Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982162 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12700 Dátum: 2011. Október 11. - 15:59:25 »
Ez a dolog sokkal mélyebbről gyökeredzik, mint az edzés. :) Jóval előbb lettem kólafüggő. De már kezdem abbahagyni, vagy mérsékelni, viszont helyette is ice teát iszom, abban is sok cukor lehet.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #12701 Dátum: 2011. Október 11. - 16:00:40 »
ezen a ponton kéne egy "orvosi" szakvélemény a fórumba: mi köze a koleszterinhez a csokinak és a kólának? A cukrunk miért nem magas?
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #12702 Dátum: 2011. Október 11. - 16:07:05 »
Igazából civilizációs betegség, az öregedéssel nőni szokott , mind a koleszterin,mind a vérnyomás ( a kettő összefügghet egymással), érdekességképpen a törzsi népeknél ez nem jellemző. Nagyon sok  minden közrejátszik benne, azok is amiket felsoroltatok: mozgásszegény életmód, zsíros, cukros ételek, italok, elhízás,rendezetlen napi ritmus, kevés alvás, fokozott stressz meg persze, ha nem számoljuk a genetikai eltéréseket (betegségeket) valamint egyes betegségeket(pl. cukorbetegség), fertőzéseket , amik erre hajlamosítanak. A legfőbb gond vele, hogy további betegségek előfutára lehet a magas koleszterin szint: érelmeszesedés, élelzáródás, magas vérnyomás, különböző infarktusok, szívelégtelenség, szervi elégtelenségek stb...

A túlzott cukorbevitel is emeli  vércukorszintet jelentősen, de ha nem vagy cukorbeteg, akkor ez le is cseng pár óra alatt. Más az, hogy a túlzott cukorfogyasztás cukorbetegséghez vezethet, az arra hajlamos egyénekben, ami szintén emeli a koleszterinszintet. A sok cukor zsírrá alakul a májban, ami sok koleszterint tartalmazó zsír-fehérje komplexek szállítanak a vérben, ez emeli a koleszterint. Meg persze ez is elhízáshoz vezet.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 11. - 16:12:40 írta Psycho »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12703 Dátum: 2011. Október 11. - 16:13:20 »
mozgásszegény életmód, zsíros ételek, italok, rendezetlen napi ritmus, kevés alvás, fokozott stressz
Szerencsére ezek engem nemigen érintenek...

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #12704 Dátum: 2011. Október 11. - 16:15:08 »
kösz, Psycho! Nem nyugtattál meg ;)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #12705 Dátum: 2011. Október 11. - 23:47:16 »
Hát én meg nem mondom fejből, milyen értékeket mértek nálam, mert pár éve voltam utoljára vérvételen, de mind a koleszterinszintem, mind a cukrom teljesen rendben volt.:) Egyébként én úgy tudtam, hogy a zsíros ételek növelik leginkább a koleszterinszintet, nem gondoltam, hogy a cukros dolgok is. Időnként szoktam enni édességet, viszont szinte mindig cukormentes (light) üdítőket iszom. Más kérdés, hogy állítólag ezek a mesterséges édesítőszerek se túl egészségesek, dehát nem sok választása van az embernek. :hehe:

