Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981904 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12920 Dátum: 2011. December 05. - 21:32:28 »
Abszolút igaz, hogy ennél a háromnál lennének sokkal jobb jelöltek is. Az összehangolódás miatt viszont felesleges bosszankodni, a képregény ezzel "nyit" a külvilág felé, ami által cserébe a külvilág nagy része is tudomást szerez a képregényekről. Ha mindig csak magunkon belül dolgoznánk, sose jutnánk előrébb.  ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #12921 Dátum: 2011. December 05. - 21:46:58 »
Az összehangolódás miatt viszont felesleges bosszankodni, a képregény ezzel "nyit" a külvilág felé, ami által cserébe a külvilág nagy része is tudomást szerez a képregényekről. Ha mindig csak magunkon belül dolgoznánk, sose jutnánk előrébb.  ;)
Ez is igaz, van egy kis marketing benne. Egyébként én nem bosszankodom rajta, csak a véleményemet mondtam el.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #12922 Dátum: 2011. December 05. - 21:53:42 »
Hm. A hős fogalma nem az, hogy önzetlenül segít másokon?
Nem egészen, az a jótékonykodás, esetleg filantrópia. A hős az, aki önfeláldozóan (nem feltétlen fizikai értelemben, lehet szó a világnézetéről vagy az életviteléről is) cselekszik mások megmentéséért, embertársai jobbításáért vagy valami magasabb rendűnek tartott eszméért. A lentebb felsorolt hivatásokat inkább mindennapi hősöknek szokás mondani, ami gondolom valamelyik angolszász néptől eredhetett még a világháborúk környékén. (Amerikában van ennek inkább kultusza, pláne most, hogy tíz éve megállás nélkül háborúznak.)
De ha nagyon lexikális értelemben akarod venni, akkor a hős egy kitalált történet központi alakja, aki körül forognak az események és aki folyton az előtérben van. :)
Vagy ha nagyon műveltnek akarod kiadni magad, akkor azt mondod, hogy régies nyelvjárásban fiatal legényt jelent. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12923 Dátum: 2011. December 05. - 22:05:20 »
Hm. A hős fogalma nem az, hogy önzetlenül segít másokon?
Nem egészen, az a jótékonykodás, esetleg filantrópia.
Az csak akkor, ha a "segítést" kizárólag anyagi értelemben nézed.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:OFF
« Válasz #12924 Dátum: 2011. December 05. - 22:21:48 »
Nem hősökről, hanem szuperhősökről kell szavazni, szóval azt kellene definiálni.

...a képregény ezzel "nyit" a külvilág felé, ami által cserébe a külvilág nagy része is tudomást szerez a képregényekről.
A külvilág nagy része? Kb. hány embert érdekel majd ez a díj a "külvilágban", őszintén? Ha valaki adakozik és kap egy díjat, arról esetleg megjelenik egy-két cikk egy újságban (jelen esetben az érintettség miatt gondolom többek közt a Fedél nélkülben), de azt az emberek nagy része el se fogja olvasni. Ez alapján a Metropol végén a Garfield és Kázmér és Huba képsorok vagy a ...Estben Gróf Balázs többet tesznek a képregény elfogadásáért, mert oda többen lapoznak.
Nem érzem úgy, hogy a külvilágot különösebben érdekelni fogja ezáltal a képregény. (Többek közt főleg nem ezt a három személyt.) Kimondottan rossz iránynak tartom ezt a lépést, felesleges volt ilyesmit belekeverni a Hungarocomixba, egyáltalán nem ott a helye.
A közönségszavazás meg külön vicc. Pont a képregényeseknek kellene dönteni erről? Mi alapján? A legtöbben szerintem nem is hallottak (vagy nem sokat) erről a három névről korábban. Most olvasok róluk pár sort, meg legfeljebb beütöm a nevüket a keresőbe és ez alapján döntsem el, ki a nagyobb "szuperhős"? Nem kellene hozzá pontosan ismernem, hogy mit is tettek valójában? Vagy válasszak az alapján, melyiknek van a legkevesebb pénze? Netán döntsem el, melyik fontosabb: a beteg gyerekek, a romák, vagy a hajléktalanok ügye?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #12925 Dátum: 2011. December 05. - 22:24:38 »
A hajléktalan beteg cigánygyerekeké, és akkor kapnak egy megosztott díjat.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:OFF
« Válasz #12926 Dátum: 2011. December 05. - 22:28:48 »
A hajléktalan beteg cigánygyerekeké, és akkor kapnak egy megosztott díjat.

