Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981959 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11260 Dátum: 2011. Január 16. - 19:20:49 »
Ne gondolj filmes bunyóra. Az életben ez úgy néz ki, hogy előbb ütött ő, elhajoltam, aztán ütöttem én, ennyi volt.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #11261 Dátum: 2011. Január 16. - 19:57:04 »
Nem véletlenül egy bizonyos Cs. G. monogramú egyén az? :) Most kezdtem el a karatét és aki tanítja, arra ez a leírás tökéletesen illik. :)
Nem, nem ő lesz az. :) De jó, hogy ez a leírás másra is illik. :)

Kivétel, ha az illetőnek is van fegyvere, de neki igazi, és mivel te előkapod, ő is előveszi. Na az a szopás. :D
Pontosan. :D

Az életben ez úgy néz ki, hogy előbb ütött ő, elhajoltam, aztán ütöttem én, ennyi volt.
Ezzel csak azt mondtad, hogy egy ütésedtől kifeküdt. Szerintem ez is pont elég. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11262 Dátum: 2011. Január 16. - 20:12:32 »
Valójában nem feküdt ki tőle. Nem ütöttem túl nagyot, mert nem láttam értelmét. De mivel esélye se volt védeni, belátta, hogy nem nyerhet, ezért inkább abbahagyta és elment. Volt már ilyenem, a legelső utcai bunyóm is hasonló volt. Ott vállba rúgtam valakit, aki ettől megijedt és elfutott. Nem szívesen bántok senkit, még akkor sem, ha ő köt belém. Mindig csak akkorát kap, hogy ne akarja folytatni. De eddig minden egyes esetem egyetlen mozdulattal véget is ért. Olyan "vívásszerű" harc nincs az utcán.

Egy régi edzőtársammal esett meg, hogy belekötöttek egy szórakozóhelyen, és odáig jutottak, hogy "menjünk ki". Kimentek, az ellenfele feltette a kezét ütésre, a haverom (ezt úgy nevezik, hogy "kimozdítás") beleütött egyet a tenyerébe - a másik még elrántani sem tudta a kezét. Aztán beleütött mindkét kézzel ugyanabba a tenyerébe.
Mire a gyerek: "Gyere, igyunk meg valamit..."  :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #11263 Dátum: 2011. Január 16. - 20:29:27 »
Tök fura elképzelni, hogy ha már van annyira hülye valaki, hogy beleköt az utcán valaki másba, akkor annyi esze mégis van, hogy felfogja, hogy nincs esélye és leáll.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11264 Dátum: 2011. Január 16. - 20:38:39 »
Azért van, mert az emberek egy része túl van töltve önbizalommal, vagy tényleg tök hülye és nem érdekli. Ami az első esetet illeti, az a kölyök valami utcai bunyós lehetett, mert az edzőtársamat majdnem leütötte (váratlanul), majd utána egyszerre kettőnkkel akart verekedni. Biztos megvert sok mindenkit, mert megtanult egy ütést, de amikor rájött, hogy most rossz emberekbe kötött bele, előjött a jól rejtett gyávasága.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11265 Dátum: 2011. Január 16. - 21:12:08 »
Az más, hogy így: :o nézett, amikor meséltem, hogy nálunk a haladó vizsgákon több ellenfél elleni küzdelem van. :)
Hehe. ;D
Idézet
Akkor néha azért lejöhetnél te is. ;) ;D
Jogos. :-[ Bár mentségemre szóljon, hogy lefoglal a suli. :-\ Ebben a vizsgaidőszakban még van hátra egy szigorlatom, arra tanulok amennyit bírok. A tavalyi év is húzós és strapás volt suli szemontjából, de hál' Istennek nagyon jól sikerült, túljutottam a két legnehezebb laboron végre 8) 8), és kövi félévben diplomázom. :D Úgyhogy végre, vééééégre, nyáron befejezem a sulit. ;D 8)
Meg most télen el is tunyultam :-[ , kicsit formába akarom hozni magam mielőtt visszamegyek.

