Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981959 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11340 Dátum: 2011. Január 20. - 17:07:01 »
nem teljesen, ők ott tényleg egy másokon élősködő rablóhorda. Gyakorlatilag mongolok, csak Windowst használnak.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11341 Dátum: 2011. Január 20. - 18:20:38 »
Mert TÉNYLEG vámpír volt! Vagyis még mindig az.  :twisted:
Látom neked is megvolt a Vámpír árnyéka.
szerintem félelmetesebb tud lenni egy ember (pl: Hannibál) mint egy szörny a Silenthillből. Mert melyik a valóságosabb a kettő közül?
Szerintem az, hogy egy hatalmas trauma után bekattan valaki, és nem tudja megkülönböztetni a valóságot egy saját álomvilágtól ugyanolyan esélyes, mint az, hogy megeszi egy sorozatgyilkos a májadat nagyszemű babbal.
Sajnos az SH filmben pont ezt nem sikerült eltalálni, hogy érezhető legyen, hogy ez elsősorban egy lélektani utazás.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11342 Dátum: 2011. Január 20. - 18:31:50 »
Hannibal Lecter számomra nem azért félelmetes, mert embereket eszik. Olyan mértékben intelligens és éleslátású, hogy előle nem tudsz álarc mögé bújni, ránézésre tisztában van minden jellemvonásoddal és traumáddal, jobban ismer, mint te önmagadat. Képes testileg és szellemileg egyszerre elpusztítani.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11343 Dátum: 2011. Január 20. - 22:18:29 »
Igen, főleg utóbbi miatt félelmetes. Plusz ez párosítva azzal a vérfagyasztó stílusával kihozza minden idők egyik legjobb gonoszát.
Idézet
nem teljesen, ők ott tényleg egy másokon élősködő rablóhorda.
És? AZ ő nézőpontjukból ez a normális, ez a természetes.

A baktérium számára is te vagy a gonosz, mert el akarod pusztítani őt. VAgy beszélhetnénk ugyanígy a többi élősködő kórokozóról, kártevőről.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11344 Dátum: 2011. Január 20. - 22:57:01 »
szerintem félelmetesebb tud lenni egy ember (pl: Hannibál) mint egy szörny a Silenthillből. Mert melyik a valóságosabb a kettő közül?
Ha ott áll előtted? Egyértelműen a szörny Silent Hillből.  ;) Egy ember ellen bármikor felveszem a harcot - és te is, ha van nálad egy vascső -, de Silent Hill bármelyik teremtménye olyan, hogy ránézésre is elborzaszt a tudat: ellene semmi esélyed.  ;)
Idézet
Sajnos az SH filmben pont ezt nem sikerült eltalálni, hogy érezhető legyen, hogy ez elsősorban egy lélektani utazás.
Hát mert nem is az volt.  ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11345 Dátum: 2011. Január 20. - 23:26:55 »
Tomi. igazad van, de ezt a mondatot mintha el sem olvastad volna. :)

Idézet
Mert melyik a valóságosabb a kettő közül?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11346 Dátum: 2011. Január 20. - 23:45:24 »
De, csak úgy értelmeztem, hogy "filmek", azaz fikció. De értem, hogy mit akarsz mondani.  ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11347 Dátum: 2011. Január 21. - 12:47:25 »
Idézet
Sajnos az SH filmben pont ezt nem sikerült eltalálni, hogy érezhető legyen, hogy ez elsősorban egy lélektani utazás.
Hát mert nem is az volt.  ;D
Igen, pont ez az egyik komoly probléma a filmmel. Akár úgy is mondhatnám, hogy sokkal felszínesebb volt, mint a játék.
Sok szörny csak azért került bele, mert milyen frankón mutat a vásznon, de az eredeti jelentése már elveszett.
Egy ember ellen bármikor felveszem a harcot - és te is, ha van nálad egy vascső -, de Silent Hill bármelyik teremtménye olyan, hogy ránézésre is elborzaszt a tudat: ellene semmi esélyed.  ;)
De a klasszikus Silent Hilles szörnyek nagy többsége fizikailag nem jelent komoly veszélyt egy emberre, vagyis ha tuljutsz azon, hogy egy ocsmánysággal van dolgod (érdekes, hogy a játék főszereplőinek ez viszonylg könnyen szokott menni), sokkal könnyebb legyőznőd, mint az említett pszichopata gyilkost.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 21. - 13:23:44 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11348 Dátum: 2011. Január 21. - 13:44:06 »
Igen, pont ez az egyik komoly probléma a filmmel. Akár úgy is mondhatnám, hogy sokkal felszínesebb volt, mint a játék.
Sok szörny csak azért került bele, mert milyen frankón mutat a vásznon, de az eredeti jelentése már elveszett.
Ez sajnos tökéletesen igaz. Persze nem lehet 2 órába beletenni annyi mindent, mint egy 10 órás játékba.

