Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981954 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11420 Dátum: 2011. Január 29. - 09:38:43 »
És ha utóbbi, akkor te vagy ilyen erős, vagy erre minden harcművész képes, aki már pár éve benne van a szakmában?
Kaine szerintem már pár évtizede van benne a szakmában.
És most egyáltalán nem a korával akarok viccelődni.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11421 Dátum: 2011. Január 29. - 11:08:35 »
Hát, az ultimate karaktereket, alteregókat jobb, ha elő se vesszük, mert azok közismerten jellemtelenek és minden erkölcsi normát nélkülöző, a mai "tahó világon" és egyéb kulturálisan sokszínű és igényes műsoron szocializálódott "ifjabb" generációnak szól, ezekkel valószínűleg könnyen azonosulni tudnak.

Szerintem ez álszent duma. A mai fiatalok semmivel sem rosszabbak, mint a régiek. Vagy itt mindenki szent volt, és soha nem csinált semmi "csúnya"dolgot?
Még szerencse.  :drying:
"Live for nothing or die for something, your call."

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11422 Dátum: 2011. Január 29. - 11:33:49 »
Volt egy nehézsúlyú világbajnok a 30s években (Max Bear), akinek így halt meg az egyik ellenfele.

Ha istenigazából a fejedre ütnék, az állkapcsod szanaszét törne, és az ütés helyétől függően vagy azonnal meghalnál, vagy csak elájulnál.  :)

Egy pár ilyet láttam. A legdurvább az volt, amikor egy krimóba lazultunk és két tag összeszólalkozott a pultnál. Elcsattant egy pofon, az egyik fazon kiterült, fennakadtak a szemei és ilyen görcsös rángatózó rohamot kapott.  :uhoh:
"Live for nothing or die for something, your call."

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11423 Dátum: 2011. Január 29. - 17:56:29 »
Hát, azt hittem valami olyasmi lesz, amiről nekem is van némi fogalmam. De az ökotoxikológia eddig kimaradt. :D
Nem olyan misztikus dolog amúgy, az a lényege, hogy a szennyezett talaj/vízmintába pottyantasz néhány példányt egy tesztorganizmusból (lehet nővény, primitív állat, vagy mikrobák is) és figyeled, hogy a szennyezés milyen hatással van rájuk, hány pusztul el közülük, vagy ha életben maradnak, hogyan fejlődnek, stb. Ez alapján lehet osztályozni, hogy mennyire ártalmas a szennyezett talaj vagy víz. :D

Idézet
Na most ez szándékos túlzás, vagy puszta realitás?
És ha utóbbi, akkor te vagy ilyen erős, vagy erre minden harcművész képes, aki már pár éve benne van a szakmában?
Kaine szitjén ez realitás, én simán elhiszem, hogy képes rá. De ahogy Todd is mondta, ez a szint több évtizedes edzésmunka eredménye. (Hány éve is csinálod már, Kaine? :headscratch: ) Ebben benne van az, hogy a sok edzéstől megkeményednek az ember csontjai, az ütőfelületek, villámgyorsan és pontosan tudja végrehajtani a technikákat, így jóval hatékonyabbak az ütései/rúgásai stb. A nyers fizikai erő csak a kisebbik része a dolognak. Az a legszebb a harcművészetben, hogy az ember látja, hogy kellő kitartással és edzéssel milyen durva szintre lehet eljutni. Hatalmas különbségek lehetnek a tudásszintekben. Hogy egy hasonlattal érzékeltessem a különbséget: ha egy kezdő tanítvány elmegy élete első edzésére, az kb olyan szint, mintha beiratkozna általános iskola 1. osztályba. :D Egy feketeöves többdanos Kung-Fu nagymester szintje (több évtizedes edzésmúlttal) pedig olyan, mintha elvégezte volna a világ legdurvább egyetemét a legmagasabb fokozaton. ;D Persze kicsit sántít a hasonlat, mert a sulikban elméleti tudásról van szó, egy harcművész tudásszintje pedig inkább gyakorlati tudást jelent (bár van elmélet is a harcművészetben), tehát hogy milyen gyors és erős, milyen ügyes, milyen pontosan tudja alkalmazni a technikákat, mennyi tapasztalata van a küzdelmekben stb. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy mekkora különbségek vannak, és milyen sokat lehet fejlődni. Pár év alatt (sztem ez olyan 5-6 év legalább) nem lesz belőled terminátor, de annyi tudást és edzettséget bőven elsajátíthatsz, hogy ha veszélybe kerülsz, és nincs lehetőséged elkerülni a bunyót, akkor gond nélkül meg tudd védeni magad akár több támadóval szemben is. Kaine szintjéhez viszont tényleg 20-30 év kell.

