Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982112 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12460 Dátum: 2011. Július 25. - 19:54:53 »
A rohamrendőrök nem így dolgoznak, de egyébként sem menekült az elkövető és azonnal meg is adta magát.
Még jó, hogy ezt a rohamrendőrök azonnal és előre tudták, így teljes mellszélességgel oda mertek szaladni hozzá fedezék nélkül akár nyílt terepen is.  ;)  :P

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #12461 Dátum: 2011. Július 25. - 19:56:43 »
Ebben van igazság.
Mondjuk ilyen esetben nem inkább kommandósokat kéne kivezényelni, és nem rohamrendőröket. :headscratch:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #12462 Dátum: 2011. Július 25. - 20:10:12 »
Tud valaki egy helyet  ahol le tudok tölteni mp3 omban hangefekteket? Mondjuk lehetnek hosszabb harc, lövöldözés, kardcsörgés ez megaz.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #12463 Dátum: 2011. Július 25. - 20:11:56 »
Youtube+deblinux
http://www.debilinux.hu/youtube/
Így le tudsz tölteni bármit.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #12464 Dátum: 2011. Július 25. - 20:30:42 »

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #12465 Dátum: 2011. Július 25. - 20:41:36 »
A rohamrendőrök nem így dolgoznak, de egyébként sem menekült az elkövető és azonnal meg is adta magát.
Még jó, hogy ezt a rohamrendőrök azonnal és előre tudták, így teljes mellszélességgel oda mertek szaladni hozzá fedezék nélkül akár nyílt terepen is.  ;)  :P
A rendőrséget bármihez is vezénylik ki, legyen az robbantás, túszhelyzet vagy lövöldözés, sosem sunnyogva, lopakodva közelítik meg a helyszínt. A katonai és rendőrségi kommandósok egyébként is teljesen más taktikákat alkalmaznak, az biztos, hogy felvették a pozíciójukat, de az sem olyan (vagy jobb szó az annyira) katonai "lopakodós" dolog szokott lenni. És mivel azt írják (és ugye sem a terepviszonyokat, sem az adott helyszínt nem ismerjük), hogy amint megpillantotta a gyanúsított a rendőröket azonnal megadta magát, vagy esetlegesen már úgy várta a rendőröket, így nyílt terepen eléggé valószínűnek tartom, hogy csak úgy odaszaladtak hozzá. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12466 Dátum: 2011. Július 25. - 20:56:08 »
Hát akkor már elhiszem, amikor látták, hogy megadja magát. :) Láttam egy képet a "partraszállásról", ott még bujkáltak szépen.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #12467 Dátum: 2011. Július 25. - 21:04:06 »
Persze, ebben igazad van, én is írtam, hogy pozíciót mindig fel kell venni, de azért nem "kommandósan kúszva" tették meg az egész távot. Legalábbis reméljük... :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12468 Dátum: 2011. Július 25. - 21:07:00 »
Nem, én se arra gondoltam.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #12469 Dátum: 2011. Július 25. - 21:08:41 »
És bármilyen durva büntetést is kap a tettes, az nem hozza vissza az áldozatokat. :uhoh:
Miért, nem ez a helyzet az összes büntettnél?
De, csak a jelen eset kapcsán leírtam. Baj? :)

Agyon kéne lőni, vagy örökre bezárni egy ilyen közveszélyes állatot.
Éljen az EU szelleme...
Ezt mondd azoknak, akik a feleségüket vagy férjüket és/vagy gyereküket veszítették el egy ilyen pszichopata lövöldözése során. Vagy azoknak a gyerekeknek, akik egy ilyen ámokfutó miatt lettek árvák. Bocs, de én az ilyen hidegvérű rohadék gyilkosokat nem tekintem embernek, és kicsit sem sajnálnám, ha halálbüntit kapnának. ;) Egyébként így sem voltam annyira radikális, mert a hozzászólásomban nyitva hagytam az életfogytiglani börtön lehetőségét is, a hangsúly azon volt, hogy egy ilyen pszichopata soha többé ne árthasson senkinek.
Azt meg remélem te sem gondolod, hogy x év börtöntől majd tündérlelkű jókisfiúvá válnak az ilyen kegyetlen bűnözők, és faszán beilleszkednek majd a társadalomba. ;) Ha ezt a pofát 70 évesen kiengedik a sittről, akkor is képes lesz autóval belehajtani a tömegbe, csak mert xy párt vagy ideológia nem tetszik neki.
 