Idézetet írta: venom75
Egyik bulin megveregették a vállam , hátranéztem , hogy ki a franc az.....na ott lekapcsolták a villanyt . Mikor otthon felébredtem , elmondták , hogy kaptam egy kisebb horgot.

Na az szép... :-\ Milyen gyáva volt, hátulról meglepiből támadott... :-\

Idézetet írta: kaine
Az életben ez úgy néz ki, hogy előbb ütött ő, elhajoltam, aztán ütöttem én, ennyi volt.
Pont így képzeltem el én is, de azért ez így leírva hatalmas. ;D ;D Ha be lett volna kapcsolva a kamera, úgy nézne ki a film, hogy közeledik a fickó a "képernyő" felé, aztán hirtelen összerogy. :lol: (Már ha ki akartad volna ütni a fickót. :hehe:)

Idézet
Mire a gyerek: "Gyere, igyunk meg valamit..."
:lol: :lol: Ha gonosz lennék: "Már késő." :twisted: :lol:


Idézet
Azért van, mert az emberek egy része túl van töltve önbizalommal, vagy tényleg tök hülye és nem érdekli.
Én arra gondolok, hogy az is benne van, hogy az ilyen emberek eleve lebecsülik az ellenfelüket, akibe belekötnek, azt hiszik, könnyű préda. Direkt azért is szemelik ki és mernek rátámadni. Nyilván álmukban sem gondolták, hogy egy kung-fu mesterrel állnak szemben. Aztán jön a meglepetés, hogy hoppá, és betojnak.

Egyébként Kaine, úgy saccra összesen hány alkalommal kellett így megvédened magad? Hány ilyen eseted volt?

Illetve volt már rá példa, hogy késtámadást kellett hárítanod puszta kézzel? Mert szerintem az lehet az egyik legdurvább és legnehezebb dolog, legalábbis a mi tudásszintünkön. :uhoh: Neked biztos, hogy nem jelentene nagy problémát.
(olvastam egyébként egy cikkben, hogy ha késsel támadnak az emberre, és nincs lehetőség elszaladni/elkerülni a harcot, akkor meg kell próbálni kiegyenlíteni az esélyeket egy közelben levő tárgy fegyverként használatával, vagy ha mást, nem az ember a kabátját is használhatja védekezésre, de ha ezekre sincs lehetőség, akkor nyilván csak a pusztakezes védekezés marad.)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11266 Dátum: 2011. Január 16. - 21:34:48 »
Nem szívesen bántok senkit, még akkor sem, ha ő köt belém.
Akkor én rossz harcművész lennék. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11267 Dátum: 2011. Január 16. - 22:11:26 »
Én arra gondolok, hogy az is benne van, hogy az ilyen emberek eleve lebecsülik az ellenfelüket, akibe belekötnek, azt hiszik, könnyű préda. Direkt azért is szemelik ki és mernek rátámadni. Nyilván álmukban sem gondolták, hogy egy kung-fu mesterrel állnak szemben.
Akkor még csak alig haladó voltam, olyan két és fél éve csinálhattam.
De ez sajnos nagyon igaz. Akkoriban sosem kötöttek belém, csak akkor, amikor lesérültem, sántítottam, akkor be mertek szólni (hatan).
Idézet
Egyébként Kaine, úgy saccra összesen hány alkalommal kellett így megvédened magad? Hány ilyen eseted volt?
Az előbbi példánál nem belém kötöttek, hanem az edzőtársamba, aki egy évvel utánam jött és még csak középhaladó volt, ott őt védtem meg.
Pontosan persze nem emlékszem, de a 26 év alatt kb. 5-6 ilyen eset volt, amikor nem tudtam lebeszélni a másikat arról, hogy verekedjünk, és ténylegesen ütnöm, vagy rúgnom kellett. Egyetlen komoly volt közte, egy megállíthatatlan ember, a többi vicc volt - visszanézve.

