Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981954 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12440 Dátum: 2011. Július 25. - 13:57:06 »
Nos apám, ő már elég kiégett ahhoz, hogy senkit se sajnáljon...
Ha ennyire kiégett, az a te hibád is kicsit... hány éves is? Én mindig úgy éreztem, hogy ha egy ember eljut  "kiégett" állapotba, akkor már vagy megöregedett, vagy nincs tovább értelme az életének. Plusz, a környezetének is elég erős teher az ilyen ember.

Azért tartott 90 percbe mire odaértek, mert először meg kellett, hogy tudják, aztán riasztás, aztán indulás (helikopter valamiért nem volt - túl békés ország, nincsenek felkészülve?), a sziget olyan messze van a fővárostól, mint ide a Velencei-tó és komppal kellett átmenniük. Utána pedig még megtalálni a szigeten (fél-Margit-sziget nagyságú) a rohadékot - nyilván rejtőzködve, óvatosan, lassan.
És megint csodálatosan bebizonyosodott, hogy menjenek az anyjukba a köcsi hungaristák, hogy a magyarok a legjobbak - a legjobb barátja magyar volt, többször járt itt, és kapcsolatban állt valamilyen szinten az akkori Miéppel, majd Jobbikkal is. Mostanában csak ilyet hallani, hogy ahol nagy gáz van, ott vannak a magyarok is.  :drying: A nemrég elkapott terroristák között is, a távol-keleten is...  :-\

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #12441 Dátum: 2011. Július 25. - 14:01:40 »
Gondolom nem volt akkora ellenőrzés (ha jól tudom ez valami "diákszálló" féleség volt), akkor simán be lehet csempészni, főleg, ha egyenruhában is volt, akkor meg valószínűleg nem állította meg senki (ha esetlegesen vannak/voltak is biztonsági őrök).

A telefonosban akkor igazad lehet, de gondolom, amikor elkezdődött a lövöldözés mindenki az életéért futott, és nem biztos, hogy bárkinek is volt annyi lélekjelenléte, hogy azonnal hívja a rendőrséget.

Az időre meg talán az is válasz, hogy aznap robbant a belvárosban egy bomba is (amit állítólag ez a lövöldöző rejtett oda) úgyhogy biztos nagy volt a káosz.

Az a baj, hogy megint sokan sokfélét mondanak (ahogy ez általában ilyenkor lenni szokott), majd talán 1-2 hónap múlva megismerhetjük a valódi tényeket.

Kaine, miért, mikor volt a magyaroknak jó híre bármikor is? :) Sajnos pont az ilyen dolgokkal híresültünk el külföldön, meg a híres magyar vendéglátással is, amiről köztudomású kint, hogy "ha csak dupla árat kér a magyar, akkor már jól jártál."

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #12442 Dátum: 2011. Július 25. - 14:03:23 »
Idézetet írta: pepo
Hatalmas területen van, és elég szövevényes ez az állatkert, roppant zavart, hogy a térképen képtelenek bejelölni, hogy pontosan hol is állsz...vagy kétszer el is tévedtünk, ami azt illeti.
Az elmondásaitok alapján nagyon klassz lehet ez a vadaspark, de azért ez gáz, hogy pont egy ilyen helyre nem tudnak jól használható térképet készíteni... Pedig pont egy ilyen nagy állatkertnél lenne a legfontosabb. Persze nyilván úgy megy oda az ember, hogy rászánja az időt a barangolásra, de akkor is idegesítő lehet, ha eltéved...



Mondjuk engem is elég ritkán ragad meg egy egy hír, a töbségét lesz*rom, de ez a norvégiai eset, bazzmeg, ez rohadt durva.
Hát nagyon brutális volt. És bármilyen durva büntetést is kap a tettes, az nem hozza vissza az áldozatokat. :uhoh: Agyon kéne lőni, vagy örökre bezárni egy ilyen közveszélyes állatot.


Idézet
Hogy a fészkes fenébe tud egyetlen ember kilencven valahány fiatalt kinyírni, és hogy lehet az, hogy ebben több mint 90 percen át senki sem akadályozta. Azt hittem, ilyesmik max egy GTA-ban fordulhatnak elő.
egyenruhában volt, és ez összezavarta az embereket.
Sőt, direkt odacsalt egy kisebb tömeget maga köré, azzal az ürüggyel, hogy a pár nappal korábbi robbantásról akar kérdezősködni (amit szintén ő csinált állítólag). Ha egy csapat embert magad elé gyűjtesz, és váratlanul tüzet nyitsz, könnyen el lehet kaszálni ennyi embert sajnos... Ráadásul a rendőrjelmez miatt rejtegetnie se nagyon kellett a fegyvereket. Az meg, hogy miért nem tudták leállítani... A civilek nyilván bepánikoltak, sajna nem volt köztük egy bátor exkommandós, mint a filmekben... Az viszont tényleg komoly kérdéseket vet fel, hogy miért voltak ennyire nullák a biztonsági intézkedések egy olyan, párt által szervezett táborban, ahova (ha jól emlékszem a cikkből) a miniszterelnököt is várták... A földrajzi adottságokat tekintve valamennyire magyarázható a rendőrség lassú reagálása (bár a másfél óra így is nagyon soknak tűnik), nade akkor is simán odaküldhettek volna helikoptereket legalább...

