Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982045 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #11120 Dátum: 2010. December 21. - 21:09:42 »

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #11121 Dátum: 2010. December 21. - 22:07:29 »
Nem rossz kisfilm, habár a története elég elcsépelt, de a megvalósítás tetszik. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11122 Dátum: 2010. December 21. - 22:13:55 »
Velünk ezt annó szociológia órán nézették meg.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #11123 Dátum: 2010. December 21. - 23:36:01 »
Szerintem eléggé leírja a társadalmat... Nagyon ötös film.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11124 Dátum: 2010. December 22. - 12:44:51 »
Vazz. SZociológiát minden szakon tanítanak? Miféle tárgy ez, hogy a mérnököknek is tudni kell, a orvosoknak is, gyógyszerészeknek, még a közgazdászoknak is?

Mintha olyan fontos lenne, kezdem úgy érezni. Pedig ha valami, aminek nincs értelme az a szociológia.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11125 Dátum: 2010. December 22. - 12:49:45 »
Vlamai rejtélyes és agyament okból kifolyólag 6 gazdasági tárgyat is fel kellett vennünk, ezek egyike volt a szociológia.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11126 Dátum: 2010. December 22. - 12:56:57 »
Nekünk nem kellett szociológia.  :headscratch: Bár volt helyette rendszertan. :D

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11127 Dátum: 2010. December 22. - 13:10:56 »
Pedig ha valami, aminek nincs értelme az a szociológia.

A szociológiának van értelme, csak a döntéshozók nem veszik figyelembe az eredményeiket (csendben megjegyzem, hogy más tudományágakét sem).
Szerintem azért tanítják széles körben, mert a cél az lenne, hogy ne szakbarbárokat, hanem széleslátókörű, nyitott értelmiségieket képezzenek az egyetemek.
"Live for nothing or die for something, your call."

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11128 Dátum: 2010. December 22. - 13:16:11 »
A szociológia mióta gazdasági tárgy? :D

Nekem úgy tűnt, hogy semmi értelme: Ami nekünk volt az arról szólt, hogy megvitattuk, hogy épül fel a társadalom, milyen volt korábban és valószínűleg milyen lesz. De mindez tipikuson olyan infó, tudományterület volt a számunkra, hogy beszélünk róla, tudjuk, ez így van, úgy, de semmit nem teszünk azért, hogy valami is máshogy legyen.

Nekem az jött le, hogy a szociológusok anniyt csinálnak, hogy csendben, az asztal mögül megfigyelik a társadalmat, kielemzik stb, de ettől még nem történik semmi. Nem lesz se jobb, se rosszabb semmi.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11129 Dátum: 2010. December 22. - 13:23:31 »
Nekem az jött le, hogy a szociológusok anniyt csinálnak, hogy csendben, az asztal mögül megfigyelik a társadalmat, kielemzik stb, de ettől még nem történik semmi. Nem lesz se jobb, se rosszabb semmi.

Hát ez nagyjából így is van. :D De a legtöbb "magas tudomány" nincs hatással az emberek mindennapi életére. Nem egyik napról a másikra ér el változást, hanem hosszú - a laikusnak értelmetlennek tűnő - fikacukrozással, aminek az eredményét, mint megdönthetetlen paradigmát, szépen körbetáncolják; amikor pedig mégis megdönti valaki, akkor - "Bocs. Tévedtünk."- és agyalnak valami máson.  ;)
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11130 Dátum: 2010. December 22. - 13:49:50 »
Nekem az jött le, hogy a szociológusok anniyt csinálnak, hogy csendben, az asztal mögül megfigyelik a társadalmat, kielemzik stb, de ettől még nem történik semmi. Nem lesz se jobb, se rosszabb semmi.
Ilyenek a kritikusok is.  ;D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #11131 Dátum: 2010. December 22. - 13:59:50 »
Szerintem a szociológia tök érdekes lenne, ha tudnák jól tanítani. :) Hány tárgyat szúrnak el azzal, hogy egyszerűen bénán tanítják és ettől senkit nem érdekel... :roll:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11132 Dátum: 2010. December 22. - 14:00:40 »
Vazz. SZociológiát minden szakon tanítanak?
Nálunk nem. Szerencsére.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11133 Dátum: 2010. December 22. - 14:06:41 »
Ilyenek a kritikusok is.  ;D
Nem, ők olyanok, mint a nőgyógyászok, ott keresik a hibát, ahol mások az élvezetet. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11134 Dátum: 2010. December 22. - 14:41:19 »
Szerintem a szociológia tök érdekes lenne, ha tudnák jól tanítani. :) Hány tárgyat szúrnak el azzal, hogy egyszerűen bénán tanítják és ettől senkit nem érdekel... :roll:
Ez tuti, velem volt, hogy egy tanár szerettetett meg egy olyan tárgyat, amit előtte utáltam (földrajz).

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11135 Dátum: 2010. December 22. - 14:53:09 »
Nem értek egyet. Én imádom a bioszt, 2 kaki biosztanárom volt, és nem tudta megutáltatni velem. AZ irodalom tanárom jó volt nagyon középsuliban, de a magyart akkor sem tudtam megszeretni. MIndig is utáltam, mint a bűnt.

Idézet
De a legtöbb "magas tudomány" nincs hatással az emberek mindennapi életére.
Ezzel sem értek egyet. Pont, hogy fordítva van szerintem: Egy  kis felfedezés (vagy legalábbis annak tűnhet) is rohamtempóban változtathatja meg az egész civilizációt.