Idézet
Illetve volt már rá példa, hogy késtámadást kellett hárítanod puszta kézzel?
Nem, olyan még nem volt. Az én Mesterem is azt tanította, hogy az ellenfelet addig kell leütni, amíg elő nem veszi, amit elő akar venni. Ha már elővette, jobb, ha elfutunk. De erre még nem volt példa. Csatos szíjjal támadtak már meg, de arra majdnem elröhögtem magam.  ;D

Idézet
ha késsel támadnak az emberre, és nincs lehetőség elszaladni/elkerülni a harcot, akkor meg kell próbálni kiegyenlíteni az esélyeket egy közelben levő tárgy fegyverként használatával, vagy ha mást, nem az ember a kabátját is használhatja védekezésre
Nem hülyeség. Bármi, ami a kezedben van, dobd a támadó szeme felé. Az a pillanat, amíg elüti a tárgyat, a tied. Azzal kell kezdeni valamit. Vagy megtámadni, vagy elfutni. :)
Nem szívesen bántok senkit, még akkor sem, ha ő köt belém.
Akkor én rossz harcművész lennék. :)
Egyáltalán nem biztos. Néhány év alatt összeszedsz egy akkora tudást, hogy az egészről teljesen másképp kezdesz el gondolkodni.  ;) Én is kicsit verekedős voltam még a suliban, vagyis, ha szemétkedtek, nem hagytam magam, mindig belementem a bunyókba. Aztán én is megváltoztam,. :)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #11268 Dátum: 2011. Január 16. - 23:22:35 »
Nah itt egy újabb adag rajz, vázlat 2010 végéről és 2011 ből:

Az első egy Tony Stark vázlat, már az új évről, firkálgatásnak indult, és ez jött ki:
http://img138.imageshack.us/img138/4768/tonyyk.jpg

BuB meghozta a kedvem a batman-ével, ezt ma küldtem. Még szeretném kiszínezni, majd azt is megmutatom:
http://img214.imageshack.us/img214/3360/batman1n.jpg

Ben nemrég mutatta nekem ezt a képet, nagyon megtetszett, és egy kis tus gyakorlásként lemásoltam:
http://img818.imageshack.us/img818/3514/civilspidey.jpg

Egyik nap fórumozás közben elöttem volt egy papír és egy zöld filctoll, ez lett az eredménye:
http://img808.imageshack.us/img808/6217/csajd.jpg

Ezt a képet már régebb óta készítgetem, most a kézi kihúzás fázisnál tart. Ebből szeretnék egy nagyobb volumenü képet csinálni, valami vagány háttérrel, színezéssel és tipográfiával, 2011 es Joker maraton címmel. Már sikerűlt Todd-ot is beszerveznem ;) :
http://img525.imageshack.us/img525/157/jokermaratonvzlat.jpg

Ez is egy unatkozás eredménye, valami görög műsor ment a TV-ben:
http://img193.imageshack.us/img193/3574/kentaursketch.jpg

A mai adagot pedig ezzel a Manó vázlattal zárom, remélem tetszettek, várom a véleményeket, hogy jöhet e még:
http://img266.imageshack.us/img266/4526/manbq.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 16. - 23:26:41 írta Kanaszta »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11269 Dátum: 2011. Január 16. - 23:40:01 »
Akkoriban sosem kötöttek belém, csak akkor, amikor lesérültem, sántítottam, akkor be mertek szólni (hatan).
De bátrak... :roll:

Idézet
Csatos szíjjal támadtak már meg, de arra majdnem elröhögtem magam.  ;D
:lol: Ez jó. ;D

Idézet
Nem hülyeség. Bármi, ami a kezedben van, dobd a támadó szeme felé. Az a pillanat, amíg elüti a tárgyat, a tied. Azzal kell kezdeni valamit. Vagy megtámadni, vagy elfutni. :)
Hasznos tipp ez is.

