Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982274 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #12400 Dátum: 2011. Július 07. - 21:54:19 »
Hozzávágott egy lasagnát? ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #12401 Dátum: 2011. Július 10. - 12:33:17 »
Ezt ismeri valaki?Batman Arkham City Comic Series?
Imádom Carlos D’Anda munkáit, jó lenne olvasni, megszerezni.


Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #12402 Dátum: 2011. Július 10. - 17:21:59 »
A AA volt az útobbi 10 év legjobb képregényes játéka. És ehhez kétségkívül a pofa karaktertervei is hozzájárultak.
Én is szívesen a gyüjteményemben tudnék egy ilyen kiadványt.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:OFF
« Válasz #12403 Dátum: 2011. Július 14. - 14:42:35 »

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:OFF
« Válasz #12404 Dátum: 2011. Július 16. - 20:34:04 »
Egy macska, aki számon mer kérni a Semicen a gazdáján keresztül:



Pont ennyi szám maradt el a váltás idejéig. És ez a képsor a júliusi számban is szerepel.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:OFF
« Válasz #12405 Dátum: 2011. Július 16. - 21:08:24 »
mekkora ennek a macseknak a lába. legutóbb mikor láttam nem ekkora volt :D
génkezelt! Innen a színe is.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #12406 Dátum: 2011. Július 18. - 18:59:55 »
ha akarok venni egy képregényt (ebay, mycomicsshop) akkor mit jelent az a "VF copy"?
nem akarok valami másolatott megvenni  :roll:
This is a joke. A real practical Joke.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #12407 Dátum: 2011. Július 18. - 19:04:35 »
VF = Very Fine ami kiváló minőséget jelent. Értsd úgy, hogy bontatlan csomagolású, ahogy az édesanyjából (nyomdagép) kijött.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #12408 Dátum: 2011. Július 18. - 19:04:56 »
köszi a gyors választ :)
This is a joke. A real practical Joke.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #12409 Dátum: 2011. Július 18. - 19:08:07 »
A kódok melletti számok az 1-10-es skálán értendő minőséget jelölik. Értelemszerűen az 1 a legrosszabb állapotó, 8-10 között már tökéletes.
Mint                  MT 9.9 - 10.0
Near Mint/Mint    NM/M    9.8
Near Mint    NM    9.2 - 9.7
Very Fine/Near Mint    VF/NM    9.0
Very Fine            VF    7.5 - 8.5
Fine/Very Fine    FN/VF    7.0
Fine                    FN    5.5 - 6.5
Very Good/Fine    VG/FN    5.0
Very Good    VG    3.5 - 4.5
Good/Very Good    GD/VG    3.0
Good            GD    1.8 - 2.5

Fair/Good        FR/GD    1.5
Fair    FR    1.0
Poor    PR

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #12410 Dátum: 2011. Július 18. - 19:20:34 »
ha akarok venni egy képregényt (ebay, mycomicsshop) akkor mit jelent az a "VF copy"?
nem akarok valami másolatott megvenni  :roll:
A copy itt példányt jelent, ha ez zavart meg.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #12411 Dátum: 2011. Július 18. - 20:06:38 »
igen, az, de a "VF" se tudtam hogy what tha fack akar lenni
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12412 Dátum: 2011. Július 18. - 20:54:55 »
Ha sima v-vel írnák, akár az is lehetne.  :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #12413 Dátum: 2011. Július 18. - 23:41:52 »
ha akarok venni egy képregényt (ebay, mycomicsshop) akkor mit jelent az a "VF copy"?
Hogy olvasott és ez látszik is rajta, de nincs rajta fizikai sérülés. A börzén a jobb állapotú magánárusnál vehető képregények esnek ebbe a kategóriába, ha ez ad neked valami támpontot.
Legalábbis ezt illik jelentenie. Magáneladóknál a minőségi besorolás eléggé érdekes skálákat tud felvenni.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #12414 Dátum: 2011. Július 22. - 19:58:21 »
Na voltunk mi is a nyiregyi állatkertben. Hát, ha azt mondanám, sok ismerős dolog volt, hazudnék. Olyan régen voltam, hogy nekem minden újdonság volt. Szép volt, jó volt, és fárasztó. A leglátványosabb egyértelműen a Zöld piramis, az alagútas akvárium...huhh. Ráadásul az üveg még nagyítja is az állatokat, mindenki csak az állát kereste a látványtól.