U.I.: Látom, a 90 perces késésre elég jó magyarázatot adott Kaine.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #12443 Dátum: 2011. Július 25. - 14:09:07 »
Ha ennyire kiégett, az a te hibád is kicsit... hány éves is? Én mindig úgy éreztem, hogy ha egy ember eljut  "kiégett" állapotba, akkor már vagy megöregedett, vagy nincs tovább értelme az életének. Plusz, a környezetének is elég erős teher az ilyen ember.
49. Én igyekszem sok időt eltölteni vele (sokszor járunk el együtt kirándulni, túrázni), de nyilván megvan a magam élete is.

A Magyar vonatkozásról még nem is hallottam, hát marha jó ez is.

Az, hogy miért vagyok a hely biztonsági intézkedésein fennakadva, azt Tom is mondta már, de korábban én is.
Ez nem egy átlagos diáktábor volt, hanem egy olyan hely, ahol kormányrendezvény miatt oda várták a miniszterelnököt.
És ennek ellenére 0 az elenörzés, ennek ellenére nem volt olyan biztonsági személyzet, aki rögtön riasztotta volna a rendörséget, és ennek ellenére nem voltak felkészülve arra, hogy időben kimenjenek oda.
Ez a k*rva nagy gáz számomra a sztoriban.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #12444 Dátum: 2011. Július 25. - 14:15:04 »
Ezért is mondtam, hogy egyelőre még tényleg csak Télapót nem játszották bele a történetbe, biztos vagyok benne, hogy itt is meg lesz majd a magyarázat mindenre.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #12445 Dátum: 2011. Július 25. - 14:18:15 »
Ja vélhetőleg már dolgoznak a hivatalos válaszon, és majd pár balfácánt, akinek semmi köze nem volt hozzá, felelősségre is vonnak érte. :roll:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #12446 Dátum: 2011. Július 25. - 14:19:51 »
Idézet
És megint csodálatosan bebizonyosodott, hogy menjenek az anyjukba a köcsi hungaristák, hogy a magyarok a legjobbak - a legjobb barátja magyar volt, többször járt itt, és kapcsolatban állt valamilyen szinten az akkori Miéppel, majd Jobbikkal is.
Igen, a kapcsolata annyi volt, hogy felsorolta az 1500 oldalas írásában, hogy ezek a szélsőjobbos szervezetek Magyarországon.

Idézet
És ha nehezítette a kivonulást a földrajzi helyzet, akkor mondjuk számoljunk dupla annyi idővel, de hatszor annyi?
Mindenki a robbantással volt elfoglalva. Sokáig csak az azzal kapcsolatos bejelentéseket fogadták telefonon, aztán mire eljutott a rendőrökhöz a lövöldözés híre, nem volt helikopterük, azért utazniuk kellett 60 km-t, de az meg csapatszállításra nem volt alkalmas (ha jól tudom), aztán hajót nem találtak (amivel végül átmentek, majdnem el is süllyedt alattuk, folyamatosan lapátolniuk kellett a vizet belőle).

