Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981953 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11460 Dátum: 2011. Január 31. - 12:23:52 »
Hát én azért nem szívesen lennék itt, amikor a mostani gyerekek fogják irányítani az országot. :roll:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11461 Dátum: 2011. Január 31. - 12:28:40 »
Attól azért nem kell tartani, mert ebben a jelenlegiek sem jobbak.  :hehe:

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11462 Dátum: 2011. Január 31. - 12:51:01 »
Szerintem nem lett rosszabb a közbiztonság, vagy ha romlott is, akkor az nem generációs probléma, hanem a társadalmi berendezkedés természetes velejárója. Az, hogy régen nem rugdostak halálra, nem igaz. Elég fellapozni Móricz vagy Illyés szociográfiáit a 20. sz. eleji paraszti világról, és máris egy egészen más kép fog kirajzolódni. Gond nélkül megbicskáztak a határban, ha arról volt szó. Sőt, Illyés településekre lebontott késelő technikákról ír (Puszták népe).
A mai bűnesetek sokkal nagyobb publicitást kapnak, és a média számára sokkal hatásosabb eszközök állnak rendelkezésére ahhoz, hogy sokkolja a nézőt. Van amikor hetekig egy tipikus elkövetési módot ugrálnak körbe, és akkor valóban úgy tűnhet, "hogy itten elszabadult a pokol", pedig nem.
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11463 Dátum: 2011. Január 31. - 13:07:32 »
Hát, ebben is van valami, de ugyanabba a hibába esel, amit ellenérvként hozol: hogy egy régi hírforrásra hivatkozol. Az is biztos azért maradt fenn, mert különleges eset volt, vagy nem tudom. Én mindenesetre "utcáról hozott" tapasztalatokat mondtam. Amikor én voltam gyerek, akkor már voltak késelések (bizonyos körökben), de csak karba és lábba szúrtak. Ma meg már mindenhova, odafigyelés nélkül.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11464 Dátum: 2011. Január 31. - 14:09:51 »
Nem mondok ellent magamnak. Az akkori politikai berendezkedés természetes velejárója volt az a fajta anómiás viselkedés, ami a paraszti világot jellemezte Békéstől Somogy megyéig. Nagyon is elterjedt volt, csak az akkori országimázsba ez nem fért bele.
Mostanában tényleg durvábbnak tűnhet a "bökdösődés", és talán tényleg az is.  De ez nem azért van, mert ma torzabbak vagy erkölcstelenebbek lennénk.
"Live for nothing or die for something, your call."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11465 Dátum: 2011. Január 31. - 15:14:54 »
Szerintem nem lett rosszabb a közbiztonság, vagy ha romlott is, akkor az nem generációs probléma, hanem a társadalmi berendezkedés természetes velejárója.
Ezzel szerintem csak átneveztük a problémát, de lényegében ugyanaz maradt.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11466 Dátum: 2011. Január 31. - 16:36:38 »
Idézet
Van benne igazság, de például a közbiztonság tagadhatatlanul rosszabb lett.
Ja. Meg a szülők tisztelete. Egymás tisztelete. A klasszikus értékek tisztelete.

Nem lett semmi sem rosszabb? Ugyan már. Régen tele volt az utca 13-14 éves kis ribanc picsákkal? Divatos volt, és bátornak volt elkönyvelve a buzi, mert felvállalja? Tele voltak a szórakozóhelyek 14 éves taknyos kölykökkel, akik olyan állapotban kolbászolnak fel alá, amennyire csúnyán még én sem néztem ki soha (pedig volt pár görbe estém)?
Büszkék voltak az emberek arra, hogy nem tudnak semmit, hogy leszarják az iskolát?
Menő volt az, hogy 3-4 nagydarab állat megver egy nyominger szerencsétlent?
Ott tartott az általános műveltség, hogy nem tudták ki írta a Himnuszt?
Volt olyan az iskolákban, hogy a gyerek veri a tanárt? Vagy volt olyan, ha a tanár egy kicsit is visszaüt, már egyből perelik be és rúgják ki, akár jogosan tette, amit, akár nem?

Tehetném még sorozatban fel a kérdéseket. 30 évre nem tudok visszamenni, de már a saját generációmon, meg mondjuk az 5 évvel fiatalabb generáción is érzem a különbséget.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #11467 Dátum: 2011. Január 31. - 16:37:58 »
Bakker ez nagyon jó. Ha csinálsz egy teljes alakost szívesen kitenném a szuperhős ruha galériámba mint BuB karakter terveit.
Hol láthatóak ezek a Bub-féle karakter tervek? Mindenhol kerestem az oldalon, de így külön nem találtam ilyet.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11468 Dátum: 2011. Január 31. - 16:43:10 »
:smoff:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11469 Dátum: 2011. Január 31. - 16:45:15 »
Tedd már át a hozzászólásokat légyszi. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11470 Dátum: 2011. Január 31. - 16:47:33 »
Pont akartam mondani, hogy ott folytassuk az eszmecserét. :D
"Live for nothing or die for something, your call."