Voltak fókabébik (pontosabban csak egy), meg nagyon cuki volt egyik-másik állat. A hatalmas agancsú szarvast kézből lehetett etetni (a lámaetetés már snassz volt ehhez képest), a majmok majdnem ellopták a fényképezőt, egy arapapagáj minden áron le akarta harapni a karkötőmet, a barnamedve szabályosan produkálta magát a közönségnek, és hasonló manővereket csináltak az állatok. :D A legjobb az egészben mégis az volt, amikor a majmokat etették. Hú  gyerekek, azt a harcot látni kellett volna, ami a dinnyéért ment. Meg milyen kis kapzsi volt ez egyik...egyszerre 4 kenyeret vitt el magának, alig bírta összeszedni a kis pimasz! :D
Hatalmas területen van, és elég szövevényes ez az állatkert, roppant zavart, hogy a térképen képtelenek bejelölni, hogy pontosan hol is állsz...vagy kétszer el is tévedtünk, ami azt illeti. A legnagyobb csalódást úgymond a nagymacskák okozták: Az összeset megnéztem, de amikor én ott voltam, az egyik fehértigrist leszámítva az összes csak döglött, lehetőleg minél messzebbre az emberektől, és ami még durvább, nagyon sokszor háttal, nehogy legalább a pofájukat látni lehessen. Lusta dögök na! :D Ju, már nemtom milyen kis nagymacsekot kellett volna fotózni, de én csak kifejlett példányokkal találkoztam. A kajmánoknál viszont nemrég születettek kicsik, csak még nem voltak beengedve a szülők közé, sajnos nem láthattuk őket mi sem. Ja amin még néztem, hogy két hím páva ott szabadon járt-kelt az egyik ketrec előtt, hogy azok kiszöktek, vagy direkt ott voltak, nem tudtam eldönteni.

És Ju, Tomi: ejnye-bejnye! Látszik, hogy nem nagyon olvastátok az állatokról a kiírásokat. Ha így lett volna, nem ment volna az eszmecsere a párducokról, hanem tudnátok, amit én. :)
A lényeg, hogy a jaguár, meg a leopárd első blikkre nagyon könnyen összekeverhető, persze vannka köztük különbségek. A fő mégis az, hogy a jaguár csakis Közép- és Dél-Amerikában él, míg  a leopárd Afrikában és Ázsiában. MIndkét állatból van foltos és fekete verzió! És az Ázsiában élő leopárdokat hívja a köznyelv párducoknak. Magyarul hivatalosan olyan faj, hogy párduc, nem létezik.

Három dolog még a végére, amin el voltam halva: Az egyik a krokodil. Na láttam már krokit, a kinézetében nem is volt semmi extra, de pont írták az "adatlapjában" hogy órákig képes mozdulatlanul feküdni. És tényleg! Hihetetlen volt, hogy kb 3 órával később, amikor visszamentem hozzá, majdnem tök ugyanúgy feküdt. Összehasonlítottam a két fotót, amikor a 3 órás időkülönbséggel csináltam, és annyi a változás, hogy a bal hátsó lábát kinyújtotta, meg a farka kb 20 centivel a másik irányba volt eltolódva.
A második a botsáska. Talán vicces, hogy pont ezt a rovart emelem ki, de pont nemég néztem a Kapitány és katonát, ahol a Russel Crowe karakterének hajóján szolgáló orvos, és amúgy a kapitány barátja pont azzal bizonygatta a kapitánynak a természet csodáját, ami fontosabb, mint üldözni egy francia hadihajót, hogy a  kezébe nyomott egy botsáskát. Crowe meg megállapította, hogy az egy ág...észre sem vette, hogy él, csak amikor az orvos elárulta neki. Hihetetlen mennyire álcázzák magukat, az egyik tényleg olyan volt, mintha kiszáradt ág lenne..ha nem látom rajta a 6 "ágat", amik lábszerű pontossággal nőttek ki a "főágból", akkor én sem vettem volna észre semmit. Ilyen pontos adaptációt még soha nem láttam, le voltam nyűgözve teljesen.
A harmadik az anakonda. Fú bazz...ekkora dögöt még nem pipáltam. Boa, piton, jó-jó szép nagy, meg minden, de ez...ott van tőled 20 centire és hatalmas. A száraz tények a méreteiről nem mondanak igazából semmit, az embert akkor veri ki a víz, amikor egy karnyújtásnyira ott van tőle ez az óriási kígyó, olyan vastag, mint a törzsem, és olyan hosszú, hogy,,,gőzöd sincs milyen hosszú, de nagyon hosszú. :D

