Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982157 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11440 Dátum: 2011. Január 29. - 20:20:21 »
A Discovery-n valami önvédelmis csávó a szemkinyomásra esküszik.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #11441 Dátum: 2011. Január 29. - 20:25:53 »
Lehet benne valami,mert(hacsak nem vagy Rutger Hauer A Vak Végzet-böl(Blind Justice)) akkor nem tudsz megütni senkit ha nem látod ;)
Plusz ha kinyomják a szemed,azért az elég komoly trauma :shocking:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11442 Dátum: 2011. Január 29. - 20:31:02 »
Ő is inkább a traumatikus dologra alapozva mondta, persze ez alapvetően olyan helyzetre szólt, amikor közelebbi kapcsolatba kerülsz a támadóval, pl. amikor egy nőt meg akarnak erőszakolni. Nyilván egy késsel fenyegetőző pofának nem tudsz a szeméhez férni.
Sajnos csak egyszer késő este láttam ezt a műsort tök véletlenül így fingom sincs róla mi a címe, de ebben csupa olyan technika hangzott el, amivel kevés gyakorlással is igen kicsi erőbefektetéssel hatalmas kárt tudsz okozni, tehát a mentalitása pont ellentétes volt Kaine-ével.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11443 Dátum: 2011. Január 29. - 20:44:58 »
Ez olyan minta Kill Bill -ben a szívrepesztő technika ?
Nem, abszolút nem. Teljesen egyszerű, nem kell hozzá gyakorlás sem igazán. Az olyasfajta technikáknak a 95%-a csak legenda tényleg.  ;)
Szerintem halálos technika ide halálos technika oda egy jól elhelyezett autentikus tökön rúgásnak nincs párja.
Kolosszális tévedés, kedves Ben. Elsősorban kevesen tudják, de egy erőteljes tökön rúgás hatása nem azonnali, hanem kb. 1 mp múlva következik be, hasgörcs formájában. Az alatt az 1 mp alatt simán tennék róla, hogy te feküdj tovább a földön utána. :) Mellesleg a tökrúgást elég könnyű védeni...
de ebben csupa olyan technika hangzott el, amivel kevés gyakorlással is igen kicsi erőbefektetéssel hatalmas kárt tudsz okozni
Olvass el a legnagyobb harcművészektől riportokat, valamiben mindegyik megegyezik: NINCS olyan módszer, amivel kevés gyakorlással jó lehetsz. Ez csak reklámfogás a mai rohanó világban.  ;) Hiába tanulsz meg pár jó mozdulatot, soha nem fogod tudni alkalmazni őket elég gyakorlás, vagy rutin hiányában.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11444 Dátum: 2011. Január 29. - 20:48:48 »
Azzal, hogy tudom, mely pontok azok, amikkel ha gyakorlok 15-20 évet meg tudok ölni egy embert egyetlen újjal, még semmivel sem kerülök közelebb ahhoz, hogy ezt meg is tudjam csinálni. ;)
Ha meg attól mert tudom, rögtön le tudnám őlni az újságosnénit, nem sok értelme lenne az egész harcművészetnek, de ezt erősen kétlem.
Na jó, ha úgy nézzük, akkor harcművész tudás nélkül is meg lehet ölni egy embert fegyver nélkül, csak nem 1 ujjal meg újságpapírral, lásd a bűnözőket meg a bűneseteket a hírekben. De a harcművészetnek pont az önvédelem a lényege, nem a halálos technikák miatt tanuljuk. Az emlitett tigris stílusos srác is mondta, hogy soha nem használná igazi ellenfél ellen a tigriskarom technikát.
Idézet
Ettöl függetlenül teljesen meg tudom érteni Kaine-t, hogy ezt nem kezeli közszájon forgó információként, sőt nagyot csalódtam volna benne, ha ezt csak úgy akárkinek elmondaná.
Igen, én is megértem, azt is, hogy miért nem árulja el.
Mondjuk ehhez képest vicces, hogy tv-ben simán bemutatnak ilyesmit. :roll: Pl. az említett doksifilm egyik részében a nindzsák "egyetlen halálos ütés" legendájának jártak utána, és egy ninjutsus fickó egy tesztbábun be is mutatta a halálos ütést. Az a durva, hogy az ütés eléggé hasonló volt a mi egyik ütésünkhöz, csak nem fejre mérte.

