Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982315 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #12340 Dátum: 2011. Július 01. - 12:10:34 »
Nemrég belinkeltem ezt a trailert, ha emlékeztek. ;)


Mostantól van Androidra is, még mindig ajánlom mindenkinek. :)

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #12341 Dátum: 2011. Július 01. - 15:16:07 »
Szupi,le fogom tölteni. :worship:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #12342 Dátum: 2011. Július 02. - 21:09:10 »
Most jöttem haza egy kábé 4 órás mátyás barlang beli túráról.
Hát ez a barlangászás elég jól megmozgatja az embert. Sok kúszás mászás volt, néha egész extrém körülmények között.
Volt olyan hely, ahol tök merőlegesen kelett egy kürtőben úgy felmászni, hogy az egyik oldalfalnak a hátunkat támasztottuk, a szemben lévőnak a lábainkat, és úgy toltuk magunkat felfele, máskor hasonló helyekre leereszkedés, egy helyen meg egy szakadék felett úgy átmenni, hogy a két oldalfalnak támasztottuk a kezeinket, és a lábainkat, és úgy mászni pár métert.
Máskor meg tökre az ellentéte, hogy olyan alagutakban kúszni, ahol az ember a fejét se tudja felemelni, annyi hely sincs, máskormeg ugyanez úgy, hogy a hasadék merőleges, és a végén még 90 fokban el is kanyarodik.
Összességében marha nagy élmény volt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12343 Dátum: 2011. Július 02. - 21:23:12 »
Abban én is voltam vagy 2 éve. Valami szendvics, meg féregjárat, vagy mi volt a fantázianeve a két legszívatósabb alagútnak benne. Brutális volt, tényleg. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #12344 Dátum: 2011. Július 02. - 21:28:19 »
A szendvics, meg a giliszta.
De van ott egy micimackó is, ami az ismert beszorulós jelenetről kapta a nevét.
De azt mondták, hogy az már a túravezetők szerint is túl durva, úgyhogy oda nem vittek minket.
A beavatást veletek is megcsinálták (egy srác már ott kificamitotta a bokáját)?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 02. - 21:31:15 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12345 Dátum: 2011. Július 02. - 21:44:11 »
Hát, már nem emlékszem, mi volt az? A szendvics nekem bőven elég volt. :) Olyan volt, hogy megálltunk egy csarnokban, lekapcsoltuk a lámpákat, hogy lássuk a barlang "természetes fényét". Természetesen kukk sötét volt. A srác poénkodni akart, hang nélkül odajött hozzám, leguggolt (ültünk), és belekiabált a fülembe, hogy megijesszen. Csakhogy én már nagyon régóta úgy ijedek meg, hogy ütök közben.  ;D Mindannyiunk hatalmas szerencséjére nagyon hirtelen beugrott, hogy csak ő hülyéskedhet, és a kezem megállt félúton. Rossz rágondolni is, hogy ha tényleg leütöm, hogy találtunk volna ki onnan.  ;D
A tóhoz lementetek?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #12346 Dátum: 2011. Július 02. - 21:49:49 »
Csakhogy én már nagyon régóta úgy ijedek meg, hogy ütök közben.  ;D
Nahát, én is. :) Robogirl nem szokott örülni neki.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #12347 Dátum: 2011. Július 02. - 21:51:21 »
A "szinházteremben" az egyik fel fölött a plafonnál van egy teknő, oda felmászni, és a hátunkkal úgy megtámasztani magunkat, hogy a kezünkkel, és a lábnkkal egyszerre tapsoljunk hármat.
Lényegében eközben az ember hassal, és arccal a padló felé néz.
A tóhoz sajnos nem mentünk le. :(

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12348 Dátum: 2011. Július 02. - 22:15:54 »
Ez a teknő nekünk kimaradt. A tóhoz mi sem mentünk le, de egyikünk már volt, azt mondta, nem nagy szám.
zozi: legalább nem ijesztget. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #12349 Dátum: 2011. Július 02. - 22:21:12 »
A tóhoz mi sem mentünk le, de egyikünk már volt, azt mondta, nem nagy szám.
Akkor nem sokról maradtunk le.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #12350 Dátum: 2011. Július 03. - 12:32:49 »
Én nem nagyon szeretem ezeket a barlangokat, biztos nagy élmény lehetett, de rengetegszer hallani, hogy bentrekednek, ráadásúl annó láttam a barlang című filmet is... nah az bőven elég volt ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #12351 Dátum: 2011. Július 03. - 13:14:55 »
Bicikliröl is rengetegen estek már le. ;)
Ez se veszélyesebb mint Bp-en fixizni.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 03. - 13:47:48 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12352 Dátum: 2011. Július 03. - 13:40:52 »
Bicikliröl is rengetegen estek már le. ;)
:lol:
Én még nem hallottam, hogy bennrekedtek volna (nem bányászok) turista barlangba. A Barlang című filmet kétszer is láttam, meg is van, állat jó film volt (a Descent, nem a másik).

