Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982062 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11400 Dátum: 2011. Január 27. - 13:57:21 »

Nézd csak meg az avatarját. Hátha az fotó...  ;D

 :lol:
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11401 Dátum: 2011. Január 27. - 15:08:59 »
Különben, mesélj róla. Láttad, hogy belétek fog jönni? Tudtál készülni a becsapódásra, kitámasztottad magad, ilyesmik?

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11402 Dátum: 2011. Január 27. - 15:20:48 »
Nem sok mindenre emlékszem. Amikor beértünk a kereszteződésbe még messze volt a másik autó, a következő pillanatba pedig már kirepültünk a járdára. Akkor képszakadás, és arra eszméltem, hogy egy tűzszerész csaj! feszíti ki az ajtót és húz ki a kocsiból. Csurom vér volt a fejem.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a haverommal pont egy buliból mentünk hazafele, és eléggé be voltunk nyomva. De ettől függetlenül nem mi voltunk a hibásak. A másik kocsiba egy szlovák család ült, kisbabával, meg gyerekekkel, de szerencsére nem sérült meg náluk senki, csak a verdájuk lett totálkár.
Hogy a tűzszerészek mi a fészkes fenét kerestek ott, arról fogalmam sincs, de a kiscsaládot beültették a furgonukba és leléceltek.
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11403 Dátum: 2011. Január 27. - 16:09:40 »
Idézet
kirepültünk a járdára
Idézet
feszíti ki az ajtót és húz ki a kocsiból.
Visszamásztál?  ;D

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11404 Dátum: 2011. Január 27. - 16:27:27 »
Idézet
kirepültünk a járdára

Nem úgy, hanem autóstul.  ;)
"Live for nothing or die for something, your call."

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11405 Dátum: 2011. Január 27. - 20:57:34 »
Jujj, az a szuperhősös babaruhareklám sokkoló volt. :o  :wacko: :hehe:

Ezt én sem tudtam. Milyen érdekes, itt is tanulok valami ujjat mindig.
Jaja, én is azt hittem, hogy a fejtámla megvéd az ostorcsapás jelenségtől, de ez durva, hogy sokszor az agyvérzésbe halnak bele az áldozatok. Eddig is tudtam, hogy fontos a légzsák, de most már tudom, hogy miért ennyire fontos. :D

arra eszméltem, hogy egy tűzszerész csaj! feszíti ki az ajtót és húz ki a kocsiból.
Elkérted a telefonszámát? ;D
Viccen kívül, szerencsétek volt, hogy megúsztátok. ;)


Egyébként kedden túlestem a szigorlaton, sikerült. ;D 8) Ma intéztem a diplomamunka témaválasztást, holnap értesítenek az érintett tanszékről, hogy mehetek-e hozzájuk. Remélem összejön. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11406 Dátum: 2011. Január 27. - 21:49:25 »
Nem úgy, hanem autóstul.  ;)
Ja, értem. Nem lehetett valami szívderítő élmény. Nagy mázlid volt, az biztos. Engem 18 évesen egyszer elütött egy kocsi úgy, hogy egy pillanatra elájultam, de nem lett semmi maradandó bajom.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11407 Dátum: 2011. Január 27. - 23:17:20 »
Idézet
aja, én is azt hittem, hogy a fejtámla megvéd az ostorcsapás jelenségtől, de ez durva, hogy sokszor az agyvérzésbe halnak bele az áldozatok.
Hát véd az valamennyire, különben nem lenne benne. :D

grat a szigóhoz. Milyen témát választasz, ha sikerül?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11408 Dátum: 2011. Január 27. - 23:46:35 »
Köszi! :D

Ha összejön a dolog, akkor a vörösiszapos katasztrófa talajmintáit fogjuk vizsgálgatni ökotoxikológiai tesztekkel. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11409 Dátum: 2011. Január 27. - 23:58:40 »
Hát, azt hittem valami olyasmi lesz, amiről nekem is van némi fogalmam. De az ökotoxikológia eddig kimaradt. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11410 Dátum: 2011. Január 28. - 00:06:06 »
Én már lassan be is fejezem a szakdolgozatom, pedig még lenne pár hónapom.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11411 Dátum: 2011. Január 28. - 10:20:50 »
Ha már az agyloccsanásnál tartunk: arról tanultok valamit, hogy mi történik egy bokszoló fejében, amikor ütéseket kap? Amit úgy nevezünk szakszóval, hogy megloccsan az agya, vagyis egy pillanatra elsötétedik minden. Ugye egy harcművész képes több, mint 100 km/h sebességgel ütni töréskor. Nyilván egy harc közben nem annyira, de amikor ilyen becsapódás éri a fejet, ott nem kéne ugyanúgy az agynak a fejhez csapódnia? Mégse hal bele (szinte) senki.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11412 Dátum: 2011. Január 28. - 11:27:18 »
Sok különbség van. A megütött ember fejét nem fogja meg semmi hirtelen (mint az autóban a biztonsági öv), hogy az agya és a koponyája között hirtelen nagy sebességkülönbség legyen. Hanem helyette hátratántorodik. Ha például egy rövid, laza pórázon lenne, és úgy ütnéd meg (tipp a következő edzésre :)), akkor jobban hasonlítana az ütközésre. A másik, hogy az ütésed hiába gyors, nincs mögötte nagy tömeg (egy felsőtestnyi), azaz nem olyan nagy a lendület, mint ütközéskor. Ha 100 km/h-val rázuhannál valakire, azt össze se lehet hasonlítani azzal, mintha megütnéd.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11413 Dátum: 2011. Január 28. - 12:27:29 »
Idézet
Amit úgy nevezünk szakszóval, hogy megloccsan az agya, vagyis egy pillanatra elsötétedik minden
Szakszóval? Hát én ezt a szakszót még nem hallottam. ;D
De amúgy szerintem ilyenkor egy kis minimális agyrázkódása van az ütés kárvallottjának, az agyrázkódás pedig a szóban forgó jelenségnek egy "lightosabb" verziója, ahogy azt már korábban említettem.
Idézet
A megütött ember fejét nem fogja meg semmi hirtelen (mint az autóban a biztonsági öv), hogy az agya és a koponyája között hirtelen nagy sebességkülönbség legyen. Hanem helyette hátratántorodik.
Igen így van. Azt viszont lehetne felhozni ellenérvként, hogy ha az ütés miatt a koponya hátramegy, az agy meg tehetetlenségénél fogva egy helyben áll, akkor így a fej által leírt pálya legelején az agy nekicsapódik a koponya belfelületének (a homlokrésznek), akkor miért nincs contusio. Azért nincs, mert a fej pályájának az elején még kicsi az említett lendület, így igazából ez a hatás elenyésző.
Akkor lenne baj, ha az ütés miatt hátracsapódó fejet valami hirtelen megállítaná...Persze ez már erősen elméleti dolog, mert olyan hirtelen megállítani a fejet, hogy contusio legyen belőle, csak valami kemény felülettel lehet, azzal meg egy kalappal a koponyája is valószínűleg beszakadhatna.

