psycho
Innen már csak egy lépés a szabad fegyvertartás...
Ami ellen amúgy még mindig az a legkeményebb érv, hogy "mert Amerikában az van, és a filmekben is mennyit lövöldöznek". Ahelyett, hogy mondjuk az "európai kultúrában nem elterjedt" lenne az.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11068 Dátum: 2010. December 17. - 13:56:31 »
MOST zárjuk le ezt a témát, mert már igen közel járunk ahhoz, amit egyetlen fórum se enged meg: a politikai nézetekhez.  ;)

Így igaz , igen elharapódzott ez a vita.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #11069 Dátum: 2010. December 17. - 16:11:15 »
Ejnye, hát hogy lehet ilyet mondani a Nagy Szcientológia Szent Anya- és Apaegyház (Soká Éljen a Dianetika Atyja!) legdicsőbb tettére, amivel a gonosz, megátalkodott pszchiáter-összeesküvés honi áskálódását sikerült leleplezniük és semlegesíteniük? Amihez köze sincs annak, hogy a dianetika szerint (ami továbbra is kisbetűs szó) az elmezavar nem betegség, mert ha az lenne, az összes tagjukat kezeltetni kéne.
:lol: :lol:
Idézetet írta: megint Psycho
Innen már csak egy lépés a szabad fegyvertartás...
Ami ellen amúgy még mindig az a legkeményebb érv, hogy "mert Amerikában az van, és a filmekben is mennyit lövöldöznek". Ahelyett, hogy mondjuk az "európai kultúrában nem elterjedt" lenne az.
Mondjuk, hogy nem szokás az is egy elég hülye ellenérv. :hehe:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11070 Dátum: 2010. December 17. - 17:16:49 »
Mindjárt itt van karácsony és fogalmam sincs mit adjak a húgomnak. Műfütyit és lovaglópálcát már kapott. Erősen hajlok a Malleus Maleficarum egy szépen illusztrált példányára Heinrich Kramer és James Sprenger szerző párosától. Az Amazonon egész jó árban van és láttam egy hazai könyvesboltban is. De nem tudom.  :headscratch:

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11071 Dátum: 2010. December 17. - 17:21:48 »
Tükröt , azzal biztosan el lesz egy darabig.  :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11072 Dátum: 2010. December 17. - 17:27:19 »
Keresheti benne a nemlétező tükörképét. Vagy kiugrik belőle mint a Constatinban.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #11073 Dátum: 2010. December 17. - 17:40:48 »
Teljesen más téma:
Mennyit érnek/érhetnek, mi a reális áruk ezeknek a Talpraesett Tom ill. Asterix-képregényeknek?
Asterix: A látnok;
Talpraesett Tom: Daltonok szökésben
Talpraesett Tom: A félkarú bandita
Talpraesett Tom: A petróleum jegyében
Újvidéki mind, jobb állapotúból.... 

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11074 Dátum: 2010. December 17. - 18:23:24 »
Asterix 36 száma úgy 5-6 ezer
Talpraesett Tom 33,35,39-es száma 4000 ft/db
Sok mindentől függ azért.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11075 Dátum: 2010. December 17. - 20:53:33 »
Nem nagyon tudod 5-6 ezerért eladni. Börzén 5-ért nem nagyon mennek a régebbiek sem. Talán vaterán, de az kiszámíthatatlan.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #11076 Dátum: 2010. December 17. - 21:27:22 »
Aha, köszi! Nem eladni szeretném, hanem esetleg megvenni! Csak mivel nekem lövésem sincs, hogy mennyit érhetnek (eddig sajnos még nem olvastam egyik fentebbi karakter történeteit sem, meg egy képregényem sincs még belőlük), ezért inkább úgy gondoltam, megkérdezem, hogy kb. mi a helyzet. Azért nem szeretném a cumit bekapni, nehogy itt valami horror árral előálljanak  :D . Mondjuk az eladó még nem írt árat, de így legalább már képben vagyok, hogy kb. mi lehet a reális érték....

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11077 Dátum: 2010. December 17. - 21:35:44 »
Amit írtak, eléggé felső határ azért. Plusz mindenképp vizslasd át a füzeteket, vaterán legalábbis elég meredek állapotokat árulnak.

Ben: Arra nem gondoltál amúgy, hogy ha te nem b*sztatnád folyton a húgod, ő se téged?

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11078 Dátum: 2010. December 17. - 22:36:08 »
Pont azért írtam azt , hogy sok mindentől függ.
Ezek amúgy nem is horror árak, első számok húzósabbak.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11079 Dátum: 2010. December 18. - 08:22:27 »
Ben: Arra nem gondoltál amúgy, hogy ha te nem b*sztatnád folyton a húgod, ő se téged?
Micsoda, hogy ilyen hihetetlen szórakozástól megváljon. :twisted:
Ez már mondhatni lételeme. ;D