Egyébként ez Norvégiában amúgy sem jellemző, hogy mindenkit biztosítanak. Még a királyi családnak sincs formális testőrsége. A miniszterek címe, a kép a házukról pedig bárki számára elérhető. "Nyitott társadalom" (remélem nem csak volt).
Nem tudtam, hogy ők ennyire lazán veszik a dolgokat (bár szép dolog, hogy ennyire békés nép). De félek, hogy ennek a nyitott társadalomnak ezek után vége lesz. :-\
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #12470 Dátum: 2011. Július 25. - 21:24:00 »
Ebben van igazság.
Mondjuk ilyen esetben nem inkább kommandósokat kéne kivezényelni, és nem rohamrendőröket. :headscratch:
Hát de nem is rohamrendőrök mentek.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12471 Dátum: 2011. Július 25. - 21:32:19 »
Én csak azért nem adnék neki halálbüntetést, mert azzal olcsón megúszná. Az ilyeneket (de bármilyen előre kitervelt gyilkosság elkövetőjét) bedobnám egy 1x1-es, 5 méter mély gödörbe egy börtön udvarán, hogy ott töltse el a rá kiszabott x évet.
Különben ez a jelenlegi 21 évet fog kapni, mert Norvégiában annyi a törvényileg kiszabható maximum büntetés. Egy kiskapu van, amit ő majdnem 100%-ig megkap: hogy 21 év múlva nem kijöhet, hanem újratárgyalják az ügyét, amikor is kapni fog újabb 21 évet.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #12472 Dátum: 2011. Július 25. - 21:33:02 »
Baj? :)
Persze, hogy nem baj.

Bocs, de én az ilyen hidegvérű rohadék gyilkosokat nem tekintem embernek, és kicsit sem sajnálnám, ha halálbüntit kapnának. ;)
Én pedig sajnálnám, mivel a modern társadalom, esetünkben az EU is szabályokra épül, amit úgy hívunk, hogy jogállam (ami nem mindig jó, ez tény, de eddig ez a legjobb, amit kitaláltak) és pontosan ettől vagyunk különbek az ilyen emberektől, hogy mi betartjuk ezeket a szabályokat, és nem kezdünk azonnal önbíráskodni, amikor személyes sérelem ér minket. Egyébként biztos lehetsz benne, hogy megkapja a büntetését.

Azt meg remélem te sem gondolod, hogy x év börtöntől majd tündérlelkű jókisfiúvá válnak az ilyen kegyetlen bűnözők, és kukián beilleszkednek majd a társadalomba. ;)
Az a baj, hogy ezt te sem tudhatod előre. Sőt azt sem, hogy ez tényleg egy szociopata, vagy csak egy balek, akit teljesen "agymostak". Lehet, hogy már most is megbánta, amit tett. Nem tartom elképzelhetetlennek. A képzett katonák, akik lényegében ölésre vannak "betanítva" és gondolkodás nélkül ölnek is adott szituációban, 2-3 nappal később kezdenek csak lelkifurdalást érezni, akkor tudatosul bennük, hogy ők embert öltek. És ennek szerintem van akkora ereje, hogy megváltoztassa az embert (a különböző rehab programokról nem is beszélve)...

amit ő majdnem 100%-ig megkap: hogy 21 év múlva nem kijöhet, hanem újratárgyalják az ügyét, amikor is kapni fog újabb 21 évet.
Igen, ez valószínű, hacsak nem mutat valóban hatalmas fejlődést és nem karolja fel egy nonprofit vagy politikai szervezet, példának/promóciónak, hogy még onnan is vissza lehet jönni a normális ember szintjére....
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 25. - 21:36:02 írta holloo »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12474 Dátum: 2011. Július 25. - 21:39:24 »
Igen, de attól, hogy megbánja, sőt, megjavul, attól még ugyanúgy megölt 90 embert, vagyis minimum 90 családnak egy egész életre tönkretette az életét.  ;) Erre mondják, hogy előbb kellett volna gondolkodni. Ha az én gyerekem köztük lett volna, akkor jöhetne nekem bárki jogállammal, EU-val, vagy civilizációval, a két kezemmel tépném szét, ha elérném. 