Viszont azt tudom, hogy a szervezet saját maga is elő tudja állítani a koleszterint. Ezért az nem jó megoldás, ha valaki abszolút megvonja a koleszterint a szervezetétől, mert akkor a szervezet védekezésképpen sokkal több koleszterint kezd termelni, és az illetőnek megnő a koleszterinszintje.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #12706 Dátum: 2011. Október 12. - 01:03:33 »
Igen a szervezeted képes, és termel is koleszterint. Az összes sejted képes rá, valamint a koleszterinből szintetizálódnak a szteroid hormonok is. Az tévedés , hogy nincs szüksége a szervezetnek koleszterinre, sőt, az összes sejtnek szüksége van rá, nagyon fontos építőeleme a sejtmembránnak. Ezért van szükség a külső, étel általi bevitelre is, nem csak a saját termelésre. A baj akkor van, ha valakinek a vérében túl sok van.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #12707 Dátum: 2011. Október 12. - 19:33:42 »
Valaki meg tudja mondani, hogy a U-Mennek van-e magyar neve? Meg azt is, hogy mi az. :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #12708 Dátum: 2011. Október 12. - 19:36:01 »
Nincs nekik. Az U-Ment szokás használni mint az X-Mennél.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:OFF
« Válasz #12709 Dátum: 2011. Október 12. - 20:25:58 »
Köszi.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #12710 Dátum: 2011. Október 14. - 23:58:29 »
Idézet
Ezért az nem jó megoldás, ha valaki abszolút megvonja a koleszterint a szervezetétől, mert akkor a szervezet védekezésképpen sokkal több koleszterint kezd termelni, és az illetőnek megnő a koleszterinszintje.
Nem, teljesen félreérted. Hacsak nincs valami klasszikus monogénes defektusod, a tested nem fog több koleszterint termelni, mint szükséges. Pont az a baj, hogy a test alapból termel jelentős mennyiségű koleszterint, amit a külső bevitel nem szabályoz le, nem is szabályozhat le, hisz ez minden sejt szempontjából létkérdés, a sejtmembrán integritása miatt.
Virágnyelven az történik, hogy a tested a külső koleszterin nélkül is elvan egész jól, köszöni szépen, aztán abban a pillanatban, amint túlléped azt a szintet, amit igényel a tested a külső forrásokból, a fel nem használt koleszterin "megreked"  a vérben, lerakódik az erek falában, érelmeszesedéseket csinál, annak mindne következményével együtt. (nyilván nem pontos és nem is helyes így, amit írtam, de így érthető szerintem)

A drága népszámlálással nekem is meggyűlt a bajom. Kétszer is hülyeségekkel töltöttem ki, és az az erőszakos kis picsa mindig visszajött.

Hihetetlen, mennyire hülyének nézik az embereket. Név nélkül megy...na persze, az én születési dátumomhoz máris rendelhetnek egy állandó és ideiglenes lakcímet, aztán innen már nem nehéz kisakkozni, ki is vagyok én.

Nem mintha nekem személy szerint lenne félnivalóm bármitől is, de ez akkor is nyilvános és sajnos törvényes kémkedés. Szerintem még ha hasznos is az államnak, semmi köze nincs ahhoz, hogy hány évet éltem külföldön, és hasonló baromságok. Ezek szerintem személyes dolgok, amit így nincs joga kitudakolni az államnak az emberektől. Ez a népszámlálás nem népszámlálás... ez kémkedés. Arról nem is beszélve, hogy olyan emberekre is kényszerítik a biztosok a kitöltést, akik az adott lakcímen semmilyen hivatalos formában nem laknak. Ezzel remekül le tudják szűrni, hogy hányan laknak úgy magyarországon kvázi albérletben, hogy a főbérlő nem jelenti be őket, és nem fizet utánuk ADÓT. Még jó, hogy mi nem voltunk ilyen hülyék, a biztos képébe vágtam röhögve, hogy az én lakásomban csak én lakom, a többiek csak most vannka itt, mert feljöttek bulizgatni kicsit. :)

Az a szomorú helyzet, hogy az ember korábban paranoid, eltúlzott félelmei ma már nagyon is megalapozottak: Egy olyan országban, ahol visszamenőlegesen vezsnek el jogot, ahol a törvényhozást teljesen és nyilvánosan is pártbefolyás alá helyezik, ahol ilyen agyrémek bevezetését tervezik, mint diplomás adó és társai, én már bármit el tudok képzelni azzal kapcsolatban, mit akarnak kezdeni ezekkel az adatokkal...bármilyen abszurdak is ezek az elképzelések.

De azt legalább megtudtuk, hogy már biztosan gépeknek néz minket az állam, mivel azt hiszi, SORSZÁM-mal rendelkezünk egy adott háztartásban. Ez már az elején kiverte a biztosítékok nálam, úgyhogy a legkisebb jelét sem mutattam az együttműködésre.