Igazad van. Hozzuk ki hármas döntetlenre. ;D

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:OFF
« Válasz #12927 Dátum: 2011. December 05. - 23:13:32 »
Franc se tudja, én nem padlózok tőle. Szerintem minden olyan kezdeményezés jó, ami nyit a képregény felé, ha pedig a társadalmi egyenlőtlenségekre is ráirányítja a figyelmet, akkor meg qrva jó.
Ben:
Nem értem a kirohanásodat, szerintem azért itt nem álszent emberek magamutogatásáról van szó, arra lennének felkapottabb felületek is. Inkább úgy érzem, hogy két marginalizált helyzetben lévő tevékenység (képregények, segítő szakmák) kapaszkodott össze.
A tűzoltók vs Ők összehasonlítás szerintem azért rezeg, mert a lánglovagoknak nincs szükségük ilyen promótálásra. Az Ő munkájukat mindenki elismeri, ha másért nem, hát azért, mert a bőrén tapasztalja a hiányukat (az megint más kérdés, hogy ez anyagi juttatásokban nem látszik).
Azok a klienscsoportok viszont, akikkel a jelöltek foglalkoznak "senkinek nem hiányoznának". Ezért szerintem a szavazás, nem is a személyekről szól, hanem azokról, akiket képviselnek. Hogy rájuk hívják fel a figyelmet.
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12928 Dátum: 2011. December 05. - 23:23:10 »
A külvilág nagy része? Kb. hány embert érdekel majd ez a díj a "külvilágban", őszintén? Ha valaki adakozik és kap egy díjat, arról esetleg megjelenik egy-két cikk egy újságban
Ne is menj tovább. Amelyik újság - esetleg esti tévéműsor - hírt ad az eseményről, ez biztos benne lesz, mert "érdekesség", szokatlan. Ha csak annyiból állna a HC, hogy megint pár program, majd mindenki hazamegy, már a kutyát nem érdekelné. Egyetlen cikk se jelenne meg róla. Azt talán te is elismered,
hogy valami akkor lesz ismertebb, ha írnak róla, ha tudósítanak. Szó sincs arról, hogy ezek után ezrével nyomulnak majd a képregényvásárlók, de csodákat nem kell várni - egy lépés egyszerre.
Olyan ez, mintha azt mondanád, hogy annak se volt értelme, hogy az MTV2-n volt néhány képregényes műsor.

Idézet
Ez alapján a Metropol végén a Garfield és Kázmér és Huba képsorok vagy a ...Estben Gróf Balázs többet tesznek a képregény elfogadásáért, mert oda többen lapoznak.
Szerintem meg azok épp nem. Azokat elolvassák, de rendes képregényt nem vennének a kezükbe.

Idézet
Kimondottan rossz iránynak tartom ezt a lépést, felesleges volt ilyesmit belekeverni a Hungarocomixba, egyáltalán nem ott a helye.
Ez sem igaz. Hol a helye egy hőskeresésnek, mint egy képregényes rendezvényen? Oké, hogy kicsit erőltetett a kapcsolat, viszont valaki végre kitalált valamit, amire odafigyelhetnek olyanok is, akik eddig érintőlegesen se foglalkoztak a képregényekkel. Vagy jobb lenne megint a látogatókat arcfestéssel és képregény rajzolással várni?