Egyébként ez inkább fizika, mint biológia, jelentkezzenek a fizikusok is. :D
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 28. - 12:29:22 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11414 Dátum: 2011. Január 28. - 12:53:35 »
Akkor lenne baj, ha az ütés miatt hátracsapódó fejet valami hirtelen megállítaná...Persze ez már erősen elméleti dolog, mert olyan hirtelen megállítani a fejet, hogy contusio legyen belőle, csak valami kemény felülettel lehet, azzal meg egy kalappal a koponyája is valószínűleg beszakadhatna.
Például a földdel, amikor elesel.
Valószinüleg ha kaine, úgy istenigazából pofánverne, simán dobnék egy hátast.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #11415 Dátum: 2011. Január 28. - 13:05:09 »
Meg az is hozzájárul, hogy az ütéskor az ember arca (bőre, alatta a kötőszövet izmok, csontok) jelentősen elvezetik az ütés erejét, amit egy ütközéskor nem annyira tompít semmi. Az övnek (és a légyzsáknak) van ilyen erőelnyelő szerepe, de az közel sem annyira rugalmas , mint az egy ember arca. Ütéskor még az az ütés csak kis helyre lokalizálódik, míg ütközéskor az egész testedre hat ez az erő. (gyakran van olyan is, hogy a hirtelen megálláskor, az ember lépe egyszerűen leszakad, szintén a tehetetlensége miatt)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #11416 Dátum: 2011. Január 28. - 14:33:11 »
Egy kis internet hiba után újra vagyok :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11417 Dátum: 2011. Január 28. - 15:58:23 »
Sok különbség van. A megütött ember fejét nem fogja meg semmi hirtelen
Van olyan, amit úgy hívnak, hogy "a fal adja a másikat". :)
Szakszóval? Hát én ezt a szakszót még nem hallottam. ;D
Nyilván nem orvosi, hanem ökölvívó szakszó. :)
Valószinüleg ha kaine, úgy istenigazából pofánverne, simán dobnék egy hátast.
Viccelsz, ugye? Egy teljesen laza, rákészületlen ütés a mellizmodra elég ahhoz, hogy annyira hanyatt ess, hogy időd se legyen megtámaszkodni. Ha istenigazából a fejedre ütnék, az állkapcsod szanaszét törne, és az ütés helyétől függően vagy azonnal meghalnál, vagy csak elájulnál.  :)
gyakran van olyan is, hogy a hirtelen megálláskor, az ember lépe egyszerűen leszakad, szintén a tehetetlensége miatt
Erről én is hallottam, még általánosban. A tornatanárunk mondta, hogy sprintelésből ne álljunk meg hirtelen, emiatt.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11418 Dátum: 2011. Január 28. - 16:25:58 »
Viccelsz, ugye? Egy teljesen laza, rákészületlen ütés a mellizmodra elég ahhoz, hogy annyira hanyatt ess, hogy időd se legyen megtámaszkodni. Ha istenigazából a fejedre ütnék, az állkapcsod szanaszét törne, és az ütés helyétől függően vagy azonnal meghalnál, vagy csak elájulnál.  :)
Ajjaj, ezt majd igyekszem észben tartani, ha netán megint vitába bonyolódnék veled.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 28. - 16:34:04 írta Todd »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11419 Dátum: 2011. Január 28. - 23:44:48 »
Idézet
Ha istenigazából a fejedre ütnék, az állkapcsod szanaszét törne, és az ütés helyétől függően vagy azonnal meghalnál, vagy csak elájulnál.
Na most ez szándékos túlzás, vagy puszta realitás?
És ha utóbbi, akkor te vagy ilyen erős, vagy erre minden harcművész képes, aki már pár éve benne van a szakmában?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"