Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982097 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11580 Dátum: 2011. Február 03. - 10:11:15 »
Hát az biztos hogy az ördögűzőnek nehezebb a dolga.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #11581 Dátum: 2011. Február 03. - 10:16:49 »
Ja, gondolom te már szaktekintély vagy a témában a húgod miatt. ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11582 Dátum: 2011. Február 03. - 10:18:48 »
Egészen Londonig űztem.  ;D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #11583 Dátum: 2011. Február 03. - 10:43:13 »
Ja, teljesen magadtól, miután Constantine feladta. Íme az Ördögűző Panda! :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11584 Dátum: 2011. Február 03. - 10:59:53 »
És mi lesz Bennel?
:lol: :lol:
De a durci maci is nagyon jó.  ;D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #11585 Dátum: 2011. Február 03. - 12:04:31 »
Akinek tetszett a múltkori orkdaraboló balta, annak szerintem ezek az újak is fognak. ;)
https://sites.google.com/site/judittovissy/3d-projects

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11586 Dátum: 2011. Február 03. - 12:32:10 »
A tőr egész aranyos. :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #11587 Dátum: 2011. Február 03. - 13:33:42 »
Ha elkezded Ju a replikája tömeggyártását egy példányt nekem is tegyél el.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11588 Dátum: 2011. Február 03. - 15:48:42 »
Idézet
Látod te el sem tudod képzelni igaz, hogy egy magyar is lehet  "bunkó, buta, naplopó, erőszakos" és egy cigány is tisztességes?!
Dehogynem, sőt, sajnos egyre gyakoribb a magyaroknál is. Viszont nagy különbség, hogy a cigányok 99%-a ilyen. De képzeld, én is ismerek 2 db. normális, tisztességes cigányt, akit sokkal többre becsülök, mint sok magyart, de ez a fentebbi leírt arányokon nem változtat. Sajnos ritka az ilyen, mint a fehér holló.
Idézet
Mert pontosan tudom, hogy a nyomor az egyenlőségjelet húz az emberek között.
S lőn üdvözölve Jézus Krisztus, szupersztár.
Idézet
Amikor egy orvostanhallgatót nem a gyógyítás motivál, hanem, hogy minél több pénzt szerezzen külföldön, akkor tényleg nagy a gond.
Nem minél több pénzt, csak végzettségemnek, tudásomnak, és felelősségemnek megfelelő fizetést várok el. Mellesleg ez is alapvetően egy munka, egyik orvos sem úgy tekint a hivatására, mintha ő lenne az irgalmas szamaritánus. Csak nyilván ehhez a munkához több humanitás, empátia, felelősségtudat és elhivatottság kell, mint az átlaghoz, ami bennem, az utóbbit leszámítva nem igazán van meg.  Mellesleg ha itthon nem ilyenek lennének a körülmények, talán az én ítélőrendszerem sem deformálódott volna így el.
Idézet
ezzel szemben te szinte már hencegsz az együttérzésre való képesség teljes hiányával.
Azért vagyok büszke rá, mert fel merem vállalni, és be merem vallani, mind magamnak, mind másoknak? Ne legyél már nevetséges. Ez nem büszkeség, csak önkritika. Mennyivel lenne jobb, ha ilyen hozzászólások után én amellett kardoskodnék, hogy de igenis, bennem mérhetetlen empátia van? :roll:
Idézet
De ezt akkor lehetne úgy is nézni, hogy a homoszexuálisok révén szintén kevesebb az utódnemzések száma, mintha minden férfi hetero lenne, így a bolygó túlnépesedése "lassabban" zajlik, ilyen szempontból a fajunk érdekeit szolgálják a melegek...
Nos, ez igaz. Ezzel a gondolattal nem is tudok mit kezdeni így hirtelen. :D
Idézet
akkor mi a véleményed azokról az emberekről, akik rendes hetero párkapcsolatban élnek, sikeresek, műveltek, szóval minden gömbölyű, leszámítva azt, hogy nem akarnak, vagy nem tudnak gyermeket vállalni. Mondjuk mert tudják magukról hogy nem lennének jó szülők, vagy egyszerűen nincs türelmük a gyereknevelősdihez, kényelmesebb nekik gyerkőc nélkül. Most akkor őket is megveted, mert nem növelik a népszaporulatot, tehát nem szolgálják fajunk érdekeit?
Ha nem is vetem meg, de elítélem, igen. Az meg nonszensz, hogy előre tudják, hogy nem lesz türelmük a gyerekneveléshez, meg nem lesznek jó szülők.
Idézet
Egyébként abban sincs teljesen igazad hogy a homoszexuálisoknál kizárt az utódnemzés, ugyanis sok meleg férfi él hetero nővel párkapcsolatban, több gyermeke is van a nőtől. Akkor ők a faj érdekeit szolgálják, nem?
Valóban, az ilyenekre nem lehet ráhúzni a "faj ellen tesznek" lepedőt. Az ilyeneknél csak szimplán undorító, amit csinálnak. :)
Idézet
Csakhogy a kettőt nem lehet elválasztani egymástól. Megveted magát a homoszexualitást, de a bújkáló melegeket nem? Ha megveted a homoszexualitást, akkor mindenkit megvetsz, aki az. Ha pl. megveted az elhízást, akkor megveted a kövér embereket is.
Jó, akkor fogalmazzunk úgy, hogy ők kevésbé ingerelnek. Pontosan azért, mert nem tehet róla az illető, szóval ha nem hirdeti, nem csinálja nyíltan, azt, amit, akkor bár a homoszexualitás továbbra is megvetendő a szememben, az ilyen "áldozatai" már kevésbé. Persze csak akkor, ha nem azért nem vállalja fel, mert fél a környezet reakcióitól, hanem azért, mert tudja, hogy természetellenes amit csinál.