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #12475 Dátum: 2011. Július 25. - 21:52:00 »
Idézet
Én pedig sajnálnám, mivel a modern társadalom, esetünkben az EU is szabályokra épül, amit úgy hívunk, hogy jogállam (ami nem mindig jó, ez tény, de eddig ez a legjobb, amit kitaláltak) és pontosan ettől vagyunk különbek az ilyen emberektől, hogy mi betartjuk ezeket a szabályokat, és nem kezdünk azonnal önbíráskodni, amikor személyes sérelem ér minket. Egyébként biztos lehetsz benne, hogy megkapja a büntetését.
Kapja be a jogállam. Azt én sem vitatom, hogy eddig nem találtak ki jobbat, és valahogy szabályozni kell az életet törvényekkel, amikben mindig is lesznek személyes igazságtalanságok, de...Miféle jogállam az, ahol a törvényeket azok hozzák/hozatják, akiknek a kezében a hatalom van? Norvégiában lehet nem így megy, Norvégiában lehet megkapja a fickó a méltó büntetését, Norvégiában lehet független az igazságszolgáltatás, de ez nagyon sok helyről, köztünk tespedő, rothadó hazánkról sem mondható el.
Nem akarok politikai vitát generálni megint, hisz amennyire tudom/tapasztalom ez sajna nálunk párttól független, de a jog és a törvények nálunk csak bábok, amelyek a hatalmasságok kényét-kedvét szolgálják. És ez már régen rossz.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #12476 Dátum: 2011. Július 25. - 23:06:20 »
Én csak azért nem adnék neki halálbüntetést, mert azzal olcsón megúszná.
Naja. Jobban járt volna, ha főbe lövi magát, mint ahogyan az ilyen ámokfutók szokták.
Idézet
Az ilyeneket (de bármilyen előre kitervelt gyilkosság elkövetőjét) bedobnám egy 1x1-es, 5 méter mély gödörbe egy börtön udvarán, hogy ott töltse el a rá kiszabott x évet.
Hát igen, megérdemelné.
 
Idézet
Különben ez a jelenlegi 21 évet fog kapni, mert Norvégiában annyi a törvényileg kiszabható maximum büntetés. Egy kiskapu van, amit ő majdnem 100%-ig megkap: hogy 21 év múlva nem kijöhet, hanem újratárgyalják az ügyét, amikor is kapni fog újabb 21 évet.
Én is ezt hallottam, eléggé meglepődtem, hogy Norvégiában nincs életfogytiglan. De még jó, hogy van ez a kiskapu.

Én pedig sajnálnám, mivel a modern társadalom, esetünkben az EU is szabályokra épül, amit úgy hívunk, hogy jogállam (ami nem mindig jó, ez tény, de eddig ez a legjobb, amit kitaláltak) és pontosan ettől vagyunk különbek az ilyen emberektől, hogy mi betartjuk ezeket a szabályokat, és nem kezdünk azonnal önbíráskodni, amikor személyes sérelem ér minket.
Ó, ne értsd félre, nem önbíráskodásra céloztam. Természetesen nem én lőném agyon, hanem - amennyiben az EU nem tiltaná a halálbüntetést - a bíróság által kiszabott halálos ítélet után a kivégzőosztag.
Egyébként ne vedd rossz néven, de szerintem te is csak addig lennél ilyen liberális, és addig védenéd csak a jogállamot, amíg veled is meg nem történne egy hasonló eset. Ha a te barátnődet, gyerekedet lőné agyon egy beteg állat, akkor te is le akarnád tépni a gyilkos fejét. Ahogy látom, Kaine-el egy véleményen vagyunk. Nekem ugyan nincs gyerekem, de ha lenne, és mondjuk egy pszichopata állat megölné, tuti hogy ízekre szedném a fickót.


