Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982109 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #12480 Dátum: 2011. Július 26. - 00:24:17 »
Hát én se vagyok nagy jogtudor, de az alkotmányjog tanárunk azt magyarázta, hogy a jogállamban az egyénnek van lehetősége jogorvoslatra, ha úgy ítéli meg, hogy kár érte. Akár az éppen regnáló hatalommal szemben is.
Persze Mo.-n (különösen most) egyre szűkül a jogállam, és majd meglátod mit jelent az önrendelkezés fogalma jogállami keretek között, és mit jelent egy központosított már-már parancsuralmi rendszerben. Meg kell nézni az új munka törvénykönyvet, vagy a szociális törvényt. Finom lesz ez mindenkinek. Ehhez képest az eddig több sebből vérző jogállamiságunk, Avalonnak fog tűnni.  :-\

"Live for nothing or die for something, your call."

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #12481 Dátum: 2011. Július 26. - 00:36:10 »
A munka törvénykönyvéről olvastam. Nevetséges. Komolyan mondom, ha 500 ezerre emelnék a fizumat sem maradnék itt. Én egyszerűen nem vagyok képes elviselni, ami itt megy. Persze sehol sincs kolbászból a kerítés, mindenhol vannka visszásságok, de ami itt megy, az egy rémálom.
Idézet
Hát én se vagyok nagy jogtudor, de az alkotmányjog tanárunk azt magyarázta, hogy a jogállamban az egyénnek van lehetősége jogorvoslatra, ha úgy ítéli meg, hogy kár érte. Akár az éppen regnáló hatalommal szemben is.
Ja, elviekben. Gyakorlatban persze nincs, mert ha én beperelném Orbán Viktort bármi miatt is, aligha nyernék...akár igazam lenne amúgy, akár nem. Kitörölhetem a seggem a jogorvoslattal, ha a gyakorlatban nem lehet használni, hanem csak elméleti lehetőségként létezik.

Amúgy elgondolkodtam valamint: Ez a merénylő elég okos fickó lehetett. Találgattatok, hogy mi lehetett a célja. Hát ha a norvég társadalom lépni fog a tragédia után az alighanem olyan irányú lesz, hogy sokkal zártabb, intoleránsabb és szélsőségesebb lesz, mint amilyen most. JObban odafigyel majd a tagjaira, a kirívó esetekre, és jobban kitaszítja majd magából ezeket. Erősödni fog a kirekesztettség, a bevándorló ellenesség. Ezek lényegében mind olyan változások, amelyek  a merénylő világképéhez közelebb tolják majd az országot ás a társadalmát. Lefogadom, hogy a fickó azért nem vallja bűnösnek magát, mert szentül hiszi, hogy erre a lépésre szükség volt, és mind ő, mind akiket meggyilkolt mártírok, akik a nagyobb jó érdekében haltak meg. Sőt, talán még meg nem értett hősnek is hiszi magát, akinek érdemeit csak később fogják elismerni (szerinte).
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 26. - 00:39:21 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #12482 Dátum: 2011. Július 26. - 00:48:17 »
Hát ha a norvég társadalom lépni fog a tragédia után az alighanem olyan irányú lesz, hogy sokkal zártabb, intoleránsabb és szélsőségesebb lesz,

Ez volt a cél. A félelem elültetése. Hogy ne engedd el a gyereked egy multi kulti szórakozóhelyre, mert bármikor jöhet egy ilyen majom. Majd meglátjuk milyen választ ad a társadalom. A hivatalos kommunikáció a hagyományos norvég értékekhez való visszatérésre buzdítja az embereket, ugyanakkor a helyi okosok azt mondják, hogy ezek után már semmi nem lehet ugyanolyan, mint volt. Majd meglátjuk...
"Live for nothing or die for something, your call."

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #12483 Dátum: 2011. Július 26. - 21:42:52 »
A mai Metro újságban olvastam egy cikket a norvégiai lövöldözésről. Hát bakker, tényleg marha békés nép lehetnek ezek a norvégok, írta a cikk, hogy annyira bíznak egymásban - és itt döbbentem le - hogy ott még a rendőrök sem hordanak fegyvert! :o :surp: Írta a cikk, hogy az egész ország gyászol, mindenki ténfereg, egymást vígasztalják az emberek... Olyan érzésem volt, mintha a Stallone-féle Pusztító c. film pozitív utópiáját a norvégokról mintázták volna. Nem gondoltam, hogy ennyire békés ország. Bár lehet, hogy már csak volt...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #12484 Dátum: 2011. Július 26. - 23:57:00 »
"Live for nothing or die for something, your call."