Idézet
A kérdésem, hogy a két eset körül szerinted melyik a jobb? Melyik az őszintébb, illetve melyik az erkölcsösebb?
Ugyanolyan rossz mindkettő, csak más okokból. ;)

Idézet
Azt elfelejtettem korábban leírni, hogy a kamionos melegfelvonulásos ordibálós dolgot én is hülyeségnek tartom
A felvállalás alatt természetesen én sem őket értettem, az ilyen magamutogató cirkuszi majmok már a beszélgetés elején kikerültek a látókörünkből.

Idézet
Egyébként a történelem régi nagy hódításait nem szerencsés idekeverni, mert akkor még a társadalom fejletlenebb volt, akkoriban az embereknek fingjuk nem volt a baktériumokról, vírusokról, higiéniáról (a mai fogalmaink szerint), szerencsétlen hódítóknak eszükbe nem jutott, hogy bacikat cipelnek magukkal, amik majd nagy járványt okoznak a benszülötteknél
Hát pont ezért jó a hasonlat. :) Mert ugyanúgy, ahogy a hódítóknak sem volt fogalmuk arról, milyen károkat okoznak, mit terjesztenek, ugyanúgy a meleg közösségeknek sem volt fogalmuk a kezdetek kezdetén a HIVről, és arról, hogy milyen fontos szerepük volt az elterjesztésében. Ettől függetlenül Amerika népességének kiirtását a hódítók számlájára írják, akár tudtukon kívül történt, akár nem.