Idézet
A közönségszavazás meg külön vicc. Pont a képregényeseknek kellene dönteni erről? Mi alapján? A legtöbben szerintem nem is hallottak (vagy nem sokat) erről a három névről korábban.
Google...
Idézet
Netán döntsem el, melyik fontosabb: a beteg gyerekek, a romák, vagy a hajléktalanok ügye?
Pontosan így van. Döntsd el. Annyira nem nehéz.  :)
De annyiban igazat adok, hogy ez a dolog tényleg nem neked szól. Nem is nekem, vagy nem is a képregényeseknek. Mi szavazunk, hogy legyen mivel majd a média elé állni, ennyi a szerepünk. Hogy ez ott lesz a HC helyszínén majd? Hát... elférnek, nem? Elég nagy a millenáris, ennyi belefér a "jó ügy érdekében".  ;)
Olyan ez, mint a Pókember képregény hátoldalán a telefoncsengőhang reklám. Semmi közünk hozzá, nem is illik a képregény végére, de segített életben tartani az újságot.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 05. - 23:25:46 írta kaine »

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:OFF
« Válasz #12929 Dátum: 2011. December 06. - 00:19:12 »
Na jó, majd meglátjuk utólag, hogy mit cikkeznek erről és mi lesz róla a vélemény. Elvileg a Hungarocomixon "kirajzolódik majd, hogyan tudja segíteni egymást a jövőben az Év Szuperhőse és a magyar képregény." Nekem továbbra se szimpatikus a két dolog összemosása.
Inkább gyűjtést kellett volna rendezni megunt, használt képregényekből és felajánlani azokat beteg gyerekeknek. Ha meggyógyulnak, potenciális olvasóközönség lehet belőlük és legalább tényleg örömöt szereztünk volna nekik. Nem egy nagy támogatás, nem pénzbeli, de legalább nem annyira erőltetett, mint ez. (Persze ez se lenne túl sikeres, mert szinte mindenki Bobo-Góliátokat ajánlana fel és a legféltettebb Pókembereit megtartaná. :roll: )
Egyébként egy éve meg a mangásokkal próbálták összeolvasztani a Hungarocomixot. A saját lábán tényleg nem áll meg? Mert ha így van, tényleg kellene neki valami vérfrissítés, de én nem ebben látom.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #12930 Dátum: 2011. December 06. - 07:34:55 »
Tomi, annyira páratlanul tudsz önmagadnak ellentmondani, hogy azt már tényleg tanítanod lehetne...
Idézet
Ez sem igaz. Hol a helye egy hőskeresésnek, mint egy képregényes rendezvényen?
Idézet
ez a dolog tényleg nem neked szól. Nem is nekem, vagy nem is a képregényeseknek.
Nem a képregényeseknek szól, de azért egy képregényes rendezvényen van a helye... :roll: Egy videojáték-konferencia meg nem a nyugdíjasoknak szól, de egy nyugdíjas találkozón ott lenne a helye. Pontosan ugyanaz a lehengerlő érvelés.
Nem, nem ott van. A hőskereséses motívumra meg mindenki első ránézésre megmondta, hogy ez csak egy roppant béna alibi arra, hogy az MKSZ kiizzadjon magából valami ürügyet, hogy mi a fenét keres ott egy olyan dolog, aminek rohadtul nem ott van a helye.
Fontos a hejléktalanok ügye? A cigányintegrációjé? A beteg/árva/hajléktalan/akármilyen gyerekeké? Az. Van bármi értelme egy ilyen témát középpontba helyezni egy olyan - globálisan Franciaország, Belgium és Japán kivételével minden létező nemzet esetében meglehetősen kicsiny és zárt - szubkultúra rendezvényén, ami alapvetően a kitalált világok körül forog - vagyis pont, hogy az a lényege, hogy legalább egy kicsit segítsen az embereknek elszakadni ettől a rohadt valóságtól és felkeresni egy helyet - aminek köze sincs a fent nevezett problémákhoz? *cenzúrázva* nem. Ilyen erővel te meg hívhatnál szcientológusokat a kung-fu táborba azon az apropón, hogy ők a szellemet akarják megtisztítani, pont, ahogy a kung-funak is részben ez a célja. Attól még marhára nem illenének oda. És ez az egész "igazi magyar szuperhős" is pontosan ennyire erőltetett.
De a legszebb az lett volna, ha megint egybe lett volna az Animekarácsonnyal. Marhára remek sajtó lehetett volna, amint három, a közönség számára TOTÁL ismeretlen valaki értkezik szociális és szociálpolitikai kérdésekről egy sereg 10-14 éves, időnként jelmezbe öltözött mangás kiscsaj gyűrűjében. Annál nagyobb epic failt magyar képregényes rendezvény már nehezebben tudott volna elérni.
Avagy nagyon szép, hogy próbálod védelmezni a Szövetség ötletét... de szerintem inkább ne tedd, mert a képen csak rontasz vele. :) Most még benne van a kemény magnál a WTF kategóriában. Tovább menve ebből az lesz, hogy tényleg minden remény elszáll az MKSZ rendezvényszervezési tehetségével kapcsolatban.
Idézet
Google...
Ez egy annyira páratlanul tungsramos válasz, hogy inkább nem kommentálom tovább...
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 06. - 07:38:31 írta talgaby »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #12931 Dátum: 2011. December 06. - 09:09:34 »
Ben:
Nem értem a kirohanásodat, szerintem azért itt nem álszent emberek magamutogatásáról van szó, arra lennének felkapottabb felületek is. Inkább úgy érzem, hogy két marginalizált helyzetben lévő tevékenység (képregények, segítő szakmák) kapaszkodott össze.