Amúgy ezért jók Bruce Lee filmjei, mert pont azt mutatják be, hogy egy feketeöves Kung-Fu mester ellen mennyi esélye lenne egy átlag utcai támadónak. Aki nem ért a harcművészethez, az csak röhög, hogy "persze, egy ütéssel leüt mindenkit", de aki konyít egy kicsit a témához, az érti, hogy miért reálisak a filmjei. (Bár Lee hivatalosan elutasította az öveket, de simán feketeöves nagymester szinten volt szerintem :) )
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11424 Dátum: 2011. Január 29. - 18:22:18 »
Szerintem nem úgy értette, hogy mi nem voltunk rosszak, csak a mai fiatalok a felgyorsult életvitel miatt már nem ugyanazokat az értékeket tartják fontosnak, mint régebben. Rengeteg példát lehetne rá mondani, de csak a sajátomból kiragadva: 14 évesen a plafonon voltam örömömben, amikor az első két AC/DC nagylemezt meg tudtam venni magamnak Jugoszláviában, utána pedig évekig tartott, mire "minden" Iron Maiden, Judas Priest, stb lemezt megvettem magamnak, és mind nagy élmény volt. Ugyanígy később, amikor az első néhány videófilmet megszereztem. Minden Bruce Lee film hatalmas élmény volt. Ma ezeknek semmi értékük sincs, mert ingyen megtalálható, letölthető, vagyis a zene és a filmek, tévésorozatok totál elértéktelenedtek. Ehelyett itt a számítógép és a videójátékok, melyekből folyik az erőszak, így a mai fiatalok sokkhatára is erősen eltolódott. Aminek következtében még tovább tolják, vagy erőltetik.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11425 Dátum: 2011. Január 29. - 18:45:04 »
Na most ez szándékos túlzás, vagy puszta realitás?
És ha utóbbi, akkor te vagy ilyen erős, vagy erre minden harcművész képes, aki már pár éve benne van a szakmában?
Semmi túlzás nincs benne. De pár év nem elég hozzá. És még az sem mindegy, hogy milyen stílust gyakorol valaki. A legtöbb fajtában sok év alatt simán elérhető ugyanaz az ütőerő, mint ami nekem van, de sokkal többet számít a robbanékonyságnak nevezett valami, ami azt jelenti, hogy milyen sebességgel indítod el magát az ütést. Vagyis nem az, hogy milyen gyorsan ütsz (bár az is fontos, sőt, össze is függ), de minden az indításon múlik. A hatása pedig ezen túl még azon is, hogy mennyire tudod pontosan bevinni. Az erő annyira másodlagos a pontossághoz, vagy a lágy pontok ismeretéhez képest (ha már elég sok időt eltöltöttél egy jó stílusban), hogy mondjuk én egy ujjal meg tudnék ölni bárkit, illetve két ujjal úgy, hogy nem is ütök vele. Sőt, egy újságpapírral is.  :) Más kérdés, hogy soha nem alkalmaznám, mert mindenkit szeretek.  :D Viccesnek hangzik, és biztos senkinek sem jutott eszébe, akit valaha fejbe ütöttem utcán, hogy csak azért volt, mert nem akartam bántani. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11426 Dátum: 2011. Január 29. - 19:12:20 »
Eltorzultak az értékek, ezt kár lenne vitatni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11427 Dátum: 2011. Január 29. - 19:20:32 »
Megvolt életem első földrengése.

Épp remegtettem oldalra a székem, aztán abbahagytam, de a szék, az asztal meg minden más is mozgott tovább. Olyan volt, mint mikor Bud Spencer lelőtt valakit az ujjával, aztán az összeesett.

Aztán láttam az indexen, hogy 4,8-as földrengés volt.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11428 Dátum: 2011. Január 29. - 19:20:59 »
Jézus krisztus. Ezen sorok azért nem kicsit sokkolnak.

HA már itt tartunk, hogy ölnél meg ujjal valaki? Egy pengével én is megtudnék, minimális vágással, de nekem eszköz is kell hozzá. :D MOndjuk a hatékonysága nem elég jó a módszernek, szóval tegyük hozzá, hogy optimális esetben.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11429 Dátum: 2011. Január 29. - 19:23:41 »
Vannak olyan pontok az emberi testen, ahol ez - és persze kellenek hozzá megfelelő keménységű ujjak is - lehetséges.

zozi: most olvastam róla én is! Még jó, hogy abbamaradt. A 4,8 az pedig nem is kicsi.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11430 Dátum: 2011. Január 29. - 19:24:02 »
HA már itt tartunk, hogy ölnél meg ujjal valaki?

Mondjuk így:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11431 Dátum: 2011. Január 29. - 19:25:36 »
Idézet
Vannak olyan pontok az emberi testen, ahol ez - és persze kellenek hozzá megfelelő keménységű ujjak is - lehetséges.
Ezt gondoltam én is. A konkrét pontokra lennék kíváncsi.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11432 Dátum: 2011. Január 29. - 19:27:55 »
Ha majd lejársz hozzám 6-8 éve, és megbizonyosodtam róla, hogy sosem fogod alkalmazni, akkor elárulom.  :) Az edzésen is csak a két leghaladóbb tanítványom ismeri őket.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11433 Dátum: 2011. Január 29. - 19:29:20 »
És még az sem mindegy, hogy milyen stílust gyakorol valaki. A legtöbb fajtában sok év alatt simán elérhető ugyanaz az ütőerő, mint ami nekem van, de sokkal többet számít a robbanékonyságnak nevezett valami, ami azt jelenti, hogy milyen sebességgel indítod el magát az ütést.
De az, hogy milyen sebességgel indítod az ütést, meghatározza az ütés végső sebességét is, nem? (Nyilván ez az alkalmazott ütésfajtátol is függ, de mondjuk egy sima alap egyenes ütésnél maradjunk.) :headscratch: Vagyis, ha valaki olyan stílust tanul, ahol nem hangsúlyos a robbanékonyság, akkor nem is fog tudni olyan gyorsan ütni, mint pl a mi stílusunkban?

