Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982097 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #13100 Dátum: 2012. Január 19. - 20:18:08 »
Majdnem. A teaser a trailer előzetese. Reklámozza a reklámot. ;D
Sejtettem. ez az amikor csak pörögnek a képek és a végén kiírják, hogy lóf@sz is coming soon, de nem tudni még miről szól.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #13101 Dátum: 2012. Január 20. - 23:28:36 »
Idézet
Majdnem. A teaser a trailer előzetese. Reklámozza a reklámot.
Nem teljesen. Nem a trailert reklámozza, hanem a filmet. Bár pontosan nem tudom mi a definíciója, én inkább egy "minimalista" trailernek hívnám. Jellemzően akkor kerül ki, amikor még tart egy adott film forgatása, vagy éppen befejeződött, de még egy csomó utólagos munka van vele...A teaser rendszerint minimálisan informatív, inkább főként hangulatkeltő cucc, szövegeléssel, korábbi részek jeleneteivel, vagy ilyesmikkel, és kevés jelenetet tartalmaz a kész filmből...sokszor nem is kerül bele a végső vágásba, ami a teaserben benne van.

A Prometheus meg nem egyértelműen prequel. Folyamatosan ködösítenek, egyértelműen nem válaszolják meg készítői oldalról ezt a kérdést. A nyilatkozatok alapján olyan félmegoldás: Van köze az Alien-hez, de nem egyértelműen azt meséli el, hogy mik a közvetlen előzményei.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:OFF
« Válasz #13103 Dátum: 2012. Január 21. - 21:51:15 »
Ez egy rohadt nagy :censored:. Remélem több oldalt nem zárolnak. Még jó hogy máshonnan is lehet képregényeket leszedni.
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #13104 Dátum: 2012. Január 21. - 22:05:24 »
Ez egy rohadt nagy :censored:
Mindkét oldal meg lehet érteni.Igazat senkinek se adok. Én is *khm* 'kölcsönöztem" már egy-kétszer-324-szer,de csakis olyat amihez itthon nem lett volna lehetőségem hozzájutni.Egy 'írott" játékom sincs vagy a zenei CD gyűjteményem néhány tucat darabol áll,de 1 kezemen meg tudom számolni az írott lemezek számát. Ha tehetem  (és telik rá) mindig eredetit veszek.
Remélem több oldalt nem zárolnak.
DE.
A videobb és a videozer is kezdi törölni a linkjeit.Szerintem igyekeznek kihátrálni a jogi lépések elöl.
Még jó hogy máshonnan is lehet képregényeket leszedni.
Ez nem a képregények miatt indult el.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 21. - 22:16:35 írta Mero »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:OFF
« Válasz #13105 Dátum: 2012. Január 21. - 22:13:27 »
Még jó hogy máshonnan is lehet képregényeket leszedni.
Ez nem a képregények miatt indutl el.
[/quote]

Tudom.
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #13106 Dátum: 2012. Január 21. - 22:19:00 »
Sejtettem. :)
A képregény 'kölcsönzés" csak a jéghegy csúcsán lévő hókristály mikroszkópikus darabja. ;D
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13107 Dátum: 2012. Január 21. - 22:35:33 »
Itt most igazából, akármilyen fura, nem arról van szó, hogy mit kalózkodnak és mit nem. Hanem arról, hogy a nagy USA egy, a saját területén és jogkörén kívül üzemelő és külföldi tulajdonosokkal bíró oldal gazdáit tartóztattatott le nemzetközi szervekkel. Vagyis arról, hogy a szórakoztatóipari lobbi érdekében más országok törvényeibe szólnak bele felszólítás és felhatalmazás nélkül.
(Mielőtt valaki IMF-fel jönne... &@-ra nem ugyanaz, hogy megkérsz valakit valamire, és az ő feltételei szerint kell eljárnod, vagy valaki kívülről egyszer csak jön és közli, az ő törvényei mostantól nálad is érvényesek.)