Idézet
Nem szívesen bántok senkit, még akkor sem, ha ő köt belém.
Akkor én rossz harcművész lennék. :)
Egyáltalán nem biztos. Néhány év alatt összeszedsz egy akkora tudást, hogy az egészről teljesen másképp kezdesz el gondolkodni.  ;)
Egyébként azt én is tapasztaltam, hogy onnantól, hogy az ember maga is belecsöppen a harcművészetbe, és saját maga is tanulni, gyakorolni kezdi, egész másképp kezdi látni ezeket a dolgokat, mint azelőtt, amikor még csak filmekből/videójátékokból "ismerte" a harcművészetet. Tényleg máshogy gondolkozik az ember a harcról, önvédelemről, sokmindenről.
Azóta már értem azt is, hogy Kaine miért titulálta színészi verekedésnek a Mortal Kombat film bunyóit ;D, illetve hogy miért volt olyan fantasztikusan nagy Bruce Lee, és azóta imádom a filmjeit. :)
 
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11270 Dátum: 2011. Január 17. - 00:55:46 »
Durva, menniy harcművész van ezen a fórumon. Az országos átlagnak szerintem simán a tucatszorosa. :D

A nagymesterhez intézném kérdésem: Kontaktlencsével lehet ilyesmit csinálni?

Azé kérdem, mert egy haverom most nagyon űzött-fűzött, hogy menjek én is vele kung-fura (2 hónapja csinálja, ha jól emlékszem, mondjuk azt nem, hogy milyen féle-fajta kung-fu), aztán elfilóztam a dolgon, hogy lehet nem ártana nekem is tanulni valamit, amit használhatok, ha baj van.

nem késő amúgy már ilyen 21-22 éves fejjel elkezdeni?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #11271 Dátum: 2011. Január 17. - 09:20:51 »
Meg most télen el is tunyultam :-[ , kicsit formába akarom hozni magam mielőtt visszamegyek.

Én is mindig ezt mondom. ;D Aztán rájövök, hogy ha formába akarom hozni magam, az úgyis csak edzésen fog menni, különben leragadok ott, hogy mondom. :D

Idézet
Na az szép... :-\ Milyen gyáva volt, hátulról meglepiből támadott... :-\
Erről az jut eszembe, amit egyik évfolyamtársam mondott a gimiben: hátulról csak a gyávák támadnak... meg az okosak. :)

Idézet
Azért van, mert az emberek egy része túl van töltve önbizalommal, vagy tényleg tök hülye és nem érdekli.
Akkor elérünk oda, hogy alacsony a kerítés.  :stupid:

Idézet
Csatos szíjjal támadtak már meg, de arra majdnem elröhögtem magam.  ;D
:lol: Ez jó. ;D
Valóban. ;D :lol:

Idézet
Azóta már értem azt is, hogy Kaine miért titulálta színészi verekedésnek a Mortal Kombat film bunyóit ;D
:D Én meg azt, hogy miért mondta kaine, hogy Batmannek már rég darabokban kéne lennie. ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11272 Dátum: 2011. Január 17. - 09:47:17 »
Kivétel, ha az illetőnek is van fegyvere, de neki igazi, és mivel te előkapod, ő is előveszi. Na az a szopás. :D
Egyfelől ennek olyan kicsi az esélye, hogy ezzel fölösleges foglalkozni, másfelől a gázpisztoly nem arra van, hogy díszelegjél, meg bohóckodj vele, hanem arra, hogy rögtön használd, és akinek belenyomtál 3-4 lövést a pofájába, az már nem igzán fog semmit sem előkapni, de ha netán mégis akkor se fog tudni vele célozni egy kicsit sem. Az ember meg rögtön fut is el a helyszínről nem áll ott azt várja a hatást.
De tudom lehet erre meg azt mondani, hogy van egymillióból egy ember, aki meg bírja a gázt stb.
Egyetlen egy dolog tart vissza tőle, hogy tudom (és te is erre utaltál, és ebben igazad is van), hogyha az ember olyan dolog birtokában van, mivel úgy érzi, hogy meg tudja védeni magát, sokkal hajlamosabbá válik annak a használatára, ahelyett, hogy mással próbálkozna, pl. elfutás.