Végül többszöri személyes és telefonos zaklatás után, két hülyeségekkel teleirkált ív után, valamint azok után, hogy  a kisasszony kilátásba helyezte az eljárás kezdeményezését, nagy duzzogva kitöltöttem neki azt a minimumot amit kellett. Több kérdéshez oda írtam, hogy nem tudom...vagy tényleg nem tudtam, vagy csak nem akartam rá válaszolni. A feltételeket nem szegtem meg, válaszoltam, és nem is téves adatokat közöltem. Ha még egyszer visszajön a kiscsaj, biztos pofánverem. (egy idegesítő szőke nőt képzeljetek el, aki hülyének néz, névtelenséggel érvel, és fontosságot hangsúlyoz, holott ez neki max azért fontos, mert pénzt kap utána) A biztonság kedvéért azért mellékeltem a legutóbbi borítékhoz egy kis levelet is, és finoman elküldtem őt is, meg a népszámlálást is egy nagy falloszt szopni. Nem írtam alá, és cinikusan megjegyeztem, hogy ha névtelenség úgyis megvéd engem, akkor nyugodtan leírhatok ebben a levélben bármilyen csúnya dolgot. :)

Igazán érdekel, fog-e keresni a jövő héten. :D
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 15. - 00:01:47 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #12711 Dátum: 2011. Október 15. - 00:57:06 »
Pont az a baj, hogy a test alapból termel jelentős mennyiségű koleszterint, amit a külső bevitel nem szabályoz le, nem is szabályozhat le, hisz ez minden sejt szempontjából létkérdés, a sejtmembrán integritása miatt.
Bocsi, de ez így nem teljesen igaz. Az intracelluláris koleszterin függetlenül attól, hogy a bioszintézis miatt, vagy a táplálék útján került oda, csökkenti a HMG-CoA- reduktáz aktivitását.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #12712 Dátum: 2011. Október 15. - 09:41:33 »
A drága népszámlálással nekem is meggyűlt a bajom. Kétszer is hülyeségekkel töltöttem ki, és az az erőszakos kis picsa mindig visszajött.

Miért nem interneten töltötted ki akkor? Ott nem zaklatna senki és kevesebb esély van arra, hogy elszúrod a kitöltést! Nyilván addig fognak a nyakadra járni, amíg nem töltöd ki helyesen a kérdőívet (és itt nem arra célzok, hogy most le fogják ellenőrizni az összes adatot, amit bediktáltál, mert kamu-dolgokkal is végig kitöltheted, de akkor itt valami mást rontottál el). Addig nem fogadják el a biztostól a kérdőívet és a pénzét sem kapja meg, amíg nincs minden kötelező kérdés megfelelően megválaszolva. 
Azért én sajnálom a biztosokat, mert ők is csak egyszerű közemberek. Nem ők felelősek a kormányzati politikáért, döntésekért.
Itt egy érdekes cikk a dologról:
http://www.origo.hu/itthon/20111010-nepszamlalas-2011-nepszamlalobiztosok-nehezsegeikrol-tapasztalataikrol.html

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #12713 Dátum: 2011. Október 15. - 13:21:24 »
Idézet
Bocsi, de ez így nem teljesen igaz. Az intracelluláris koleszterin függetlenül attól, hogy a bioszintézis miatt, vagy a táplálék útján került oda, csökkenti a HMG-CoA- reduktáz aktivitását.
Tudom, mondtam, hogy pontatlan amit írtam. De ha a HMG-CoA reduktázt teljesen le tudná lőni a külsőleg bevitt koleszterin, akkor sokkal kevesebb gondunk lenne vele. Én úgy tudom, csökkenti ugyan, de egy jelentős mértékű belső termelés akkor is megmarad.

Idézet
Miért nem interneten töltötted ki akkor? Ott nem zaklatna senki és kevesebb esély van arra, hogy elszúrod a kitöltést!
Félreérted. Szándékosan töltöttem ki baromságokkal. Az anyanyelvem volt már arab, meg minden féle, volt 66 gyerekem, 1836 óta dolgozom a munkahelyen, holott 1989-ben születtem, a foglalkozásom meg volt proton-neutron manager asszisztens, meg hasonlók. :D

Az első ívnél felháborodtam, utána meg csak azért is szartam az egészre magasról. Azt reméltem a második hülye kitöltés után békén hagy a nő, de nem, tovább erőszakoskodott! Pedig biztosan tudom, hogy nem én lennék az első, aki nem tölti ki, se neten se máshogy, aztán mégis békén hagyták. Eddig legalábbis. (érdekes egyébként, hogy egyes biztosok annyival elintézték, hogy bedobtak a postaládába egy darab ívet, azt kész...konkrétan több barátomnak is ilyen szerencséje volt, vagy itthon anyuéknak is jött a biztos, a kezükbe nyomta  a borítékot, abban is összesen egy ív van, közben meg háromnak kéne lennie. Azt mondta majd hoz többet, hát azóta is hozza... )

Idézet
Azért én sajnálom a biztosokat, mert ők is csak egyszerű közemberek. Nem ők felelősek a kormányzati politikáért, döntésekért.
Persze, ez olyan, mint amikor ha gáz van a vonatközlekedéssel, mindenki a kalózra önti a mérgét, és hasonlók. Ezt én is pontosan tudom, de ez a nő saját magának köszönheti, hogy enniy bosszúságot okozok neki.