Egyébként nem meglepő, hogy beengedték a szigetre. Képzeljétek el, hogy mondjuk valaki felrobbantaná a Parlamentet. Ha után a fideszes táborba érkezne egy fegyveres egyenruhás, hogy őrizni jön őket a robbanás miatt, akkor valószínűleg itt is ugyanúgy beengednék.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12447 Dátum: 2011. Július 25. - 14:22:56 »
Én úgy hallottam, hogy az itthoni barátja - Péter a neve - szintén szélsőjobbos. Onnan ismerhette őket.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #12448 Dátum: 2011. Július 25. - 14:39:27 »
20-30? Ne nevettess. Már a II. világháborúban is jóval nagyobb kapacitású fegyverek is voltak, azóta pedig megjelentek kb a 80-as évek eleje/közepe felé a különböző minikarabélyok, amiket direkt kommandósoknak terveztek, pontosan azért, hogy elrejthető legyen akár egy dzseki alá is. És ezek rohamfegyverek, hatalmas tűzgyorsaság, hatalmas tárkapacitás. És mondanom sem kell, hogy azóta még fejlettebbek a fegyverek. De egy sima félautomata pisztolyt is simán át lehet akár otthon is alakítani, hogy teljesen automata legyen, tárbővítés és máris ott a géppisztoly 40-50 tölténnyel egy tárban...
Nem. A 20-30 teljesen reális a tárkapacitásra, a nem hevederes rohamkarabélyok tára is 20, 24, 30, esetleg 36 töltényes. Az AK-47-eseknek van a rohamfegyverek között az egyik legnagyobb táruk, a nagyobb, bővített tár 40 golyót tartalmaz, de már kényelmetlen kezelni. A legnagyobb még kezelhető tárkapacitása pedig a P90-eseknek van, az elég terebélyes markolatkamrában van 50 golyó, de el is viszi a fegyver méreteinek nagyját.
És a nagyobb már csak azért is kétséges, mert a polgárok számára is vehető fegyverek tárkapacitása 30-nál van limitálva, és már az USA-ban is ment erről vita, hogy le kéne vinni a harmadára. Sokkal ésszerűbb amúgy is, hogy egy kézifegyver és több tár. Gyakorlással a tárcsere pillanatok kérdése csak.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #12449 Dátum: 2011. Július 25. - 14:48:07 »
Utána pedig még megtalálni a szigeten (fél-Margit-sziget nagyságú) a rohadékot - nyilván rejtőzködve, óvatosan, lassan.
A rohamrendőrök nem így dolgoznak, de egyébként sem menekült az elkövető és azonnal meg is adta magát.
És bármilyen durva büntetést is kap a tettes, az nem hozza vissza az áldozatokat. :uhoh:
Miért, nem ez a helyzet az összes büntettnél?
Agyon kéne lőni, vagy örökre bezárni egy ilyen közveszélyes állatot.
Éljen az EU szelleme...
Ja vélhetőleg már dolgoznak a hivatalos válaszon, és majd pár balfácánt, akinek semmi köze nem volt hozzá, felelősségre is vonnak érte. :roll:
Nyilvánvaló, hogy vagy lemondanak vagy fejek fognak hullni. Még, ha nem is hibáztak, és csak a körülmények vagy a gondos tervezés áldozatai, a rendvédelmi erőknek valóban az a feladata, hogy ilyen dolgok ne történhessenek meg.
Én úgy hallottam, hogy az itthoni barátja - Péter a neve - szintén szélsőjobbos. Onnan ismerhette őket.
Akkor már csak egymillió gyanúsított van.  :D

Egyébként nekem pont most mondták a kollégák, hogy állítólag valami Al-kaida ellenes terrorszervezet tagja volt, de, hogy most ezzel a támadással akkor mi volt a céljuk azt nem érti senki...

Nem. A 20-30 teljesen reális a tárkapacitásra, a nem hevederes rohamkarabélyok tára is 20, 24, 30, esetleg 36 töltényes. Az AK-47-eseknek van a rohamfegyverek között az egyik legnagyobb táruk,
Talgaby mibe fogadunk, hogy ez nem igaz? Az ak-47-es neve miből is származik? Gondolom te tudod, és attól, hogy ma is ez a leginkább használt gépkarabély, aminek különböző történelmi okaira most ne térjünk ki, nyugodtan kijelenthetjük, hogy a mai gépkarabélyok, sőt, amiket én említettem, a minikarabélyok, amiket direkt a városi illetve rejtett harcokra fejlesztettek ki ennél jóval fejlettebbek, szinte minden téren (természetesen nem állítom, hogy ilyet használt volna az elkövető, mert erről semmi adat sincs eddig.)

A másik dolog, hogy ha valaki ilyen támadást szervez az valószínűleg nem fogja figyelembe venni a törvényi szabályozást, és egyébként Ak-47-hez is létezik 50-es tár is, vagy ugye ne is említsem a Tommy Gun által híressé tett Dobtárat. Ezenkívül szinte minden fegyver egyedivé tehető a több ezer kis kiegészítőnek hála, amiket nem ellenőriznek és nem is tiltja semmi a beszerzésüket.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 25. - 14:57:13 írta holloo »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #12450 Dátum: 2011. Július 25. - 14:52:11 »
Nyilvánvaló, hogy vagy lemondanak vagy fejek fognak hullni. Még, ha nem is hibáztak, és csak a körülmények vagy a gondos tervezés áldozatai, a rendvédelmi erőknek valóban az a feladata, hogy ilyen dolgok ne történhessenek meg.
Teljesen egyetértek, ezt akár én is írhattam volna.
Akkor már csak egymillió gyanúsított van.  :D
Akkor már én is az vagyok? :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #12451 Dátum: 2011. Július 25. - 14:54:53 »
hogy most ezzel a támadással akkor mi volt a céljuk azt nem érti senki...
Vagy valami pszichotikus hajlam, ami most tört ki, vagy valami anarchikus figyelemfelhívás, vagy egyszerűen egy extrém demonstráció. Bár az eset kirívó, szerintem a teljes nyugati sajtó most bele fog esni abba a hibába, hogy elkezd mindenféle okokat konspirálni, amikor a megoldás jó eséllyel sokkal hétköznapibb és földhözragadtabb. A való élet nem egy hollywoodi forgatókönyv, ahol minden ilyen mögött a végén a CIA főnökének fél bolygót átfogó konspirációja áll.