Itt igazából a hős és a szuperhős fogalmai miatt hőcörgök.

A tűzoltók vs Ők összehasonlítás szerintem azért rezeg, mert a lánglovagoknak nincs szükségük ilyen promótálásra. Az Ő munkájukat mindenki elismeri, ha másért nem, hát azért, mert a bőrén tapasztalja a hiányukat (az megint más kérdés, hogy ez anyagi juttatásokban nem látszik).

Majd Venom megcáfol, de szerintem sem a tűzoltókat sem a mentősöket nem ismerik el. Van pár mentősként dolgozó ismerősöm, akiket megvertek munka közben, mert volt nem egy eset, hogy a beteg családja támadt rájuk. De ez már más téma. Én csak azt mondom, hogy ez a három ember, akármennyit is tettek akárkiért nem illet meg a szuperhős titulus, és az sem érdekel, hogy ennek mekkora kihatása lesz a képregényekre a közmédiában, mert szerintem nulla.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12932 Dátum: 2011. December 06. - 09:40:21 »
Elvileg a Hungarocomixon "kirajzolódik majd, hogyan tudja segíteni egymást a jövőben az Év Szuperhőse és a magyar képregény." Nekem továbbra se szimpatikus a két dolog összemosása.
Erre írtam, hogy nem miattunk van, nem nekünk szól.
Idézet
Inkább gyűjtést kellett volna rendezni megunt, használt képregényekből és felajánlani azokat beteg gyerekeknek.
Ez jó ötlet. :)
Idézet
Egyébként egy éve meg a mangásokkal próbálták összeolvasztani a Hungarocomixot. A saját lábán tényleg nem áll meg? Mert ha így van, tényleg kellene neki valami vérfrissítés, de én nem ebben látom.
Hát látod, próbálkoznak mindennel. A szövetségben senki sem PR menedzser, nincsenek tuti ötletek, de ha valakinek valami az eszébe jut, azt végigrágják, ha pedig segíthet valamit, akkor megcsinálják.

Idézet
Ez sem igaz. Hol a helye egy hőskeresésnek, mint egy képregényes rendezvényen?
Idézet
ez a dolog tényleg nem neked szól. Nem is nekem, vagy nem is a képregényeseknek.
Nem a képregényeseknek szól, de azért egy képregényes rendezvényen van a helye...
Szólj, ha ellentmondást látsz... a többire nem is reagálok külön. Vagy nem olvastad el, amit előtte írtam, vagy egy szót se értettél belőle.  ;)
Idézet
Ilyen erővel te meg hívhatnál szcientológusokat a kung-fu táborba azon az apropón, hogy ők a szellemet akarják megtisztítani, pont, ahogy a kung-funak is részben ez a célja.
(erre mégis). Nem, a Kung-Funak nem ez a célja. De igen, ha a Kung-Fut népszerűsíteni szeretném a célcsoportján kívül is, akkor valóban, simán hívhatnék akár szcientológusokat is az edzőtáborba. Vagy kevésbé durva példával élve mondjuk a Buddhista Misszió tagjait. Mi ezzel a baj? Az edzésbe nem fognak beleszólni, a tanulók úgyis az edzéssel lesznek elfoglalva, nem a vendégekkel...
Idézet
Attól még marhára nem illenének oda.
És ez olyan elképesztően zavar téged, hogy lesz ott egy oda nem illő dolog, a száz másik odaillő mellett?

