Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982097 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #11500 Dátum: 2011. Február 01. - 12:40:37 »
A melegek témájához szeretném azt hozzáfűzni, hogy őket sem lehet általánosítani. Nem egy meleg ismerősömtől láttam, hogy ők sincsenek jó véleménnyel a parádézós divatbuzikról, és elképzelni sem tudnám egyikükről sem, hogy hasonlót csináljanak. Akiket ismerek, mind halál rendes és normális emberek, nekem meg semmi közöm hozzá, kihez megy haza.

Az tény, hogy az elmúlt időszakban baromi sok társadalmi feszültség és probléma manifesztálódott, de szerintem ezek eddig is léteztek, csak nem volt szabad róluk beszélni. Most egyszerűen már kevesebben fojtják el az otthoni problémáikat. Szóval nem arról van szó, hogy régen a családok mindig boldogok és harmonikusak voltak, akkor is voltak családtagok, akik nyeltek, mint a béka, de akkor az történt, hogy kifelé nem látszódhatott semmi. Most meg hirtelen nem ciki elváltnak lenni, egy szülővel élni, nem kell eltitkolni azt, hogy a szülőd túl sokat iszik, vagy néha kék-zöldre ver. Szerintem csak annyi változott, hogy most a feszültséget nem elfojtják, hanem kiengedik a világba (és ezzel általában áthárítják másra, de ez már más téma) és nem foglalkoznak vele. Persze lehet azon vitatkozni, hogy ez most jó-e, vagy régen jobb volt, de szerintem már ez is egy fajta előrelépés, mert a problémamegoldás első lépése mindig az, hogy felismered és bevallod, hogy mi a probléma. Csak király lenne, ha itt nem állna meg a folyamat (és akkor lehet, hogy kevésbé lenne dekadens a társadalom), de egyelőre ez van.  :roll:

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #11501 Dátum: 2011. Február 01. - 13:05:49 »
Szerintem már egy kicsit eltúlozzátok ezt az egészet,  :smsarcasm: Pepo te nagyon belelovaltad magad, öröm látni, hogy miket írsz. :smsarcasm: Nyugodtan kijelenthetjük, hogy Pepo a Spidertom fórum Frank Millere. :) Néhány érdekességet kiragadnék:

Viszont sok olyan dologban, amire már azt mondjátok, hogy konzervatív vagyok, más körökben azt mondják: Normális felfogású. Na akkor ez hogy is van?
Nagyon egyszerű, ugyanis vannak olyan körök, ahol az is természetes, hogy már csak azért gyűlölnek valakit, mert más színű a bőre vagy vallása vagy bármi más és milyen érdekes, a világ minden bűnéről is pont mindig ők (mármint a másik, gyűlölt fél vagy felek) tehetnek. :). Azokban a körökben az számít "normálisnak".
Idézet
Különben meg a buziknak köszönhetjük a HIV  rohamos terjedését, illetve kitörését.
 
Ezt fejtsd már ki bővebben, mert ebben a mondatban több logikai buktató is található, de te orvosi szempontból biztos meg tudod magyarázni.
Idézet
Ma, ahhoz, hogy boldogulni tudj később az életben, már elvárt szint a kitűnő eredmény, különben sehova nem vesznek fel, akkora túljelentkezés van mindenhol. Vagyis ez éppenséggel javuló tendencia
Ez nem pepoé, de muszáj válaszolnom. Éppenséggel pont, hogy nem. Az átlag számított érték, vagyis attól, hogy a számítás után kapott eredmény nagyjából megegyező, még rengeteg változás állhat mögötte. Pl. ebben az esetben sajnos maga a középszint (3-4-es tanuló) tűnik el, és vagy nagyon jó valaki vagy nagyon rossz. Ez tény, sok tanulmány is foglalkozik ezzel a problémával, érdemes utánanézni, meglepő (és nem mulatságos :) )...
Idézet
Nem hiányzik az, hogy itthon felszedjek egy lányt, aztán menjek a börtönbe pedofília, meg kiskorú megrontása miatt.
Ezt most úgy adod elő, mintha téged erőszakolnának meg a lányok. Vagy neked nincs saját akaratod? :)
Idézet
És nehogy már én kerüljem ki a részeg 13 éveseket. Kerüljenek ki ők engem...
Ez az a mondat, amivel az utána jövő okfejtésedet teljesen hiteltelenné teszed... A másik dolog, ami több, mint nevetséges, hogy 21 évesen a korod miatt tekintélyt követelsz magadnak...:)