Kalózkodni fognak. Pláne amíg a szórakoztatóipar úgy nz ki, hogy csak az USA-ban a nettó nyeresége tizenegy számjegynyi dollár. A termékek sokszor túl vannak árazva (amire a játékipar kezd a legjobb példa lenni - mert nem, egy 8-16 órás szórakoztatásra az előrendeléses "akció" a 45 eurójával nem, ismétlem, nem méltányos ár, és igen, emiatt a felhasználók 75%-a warezolni fogja, míg érdekes módon a Steamen és a GOG-on a 6-10 dolláros akciók során százezrével veszik őket), és sokan tényleg nem engedhetik meg maguknak.
A kalózkodás tényleg egy gond, amit vissza illene szorítani, de erre jelenleg a marha nagy ötletük erre, hogy mindenkit szívatunk. Kedvenc példám, hogy a Ubisoft egyszer annyira remekül kitalálta a másolásvédelmet a játékaira, hogy nekem mai napig van boltban vásárolt lemezem, amit a másolásvédelem miatt nem tudtam elindítani. Le kellett szednem a tört változatot egy játékból, amit birtokoltam, mert az ment. De ez csak egy a sok gondom közül, ami mostanság ott megy (az agyam füstöl, amikor arra gondolok, hogy a BioWare cuccainál már ott tartanak, hogy egyetlen gépre lehet valaha felrakni őket - hiába van meg a lemezed vagy a licenced, ha van egy másik géped, már nem működik rajta... ha alaplapot cserélsz vagy csak új oprendszert teszel fel, már NEM működik rajta... hatszor annyi macera van a legálissal, mint egy feltörttel - most képzeld el, hogy veszel egy filmet, és azt csakis egyetlen darab dvd-lejátszóban nézheted meg ezentúl, mert minden másnál kiírja, hogy itt ne indul el, vegyél meg egy másik példányt).
Tehát nem azért hőzöngenek itt a cégek ellen, mert mindenki kalózkodni akar, nem az a baj a PIPA/SOPA párossal sem, hogy itt mindenki lopni akar, hanem az, hogy a válaszuk rá az, hogy ők a HMCS-k és mindenki ugráljon, ahogy ők akarják. Igen, befenyítenek mindenkit, köztük azokat az embereket, akik pénzt adnának a termékeikért. Mert úgy érzik, ők most hatalommal bírnak és megtehetik. És ez az, amivel még a Google és a Wikia töke is tele lett most, nem pedig a kalózok mellett állnak ki, mint ahogy pár élelmes szóvivő itt próbálja éreztetni. Az amerikai szellemi termékek lopásáról szóló reklámjuk meg már szinte röhejes attól a mozgósképes jogvédő tömörüléstől, melynek tagjai az elmúlt évben bevételük vagy 75%-át remake-ekből, adaptációkból és folytatásokból nyerték - vagyis úgy, hogy nem alkottak új szellemi terméket, csak átalakítottak vagy lemásoltak egy már létezőt, ami sok esetben nem is amerikai volt.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 21. - 22:37:25 írta talgaby »

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:OFF
« Válasz #13108 Dátum: 2012. Január 21. - 22:37:24 »
Én csak arra használtam. R.I.P.  :'(
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13109 Dátum: 2012. Január 21. - 23:19:54 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #13110 Dátum: 2012. Január 21. - 23:29:04 »
Undorító ez az egész ügy. Főleg ezért:
Idézet
Az amerikai szellemi termékek lopásáról szóló reklámjuk meg már szinte röhejes attól a mozgósképes jogvédő tömörüléstől, melynek tagjai az elmúlt évben bevételük vagy 75%-át remake-ekből, adaptációkból és folytatásokból nyerték - vagyis úgy, hogy nem alkottak új szellemi terméket, csak átalakítottak vagy lemásoltak egy már létezőt, ami sok esetben nem is amerikai volt.