Idézet
Ha azt mondod, hogy azért utálod és veted meg a homoszexualitást, illetve a melegeket, mert baromira zavar és undorítónak tartod, ha két férfi taperolja egymást és csókolóznak, vagy hányingered lesz ha belegondolsz hogy mit művelnek a hálószobában, akkor ez teljesen érthető és korrekt magyarázat. (bár ettől még mindig nincs jogod azt követelni tőlük, hogy tartsák titokban a szerelmüket és bújkáljanak
Pontosan. Viszont azért, mert azon túl, hogy undorító, még természetellenes is, már van annyi követelési jogom, hogy ha megtiltani nekik nem lehet, és nem is szeretném ezzel a "boldogságától" megfosztani őket, legalább a még egyelőre jóval nagyobb hetero közönséget, főleg az ilyen f@szkalaokat, mint én, legalább ne ingereljék a szerelmükkel.
Idézet
Viszont az, hogy biológiai alapon, meg "nem szolgálják a fajunk érdekeit" szöveggel magyarázod a melegek iránti utálatodat, az nem más, mint puszta ideológiagyártás, amivel igazolni próbálod az utálatodat, és elkendőzni a valódi okát.
Nem ezzel magyarázom. Szerintem undorító, és ideges leszek tőle, ha már meglátom, akkor is. Szóval, ha nem lenne benne semmi természetellenesség, akkor sem tudnák elviselni őket, viszont akkor undoromat csak az én szubjektív lényemmel lehetne magyarázni. A természetellenesség viszont egy objektív érv a szubjektív undorom mellett, hogy miért "rossz" és elítélendő a homoszexualitás. Teccik érteni? :)

Ugyanígy működik nálam a kövérség megítélése is, amit fentebb említettél. Mert az egy dolog, hogy szerintem rettenetesen undorító (ettől még nagyon sok embernek bejöhetnek a hatalmas hurkák és zsírpárnák), pusztán ennyiért, még nincs jogom arra, hogy lehurrogjam a kövér embereket. Azzal viszont már vitatkozni nem lehet, hogy a kövérség mennyire egészségtelen, és a kövér ember, többnyire hanyagságából, nemtörődömségéből, akaratgyengeségéből (mert jólesik magunkat áltatni azzal, hogy szegény biztos beteg, nem tehet róla, a statisztika alapján az ilyen esetek 1%-át ha kiteszik az összes kövér embernek)  valóban  milyen sok pluszkiadást ró az egészségügyi kasszára, ezzel olyan emberektől véve el sok-sok pénzt, akik tényleg nem tehetnek a betegségükről.

Ugyanígy vélekedem a dohányzásról is. Az egy dolog, hogy büdös, és undorító szokás, viszont az egészségügyi vonzataival megint csak nem lehet vitatkozni.
Idézet
De te sem tudhatod biztosan, hogy nem következik be, ráadásul hosszútávon kialakuló káros hatásai lehetnek, esetleg olyan formában is kialakulhatnak amire te sem számítasz
Ugyanúgy, a nem használunk ki senkit tanításnak is lehetnek előre nem látható, káros mellékhatásai. Bár ez eléggé kifacsart érv, de például az olyan embereket, akik elvből nem használnak ki, de tényleg senkit, rendszeresen más emberek használják ki maximálisan, így végül hiába vannak az elvei, ő húzza a rövidebbet. Úgyhogy ha nem haragszol, én inkább azt mondom majd a fiamnak, hogy szép dolog a vaskalapos erkölcsösség, meg minden, de amikor ez már a saját károdra megy, akkor fel kell adni belőle.
Idézet
Erre írtam, hogy a tiszteletet ne keverjük az udvariassággal.
Számomra az udvariasság mellett ez a tisztelet jelképe is. (ugyanis, könnyen lehet, hogy a jó erőben lévő, kipihent nyugdíjas jobban végig bírja állni az utat, mint az elcsigázott, kimerült, és éhes gyári munkás. ebből csak azt akarom kihozni, hogy szerintem nem mindig csak azért adja át a helyét az ember, mert az idős nehezebben bírja az utazást. ha csak azért lenne a helyátadás, akkor egy láthatóan fáradt melósnak is átadnák a helyet az emberek, ilyenre azonban sajnos még nem láttam példát) Terhes nőnél inkább csak udvariasság.
Idézet
Azért nem csak a nő választ, a férfinak is van választási lehetősége. Megválaszthatod azt hogy melyik nőnek udvarolsz, tehát te is szelektálhatsz.
Igen, csak ez nem az, amiről én beszéltem.