Itt igazából a hős és a szuperhős fogalmai miatt hőcörgök.
Ez legalább érthető.  ;)


venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #12933 Dátum: 2011. December 06. - 10:37:14 »
Az , hogy egy tűzoltót mennyire ismernek el az mindig helyzettől függ. Akiknél már történt baj vagy közelében az együtt érez velünk, de akinek még nem volt szüksége tűzoltóra azt nem nagyon hatjuk meg.
Lőttek már ránk is légpuskával , volt , hogy megtámadtak káresetnél , de ami a legjobban bánt az az , hogy évente több 100 "poénos" riasztást kapunk.
A véleményem nekem is az , lett volna jobb módja is a "nyitásnak " a külvilág irányában mint egy ilyen szavazás. A jótékonyságot én is jó dolognak tartom és szerintem annak nagyobb visszhangja  lett volna a médiában is.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #12934 Dátum: 2011. December 06. - 10:42:05 »
Én keresgéltem ezt más médiában, és abszolút nincs semmi visszhangja még a kezdeményezésnek se. A Kneten kívül semmiféle oldal vagy média nem foglalkozik vele.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #12935 Dátum: 2011. December 06. - 10:55:17 »
Szerintem, ha lesz visszhangja, akkor a rendezvény napján, vagy utána lesz. Ki tudja, lehet, hogy a híradóban is megemlítik.


A scientológusoknak lehet, hogy jót is tenne az edzés. A bambuszbottal megtérítjük őket. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12936 Dátum: 2011. December 06. - 11:20:35 »
A scientológusoknak lehet, hogy jót is tenne az edzés. A bambuszbottal megtérítjük őket. ;D
;D Csak küldd ide Tom Cruise-t. Ahogy szegény Katie-vel bánt, nem tenné zsebre, amit tőlem kapna.  :hehe:

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #12937 Dátum: 2011. December 08. - 09:58:41 »
Nagynénéméket is kirámolták tavaly a 9.-en úgy, hogy ott aludtak hárman. Még jó, hogy unokahúgom nem volt otthon, mert külön bementek az ő szobájába is. :S Meg az is szerencse, hogy mamám nem kelt fel akkor éjjel szokásához híven, ki tudja, mi történt volna. :S

Na bakker, ma kiderült, hogy még egy lakásba betörtek a társasházunkban. Ma jött a tulaj (nem itt lakik, ritkán jár ide, albérlőknek adta ki a lakást eddig, akik 2-3 hete elköltöztek), s mondja, hogy be volt húzva az ajtó, de nem volt bezárva. Mikor belépett látja a feszegetés nyomait + el van rontva a zár.
Nagy valószínűséggel ez is a pénteki tolvaj munkája lehet, csak a disznó visszacsukta az ajtót, hogy ne tűnjön fel senkinek semmi. Az volt a szerencse, hogy teljesen üres volt a lakás, csak egy ágy volt benne, így egy zárcserével "megúszták" a dolgot.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12938 Dátum: 2011. December 08. - 10:50:50 »
Hmm, hol is laksz te?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #12939 Dátum: 2011. December 08. - 14:32:45 »
A város egyik legnyugisabb részén lakik, Rókuson, velem együtt (már ha a szegedi címemet nézem). Ráadásul három sarokra vagyunk Öreg-Rókustól, aminél mára már csak Újszeged kertvárosi része csak, ami biztonságosabbnak mondható. Az meg külön tréfa, hogy szintén kb. három sarokra van a Csillag. :)