Eleve már ott nagyon gyanús volt a dolog, hogy azokkal a lakótársaimmal is feltétlen ki akarta töltetni, akik a címen semmilyen formában nem laknak hivatalosan, nincsenek bejelentve satöbbi. Amikor mondtuk, hogy ez hülyeség, és ők nem fogják kitölteni,  azt mondta nem-nem, ez nagyon fontos, nekik is ki KELL (???...ha ők hivatalosan nem laknak ott, akkor mi az, hogy kell? és ha tényleg csak egy pár hétre jöttek volna fel hozzám, akkor mi van?) bla-bla-bla. Persze értelmes dolgot nem tudott kibökni miért, csak végig vigyorogni, mint aki be van füvezve. Aztán annyira rövid volt az agya, hogy háromszor elmondtuk neki, hogy péntek este, vagy a hétvégén hiába jön, mi már nem leszünk itt, utazunk haza. De még csütörtökön is felhív, hogy akkor jó lesz nekünk a péntek este 7 óra? Na mondom ez nemigaz...
És akkor megláttuk a kérdéseket, óra kiakadt, kitöltöttem a fenti hülyeségekkel.
Majd jön megint, mondja, hogy ez nem volt vicces, és hogy vegyem már komolyan, mert ez milyen fontos! Aha mondom persze, nekem aztán prosti fontos, meg neked is...mondom neked nem csak azért fontos, mert a leadott ívek után kapod  a pénzed? Erre ő, hogy hát persze, de hogy az országnak is milyen fontos ésatöbbi-ésatöbbi.
Mondom aha, az a fontos neki, hogy megtudja, hány évet éltem külföldön, mióta élek a szóban forgó címen, mikor kötöttem házasságot, mióta élek élettársi kapcsolatban (és még oda is írják, hogy a nem bejegyzett élettársi viszonyról is nyilatkozni kell...)és társai kérdések? (amúgy az még a vicces, hogy ezeket máshonnan meg tudja tudni az állam, ha akarja...persze csak ha be van jelentve, ugyebár  :roll: ) Mondom hogy ez nem népszámlálás, ez egyszerű kémkedés. Erre ő, hogy dehát név nélkül megy...

Na itt akadtam ki teljesen, nyilvánvaló, hogy teljesen hülyének néz. Kikaptam a kezéből egy ívet borítékkal, mondom majd gyere érte, aztán bezártam az ajtót. Természetesen a hülyéje megint nem jött a hétköznapokon, amikor este valószínűleg itthon voltam...úgyhogy fogtam, megint kitöltöttem abszurd hülyeségekkel, aztán otthagytam az ajtó előtt pénteken, amikor hazautaztam. Majd hétfőn már egy olyan levél fogadott a postaládában, hogy kötelező az adatszolgáltatás, és ha nem töltöm ki valós adatokkal, eljárás indul ellenem. (mintha nem tudtam volna)

Így végül kitöltöttem neki többé-kevésbé értelmesen a harmadik ívet, és a boríték mellé hagyott levélben megírtam, hogy hiába jön vissza, akkor sem fogom tudni jobban kitölteni. Meg persze amit írtam még bele, azt nem tette zsebre. :) :)

Ha megint visszajön, neten töltöm ki, az is biztos.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #12714 Dátum: 2011. Október 15. - 13:59:56 »
Idézet
Bocsi, de ez így nem teljesen igaz. Az intracelluláris koleszterin függetlenül attól, hogy a bioszintézis miatt, vagy a táplálék útján került oda, csökkenti a HMG-CoA- reduktáz aktivitását.
Tudom, mondtam, hogy pontatlan amit írtam. De ha a HMG-CoA reduktázt teljesen le tudná lőni a külsőleg bevitt koleszterin, akkor sokkal kevesebb gondunk lenne vele. Én úgy tudom, csökkenti ugyan, de egy jelentős mértékű belső termelés akkor is megmarad.