Idézet
Persze az egy dolog, hogy emiatt a társadalmi szokásrendszer miatt van ez a társadalmi előítélet, de ma már egyenjogúság van elvileg, és te sem vagy köteles magad alárendelni egy régi szokásrendszernek.
Nem vagyok köteles, de ha végig arra várnék, hogy egy hölgy hívjon meg egy italra, avagy egy hölgy csípjen fel engem, akkor jóval kevesebb sikerélményem lenne. ;) Nem egy lánytól hallottam már, hogy még mindig él bennük a régi szokásrendszer, hogy kezdeményezzen a fiú. Hidd el, minden fiúnak könnyebb lenne, ha fordítva zajlana az udvarlás. Egy csomó energiát megspórolhatnánk, ha fordítva lenne. De egyenjogúság ide, vagy oda, egyre gyakoribb ellenpéldák ide, vagy oda alapvetően még mindig a régi szokásrendszer van érvényben.
Ahogy mondtam, ha fordítva lenne, akkor a pasikat kellene elítélni.

Idézet
Meg attól hogy egy csaj ribanckodik, még lehet számos pozitív tulajdonsága is. Akár még az életedet is megmentheti egy ilyen csaj, ha pl ő telefonál a mentőknek ha autóbalesetet szenvedsz (csak példa).
Igen, de mennyivel jobb, ha egy olyan nő menti meg az életedet, aki nem ribanc. ;D Mellesleg ez nem tulajdonság, csupán egy tett. De sajnos a tapasztalataim azt mutatják, hogy a ribanckodás sok rossz (legalábbis számomra rossz) tulajdonságot is vonzz, tehát gyakrabban fordul elő az ilyen lányoknál. ;)

Idézet
És nem azt mondtam, hogy a lelki háttér felmenti a lányt, csak azt mondtam, hogy meg lehet érteni, hogy miért viselkedik így.
Na, ebben igazad van.

Idézet
És hány olyan lány van, aki szembesült azzal, hogy akit élete szerelmének hitt, hónapokon át csak kamuból udvarolt neki, elhitette, hogy szerelmes belé, csak azért hogy párszor megdughassa, aztán lapátra tette, és ment dicsekedni a haverjainak, hogy "na ez a csaj is megvolt"?
És? A fiúk részéről ezt ugyanolyan aljasságnak tartom.

Idézet
Természetesen nem minden pasi és csaj rossz, mindkét nemben vannak jó és rossz példák, csak a rossz példák elég komoly előítéleteket szülnek a nemek között.
Igen, és a nagyon sok rossz példa végül azt eredményezi, hogy az előítéleteket megalapozottnak látja az illető. Ahogy én is. És amíg nem szembesülök legalább ennyi pozitív példával, bizony az előítéleteim sem fognak megváltozni.

Idézet
Egyébként, bár próbáltam hangsúlyozni, de a tiszteletet én nem a pénzhez vagy az anyagi sikerekhez kötöm, hanem a jellemhez, viselkedéshez
Pontosan ezért hoztam fel a bankrablót.  Mert a szakmáján kívül, azt leszámítva lehet ugyanolyan jó jellemű, vagy akár még jobb is, mint egy más, tisztességesnek mondott foglalkozású ember. És ha te a jellem alapján ítélsz, akkor a bankrablót sem szabad eleve mínusz pontokkal indítani a foglalkozása miatt. Mert tény, hogy a bankrabló nem egy szép, és erkölcsileg támogatandó foglalkozás, de bizony van több olyan munkakör ami "hivatalosan" tisztességes, fehér foglalkozás, holott erkölcsileg semmivel sem jobb, mint egy bankrabló: pl. az amcsi filmekben látható "kirúgó" szakemberek, akiknek az a munkájuk, hogy a felmondásukat közöljék az emberekkel, avagy az olyan ügyvédek, akik a nyilvánvaló bizonyítékok, és saját meggyőződésük ellenére is elvállalják mondjuk egy gyilkos védelmét.