Todd: Az. A fekete kocsi már félúton van felétek.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #12452 Dátum: 2011. Július 25. - 15:15:18 »
http://www.origo.hu/nagyvilag/20110724-honapokon-at-naplot-irt-a-norveg-merenyletek-gyanusitottja.html
http://postaimre.euroweb4you.eu/news.php?readmore=3316
http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/54176_84_halott_a_norvegiai_lovoldozesben

"akinél hírügynökségi jelentések szerint egy pisztoly, egy automata fegyver és egy puska volt"
És valszeg mindegyikhez több tár vagy lőszer volt nála. Szóval tele volt aggatva fegyverekkel. A leírtak alapján olyan lehetett az egész mint egy horror film. Az újsághírek egyébként nemsokára a fickó halálhíréről fognak szólni, hogy csöndben eltűnhessen, és a továbbiakban egy kormányügynökség titkos bérgyilkosaként dolgozzon tovább. :) Kiképzik és célokat adnak neki. :P
This is a joke. A real practical Joke.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #12453 Dátum: 2011. Július 25. - 15:17:57 »
Akkor már én is az vagyok? :headscratch:
Ne feledd az alapigazságot: Mindig az a leggyanúsabb, aki abszolút nem gyanús. :)

A való élet nem egy hollywoodi forgatókönyv, ahol minden ilyen mögött a végén a CIA főnökének fél bolygót átfogó konspirációja áll.
Pedig lehet. A norvég koronahercegnő féltestvérével is végzett az oslói merénylő...
http://www.origo.hu/nagyvilag/20110725-norvegia.html

Sőt nekem már az is nagyon gyanús, hogy tagadod a CIA jelenlétét a térségben, szerintem te is beépített CIA ügynök vagy és épp dezinformálsz minket. :)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #12454 Dátum: 2011. Július 25. - 15:28:52 »
Most meg már dum-dum golyók? :D:D:D:D:D
Egy hadsereg nincs ennyire felszerelve. :)
This is a joke. A real practical Joke.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #12455 Dátum: 2011. Július 25. - 16:12:01 »
Jó kis eszmefuttatást hoztatok össze, és bocs, hogy nem idézgetek. Az AK-hoz létezik 75 db-s csigatár is, de ha összeszigszalagozok két ívtárat, akkor már meg is van a hatvan lőszerem. Ha egy 5,56-os minimvel grasszált, akkor simán ki tudott szarni 100 lőszert 7 másodperc alatt. A táborban nem voltak szigorú biztonsági intézkedések, mivel egy gyerektáborban a forma követi a funkciót, és nem várnak bedurrant agyú náci támadásra teaidőben. Egyébként ez Norvégiában amúgy sem jellemző, hogy mindenkit biztosítanak. Még a királyi családnak sincs formális testőrsége. A miniszterek címe, a kép a házukról pedig bárki számára elérhető. "Nyitott társadalom" (remélem nem csak volt).
"Live for nothing or die for something, your call."

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #12456 Dátum: 2011. Július 25. - 16:20:31 »
A fegyverekről csak ennyi , kicsi és akár 50 lőszer is belefér.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Uzi

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #12457 Dátum: 2011. Július 25. - 16:30:27 »
Igen, de ez pisztolylőszer. És ötven méternél távolabb nem érdemes variálni vele. Épületharcban ideális (jobb, mint a magyar KGP), de "embervadászatra" gépkarabély kellett, hogy a fickónál legyen.
"Live for nothing or die for something, your call."

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #12458 Dátum: 2011. Július 25. - 18:45:25 »
Nemcsak a lőszer fajtájától függ a távolság, hanem a cső hosszától és huzagolásától is. És az Uzinak (ami az egyik első olyan fegyver, amiről én is itt hadoválok :)) is létezik kisebb (és fejlettebb) testvére a mikro Uzi. És ez a fegyver is tökéletes, hogy is fogalmaztad meg... "embervadászatra".

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #12459 Dátum: 2011. Július 25. - 19:22:14 »
A KGB áll az egész mögött. Ez egyértelmű. :D

Szörnyűség ami történt. Én is egyből arra gondoltam, hogy talán egy ilyen esemény teljesen megváltoztatja majd a norvégokat társadalom, felfogás tekintetében. Kár lenne.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"