Todd, nem kizárt, hogy én is láttam az általad említett szemkinyomásos részt, véletlenül nem valami nőknek szóló önvédelmi tanfolyam vezetője volt az a fickó (vagy csaj volt :headscratch: )? Mutatott pár olyan mozdulatot, amit egy nő akkor tud alkalmazni ha meg akarják erőszakolni és leteperték a földre, asszem a szemre támadás is benne volt.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11445 Dátum: 2011. Január 29. - 20:51:39 »
Olvass el a legnagyobb harcművészektől riportokat, valamiben mindegyik megegyezik: NINCS olyan módszer, amivel kevés gyakorlással jó lehetsz. Ez csak reklámfogás a mai rohanó világban.  ;)
Ezt már akkor tudtam, amikor ott elhangzott, de szerintem a fő baj az vele, hogy még el is hiszi sok ember, hogy milyen nagy ász lett, aztán csodálkozik amikor elverik.
Todd, nem kizárt, hogy én is láttam az általad említett szemkinyomásos részt, véletlenül nem valami nőknek szóló önvédelmi tanfolyam vezetője volt az a fickó (vagy csaj volt :headscratch: )?
Igen, valószínüleg egyről beszélünk. ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11446 Dátum: 2011. Január 29. - 20:59:01 »
valamiben mindegyik megegyezik: NINCS olyan módszer, amivel kevés gyakorlással jó lehetsz. Ez csak reklámfogás a mai rohanó világban.  ;) Hiába tanulsz meg pár jó mozdulatot, soha nem fogod tudni alkalmazni őket elég gyakorlás, vagy rutin hiányában.
Ez így igaz. Csak az a gáz hogy vannak olyan önvédelmi tanfolyamok, amik pont azt hirdetik hogy "x óra alatt megtanítunk megvédeni magad" meg ilyenek. :roll:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11447 Dátum: 2011. Január 29. - 23:15:28 »
Idézet
Ha majd lejársz hozzám 6-8 éve, és megbizonyosodtam róla, hogy sosem fogod alkalmazni, akkor elárulom.  :) Az edzésen is csak a két leghaladóbb tanítványom ismeri őket.
Ó, ha nagyon gyilkolni akarnék egy fecskendővel, meg bármelyik kórházban könnyen hozzáférhető anyaggal meg tudnám tenni, úgy, hogy sosem jönnének rá, mivel tettem. Szóval nem ezért kérdeztem, nyugi.

Privátban sem árulod el?

(amúgy az említett anyag, sosem találjátok ki, az inzulin. csak kellően nagy dózis kell hozzá)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11448 Dátum: 2011. Január 29. - 23:24:05 »
Nem, bocsesz.  ;)
Végül is, sima levegővel is lehet, ha az infúzióval játszol.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11449 Dátum: 2011. Január 30. - 00:53:55 »
A lényeg azon volt, hogy utólag nem jönnek rá, mivel csináltam. :)

Ölni jó nagy adag káliummal is lehet akár, ha már infúziós praktikáknál járunk. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #11450 Dátum: 2011. Január 30. - 18:40:51 »
Próbálok barátkozni a digitális színezéssel, milyen lett?
http://img823.imageshack.us/img823/5176/ironmansx.jpg

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11451 Dátum: 2011. Január 30. - 18:44:17 »
Szerintem meglepően jó.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11452 Dátum: 2011. Január 30. - 18:50:09 »
Bakker ez nagyon jó. Ha csinálsz egy teljes alakost szívesen kitenném a szuperhős ruha galériámba mint BuB karakter terveit.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #11453 Dátum: 2011. Január 30. - 18:54:36 »
Huh ennek nagyon örülök, viszont ez csak egy ilyen kis fél órás gyakorlás volt, most benne vagyok egy nagyobb Joker maraton és batman projektben :)
Viszont ha gondolod, szívesen beküldök pár rajzomat, csak színeseket és teljes alakosokat teszel fel? Mert akkor kiszínezek pár pókit, meg akkor ezt is 'befejezem' :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11454 Dátum: 2011. Január 30. - 20:46:47 »
csak színeseket és teljes alakosokat teszel fel?

Igen.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11455 Dátum: 2011. Január 30. - 22:03:17 »
Nagyon jól sikerült így elsőre ez a színezés.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11456 Dátum: 2011. Január 31. - 08:28:05 »
Szerintem is nagyon jó lett. ;)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #11457 Dátum: 2011. Január 31. - 10:45:54 »
csak színeseket és teljes alakosokat teszel fel?
Igen.

Rendben, akkor majd körül nézek ;)

Köszönöm a véleményeket, örülök, hogy tetszik. Majd akkor küldök még fel  ;)

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11458 Dátum: 2011. Január 31. - 11:57:52 »
Eltorzultak az értékek, ezt kár lenne vitatni.

Semmi nem torzult el, csak megváltozott. Valószínűleg egy 80 éves emberrel nem jár egy rugóra az agyam, de ettől még semmivel sem rosszabb az én generációm. Sok dolog fájdalmasan érint engem is. Csak egy példa: zavar, hogy baleknak néznek mert nem töltök le filmeket és f..zkalap módra tékába és moziba járok...De ettől a világ még nem lett  rosszabb. Nekem hiányzik valami belőle az igaz, de majd elmúlok vele együtt, mint a dinoszauroszok. Minden generáció ezt hajtogatja, hogy mennyivel rosszabb a világ, és "bezzeg az én időmben"...Ha ez valóban így lenne, akkor az azt jelentené, hogy valamikor volt az emberiségnek egy aranykora, ahol minden és mindenki tökéletes volt (Atlantisz, Camelot). De ilyen nem volt. És a világ sem lett rosszabb.
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11459 Dátum: 2011. Január 31. - 12:23:22 »
Van benne igazság, de például a közbiztonság tagadhatatlanul rosszabb lett. Kifejezetten a generációkra vetítve ez abban nyilvánul meg, hogy mondjuk az én egyik mesterem mesélte, hogy az ő idejében az utcai nagy bunyók véget értek, amikor valaki földre került. Elismerte, hogy a másik a jobb, és ennyiben maradtak. Ma már addig rugdosnak a földön is, amíg véletlenül meghalsz. Sokkal nagyobb a düh a mai fiatalokban, sokkal egoistábbak.