Vagy te azt írtad, hogy egy bűnözőt a foglalkozása miatt eleve nem fog tisztelni soha, holott a jelleme alapján, még úgy is, hogy a megítéléséből sokat levon a szakmája, ezt kiérdemelné.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 03. - 15:52:53 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11589 Dátum: 2011. Február 03. - 16:12:17 »
Amúgy Tom, mondok én neked valamit ;D
Miért van az, hogyha a lányok lefekszenek több pasival, akkor kurvák, de ha a fiúk fekszenek le sok csajjal, akkor nagy királyok?
-Gondolj bele... Ha van egy lakatod amit minden kulcs kinyit, akkor az egy nagyon kaki lakat...De ha van egy kulcsod ami minden lakatot kinyit, akkor az egy prosti jó kulcs.
 :P
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #11590 Dátum: 2011. Február 03. - 16:23:27 »
Teljesen igazad van .

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #11591 Dátum: 2011. Február 03. - 16:33:54 »
A tőr egész aranyos. :)
Köszi, tőled dícséretnek veszem. :)

Ha elkezded Ju a replikája tömeggyártását egy példányt nekem is tegyél el.
Hehe, köszi. :D Mindenképpen. ;)

Miért van az, hogyha a lányok lefekszenek több pasival, akkor kurvák, de ha a fiúk fekszenek le sok csajjal, akkor nagy királyok?
Pepo, drága, ha az ennyire vicces oldaladat nők között bontakoztatod ki, akkor nem csodálom, hogy alig ismersz olyat, aki nem ribanc. ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11592 Dátum: 2011. Február 03. - 16:46:32 »
Amúgy biológiai oka van annak, de ez most lényegtelen.
És Ju, én nem szoktam mindent negatívan kritizálni azért.
Habár igyekszem. ;D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #11593 Dátum: 2011. Február 03. - 17:07:40 »
És Ju, én nem szoktam mindent negatívan kritizálni azért.
Habár igyekszem. ;D
Bocsi, nem akartam beszólni. ;) De az tény, hogy igyekszel, és ha semmibe nem kötsz bele, akkor ott nem is igen van mibe. :)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #11594 Dátum: 2011. Február 03. - 18:49:04 »
Pepo, drága, ha az ennyire vicces oldaladat nők között bontakoztatod ki, akkor nem csodálom, hogy alig ismersz olyat, aki nem ribanc. ;)
:clap: Owned.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11595 Dátum: 2011. Február 03. - 21:52:54 »
Jaj, Tom, már te is kezded? ;D Komolyan, mindenkinek ez az első kérdése, ha 3 évnél hosszabb párkapcsolatról hall. :P
Tekintve, hogy az emberek nagyobbik része még mindig a házasság intézményében hisz, valamint a mai világban egy 7 éves kapcsolat már baromi hosszúnak számít, igen, jogosnak találtam a kérdést. :P Ha 3 éves kapcsolata lenne, nem kérdeztem volna rá. :D


Pepo: úgy látom, ezekben a dolgokban eléggé különbözik a szemléletünk és az értékrendünk, és úgysem fogjuk megváltoztatni egymás álláspontját (nem is kötelességünk), így hosszabb vitákba már nem mennék bele, a véleményemet már elmondtam. De pár dologra azért reflektálok:

Idézet
Az meg nonszensz, hogy előre tudják, hogy nem lesz türelmük a gyerekneveléshez, meg nem lesznek jó szülők.
Pedig van ilyen ismerősöm, nem is egy. ;) Aki elég jól ismeri önmagát, és tudja, hogy nincs idegzete a gyerekekhez, az elég könnyen dönthet úgy, hogy nem akar gyereket vállalni. Adott esetben szerintem ez még mindig jobb, mintha valaki, aki nem ismeri elég jól önmagát, de a társadalmi elvárásoknak megfelelően beleugrik a gyerekvállalásba, teherként és kínlódásként éli meg a gyereknevelést, és lesz egy elcseszett család ahol a szülő nem foglalkozik a gyerekkel, mert nincs idegzete hozzá. Aztán rosszabb esetben ezek a gyerekek elzüllenek, és tudjuk mi lesz a vége. ;)