Idézet
Sőt, egy újságpapírral is.  :)
Na ezt egyszer kifejthetnéd részletesebben. ;D Bár van rá tippem, hogy hogyan csinálnád.  :D
Idézet
Más kérdés, hogy soha nem alkalmaznám, mert mindenkit szeretek.  :D
Még szerencse. :lol: The power of love. :hehe:
 
Idézet
Viccesnek hangzik, és biztos senkinek sem jutott eszébe, akit valaha fejbe ütöttem utcán, hogy csak azért volt, mert nem akartam bántani. :)
Hát abszolút érthető, hogy miért fogtad vissza magad a rázós szitukban. :D

Különben láttam egy harcművészes doksifilmben, hogy különböző állatstílusok hatékony ütéseit vizsgálták, és egy tigris stílusban jártas mester kipróbálta a tigriskarom technikát egy élethűen lemodellezett, ballisztikai zseléből készült bábu torzón. Konkrétan a fickó kitépte a kezével a torok teljes elülső részét gégéstül-mindenestül. Igaz, ő 5 ujjat használt hozzá. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11434 Dátum: 2011. Január 29. - 19:35:32 »
A Tigris stílus a mienk része is, és tényleg ki lehet vele tépni a gigát, sőt, bordát is lehet vele törni.
De az, hogy milyen sebességgel indítod az ütést, meghatározza az ütés végső sebességét is, nem?
Ahogy írtam: köze van hozzá.
Idézet
Vagyis, ha valaki olyan stílust tanul, ahol nem hangsúlyos a robbanékonyság, akkor nem is fog tudni olyan gyorsan ütni, mint pl a mi stílusunkban?
Ez így van. Nézz meg bármilyen Bruce Lee-filmet (ugye az ő gyorsaságát nem kell bizonyítani?). Minden mozdulata szó szerint robban.
Idézet
Bár van rá tippem, hogy hogyan csinálnád.  :D
Igazából nem hiszem, mert ahhoz tudnod kéne a pontot is, ahova támadnék vele. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11435 Dátum: 2011. Január 29. - 19:59:39 »
A Tigris stílus a mienk része is, és tényleg ki lehet vele tépni a gigát, sőt, bordát is lehet vele törni.
Jaja, pont ezért is néztem különösen nagy érdeklődéssel azt a részt. ;D
Idézet
Ez így van. Nézz meg bármilyen Bruce Lee-filmet (ugye az ő gyorsaságát nem kell bizonyítani?). Minden mozdulata szó szerint robban.
Így már értem, mire gondoltál. Totál előttem vannak a mozdulatai. :)
Idézet
Igazából nem hiszem, mert ahhoz tudnod kéne a pontot is, ahova támadnék vele. :)
Hát, pont arra pontra lenne egy tippem... :D Mármint nem akarok nagyképűnek látszani, lehet hogy tök hülyeséget mondanék. ;D De ezt akkor majd személyesen elmondom, hátha véletlen ráhibáznék. :D Ne adjunk tippeket a kedves fórumozóknak, még a végén lemészárolják egy Blikkel az újságosnénit, ha hétfőn sem jelenik meg a Csodapók. :lol: :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11436 Dátum: 2011. Január 29. - 20:08:40 »
Azzal, hogy tudom, mely pontok azok, amikkel ha gyakorlok 15-20 évet meg tudok ölni egy embert egyetlen újjal, még semmivel sem kerülök közelebb ahhoz, hogy ezt meg is tudjam csinálni. ;)
Ha meg attól mert tudom, rögtön le tudnám őlni az újságosnénit, nem sok értelme lenne az egész harcművészetnek, de ezt erősen kétlem.
Ettöl függetlenül teljesen meg tudom érteni Kaine-t, hogy ezt nem kezeli közszájon forgó információként, sőt nagyot csalódtam volna benne, ha ezt csak úgy akárkinek elmondaná.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11437 Dátum: 2011. Január 29. - 20:13:48 »
Ez olyan minta Kill Bill -ben a szívrepesztő technika ?
Régebben olvastam harcművészeti könyveket , azokban is volt ilyen technikákról szó , de azt hittem ez csak olyan szóbeszéd.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11438 Dátum: 2011. Január 29. - 20:16:20 »
Ha mindenki úgy van vele, hogy mire eljut odáig, már nem is akarja alkalmazni, elég nehéz leellenőrizni a hatékonyságát. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 29. - 20:23:03 írta Todd »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11439 Dátum: 2011. Január 29. - 20:18:47 »
Szerintem halálos technika ide halálos technika oda egy jól elhelyezett autentikus tökön rúgásnak nincs párja.