Idézet
Az a baj, hogy ezt te sem tudhatod előre. Sőt azt sem, hogy ez tényleg egy szociopata, vagy csak egy balek, akit teljesen "agymostak". Lehet, hogy már most is megbánta, amit tett. Nem tartom elképzelhetetlennek. A képzett katonák, akik lényegében ölésre vannak "betanítva" és gondolkodás nélkül ölnek is adott szituációban, 2-3 nappal később kezdenek csak lelkifurdalást érezni, akkor tudatosul bennük, hogy ők embert öltek. És ennek szerintem van akkora ereje, hogy megváltoztassa az embert (a különböző rehab programokról nem is beszélve)...
Őszintén szólva, ebben az esetben, amikor ez az ember előre megfontoltan, hidegvérrel, tudatosan készült arra, hogy rengeteg ártatlan embert megöljön, nem hinném hogy meg fog változni, vagy megbánt volna bármit is. Egyébként mindegy is, mert ahogy Kaine is írta, ez nem változtat a tényeken, hogy tönkretett 90 családot, plusz akik túlélték a lövöldözést, komoly lelki sérülést szenvedhettek, főleg a gyerekek, ha ez tényleg egy gyerektábor volt... Egyébként a katonaság más szitu, mert őket arra képzik ki, hogy olyan embereket öljenek, akik szintén nagyon veszélyesek, és az életükre törnek, ott az marad életben, aki előbb lelövi a másikat. De azért nem azt tanítják a katonáknak, hogy ártatlan nőket és gyerekeket gyilkoljanak... (Abba most ne menjünk bele, hogy a háború egy mocskos dolog, és vannak katonák akik túllépik a határokat... De az ilyeneket el is ítéli a hadbíróság, ha fény derül a kegyetlenkedéseikre.)

Idézet
Igen, ez valószínű, hacsak nem mutat valóban hatalmas fejlődést és nem karolja fel egy nonprofit vagy politikai szervezet, példának/promóciónak, hogy még onnan is vissza lehet jönni a normális ember szintjére....
Kötve hiszem, iszonyat botrányt kavarna, ha felkarolná bárki is. Amúgy sem normális ember, aki ilyen szörnyű tettet képes elkövetni, és nem is lesz az soha...

Pepo: politikába szerintem se érdemes belemenni, de egyetértek veled. ;)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #12477 Dátum: 2011. Július 25. - 23:29:57 »
Naná, hogy nem normális. Ezek beteg emberek, pszichiátriára valók. És ilyenkor jön a klasszikus aduász a védőügyvédek kezében, hogy "Dehát bíró úr, az ügyfelem beteg ember, és nem maga tehet a betegségéről és annak következményeiről". Ez igaz is, de a gondatlanságból elkövetett gyilkosság is gyilkosság, csak maximum kevesebb a büntetés érte. Ez a fickó meg kisebb büntetéssel is minimum életfogytiglani magánzárkát kellene, hogy kapjon.

Amúgy én azon a véleményen vagyok, hogy ezek az emberek, beteg emberek, kezelésre szorulnak és kezelni is kell őket, de a gyilkosság az gyilkosság, akárhogy is nézzük. AKár pszichiátriai eset, akár nem.

Idézet
Egyébként ne vedd rossz néven, de szerintem te is csak addig lennél ilyen liberális, és addig védenéd csak a jogállamot, amíg veled is meg nem történne egy hasonló eset. Ha a te barátnődet, gyerekedet lőné agyon egy beteg állat, akkor te is le akarnád tépni a gyilkos fejét. Ahogy látom, Kaine-el egy véleményen vagyunk. Nekem ugyan nincs gyerekem, de ha lenne, és mondjuk egy pszichopata állat megölné, tuti hogy ízekre szedném a fickót.
Nem is ez az érdekes. Az természetes, hogy egy ilyen tragédia után a hozzátartozók így éreznek, vagy mi is így éreznénk.
Inkább az az érdekes, hogy ha a fene nagy jogrendszer, nem ítélné el a gyilkost, mert nincsen elég bizonyíték (holott a meggyilkolt xy hozzátartozója tudja, hogy ki tette, csak nem tudja bizonyítani), akkor is megmaradnának ezek a liberális elvek? A jogrendszer felsőbbrendűségének bizonygatása? Mert könnyű mondani, hogy lépjünk túl az önbíráskodáson, álljon bíróság elé. És ha a bíróság olyan ítéletet hoz, ami ellentétes a vágyainkkal, akkor mi történne?

Valahogy én is mindig úgy éreztem, hogy a fene nagy liberalista elvek csak addig tudnak érvényesülni, amíg azok vallóját nem érte olyan súlyos kár,  ahol egyértelmű kudarcot vallanak az elvei.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 25. - 23:32:19 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #12478 Dátum: 2011. Július 25. - 23:48:56 »
Nemcsak a lőszer fajtájától függ a távolság, hanem a cső hosszától és huzagolásától is.

Meg a lőpormennyiségtől, ami a hüvelyben van. Plusz nem elhanyagolható az fránya rézköpenyes acélmag, ami az AK lőszert erősíti. Az azért csúnya munkát végez. Persze, hogy alkalmas ölésre. De nekem ne mondjad, hogy egy mikro uzival Te célzott lövést tudsz leadni 300 méterre.