Kani: Klasszak a rajzok, a Tony Starkos tetszik a legjobban. Egyre jobban bejön ez a kissé túlzó, de nagyon dinamikus stílus.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11273 Dátum: 2011. Január 17. - 10:07:04 »
Kontaktlencsével lehet ilyesmit csinálni?
Erre sajnos nincs biztos válaszom, mert nagyon függ attól is, hogy milyen stílust gyakorolsz. Ha már meg tudod mondani, akkor talán én is többet tudok majd. Nálunk volt, aki abban edzett. Onnan tudom, mert egyszer kiesett neki, és mindenki azt kereste. :) Szemüveggel nem lehet viszont. De voltak olyan tanítványaim is, akik levették a szemüveget edzésen - kicsit rosszabbul láttak, de ez a legtöbb gyakorlatot nem zavarja.
Idézet
nem késő amúgy már ilyen 21-22 éves fejjel elkezdeni?
Az még teljesen rendben van. Ha világbajnok akarsz lenni, akkor kicsit necces már, de még akkor sem lehetetlen. :) De ha csak arra kell, hogy meg tudd védeni magad, akkor még bőven időben vagy.  ;)


venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11274 Dátum: 2011. Január 17. - 10:09:33 »
Kani . Nagyon jók a rajzaid ,mint mindig.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11275 Dátum: 2011. Január 17. - 11:38:31 »
sokkal hajlamosabbá válik annak a használatára, ahelyett, hogy mással próbálkozna, pl. elfutás.

Így van. És azt se felejtsd el, hogy ha rosszul méred fel a szituációt, és indokolatlan a fegyverhasználat, akkor te fogsz hűsölni. Mivel ha közvetlen közelről képen kanyarítasz vele valakit, akkor tuti, hogy örökre megvakul. Ez egy irtó nehéz döntés, mert neked van kb. 3 másodperced eldönteni azt, amit az ügyész három évig boncolgat. Még egy kis adalék: annak idején kipróbáltuk hány méter az, amit még be tudunk hozni úgy, hogy kés van nálam, a másiknál meg pisztoly a tokban, becsatolva. Ha nyolc méternél közelebb volt, még simán elértem, anélkül, hogy letudott volna adni egy lövést (persze töltetlen pisztoly és műanyag kés). Szóval nem árt gyakorolni a távolságfelvételt és a fegyverkezelést, mielőtt nagyon elbízná magát az ember.  ;)
Hacsak nem akarsz úgy járkálni az utcán, mint Charlie angyalai, amikor berúgják az ajtót.  ;D
"Live for nothing or die for something, your call."

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11276 Dátum: 2011. Január 17. - 12:07:53 »
Idézet
De voltak olyan tanítványaim is, akik levették a szemüveget edzésen - kicsit rosszabbul láttak, de ez a legtöbb gyakorlatot nem zavarja.
Hát, ha mondjuk távolra jól láttak, vagy csak 1-1,5 dioptriájuk volt, akkor lehet, de nekem utóbbi több, mint kétszerese van. Nem vagyok egy sasszemű lencse, vagy szemüveg nélkül. (A műtéttel meg még várok addig amíg elvégzem a sulit. )

Mindenesetre ha interakcióba lépek az illetővel, rákérdezek, hogy mit tolnak.
Idézet
Egyfelől ennek olyan kicsi az esélye, hogy ezzel fölösleges foglalkozni, másfelől a gázpisztoly nem arra van, hogy díszelegjél, meg bohóckodj vele, hanem arra, hogy rögtön használd, és akinek belenyomtál 3-4 lövést a pofájába, az már nem igzán fog semmit sem előkapni, de ha netán mégis akkor se fog tudni vele célozni egy kicsit sem.
MOndjuk ez igaz. Viszont a bíróság miatt lehet nem a pofájába kéne lőni tényleg, hanem valami érzékszervekkel kevésbé dúsított helyre. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11277 Dátum: 2011. Január 17. - 14:05:16 »
Nem gondoltam volna, hogy egyszer január közepén papucsban, pólóban és rövidgatyában megyek bevásárolni.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:OFF
« Válasz #11278 Dátum: 2011. Január 17. - 14:21:16 »
Hol van ilyen marha jó idő ? :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11279 Dátum: 2011. Január 17. - 14:28:37 »
A XI. kerületben. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?