Idézet
Ettől függetlenül Amerika népességének kiirtását a hódítók számlájára írják, akár tudtukon kívül történt, akár nem.
Igen, ez abban merül ki, hogy a törikönyvek szerint ők okozták, de emiatt még senki sem veti meg, vádolja, vagy okolja a jelenlegi amerikai népességet. Egyszerűen a történelem része, ami történt, és kész, nem volt szándékos dolog. (Viszont pl. Hitlert nem véletlenül utálja és veti meg az emberek nagy része, mert amit ő tett az valóban szándékos és mocskos dolog volt.) Egyébként meg, ha nem lettek voltna a hódítok, akkor most nem lenne Amerika (legalábbis nem a mai formájában), nem lennének amcsi képregények, nem létezne ez a fórum, és mi sem ismernénk egymást. :) Szóval volt bőven pozitív következménye is a hódításnak.

Idézet
Ugyanolyan rossz mindkettő, csak más okokból. ;)
Számodra ugyanolyan rossz, mert megveted a melegeket. :D De próbáld a szereplők szemszögéből megítélni, hogy melyik a rosszabb.

Egyébként azt, hogy mi természetellenes, ki dönti el? Te? Vagy a tankönyvek? Ami neked természetellenes, az nekik természetes. Azt már meg sem merem kérdezni, hogy mi a véleményed a heteroszexuális párkapcsolaton belül az anális szexről. ;D


Idézet
Szóval, ha nem lenne benne semmi természetellenesség, akkor sem tudnák elviselni őket, viszont akkor undoromat csak az én szubjektív lényemmel lehetne magyarázni. A természetellenesség viszont egy objektív érv a szubjektív undorom mellett, hogy miért "rossz" és elítélendő a homoszexualitás.
Viszont ha nem lenne a szubjektív undorod, akkor magasról tojnál rá, hogy természetellenes-e amit csinálnak, nem igaz? Hiszen akkor nem zavarna.:)
Egyébként ennél a pontnál jön be (és most idecsatolom a kövérség, valamint dohányzás témát is), hogy (bocs hogy én is ezt mondom) hiányzik belőled az empátia és a megértés. Ugyanis a melegek is emberek, akik nem tehetnek arról, hogy milyenek. És marha könnyű azt mondani a kövérekre, hogy "fogyjál le vazzeg", meg a cigizőkre, hogy "szokjál le vazzeg", meg "akaratgyenge vagy". De a helyzet az, hogy k*rva nehéz lefogyni, vagy leszokni a cigiről, főleg ha komoly lelki problémák vezettek az elhízáshoz vagy a cigire való rászokáshoz, és sokszor borzasztó nagy akarat kell hozzá, hogy valakinek sikerüljön. (Illetve függ attól is, hogy ki milyen ember, van akinek könnyebben megy, van akinek nehezebben, van akinek egyáltalán nem.) Persze azzal én sem értek egyet, aki magasról szarik az egészre, csuklóból legyint rá, és meg se próbál soha lefogyni/leszokni, az ilyen hozzáállást én is elítélem. Most csak azokról beszélek, akiket zavar hogy kövérek/cigiznek, és megpróbálnak tenni ellene, van aki tud is változtatni, van aki meg nem, de legalább megpróbálja, kínlódik. Szerencsére káros szenvedélyeim nincsenek, viszont néhány évvel ezelőttig bizony én is a kövérek táborát gyarapítottam, úgyhogy tapasztalatból beszélek. ;) Hálistennek azóta sikerült lefogynom. Egyébként a helyzet az, hogy az objektív érvek itt csődöt mondanak, mert elmondhatod kétmilliószor is egy kövér embernek, hogy nagyobb az esélye a szívbetegségre/cukorbetegségre, vagy hogy egy dohányosnak nagyobb az esélye a tüdőrákra, ettől még nem fog változni benne semmi, mert egészségesnek érzi magát. Sokan csak akkor tesznek valamit, ha tényleg rájuk ijesztenek a betegség első jelei, addig hiába mantrázod nekik, hogy milyen egészségtelenül élnek. Akit viszont zavar  az életmódja, és változtatni akar rajta, az ijesztgetés nélkül is megpróbál változtatni. És marha sokat számít, ha valakinél lelki problémák okozzák az elhízást vagy a káros szenvedélyekhez való kötődést, mert az ilyen emberek addig nem fognak tudni változtatni az életmódjukon, amíg a probléma valódi, lelki okát meg nem oldják - akár szakértő segítséggel is, ha egyedül nem megy.