Idézet
De a klasszikus Silent Hilles szörnyek nagy többsége fizikailag nem jelent komoly veszélyt egy emberre, vagyis ha tuljutsz azon, hogy egy ocsmánysággal van dolgod (érdekes, hogy a játék főszereplőinek ez viszonylg könnyen szokott menni), sokkal könnyebb legyőznőd, mint az említett pszichopata gyilkost.
Hát igen, de mi ezt csak azért tudjuk, mert "kipróbáltuk". :) A 2. rész Patient Démon szörnyét például egészen könnyű leverni még egy egyszerű szöges léccel is, de "élőben" nem próbálnám meg, hogy tényleg egyszerű-e. Erre különben tökéletes példát nyújtottak az Originsben, ahol ezek a kényszerzubbonyos szörnyek a sz*rt is kipréselték belőlem, amíg csak egy vascső volt nálam. :)

Különben nem is megy könnyen a főszereplőknek. Harry kiakadt az első szárnyas démon láttán, James ugyanúgy, amikor találkozott elsőre a Patient Démonnal, Heather is lepetézett, amikor meglátta azt az első nagy szörnyet és mindannyian csak kétségbeesésükben támadták meg, mert nem volt más választásuk, azonnal meghaltak volna.
Később persze már jobban vették az új akadályokat.  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11349 Dátum: 2011. Január 21. - 13:56:00 »
[Különben nem is megy könnyen a főszereplőknek.
Ja kiakadnak kábé 5 másodpercre, aztán már le is ölik sec-perc alatt. ;)
A filmben na ott volt kiakadás az első lényeknél. Az egyik legjobban eltalált jelenet (kár hogy nagyjából a film egyharmada ami igazán jó).


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11350 Dátum: 2011. Január 21. - 14:33:28 »
Ez szerintem is brutál jó jelenet volt. Az első Grey Children hangjától borsózott a hátam, emlékszem, az állat volt.
Látod, ez is egy olyan szörny, ami csak a derekáig ért, mégse jutott eszébe megtámadni, csak a menekülés.
Játékban persze nem szokták ennyire kiemelni az ilyesmit.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #11351 Dátum: 2011. Január 22. - 00:10:34 »
Idézet
Na és kedvenc jelmez?
Képregényfilmes, vagy úgy általában filmes jelmez, mint kellék?
[/quote]

Amelyik eszedbe jut. Mindkettőre vonatkozik a kérdésem.

Én most épp rajzolok egy Csillagkapus tablót ajándékba és felidéződött bennem a nagyfilm. Na azok az egyiptomi jelmezek nagyonott vannak.


Szeretem azt a filmet. az extráin sok érdekesség van a jelmezről is. najó nem is olyan sok.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 22. - 00:21:11 írta VTomi »

robogirl

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:OFF
« Válasz #11352 Dátum: 2011. Január 24. - 00:04:04 »
Én most néztem ezt végig, de nem jutok szóhoz...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11353 Dátum: 2011. Január 24. - 09:03:24 »
Frissítettek a képeken. Kiszedték a tíz centis fatörzsre feltekeredett Trabantot.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11354 Dátum: 2011. Január 24. - 16:49:53 »
Nem rossz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11355 Dátum: 2011. Január 24. - 21:10:34 »
Durva volt, tényleg. 7 tizedmásodperc.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11356 Dátum: 2011. Január 24. - 21:32:03 »
Egy - két ilyen est után nekem is eszembe szokott jutni , mi is játszódhatott le az utastérbe és az emberekben.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11357 Dátum: 2011. Január 24. - 21:52:26 »
Negyon durva volt ez a vid...

Venom75: Szerintem ilyenkor fel sem tudják igazán fogni, olyan gyorsan történik minden. Van aki csak a kórházban ébred fel másnap, és nem is emlékszik a baleset körülményeire.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #11358 Dátum: 2011. Január 25. - 10:14:03 »
Ezekbe rossz belegondolni is!
Miután megnéztem a videót én is eléggé ledöbbentem, szörnyű dolgok ezek, és sajnos elég gyakori, hogy más okozza a balesetet és ártatlanok halnak meg.
Tegnap a kocsiban kértem mindenkit hogy kösse be magát, és kértem Anyumat, hogy kicsit lassabban vezessen  :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11359 Dátum: 2011. Január 25. - 11:56:20 »
Jobban átgondolva, két dolog felmerült bennem. Az egyik, hogy ezt a 7 tizedmásodpercet 90 km/h sebességnél számolták ki. Vagyis, ha 110-zel megyek, akkor csak 5 tm marad, vagy a 7 az állandó?
A másik, hogy az x-edik tm-ben a kormány átszúrja a mellkasomat. Hogy jutok el a kormányig? Nem fog meg a biztonsági öv? Vagy a kocsi eleje nyomul belém? Ha igen, akkor mi a francért van az öv?