Idézet
a homi mellé azon túl, hogy a saját neméhez vonzódik, egy jellegzetes sztereotip kép is kialakult).
Megint csak egy nagyon szép mondat, nézz utána, hogy mit jelent maga a szó, és rájössz mekkora baromságot mondtál. :)
a fiatalok nem lettek rosszabbak! Problémák vannak. De azok mindig is voltak, hol ilyen, hol pedig olyan alakot öltve.
Szerintem te most itt teljesen félreérted a problémát. Hogy ne lennének rosszabbak? Vagy nekünk volt olyan jó? Tagadhatatlan, hogy nálunk is voltak csínyek, de ezek kimerültek a bűzbomba, fingópárna, petárda meg hasonló marhaságokban, és nem törtünk zúztunk állandóan, az esetek 99%-ban nem volt anyagi kár, nem bántottunk senkit. Ma nincs olyan nap, hogy ne bántalmaznának egy tanárt vagy egymást, ne törjenek szét valamit... szerinted az normális, hogy rendőröknek vagy biztonsági őröknek kell járőrözni az iskolákban...
foglalkozni kell velük és nem vadulnak el.
Pontosan erről van itt szó. 
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 01. - 13:20:38 írta holloo »

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11502 Dátum: 2011. Február 01. - 14:15:57 »


De az ilyenek megérdemlik, hogy kihasználják őket.

Úgy tűnik egészen más értékrend szerint élünk, ezen kár tovább vitatkozni

és ő is ugyanúgy élvezi, mint én.

Hát ezt meg honnan tudod? A női orgazmus olyan, mint a földönkívüli intelligencia...Hit kérdése.  :twisted:

Amúgy szerintem peponak egészalakos ulti árnyék és Vájár (régen minden jobb volt pókember gonosz) poszterek díszítik a falát.  :hehe:

Szerintem te most itt teljesen félreérted a problémát. Hogy ne lennének rosszabbak? Vagy nekünk volt olyan jó? Tagadhatatlan, hogy nálunk is voltak csínyek, de ezek kimerültek a bűzbomba, fingópárna, petárda meg hasonló marhaságokban, és nem törtünk zúztunk állandóan, az esetek 99%-ban nem volt anyagi kár, nem bántottunk senkit. Ma nincs olyan nap, hogy ne bántalmaznának egy tanárt vagy egymást, ne törjenek szét valamit... szerinted az normális, hogy rendőröknek vagy biztonsági őröknek kell járőrözni az iskolákban...

Nem értelmezek félre semmit, csak fontosnak tartom a fogalmak pontos meghatározását. Mindenki a saját tapasztalatát hiszi mindenekfelett álló igazságnak, de értsétek már meg, lehet, hogy teszem azt nálad a fingópárna volt a csúcs, de engem négyen vártak a suli kapujában, hogy szétüssék a búrám, csak mert nem tetszett nekik a nézésem. Nem volt biztonsági őr? Én jártam olyan suliba, ahol a szigorkodónak még fegyvere is volt. Nemrég benne is volt a TV-be az Alma Mater-em  :twisted:, mert egy csaj boxernek használta a gyűrűjét és úgy verte meg a másik lányt. Aztán mindenki sipákolt, hogy hová halad ez az ország. Az a nagy helyzet, hogy 98-ba még rosszabb volt a helyzet. Komoly meló volt elérni, hogy legyen respected, és ne csicskaként húzzanak le amikor elmész WC-re.
De aki még járt valamelyik sorszámozott szakmunkásképzőnek becézett gladiátorképző dohányzójába, az is pontosan tudja miről beszélek. És ha akarnám napestig sorolhatnám a történeteket a körzőt a gyerek combjába vágó- vagy épp fejelgetős tanárokról. Az éremnek két oldala van ám.

Pont ma néztem TV-be egy bűnügyi hírt, miszerint egy kislányt tíz évig molesztált a bátyja az anyja tudtával, és a tanárok a gyerek iskolai szótlanságát (mutizmus: patológikus kommunikációs zavar) a korlátoltságának tudták be, és elintézték azzal, hogy a hátsó sorba ültették.
Számomra ez döbbenetes. Szóval szerintem csínján kéne bánnunk a címkézésekkel.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 01. - 14:31:23 írta killingjoke »
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11503 Dátum: 2011. Február 01. - 14:22:03 »
Olvasás elleni magyarázat? Ammeg micsoda?
Hogy azért nem olvasol könyveket, mert félsz, hogy más kép alakul ki benned, mint az íróban.