Ha a warez a friss, kreatív, új szellemi termékeket károsítaná folyamatosan, akkor még azt mondanám, egye fene, használják ki a hatalmukat, büntessék meg a "renitenseket" jogkörükön kívül, nyalja ki a külhoni igazságszolgáltatás a seggüket...de így. Húzzanak a büdös picsába.  :drying:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13111 Dátum: 2012. Január 22. - 08:42:32 »
Bár sok beleszólásom nincs, csak egy: szerintem a 13.000 ft nem sok egy új videójátékért. Oké, hogy 10-12 óra, míg végigjátszod, de aztán újra is játszod, meg aztán megint újra. Ha csak háromszor, már megérte az árát. Én nem veszek meg látatlanban egy játékot sem (kivéve a jól bevált sorozatokat), így nemigen van esély arra, hogy 12 óra játék után ennyi volt a lemeznek. De akkor még mindig eladhatom.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13112 Dátum: 2012. Január 22. - 09:14:31 »
De, sok. Egy filmet akár még többször újranézhetsz, és hatod ennyibe kerül. Ráadásul egy filmnél a gyártási költségek még mindig magasabbak, vagyis a videojátékok arányosan sokkal nagyobb profittal dolgoznak már, és az összbevételük is sokkal nagyobb.
Persze lehetne mondani a zenét is. Már legálisan neten meg lehet venni friss albumokat 5-10 dollárért, a lemezkiadók pedig továbbra is 20-40 dolcsit kérnek a fizikai hordozós változatért. Ráadásul ugye ez az egész kalózosdi botrány az amcsi zenekiadókat tömörítő szövetségen bukott ki, és ők szembesültek először azzal, hogy az átlagember bizony rohadtul nem foglalkozik a sírásukkal, mert túlárazottnak tartja a termékeiket, onnantól rohangálnak bíróságokra (és koppannak rendszeresen), és a kormányhoz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13113 Dátum: 2012. Január 22. - 10:13:48 »
Itt kisül, miben tér el a gondolkodásunk. Te sokallod, mert úgy látod, hogy ez és ez ennyi, és a (korlátozott szakmabeli) tudásod alapján hasonlítod össze őket - hisz pontos számokat csak az tudhat, aki valóban műveli a dolgot, vagyis filmes.
Én pedig azt mondom, hogy nekem megér-e 13.000-t az, hogy felhőtlenül szórakozom, jól érzem magam több héten át, és nem hasonlítgatom össze semmi egyébbel. Ha nekem megéri, megveszem, ha nem éri meg, akkor nem.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #13114 Dátum: 2012. Január 22. - 12:32:19 »
Hát szerintem is ahhoz, hogy eldönthessük valamiről, megéri-e vagy sem, nem árt körbenézni, más, hasonló jellegű dolog mennyibe kerül és az eladók mennyi munkát öltek bele, mennyit keresnek rajta satöbbi.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13115 Dátum: 2012. Január 22. - 13:06:46 »
Szerintem nem. Konkrét példával: ha tudnám, hogy a következő Silent Hillt már annyira számítógéppel rakják össze, hogy összesen egy ember 20 órai munkája lenne, míg megrajzolja az alapgrafikát, akkor egy új játék nem érne többet 500 forintnál? Nem, annyit ér, amennyire engem szórakoztatni fog.
Másképpen: moziba, ha elmész, előtte megnézed, hogy az adott filmben mennyi számítógépes trükk van, ami erősen megdobja a film költségvetését? Ha látod, hogy a Pókember 250 millióból készült és 1200 ft a jegy rá egy multiplexben, majd látod, hogy a Batman csak 180 millióból, akkor arra már nem éri meg az 1200 forintos belépő?  ;)
Az, hogy ki mennyit keres rajta, egyszerűen irigység (nem?), semmi összefüggésben nincs azzal, hogy mennyire éri meg. Én azt csakis abban az esetben nézem, ha valami már pofátlanul drága. Az oké, amit írtál, hogy nézzünk körül más, hasonló jellegű dolognál, de ha játékot veszünk, akkor a játékok között kell körülnézni, nem a filmnél, mert az ebben az esetben egyáltalán nem hasonló jellegű dolog. Csak nekünk, végfelhasználóknak, mert mindkettő esetben tévé elé ülünk, és nézzük. De az elkészítésében alig.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13116 Dátum: 2012. Január 22. - 13:18:10 »
Nem egészen. Én úgy nézem, hogy: ugyanezt megkaphatom ugyanilyen legálisan harmad ennyiért? Válasz: igen. Ha harmad ennyiért adják, még mindig megéri az eladónak, terjesztőnek? Igen. Akkor minek adjak ki 13.000 Ft-ot valamiért, hogy elmondhassam, megjelenéskor birtokoltam, amikor maga a forgalmazója viszi le töredékére az árát eléggé rövid időn belül?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13117 Dátum: 2012. Január 22. - 13:24:00 »
Ezzel nem is vitatkozom. De te a játék-DVD film összefüggésekkel kezdtél, abban nem értettem egyet.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #13118 Dátum: 2012. Január 22. - 13:44:05 »
Idézet
Az oké, amit írtál, hogy nézzünk körül más, hasonló jellegű dolognál, de ha játékot veszünk, akkor a játékok között kell körülnézni, nem a filmnél, mert az ebben az esetben egyáltalán nem hasonló jellegű dolog.