Pepo: "Kapja be a jogállam."


Csak nem Te írod a miniszterelnöki beszédeket?  :hehe: De félretéve az aktuálpolitikát, a jogállam (legyen bármilyen kaki is), mindig magában hordozza a dolgok megváltoztathatóságának lehetőségét. Nem azzal lenne baj, hogy egy gyerekgyilkost kivégeznek, hanem azzal, hogy minden egyes kivett téglával a jogállam fundamentumát, végső soron pedig az egyén önrendelkezését gyengítenénk. Az örök kérdés, szabadság valamitől vagy szabadság valamiért? Csak a jogállam lehet az, ami korlátozza a közösség szubjektumot elnyomó törekvéseit. A "nagyobb jó érdekében" ugyebár (lásd: kommunizmus, nemzetiszocializmus). Vagy, hogy megakadályozza az ellenpólus, a szélsőséges, mindenkin átgázoló indivudalizmus társadalombomlasztó térnyerését.
"Live for nothing or die for something, your call."

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #12479 Dátum: 2011. Július 26. - 00:08:33 »
Bárcsak én írnám! :D Én fele ennyit se hazudnék. :D
Idézet
De félretéve az aktuálpolitikát, a jogállam (legyen bármilyen kaki is), mindig magában hordozza a dolgok megváltoztathatóságának lehetőségét.
Persze, de mit érsz azzal, ha ezen változtatások nem a nép, nem a társadalom érdekeit szolgálják? Mit ér a nagy választási jog, ha utána a választottaknak nem kell betartaniuk a kötelezettségeiket?  Én nem magát a rendszert helyességét vitatom, hanem, ahogy nálunk megvalósítják, na az a nagyon kaki. Nem tudom hogy lehetne jobb, az tény, de nem is azt mondom, hogy én jobban csinálnám.
Idézet
Nem azzal lenne baj, hogy egy gyerekgyilkost kivégeznek, hanem azzal, hogy minden egyes kivett téglával a jogállam fundamentumát, végső soron pedig az egyén önrendelkezését gyengítenénk.
Hát önrendelkezés a jogrendszerben sincs. Nem értek a témához amúgy, szóval most mint hozzá nem értő, abszolút laikus ember nyilatkozom, de mivel engem is, mindenkit érint ez a téma, így úgy gondolom, hogy még így is megtehetem mindezt, számít a véleményem (egy tudományos vitában mondjuk a váltóáramról ez nyilván nem így lenne, ott tökmindegy mit pofákolok). Legalábbis számomra az nem önrendelkezés (már ha jól értelmezem a fogalmat és nem a pontos jogi értelemben használom értelemszerűen, mert azt nem ismerem), ha törvények írják elő, mit tehetek meg és mit nem. Maximum olyan választási lehetőségem van, hogy betartom-e ezen törvényeket, vagy megszegem és vállalom  büntetést.  Hát köszönöm szépen.
Persze nem vágyom rá, és nem is lenne jó, ha engem, vagy akárki mást nem korlátoznának a törvények. Ésszerű törvények. A gond továbbra is ott van, hogy a törvény az törvény, akár hülyeség, akár károsít, akár nem. Persze ez a lényege is, de akkor sem tudom lenyelni, hogy nagyon sok törvény, azért hülyeség, és azért károsít, hogy másokat meg kiválasztottá tegyen.

Egyébként persze, igazad van, írtam is, hogy azt nehéz lenne vitatni, hogy a jogrendszertől eddig még nem találtak ki jobbat egy társadalom működtetésére. Egy ilyen rendszer nélkülözhetetlen, így a gyengítése sem megengedett. Ugyanakkor minden rendszer csak annyira jó, amennyire az üzemeltetői, formálói azzá teszik. És nálunk a jogrendszer aligha szolgálja jól az ország, az emberek érdekeit. Független bíróság, mint olyan csak papíron létezik, a rendszer borzalmasan lassú, bürökratikus és sokszor impotens, arról nem is beszélve, hogy a szinte szándékosan hagyott, vagy újonnan nyitott jogik kapuk miatt csak azt tudja szabályozni, akinek kevés a pénze és a hatalma.

Idézet
Vagy, hogy megakadályozza az ellenpólus, a szélsőséges, mindenkin átgázoló indivudalizmus társadalombomlasztó térnyerését.
Én nem tennék a szélsőségesség és az individualizmus közé egyenlőségjelet.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 26. - 00:15:06 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"