Idézet
Nem keverem össze. És az is undorító. És nem fogok elbújni semmilyen kő alá. A férfi nővel kell kufircoljon, különben kihalna az emberiség. Ennyi.
Ez a lehető legbutább indok, amit valaha hallottam a meleg-gyűlölőktől, ne haragudj. Senki se mondta, hogy isteníteni kell a melegeket, hogy követendő példaként kell állítani őket. Attól nem fog kihalni az emberiség, hogy vannak benne melegek. (Arról nem is beszélve, hogy ha MINDENKI meleg lenne, sem halna ki az emberiség, mert akkor lennének mesterséges megtermékenyítések - ahogy most is vannak -, mert az anyaság ösztöne nem veszne ki). Csak arról van szó, ami át kéne, hogy hatoljon a vastag koponyádon, hogy a melegek többsége nem tehet arról, hogy meleg. Még az sem biztos, hogy a neveltetésében van a probléma. Egyszer csak észreveszi, hogy a saját neméhez vonzódik. Mit kéne tennie szerinted? Lője fejbe magát? Fojtsa el, mert vannak olyanok, mint te, akik ezt "nem tűrik el"? Miért nem egyszerűbb NEKED elfordítani a fejed, ha látsz egy ilyet? Biztosan sokkal könnyebb 1 mp alatt másmerre nézni, mint neki leélni egy életet úgy, hogy az egész szart sem ér neki, nem? Miért nem utálsz inkább mindenkit, akinek bicskája van? Ha leszúrnának mindenkit, kihalna az emberiség.  ;)

Idézet
Nme hiányzik az, hogy itthon felszedjek egy lányt, aztán menjek a börtönbe pedofília, meg kiskorú megrontása miatt.
Mert úgy érzed, hogy nem tudsz 21 évesen megkülönböztetni egy 18 éves lányt egy 13 évestől? Értem én, hogy lassan mosódnak a határok, de ennyire nem!
Idézet
És nehogy már én kerüljem ki a részeg 13 éveseket. Kerüljenek ki ők engem...
Basszus, pepo... miért, ki az isten vagy te, de komolyan? Nehéz kikerülni egy részeg embert?
Idézet
amikor én anniy idős voltam, én még nem mertem belekötni egy 21 éves srácba. Még többedmagammal sem mentem idősek elleni verekedésbe bele. És nem azért, mert nyápic voltam, az akkori 21 évesek meg mind spártai katonák. Egyszerűen tiszteltem az idősebb korosztályt.
Ezt nem fogod tudni bemesélni. Egyszerűen féltél, hogy szétverik a képed. Ez még csak nem is szégyen, szerintem nincs olyan 13 éves, aki bele mert volna kötni egy 20 évesbe (annak idején) hasonló okokból. Reménytelen meccs, és senkinek sincsenek öngyilkos hajlamai. Tisztelted a 20 éveseket? Miért? Már letettek valami baromi nagy dolgot az asztalra? Csak annyiban különböznek a 15 évesektől, hogy többet isznak, és keményebb balhékat csinálnak. Tényleg tiszteletre méltó. Ne feledjük, hogy zajos szórakozóhelyekről beszélünk (disco). Nem véletlen, hogy mindig utáltam az ilyen helyeket, és sosem jártam oda. Megvolt egy közönsége, és a rock klubokkal ellentétben a közönsége még saját magával is szemét volt.
Idézet
Nyíltan felvállalták, hogy cigiznek, és a pocsék eredményeikkel hencegtek? Hát, akkor te valami liberális suliba járhattál, mert az én őseim, veled egyidős korosztályú környezetem elmondása alapján errefelé azért még nem így működtek a dolgok.
Nem vállalták fel nyíltan, de cigiztek. Ma már könnyű nyíltan felvállalni, amikor a tanár szart se tehet, de akkoriban még kirúgás járt még egy festett hajért is. Amúgy meg ne higgy el mindent a suliról, amit a szüleidtől hallasz... előbb nézd meg az ellenőrzőjüket.
Idézet
Az számomra is, ha felmeri vállalni, hogy másak a politikai nézetei, más eszmék híve, vagy ilyesmi. De azért az kicsit más tészta, amikor a biológia legalapvetőbb törvényét hugyozza valaki magasról.
Akkor is, ha nem tehet róla? Utálod Supermant is, mert ő meg a fizika törvényét hugyozza le magasról? :)

Idézet
Látom nem jött le a példa lényege. Anyukámba nem piti zsebesek, utcai banditák akartak kést szúrkálni. Hanem a szülő, azért, mert a gyerek otthon teljesen félrevezette őket, folyékonyan és szemrebbenés nélkül hazudott, azért, mert anyukám esetleg magasabb hangon szólt rá, netán tett egy gúnyos megjegyzést, és az nem tetszett a kis másodikos őkelmének.  És ez rendszeres. Minden félévben kap pár ilyen fenyegetést.
Azért ne keverjük a "mai fiatalokat" az etnikummal.
Idézet
Honnan veszed, hogy az ilyen lányok szülei amúgy nem ugyanúgy nevelték a lányokat, mint azok a szülők, akiknek gyerekei nem tesznek fel ilyen képeket magukról? Egyáltalán honnan tudod biztosan, hogy milyen neveléssel tudod elérni, hogy a te gyereked ne ilyen legyen?
De te, ezzel a hozzáállással szép csendben megágyazol annak, hogy a te lányod ilyen legyen...
Idézet
Persze kivételek mindig vannak. Én is ismerek simán két tucat olyan lányt,
Simán két tucatot? Apám, tényleg rossz körökben mozogsz. Én ismerek olyat, aki tényleg kurvul. Nálam ő, vagy ők a kivételek. A legtöbb lány azért normális.  ;)
Idézet
Én egy aljas tróger vagyok. :D De az ilyenek megérdemlik, hogy kihasználják őket.
Pedig, ha "te" nem lennél, ők sem lennének. Nem látod, hogy te magad ezzel a hozzáállással a probléma része vagy.
Idézet
Hát ezt meg honnan tudod? A női orgazmus olyan, mint a földönkívüli intelligencia...Hit kérdése.  :twisted:
:lol: :lol: :lol:
kj: én is ismertem valakit, aki kertész szakmunkásba járt a 80-as években, és a hátsó zsebében mindig volt egy kalapács.


zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11504 Dátum: 2011. Február 01. - 14:27:38 »
Idézet
kj: én is ismertem valakit, aki kertész szakmunkásba járt a 80-as években, és a hátsó zsebében mindig volt egy kalapács.
Ő volt a gondnok?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11505 Dátum: 2011. Február 01. - 14:30:41 »
 :) Nem, tanuló.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11506 Dátum: 2011. Február 01. - 14:31:35 »
Mérőszalag általában nálam is van.  :D :D :D

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11507 Dátum: 2011. Február 01. - 14:41:15 »
Ha jönnél Marvel Klubba, vinnék laposvésőt, és összedobhatnánk egy kisszekrényt.  :D
"Live for nothing or die for something, your call."

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11508 Dátum: 2011. Február 01. - 14:42:58 »
Laposvésővel  és mérőszalaggal  ?  :o :o

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11509 Dátum: 2011. Február 01. - 14:43:31 »
Nálam tapétavágó kés szokott lenni állandó jelleggel.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11510 Dátum: 2011. Február 01. - 14:44:28 »
Na arról ne is beszéljünk , nálam is lapul a táskában.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11511 Dátum: 2011. Február 01. - 14:46:18 »
Laposvésővel  és mérőszalaggal  ?  :o :o

Megoldjuk.  ;)

Nálam tapétavágó kés szokott lenni állandó jelleggel.

Nálam meg szőlőzsír és BKV bérlet.
"Live for nothing or die for something, your call."

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11512 Dátum: 2011. Február 01. - 14:47:12 »
Régen volt egy eredeti svájci Vinctorinox bicskám amit még nagyapámtól kaptam, de ellopták. Pedig nagy vágyam egy újat beszerezni. Csak hát ami tényleg ér is valamit és megfelelően többfunkciós az 13.000 Ft-nál kezdődik.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11513 Dátum: 2011. Február 01. - 14:49:35 »
De nagy igényű lettél . Tapétavágó és kész...ne álmodozz.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11514 Dátum: 2011. Február 01. - 14:50:08 »
Nem tudom, én amíg hordtam magamnál bicskát, az egy 1000 Ft-os bóvli volt, mert úgy voltam vele, hogy ne sajnáljam otthagyni ha úgy alakúl.
Akkor szoktam le róla, amikor a melóhelyeken rendszeresen volt fémdetektor, és a biztonságiőr kiforgatta a zsebeimet, nálam meg ott volt a 12 centis zsebkés.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11515 Dátum: 2011. Február 01. - 14:52:50 »
Régen volt egy eredeti svájci Vinctorinox bicskám amit még nagyapámtól kaptam, de ellopták. Pedig nagy vágyam egy újat beszerezni. Csak hát ami tényleg ér is valamit és megfelelően többfunkciós az 13.000 Ft-nál kezdődik.

Nekem volt egy jó CRKT-m, de már nem hordom. Mert igazoltatásnál nehéz lenne elmagyarázni, hogy egy 15 centis tantó penge borítéknyitáshoz kell.
"Live for nothing or die for something, your call."

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11516 Dátum: 2011. Február 01. - 14:53:51 »
Én is bevittem munkahelyre régen és nálunk is volt fémdetektor (önkormányzat). A biztonsági őr megkérdezte mi az, mondom svájci bicska, ő meg: Ja akkor az jól van.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #11517 Dátum: 2011. Február 01. - 14:55:02 »
Hát igen, de amikor egy kőbányai rugóskés van az embernél, az kevésbé hangzik elegánsan. ;)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #11518 Dátum: 2011. Február 01. - 14:58:15 »
Ha azt a hátizsákomat viszem, amivel suliba is szoktam néha járni, akkor nálam is van 2 szike. :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #11519 Dátum: 2011. Február 01. - 15:16:23 »
Nálam meg szőlőzsír és BKV bérlet.
Én is ezt akartam mondani. :D