Voltam Nyíregyházán a vadasparkban (már tudom Ju, honnan a kötélhidas képed :)), nagyon jó volt. A dzsungel-rész a legjobb, de a többi állat is sokkal jobb volt, mint a fővárosi állatkert, ahol csak 1-1 állat van - és többnyire elbújva. Itt 2-3 mindegyikből, elöl mind, még párducbunyót is láttunk majdnem. :)
Volt egy beszélő papagáj (élőben még sosem láttam ilyet), poén volt. :) A legjobb viszont a kismajmok voltak. Az egyik megtanulta, hogy a látogatókat betanítsa (!) arra, hogy törjék fel neki a barackmagot.  :lol: Előbb kidobta egy lukon, azt hittük, játszik. Visszadobtuk. A második után megfogta, hozzácsapta az üveghez (nem tört el a mag), majd a szájába tette és ráharapott. Akkor sem tört el. Ezek után megint kiadta. Ahogy rátapostam, hogy feltörjem, árgus szemekkel figyelte, majd ott tobzódott a luknál, amikor visszaadtam.  :D

Egy nagyszerű dolog Debrecenből: a belvárosi részen a közlekedési lámpák mellett vannak kiegészítő lámpák, amelyek visszaszámolják a másodperceket, hogy mikor lesz zöld, vagy éppen piros a lámpa. Így messziről nem ad gázt az ember, ha zöld-sárga lesz, mert jól látni, hogy érdemes-e, vagy jobb lassítani. Be kéne vezetni mindenhol.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #12353 Dátum: 2011. Július 03. - 13:53:42 »
Én még nem hallottam, hogy bennrekedtek volna (nem bányászok) turista barlangba.
Nekünk is azt mondták, hogy amiatt ne aggódjunk, hogy benntmaradunk, mert mindenkit kihoznak, még a hullákat is, de csak amiatt, mert sz*r dolog lenne kivárni, míg ott elfolyik, és vagy két évig nem tudnának lemenni a barlangba a bűz miatt.
A Barlang című filmet kétszer is láttam, meg is van, állat jó film volt (a Descent, nem a másik).
Én is láttam (mondták is az elején, hogy ha láttuk, felejtsük el), azt leszámítva, hogy jószerivel semmilyen élőlény nem él a barlangokba, és ha csak a túristákat eszik a barlanglakók, akkor rövid távon éhenhalnának (fleg egy felderitetlen szakaszban), valóban nem rossz film.
De érdekes módon odalent, eszembe se jutott, hogy féljek, pedig elötte kicsit féltem tőle, hogy elkap a klausztrofóbia egy-egy szűk járatban.
Egyszer még olyan is volt, hogy egy iszonyat szűk járatban kúsztam kifele, ahol csak oldalra borulva fér el az ember, és még a lámpám is kiégett, hogy teljes legyen az öröm.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #12354 Dátum: 2011. Július 03. - 15:35:43 »
Ez se veszélyesebb mint Bp-en fixizni.

mondjuk van benne valami  ;D

Amúgy én még most is utálom azt a filmet, nem volt jó emlék. Volt benne egy olyan rész, hogy azok az izék kijárnak enni, mert ott volt egy széttépett szarvas a barlangtól nem messze.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #12355 Dátum: 2011. Július 03. - 17:47:29 »
Egy nagyszerű dolog Debrecenből: a belvárosi részen a közlekedési lámpák mellett vannak kiegészítő lámpák, amelyek visszaszámolják a másodperceket, hogy mikor lesz zöld, vagy éppen piros a lámpa. Így messziről nem ad gázt az ember, ha zöld-sárga lesz, mert jól látni, hogy érdemes-e, vagy jobb lassítani. Be kéne vezetni mindenhol.
Igen az tényleg tök jó dolog. Itt nálunk Nagykanizsán is van 2-3 helyen már kb. 10 éve. Csak az a baj, hogy néha kikapcsolják.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12356 Dátum: 2011. Július 03. - 18:01:41 »
Tényleg van ilyen máshol is? Tök jó, hátha egyszer lesz mindenhol. :)
Idézet
elötte kicsit féltem tőle, hogy elkap a klausztrofóbia egy-egy szűk járatban.
Egyszer még olyan is volt, hogy egy iszonyat szűk járatban kúsztam kifele, ahol csak oldalra borulva fér el az ember, és még a lámpám is kiégett, hogy teljes legyen az öröm.
A szendvicsben én se voltam túl nyugodt. :) Főleg, hogy mögöttem egy fiatal lány jött, akit nem akartam nagyon lehagyni, hátha tartani kell benne a lelket, viszont így nem hallottam a kettővel előrébb levő vezetőt, hogy a luk közepétől milyen pózban kell továbbmenni.  :D

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #12357 Dátum: 2011. Július 03. - 18:28:52 »
Nyíregyházán is egyre több lámpánál van ilyen visszaszámláló lámpa, gondolom azokat elkerültétek, amikor a vadasparkba mentetek. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12358 Dátum: 2011. Július 03. - 19:52:54 »
Lehet, hogy rosszul emlékszem és Nyíregyházán voltak, nem Debrecenben.  :headscratch: Végül is, már teljes egy napja volt.  :cavinton: Vagy mindkettő?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #12359 Dátum: 2011. Július 04. - 00:45:34 »
Mindkettő. Bár Nyiregyen nem voltam mostanában, de Debiben tényleg sok van. Persze még így is el tudjuk dumálni az időt, és dudálnak hátulról. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"