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #12485 Dátum: 2011. Július 29. - 18:58:39 »
Egyébként ne vedd rossz néven, de szerintem te is csak addig lennél ilyen liberális, és addig védenéd csak a jogállamot, amíg veled is meg nem történne egy hasonló eset. Ha a te barátnődet, gyerekedet lőné agyon egy beteg állat, akkor te is le akarnád tépni a gyilkos fejét.
Nem veszem rossz néven, és nem akarnám. Ebből a kijelentésből is látszik, hogy nem ismersz, ha velem hasonló dolog történne, akkor addig hajtanék, míg valami nemzetközi nyomozóirodába bekerülnék (ami egyébként annyira nem abszurd, amilyennek elsőre hangzik, sőt jelen körülmények között oda lehet előbb bekerül az ember, mint kis hazánk valamelyik fegyveres testületébe) és addig nem nyugodnék míg levadásznám és törvény elé állítanám az összes embert, akinek bármilyen kis köze volt a dologhoz, még a Kaine által emlegetett "Pétert" is. ;)

Nemcsak a lőszer fajtájától függ a távolság, hanem a cső hosszától és huzagolásától is.

Meg a lőpormennyiségtől, ami a hüvelyben van. Plusz nem elhanyagolható az fránya rézköpenyes acélmag, ami az AK lőszert erősíti. Az azért csúnya munkát végez. Persze, hogy alkalmas ölésre. De nekem ne mondjad, hogy egy mikro uzival Te célzott lövést tudsz leadni 300 méterre.
Természetesen le tudok adni célzott lövést (bármilyen távolságra le tudok adni célzott lövést :) ), persze nem fogom eltalálni. De még mielőtt tovább vitáznánk karabéllyal sem fogom eltalálni. De nem a töltény fajtája miatt, az egyszerű pisztolygolyó is 500 méterig halálos.
Bár lehet, hogy már csak volt...

http://nol.hu/kulfold/norvegia__antifasiszta_dal_lett_az_osszefogas_jelkepe
Igen valami ilyesmit vártam tőlük, nem véletlenül ők a Jóléti állam egyik modellje...

Pepo: Ha a politikát, jogállamot azonosítod azzal, ami itthon lassan már 30 éve folyik, akkor elég nagy tévedésben vagy...

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #12486 Dátum: 2011. Július 29. - 19:20:48 »
Szóval belőled amolyan liberális Frank Castle válna. ;D

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #12487 Dátum: 2011. Július 29. - 19:22:52 »
Szóval belőled amolyan liberális Frank Castle válna. ;D
Teljes mértékben. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #12488 Dátum: 2011. Július 30. - 13:42:52 »
Holloo: Azt hiszem többször leírtam, hogy nem általánosságban beszélek a dologról (amit már csak azért sem nagyon tudok megtenni, mert nem értek hozzá), hanem a hazai viszonyokról van szó, mivel azt látom, azt tapasztalom.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12489 Dátum: 2011. Július 30. - 14:29:13 »
Hollo, bár én sem ismerlek, de azt gyanítom, hogy nincs gyereked, vagy nem vagy képes elképzelni olyan helyzetet, ami kihozná belőled a vadállatot, amely azért mindenkiben ott van elrejtve szinte. Nem elég életszerűen hangzik, hogy amennyiben ekkora trauma érne, te elmennél valahova bejelentkezni, hónapokig, évekig tanulnál, hogy bevegyenek, hogy olyan pozícióba juss, hogy megkapd azt az ügyet, ami téged érint - mindezek ráadásul csak akkor, ha addig még nem fogták el az adott személyt, persze - majd ekkor megpróbáld te elkapni (mintha neked több esélyed lenne, újoncként, mint azoknak, akik évtizedek óta ott vannak - ráadásul).
Arról nem is beszélve, hogy amennyiben már az elején elkapják a fickót, de mondjuk kibulizza, hogy őrült és nem beszámítható, nem büntethető, majd kifelé jövet mondjuk a képedbe röhög, majdnem biztos vagyok benne, hogy ja, te elmennél akkor jelentkezni egy nemzetközi nyomozó irodába.  ;)
Ezek olyan dolgok, hogy sokan hisznek abban, amiben te, némelyek még törvényeket is hoznak hozzá, de abban a pillanatban, hogy személyesen mélyen érintve lesznek, rájuk nem fog vonatkozni a törvény, mert nagyon magasról leszarják éppen. Majd, miután a saját dolguknak eleget tettek, utána igen, megint erős bástyái lesznek a mondott demokráciának, mert az kell egy államnak (szerintem is, mielőtt félreértés lenne), csak éppen te akkor kivétel voltál.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #12490 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 09:08:36 »
Elhunyt a Rendőrakadémia-című filmek egyik legandás alakja, Bubba Smith.
Nyugodjék békében!
Anno emlékszem, a Rém rendes családban is szerepelt. Jó kis epizódok voltak azok, amikor Al Bundyval küzdött fociban.
http://www.origo.hu/filmklub/blog/halal/20110804-meghalt-bubba-smith-hightower-ormester-a-rendorakademia.html