A szociológia pl. nálam azért sem tudomány, mert semmi gyakorlati haszna nincs, amennyire látom. Kb. lehetne akkor csinálni tudományágat a ló szártüszőinek rendezettségi mintázatairól is, arról is lehetne vitatkozni, elemezni, kutatásokat végezni, de nem lenne semmi eredménye, mert olyan információt közvetítene, amit abszolút nem hazsnál fel az emberiség.

Nem azt mondom, hogy nem érdekes, hanem azt, hogy haszontalan.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11136 Dátum: 2010. December 22. - 15:19:44 »
Nem értek egyet. Én imádom a bioszt, 2 kaki biosztanárom volt, és nem tudta megutáltatni velem. AZ irodalom tanárom jó volt nagyon középsuliban, de a magyart akkor sem tudtam megszeretni. MIndig is utáltam, mint a bűnt.
Akkor egyszerűen nem volt jó a magyartanárod.  ;) Nem azt jelenti a "jó", hogy nagyon ért az adott tárgyhoz.  ;)

Meg persze megint a másik oldalról indultál, mert ha szeretted a bioszt, nem arról volt szó, hogy utána megutálod, ha rosszul tanítják, hanem arról, ha eleve nem érdekel, akkor nem kedveltetik meg veled. Ez elég nagy különbség.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11137 Dátum: 2010. December 22. - 16:02:35 »
A szociológia pl. nálam azért sem tudomány, mert semmi gyakorlati haszna nincs, amennyire látom

Rosszul látod. Csak egy példa: 1920 körül ameikai szociológusok megjelentettek egy tanulmányt, aminek a címe American Soldier volt. Többek között a hadseregen belüli szegregációt vizsgálta, és ennek hatását a csoprtkohézióra. Megállapította, hogy azokba a szakaszokban, ahol keverten voltak jelen a feketék és a fehérek, ott csökkent az egymás kultúrájával szembeni előítélet.
Ez az eredmény lehet, hogy számodra vagy számomra egy nagy semmi (mint az is, hogy Svájcba ősrobbanást generálnak vagy, hogy olyan egysejtűt találtak, ami foszfort "eszik". Egyiktől se lett olcsóbb a kenyér).
Mégis erre a kutatásra épült egy hosszú távú deszegregációs politika, és ma az U.S.A-nak fekete miniszterelnöke van.

« Utoljára szerkesztve: 2010. December 22. - 22:51:38 írta killingjoke »
"Live for nothing or die for something, your call."

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11138 Dátum: 2010. December 22. - 16:10:58 »
Idézet
Csak egy példa: 1920 körül ameikai szociológusok megjelentettek egy tanulmányt, aminek a címe American Soldier volt. Többek között a hadseregen belüli szegregációt vizsgálta, és ennek hatását a csoprtkohézióra. Megállapította, hogy azok a szakaszok, ahol keverten voltak jelen a feketék és a fehérek, ott csökkent az egymás kultúrájával szembeni előítélet.
Ez az eredmény lehet, hogy számodra vagy számomra egy nagy semmi (mint az is, hogy Svájcba ősrobbanást generálnak vagy, hogy olyan egysejtűt találtak, ami foszfort "eszik". Egyiktől se lett olcsóbb a kenyér).
Mégis erre a kutatásra épült egy hosszú távú deszegregációs politika, és ma az U.S.A-nak fekete miniszterelnöke van.
Na, ez tök jó. Csak az a baj, hogy nekünk a gyakorlati hasznából semmit nem oktattak, csak elemezgették a társadalmat, súlytalanul, céltalanul. Legalábbis ez jött le, ebből a 2 kredites tárgyból. Ma is tanultam valamit.

Idézet
hanem arról, ha eleve nem érdekel, akkor nem kedveltetik meg veled. Ez elég nagy különbség.
ööö..te mondtad, hogy egy jó tanár megkedveltet veled olyat, amit korábban nem szerettél. Legalábbis te vagy erre az élő példa, hogy ez tényleg így van.

Én erre hoztam magam ellenpéldának, a magyar tanárral. És a jó tanár alatt én sem azt értettem, hogy sokat tud, hanem, hogy jól, érdekesen tartja az órát.

A történelem számomra mindig is közömbös volt (mindig úgy gondoltam, hogy a fele fikció, amit jogtalanul állítanak be tényként), viszont a töritanárunk egy baromi vicces fazon volt. Imádtam az óráit, de a tárgyat magát attól nem szerettem meg. Mert amint nem ő beszélt a töriről, hanem más, máris kevésbé volt érdekes.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #11139 Dátum: 2010. December 22. - 22:31:28 »
A történelem számomra mindig is közömbös volt (mindig úgy gondoltam, hogy a fele fikció, amit jogtalanul állítanak be tényként), viszont a töritanárunk egy baromi vicces fazon volt. Imádtam az óráit, de a tárgyat magát attól nem szerettem meg. Mert amint nem ő beszélt a töriről, hanem más, máris kevésbé volt érdekes.
Oké, akkor nem mindenkinél van úgy. :) Nekem volt pár tanárfüggő tárgyam, ami csak akkor volt érdekes, ha egy bizonyos tanár tartotta. Ha belegondolok, a legtöbb tárgyam ilyen volt. Azt például tudom, hogy a nyelvi tárgyakat nem utáltam volna, ha jó tanárok tartották volna. (Imádom az angolt és az olaszt és a spanyolt is, nyelvsuliban marhára élveztem, de a gimis órák alatt folyton az órát néztem, annyira nem volt értelme.)