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11471 Dátum: 2011. Január 31. - 16:57:52 »
Tedd már át a hozzászólásokat légyszi. :D
Done.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11472 Dátum: 2011. Január 31. - 17:22:21 »
"Régen tele volt az utca 13-14 éves kis ribanc picsákkal?"

Nem. Régen bordélyházakba gyűjtötték a szegény családok lánygyermekeit, akiket néha meglátogattak az "úriemberek" a vasárnapi mise után.

"Divatos volt, és bátornak volt elkönyvelve a buzi, mert felvállalja? "

Attól függ mennyire akarsz visszamenni az időben. A görögöknél, rómaiaknál nem volt ezzel gond. Szerintem amúgy egy olyan társadalomban, mint a magyar, elég bátor dolog felvállalni a homoszexualitást. És itt nem a celebekről van szó, hanem mondjuk a szomszéd kőművesről.

"Tele voltak a szórakozóhelyek 14 éves taknyos kölykökkel, akik olyan állapotban kolbászolnak fel alá, amennyire csúnyán még én sem néztem ki soha (pedig volt pár görbe estém)?"

Nem. De ez egy tünet, ami család diszfunkcionalizmusából fakad. Ilyen családok régen is voltak, csak kölyköknek nem volt ilyen lehetőségük a feszültséglevezetésre.

"Büszkék voltak az emberek arra, hogy nem tudnak semmit, hogy leszarják az iskolát?"

Szerintem ma sokkal többen járnak iskolába, mint régen (bármit is takarjon ez). Az emberek (borzasztó, ahogy általánosítasz), nem büszkék a tudatlanságukra. Ami számodra büszkeségnek tűnik, az csak egyszerű védekezési reakció. Senki sem szereti ha szembesítik a hibáival.

"Menő volt az, hogy 3-4 nagydarab állat megver egy nyominger szerencsétlent?"

Ez most sem menő.

"Ott tartott az általános műveltség, hogy nem tudták ki írta a Himnuszt?"

Régen az átlag ember azt se tudta, hogy mi az a Himnusz.

"Volt olyan az iskolákban, hogy a gyerek veri a tanárt? Vagy volt olyan, ha a tanár egy kicsit is visszaüt, már egyből perelik be és rúgják ki, akár jogosan tette, amit, akár nem?"

Ez tényleg gond. De itt sem csak a gyerekek a hibásak. Ez egy komplex probléma kezdve a tanári képzéstől, egészen a gyerek családi hátteréig.

"Tehetném még sorozatban fel a kérdéseket. 30 évre nem tudok visszamenni, de már a saját generációmon, meg mondjuk az 5 évvel fiatalabb generáción is érzem a különbséget."

Persze, hogy érzed a különbséget, mert van is. De az nem baj. Attól a fiatalabbak még nem rosszabbak, csak nem olyanok mint amilyen te vagy.
"Live for nothing or die for something, your call."

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11473 Dátum: 2011. Január 31. - 17:26:52 »
Bakker ez nagyon jó. Ha csinálsz egy teljes alakost szívesen kitenném a szuperhős ruha galériámba mint BuB karakter terveit.
Hol láthatóak ezek a Bub-féle karakter tervek? Mindenhol kerestem az oldalon, de így külön nem találtam ilyet.

http://sepi.halozsak.hu/galeria/index.php?spgmGal=Ben_Reilly/Szuperhos_Jelmezek/Marvel_Comics/S/Spider-Man_%28BuB_-_Web_of_Shadows%29

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #11474 Dátum: 2011. Január 31. - 17:39:13 »
Azt hittem van külön Bub-os mappa! Bub Comics (Bubics :) ) vagy akármi. :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #11475 Dátum: 2011. Január 31. - 17:53:28 »
Azt Ben nem meri bevállalni. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11476 Dátum: 2011. Január 31. - 17:57:38 »
Ha lesz több karakter terved esküszöm nyitok neked egy BuBics mappát.  :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #11477 Dátum: 2011. Január 31. - 18:04:42 »
Hát van egy csomó, csaka zokat nem mutogatom. :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #11478 Dátum: 2011. Január 31. - 18:13:53 »
Pedig én szívesen megnézném!
Esetleg mélbe is küldhetsz :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11479 Dátum: 2011. Január 31. - 18:20:05 »
Hát van egy csomó, csaka zokat nem mutogatom. :D

A khm... hupákolósokra gondolsz?