Teljesen nem tudja kiütni a bioszintézist, ez igaz. De nem is ez a gond, hanem, hogy a magas intracelluláris koleszterin szint szinte nullára redukálja az azon sejten lévő LDL-receptorok számát, így marad az érpályában, viszont scavenger receptor felveszi, aztán jön a többi, amit te is írtál.

Népszámlálással kapcsolatban: szerintem igenis fontos, hogy mindenki pontosan töltse ki. Az teljesen hülyeség, hogy névtelen hiszen mindenkinek külön számmal eljuttatták az ívet vagy a kódot a netes kitöltéshez. Inkább nevezném, amúgy országos általános statisztikának, mint népszámlálásnak. Messzemenő következtetéseket lehet ezekből levonni és nem csak kémkedésre jó. Az egyetlen ostobaságnak a nem kötelező kérdéseket tartom, hiszen ilyenkor mást nem tudnak levonni az egészből, mint az hogy százalék válaszolt rá, mennyi nem. Aki meg válaszolt, az meg már nem egészen reprezentatív, az alacsony részvételi szám miatt.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #12715 Dátum: 2011. Október 15. - 14:12:49 »
Ha megint visszajön, neten töltöm ki, az is biztos.
De ugye tudod, hogy vasárnap éjfélig lehet neten kitölteni? Ha hétfőn jön vissza, akkor bebuktad. :hehe: Amúgy ha kevésbé feltűnő baromságokkal töltöd ki, akkor simán megúsztad volna a cécót. :) Egyébként egyetértek veletek, hogy ez a népszámlálás úgy büdi ahogy van, de én azért becsületesen kitöltöttem.:) (Mondjuk nem akarok politizálni, de jelenleg kis hazánk is úgy büdi ahogy van... De erről ennyit.)

Idézet
Eleve már ott nagyon gyanús volt a dolog, hogy azokkal a lakótársaimmal is feltétlen ki akarta töltetni, akik a címen semmilyen formában nem laknak hivatalosan, nincsenek bejelentve satöbbi.
Erre nekünk a számlálóbiztos azt mondta, hogy mindenkinek ott kell kitölteni, ahol életvitelszerűen lakik (mert én sem a bejelentett lakcímemen lakom).

Egyénként tényleg az a legviccesebb ebben a népszámlálásban, hogy ha nem töltöd ki, vagy kamuzol, akkor megbüntethetnek, ugyanakkor elvileg anonim... Eléggé paradoxon, hogy megbüntethetnek valakit úgy, hogy elvileg nem is tudják hogy ki az illető. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12716 Dátum: 2011. Október 15. - 14:55:53 »
Az intracelluláris koleszterin függetlenül attól, hogy a bioszintézis miatt, vagy a táplálék útján került oda, csökkenti a HMG-CoA- reduktáz aktivitását.
Ezért a mondatért még számolunk az edzésen.  ;D

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #12717 Dátum: 2011. Október 15. - 15:24:15 »
 :hehe: :lol:
A bocsánatkéréssel elkéstem, ugye? ;D
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 15. - 15:39:03 írta Psycho »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #12718 Dátum: 2011. Október 15. - 15:47:53 »
Most miért bántod Tomi? :D
Idézet
Inkább nevezném, amúgy országos általános statisztikának, mint népszámlálásnak. Messzemenő következtetéseket lehet ezekből levonni és nem csak kémkedésre jó
Persze, rohadt hasznos az államnak, csak tudod, vannak olyan adatok, amikről úgy gondolja az ember, hogy az állam ne tudjon már róla, maradjon személyes! Például azok, amiket felsoroltam. Nem véletlenül ezeket tartom felháborító kérdésnek, és nem az olyanokat, hogy mi a legfelsőbb végzettséged, milyen nyelveken beszélsz, mi a szakmád, és társai. Ezek tényleg fontosak, és úgy gondolom, hogy az államnak tudnia kell a lakosság ilyen jellegű  kvalitásairól.