Idézet
Bár ez eléggé kifacsart érv, de például az olyan embereket, akik elvből nem használnak ki, de tényleg senkit, rendszeresen más emberek használják ki maximálisan, így végül hiába vannak az elvei, ő húzza a rövidebbet.
Lehet, hogy ebben is van valami, bár én úgy gondolom, hogy az, hogy kihasználsz másokat, valamit hogy hagyod, hogy kihasználjanak téged, két különböző dolog. Azért arra meg lehet tanítani az embert, hogy álljon ki magáért. Meghát a "nem használunk ki senkit elvet" azért én nem gondolnám vaskalapos erkölcsösségnek, csak egy alapvető helyes hozzáállásnak.
A különbség, hogy míg én a gyerekembe belenevelek egy pozitív dolgot (nem használunk ki senkit), valamint még egy pozitív dolgot, hogy álljon ki magáért, azaz ne hagyja kihasználni magát, addig te a gyerekedbe egy pozitív dolog mellé (ne használja ki az embereket) belenevelsz egy negatívat is (az emberek egy részét használja ki nyugodtan, mert a te szemléleted szerint megvetendők), ami eléggé ellentmond egymásnak, belső feszültséget okoz. Ezenkívül óriási különbség, hogy míg te 21 év alatt összeszedett rossz tapasztalataid alapján alakítottad ki ezt az elvet magadban, addig a fiad közvetlenül tőled, mint szülőtől fogja gyerekként megtanulni ezt, tehát ő már tapasztalatok nélkül is negatív előítéletel fog viseltetni a lányok iránt. (Holott lehet, hogy addigra ő olyan környezetbe kerülne már, amelyben pozitívabb tapasztalatai lennének a lányokról, mint amiket te szedtél össze a saját környezetedben, de az általad belénevelt előítélet miatt nem úgy fog bánni a lányokkal, ahogy kéne.) Persze a szülői nevelés egy nagyon bonyolult és komplex kérdéskör, én se tudom megmondani előre, hogy mennyire fogom jól vagy rosszul nevelni a gyerekemet, hiszen hogy sikeres volt-e a nevelés, azt az idő és az élet igazolja majd. A lényeg hogy az embernek a szülői minta és egyéb tapasztalatok alapján van valamilyen elképzelése, hogy szerinte mi a helyes gyereknevelés, és ezt próbálja megvalósítani, aztán kiderül idővel, hogy sikerrel járt-e. Természetesen azt sem tudom megmondani biztosan hogy te jól vagy rosszul fogod nevelni a gyerekedet, én csak azt mondtam, hogy szerintem bizonyos elveid ebben a kérdésben nem helyesek, de ez csak vélemény, természetesen nincs jogom beleszólni hogy hogyan neveld, szóval ne értsd félre amiket leírtam. ;) Majd az élet igazolja, hogy ki mennyire lesz jó szülő.

Idézet
Igen, de mennyivel jobb, ha egy olyan nő menti meg az életedet, aki nem ribanc.  ;D
Ezt ugye nem mondtad komolyan?  :lol: Vazzeg, még abban is válogatnál hogy ki mentse meg az életed?! :lol: Egyébként meg az ember jelleme, belső tulajdonságai határozzák meg a tetteit. ;) Egy önző, érzéketlen ember (és ehhez még ribancnak sem kell lennie) simán továbbhajtana, nemhogy segítsen neked. ;)


A bankrablást mint "szakmát" meg ne sorold már a tisztességes szakmák közé. ;D Az nem szakma, hanem simán bűncselekmény. :D És ahogy mondtam, az ember jelleme határozza meg a tetteit (és itt most nem olyanokról van szó, akik tetteit a külső környezet hatása kényszeríti ki, úgymond végső elkeseredésükben cselekszenek), ha valaki bűntettet követ el (úgy, hogy nem lenne rá igazából szüksége, hogy megtegye), akkor ott komoly hiba van a jellemében. (Nyilván más a szitu, ha valaki azért lop, mert éhezik, vagy azért rabol bankot, mert végső elkeseredésében csak így lát esélyt pénzt szerezni a gyermeke szívműtétjére. Persze attól még bűn, de az ilyen esetekben meg lehet érteni.)