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #12491 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 09:15:24 »
Béke poraira.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #12492 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 13:49:04 »
Rendőrakadémiában is nagyon nagyot alakít . R.I.P.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:OFF
« Válasz #12493 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 16:00:21 »
Kaine, nem nincs gyerekem, de ettől még nem kell annyira lekezelni a másikat, főleg, hogy az embernek meghalhatott az apja vagy a nagyapja vagy bármely más rokona is, esetleg bármilyen hasonló tragédiában. Esetlegesen olyan erkölcsi normákat hordoztak és adtak át, amit én tisztelek és tudom, hogy ez az alap magyar mentalitás, hogy szép szavakkal élve "ne ugasson a másik", de, mint mondtad nem ismersz.  Vagy az empátiát (és szerintetek annak hiányát) ne azonosítsuk már azzal, hogy (nem akarom mindjárt) kitépni mindenkinek a szívét, aki rosszat csinált. És tudom azt is, hogy nehéz elhinni, de én büszke vagyok arra, hogy van önkontroll bennem, ami nem született, genetikailag belém kódolt dolog, hanem elég sokat dolgoztam érte. A másik dolog, bár biztos hihetetlen, de megintcsak nem tartozik az "erényeim" közé a képmutatás, talán ezért nem is vagyok politikus, sőt én az a fajta ember vagyok, aki előreengedi a néniket és a bácsikat a buszon felszállásnál, még akkor is, ha látom, hogy egész végig állnom kell majd (és nem azért, mert hülye vagyok, és nem tudok számolni, hogy "hoppá nem lesz több hely"), de ezt ugyanakkor nem várom el senkitől és nem fogok vadul ordibálni a másikra, hogy mekkora tahó, mert ő nem így csinál. Sőt, ha valaki elesik az utcán és a közelében vagyok, megkérdezem, hogy jól van-e, esetleg felsegítem és nem röhögök rajta és osztom az észt, hogy mekkora béna barom...
(mintha neked több esélyed lenne, újoncként, mint azoknak, akik évtizedek óta ott vannak - ráadásul).
Igen, mivel ugye nem is létezik olyan munkahely (akár nálunk hazai viszonyok között is) ahol az eredmények legalább 70%-át a friss és lelkes munkaerő éri el (sőt sok helyen a meló 100%-át ők végzik), míg az öreg, tapasztalt rókák már csak felb@sszák a lábukat az asztalra és számolják vissza az éveket a nyugdíjig vagy a fizetésnapig...
És ez a kedvencem " majd ja pont te" a másik magyar szabadalom, ha az ember erre a mondatra hallgatna, (mert mindig van egy ilyen még a "támogató haverok" között is, akik természetesen mindig mindenhez értenek) mi értelme lenne bármibe is belekezdeni? Aztán meg persze amikor sikerül egy terv, akkor "mázlista rohadt köcsi, mer ennek minden sikerül..."
És erre a nagy (és számotokra pozitív) "kitépem a szívét" reakcióra is lehet mindjárt jó ellenpéldát mondani a közelmúltból is, ugye elég annyit mondanom, hogy Olaszliszka, ott is mindjárt mindenki "önbíráskodni" akart és még csak meg sem nézték, hogy mi is lett a kislánnyal. Ami egyébként akkor is szörnyű dolog lett volna, ha valóban elüti a kislányt, mivel én pont azt tartom a tolerancia teljes hiányának, hogy az elkövetőt is a családja szeme láttára verték agyon, persze ismerve az eseményeket így még tragikusabb a dolog.

Rendőrakadémiában is nagyon nagyot alakít . R.I.P.
Igen, mindenképpen az ő karaktere volt a legjobb, nyugodjon békében.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #12494 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 17:31:58 »
Kaine, nem nincs gyerekem, de ettől még nem kell annyira lekezelni a másikat, főleg, hogy az embernek meghalhatott az apja vagy a nagyapja vagy bármely más rokona is, esetleg bármilyen hasonló tragédiában.
Szerintem egy apa, nagyapa, egyéb rokon elvesztése a közelében sincs annak, ha valaki a gyerekét veszíti el.

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:OFF
« Válasz #12495 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 18:10:50 »
Nyugodjék békében, Bubba Smith.
Én is emlékszek a Rendőrakadémia filmekre. Az Egy rém rendes családról anno még nem tudtam, hogy tényleg ő volt az.
Tényleg az ő karakteren volt a legjobb a Rendőrakadémia filmekben.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12496 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 22:00:15 »
Hollo, amit írtál, abszolút tiszteletre méltó, minden megbecsülésem a tiéd, ha ilyen vagy. Nem akartam lekezelő lenni (szerintem nem is voltam), egyszerűen csak annyit mondtam, hogy ha nincs gyereked, nem tudhatod, mit jelent igazán elveszíteni valamit - és ahogy Todd is írta: amíg nem lesz, addig fogod csak azt hinni, hogy összehasonlítható bármilyen rokonnal, vagy bárkivel.  ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #12497 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 22:08:58 »
R.I.P. Bubba Smith! Én is nagyon bírtam a figuráját a Rendőrakadémia filmekben.
Nem is tudtam, hogy ilyen nagy rögbisztár volt. Így már érthető, miért rögbizik Al Bundyval. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:OFF
« Válasz #12498 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 00:57:33 »
Nyugodjon békében. Egy Rendőrakadémiát sem voltam képes végignézni, annnnyira rosszak.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #12499 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 12:12:06 »
Én csípem a rendörakadémia filmeket.
Nyugodjék békében.