Szóval nagyon jó volt összességében, mindenki nézzen be egyszer majd a jövőben, aki még nem volt, én ezt tudom javasolni. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12415 Dátum: 2011. Július 22. - 22:36:06 »
Hát, engem annyira lenyűgöztek az állatok, hogy eszembe sem jutott olvasgatni sokszor. :)
Én is láttam a bejárathoz közeli majmokat, azon a nagy, de szabad területen. Volt egy anya, amely fogta a kicsinyét és vitte mindenhova, de már az is elkezdett ugrándozni, míg az apa végigugrálta az egészet oda-vissza. :)
A kroki szerintem már akkor is úgy feküdt, amikor én láttam.  ;D

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:OFF
« Válasz #12416 Dátum: 2011. Július 24. - 14:07:51 »
Hahó!
Új vagyok,most regisztráltam ide.A főoldalt rendszeresen olvasom,de most kedvem támadt ide benézni.
A kepregeny.net fórumán is fönn vagyok johnnyb néven.
Magamról:14 éves vagyok,mióta az eszemet tudom,körülvesznek Pókember,Batman és társai.Képregényt úgy tudatosan 1-2 éve kezdtem el venni,főleg mycomicshop-on keresztül.Kedvenceim Pókember,az X-Men és Szellemlovas,de ha szuperhősről van szó,minden jöhet. :D
Inkább a szuperhősöket csípem,de pl. mostanában vettem meg a 2. és 3. Hellboy-köteteket (az elsőt nem találtam még meg,de majd meg kéne venni),és bár még a harmadik közepénél járok,eddig nagyon bejön.
A WhiteTiger név az a Spectacular Spider-Man sorozatból jön,a Fehér Tigris volt a kedvenc mellékszereplőm.  :D
Szóval ennyi rólam,remélem,jó a társaság itt.  :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #12417 Dátum: 2011. Július 24. - 14:10:35 »
Szia! Üdv itt nálunk, ha sokáig maradsz két dologra is rájöhetsz, nálunk elég családias a légkör a másik, hogy pusztulni fog az agyad, mert mind kóros feledékenységben szenvedünk, Kingpin sponsored by cavinton.  ;D

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #12418 Dátum: 2011. Július 24. - 14:23:39 »
mostanában vettem meg a 2. és 3. Hellboy-köteteket (az elsőt nem találtam még meg,de majd meg kéne venni),és bár még a harmadik közepénél járok,eddig nagyon bejön.

Nagyon helyes!  :welcome:
"Live for nothing or die for something, your call."

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #12419 Dátum: 2011. Július 24. - 15:24:56 »
Hali White Tiger!
Én is beszereztem már a Hellboy 1-2-t. Nagyon szép a kiadvány, vagyon tetszenek a rajzok, szívesen összegyűjteném az egészet de valahogy a sztori túl vontatott, sok mindenbe belekap, itt egy szörny, ott egy démon, pikk-pakk lerendezi, nem is értjük hogyan, és még mindig csak bevezetés fílingje van. Azért 90 valahány oldal terjedelemnél elvárnék valami kerek dolgot. Azt mondom, hogy a filmek jobbak. Ha a film forgatókönyvét rajzolná Meg Mignola szerintem sokkal jobb lenne az egész.