Idézet
-Gondolj bele... Ha van egy lakatod amit minden kulcs kinyit, akkor az egy nagyon kaki lakat...De ha van egy kulcsod ami minden lakatot kinyit, akkor az egy prosti jó kulcs.
Nagyon vicces vagy. ;D De mondok én is valamit. Gondoltál már rá, hogy nem a te kulcsod prosti jó, hanem egyszerűen mindig csak kaki lakatokba dugod be?:)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #11596 Dátum: 2011. Február 03. - 22:08:57 »
Hú, pepo, ezt a kulcsos dolgot kár volt felhoznod, Ju és Tom nagyon frappánsan visszavágtak vele. :)
Nekem egy utolsó kérdésem van feléd még. Tom gondolatát továbbvíve, ha a fiad gyerekként találkozik a te előítéleteiddel, és ő már gyerekként szembesül mindezzel... mi lesz, ha ezek hatására meleggé válik? Ugye nem tudjuk, hogy a melegek miféle behatások eredményeképpen kezdenek a saját nemük felé vonzódni, de akár ez is lehetne egy. De ne legyen, legyen egy egészen más. Ha a saját fiad lenne meleg, a klasszikus, több száz éves hagyományokat őrizve kitagadnád?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #11597 Dátum: 2011. Február 03. - 22:16:50 »
Na én is kiváncsi vagyok, mi lesz a válaszod Kaine kérdésére, mert ez a kérdés bennem is felötlött. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #11598 Dátum: 2011. Február 03. - 22:27:44 »
Pepo: Azt hiszem én befejezem ezt a vitát veled. Semmi olyat nem mondtál, amit egy tizenhét éves szkinhed kölök, vagy egy alkoholista pultszörföző ne mondott volna már el százszor, úgyhogy ezt hagynám is.

A hivatásvállalásodhoz még annyit, hogy pontosan tudtad, hogy milyen helyzetben van a magyar egészségügy, amikor jelentkeztél az egyetemre. Nem azzal van a gondom, hogy lelépsz. Mit bánom én. Csak a pénzt sajnálom, amit az állam elkölt az oktatásodra azért, hogy adjunk egy orvost a norvégoknak vagy a dánoknak. Az öregek akik meg voltak olyan hülyék, hogy végigdolgozták az életüket és nem emigráltak, meg disszidáltak, azok meg rohadjanak meg papírzsákban, mert nincs orvos aki ellátja őket.

S lőn üdvözölve Jézus Krisztus, szupersztár.

Ez meg egy tetű beszólás volt, és ha megkérhetlek ezt a vonalat ne nagyon erősítsd. Semmi szükség lemenni kutyába.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 03. - 22:34:54 írta killingjoke »
"Live for nothing or die for something, your call."

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #11599 Dátum: 2011. Február 03. - 22:46:09 »
Bocsi KJ, de olyan könnyen dobálóztok ezzel a hivatástudat dologgal. Lehet, hogy sok mindent másképp lát Pepo, mint te, de megértem, ha nem akar itthon maradni.  Az emberek többsége akkor szembesül, hogy milyen a magyar valóság, amikor már ott van az egyetemen, és itt nem csak fizetésekről van szó. Nem ismeritek a teljes képet. ( ha akarod elmondhatom mik a gondok, itt vagy akár személyesen a klubon is) Lehet, hogy a legtöbben azért szeretnének orvosok lenni, hogy segíthessenek embertársaiknak, de ők sem hülyék.