Úgy lett volna korrekt az egész, hogy az ilyen kérdésekre kell csak kötelező jelleggel válaszolni, a személyes dolgokra meg csak akkor, ha akarsz.

Idézet
De ugye tudod, hogy vasárnap éjfélig lehet neten kitölteni? Ha hétfőn jön vissza, akkor bebuktad. :hehe: Amúgy ha kevésbé feltűnő baromságokkal töltöd ki, akkor simán megúsztad volna a cécót.
Upsz. Hát remélem akkor nem jön vissza megint.  ;D
Amúgy ahogy mondtam, nekem személy szerint nem sok rejtegetni valóm volt, ezért ha kicsit "kozmetikázok" az adataimon, akkor sem lettem volna előrébb. Nem azért töltöttem ki baromságokkal az íveket, mert félre akartam vezetni az államot, mert féltem, hogy valamilyen adatom miatt negatívan fog érinteni valamilyen jövőbeli abszurd törvény,  hanem azért, hogy valahogy tiltakozzam az egész kémkedés ellen.
Nyilván ha előre tudom, hogy a csajszi ennyire erőszakos, és nem lehet lelőni, akkor másodjára is már normális adatokkal töltöm ki.

Idézet
Egyénként tényleg az a legviccesebb ebben a népszámlálásban, hogy ha nem töltöd ki, vagy kamuzol, akkor megbüntethetnek, ugyanakkor elvileg anonim... Eléggé paradoxon, hogy megbüntethetnek valakit úgy, hogy elvileg nem is tudják hogy ki az illető.
na igen. Ennyit a névtelenségről.

Idézet
Erre nekünk a számlálóbiztos azt mondta, hogy mindenkinek ott kell kitölteni, ahol életvitelszerűen lakik (mert én sem a bejelentett lakcímemen lakom).
Hát persze. Ebből remekül fel tudják mérni, hogy hány olyan ember van, aki nem a bejelentett lakhelyén lakik. Aztán már csak azt kell megnézni, hogy hány olyan ember van, aki nem a valamilyen hivatalosan bejelentett lakhelyén lakik életvitelszerűen, és "egyéb jogcímen" lakik ott, és mondjuk diák. Máris lejön, hogy nagyon sokan laknak albérletben úgy, hogy az nincs hivatalosan bejelentve, így a főbérlő nem fizeti az adót utánuk. Aztán később pikk-pakk hoznak egy olyan törvényt, hogy minden albérlőt kötelező  bejelenteni hivatalosan, és ez nem a főbérlő, hanem az albérlő felelőssége lesz, ha nem így történik, akkor bünti jár. :roll:

Vagy olyan is felmerült az olyan agyrémek után, mint a diplomás-adó koncepciója, meg a bevezetés előtt álló röghözkötéses felsőoktatás törvény, hogy az állam szépen megnézi, hogy hány emberkének van egyetemi, főiskolai végzettsége, és ezekből hány emberke élt és dolgozott 5-6 évet, vagy több évet külföldön. Akkor szépen állambácsi fogja magát, és azt mondja, hogy fizessél visszamenőlegesen valamilyen adót, ha már a magyar állam pénzén tanultál, és a tudásodat, a munkaerődet külföldön hasznosítottad (még akkor is, ha esetleg a munkád közvetlen nem kapcsolódott a végzettségedhez).

Nyilván ez ellenkezik az EU legfontosabb irányelveivel, és teljesen abszurd elképzelés, de a fentebb említett koncepció és törvénytervezet is azok.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 15. - 15:51:10 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #12719 Dátum: 2011. Október 15. - 16:53:40 »
:hehe: :lol:
A bocsánatkéréssel elkéstem, ugye? ;D
Annyi bambuszbotütést fogsz kapni, amennyi atomot tartalmaz egy koenzim A. :lol:

Idézetet írta: pepo
Nyilván ez ellenkezik az EU legfontosabb irányelveivel, és teljesen abszurd elképzelés, de a fentebb említett koncepció és törvénytervezet is azok.
Naja. De már az is abszurd, hogy miféle adónemekkel meg jogcímeken akarják beszedni a pénzeket az emberektől. Legutóbb az ebadó vágta ki a biztosítékot nálam. Pedig én nem is tartok kutyát, de maga az a tény, hogy milyen szinten nézik hülyének az embereket... Nade  :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 15. - 17:08:14 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.