Itt ellentmondásba vered magad, mert a példádban filmet hasonlítasz össze filmmel, nem játékot filmmel!
Idézet
Másképpen: moziba, ha elmész, előtte megnézed, hogy az adott filmben mennyi számítógépes trükk van, ami erősen megdobja a film költségvetését? Ha látod, hogy a Pókember 250 millióból készült és 1200 ft a jegy rá egy multiplexben, majd látod, hogy a Batman csak 180 millióból, akkor arra már nem éri meg az 1200 forintos belépő? 
Az, hogy ki mennyit keres rajta, egyszerűen irigység (nem?), semmi összefüggésben nincs azzal, hogy mennyire éri meg.
Én nem irigységnek mondanám, inkább felháborodásnak. Ha valaki 10 ft-ból kifejleszt valamit, 5 forintból legyártja (eddig 15 ft-ba kerül neki), 5 ft-ért reklámozza, és 15 forintot fizet a terjesztéséért ( 35 ft cakk-pakk), nekem meg mondjuk el akarja adni 500 ft-ért, nem fogom akkor sem megvenni, ha napokig jól szórakozom vele, mert ez pofátlan lenyúlásnak minősül a szememben, akármilyen szórakoztató. Engem nem az zavar, hogy a kitaláló meggazdagszik belőle, hanem hogy pofátlanul magas haszonkulccsal akarja megtenni ezt. Mondok egy életszerű példát: Van egy 50 éve létező hatóanyagot tartalmazó kenőcs (vagyis a védettsége már régen lejárt, a fejlesztési költségeit már régen visszahozta), ami nagyon jó a tökmindegy milyen fájdalmadra. Ugyanezt a kenőcsöt, ugyanilyen mennyiségben kikeverik neked alapanyagokból a gyógyszertárban 400 ft-ért, de ugyanott van gyárilag előre legyártva 2500 ft-ért is ugyanaz a mennyiség. Ez a kenőcs nagyon jó neked, még a 2500 ft-osra is azt mondanád megéri, hisz egy kenés, és egész napra elmúlik a fájdalom. Mégis melyiket fogod megvenni? Naná, hogy a 400 ft-osat, még akkor is, ha amúgy lenne pénzed a 2500 ft-osra is. Pusztán azért, mert bassza a csőröd, hogy milyen gátlástalanul akarják lenyúlni a gyártók a népet.

Egyébként a filmes példád nem jó, mert nem azt írtam, mennyit költöttek rá, hanem hogy mennyi munkát öltek bele. Ha van egy 20 millióból készült, de igencsak kiváló film, akkor arra szívesebben kiadom az 1200 ft-os mozijegyet, mint egy 250 milliós, de amúgy kalap szart nem érő megaprodukcióra, amelyben sem a rendező, sem a színészek, sem a forgatókönvyíró nem dolgozott, csak az animátorok végeztek kiváló munkát.

Idézet
Konkrét példával: ha tudnám, hogy a következő Silent Hillt már annyira számítógéppel rakják össze, hogy összesen egy ember 20 órai munkája lenne, míg megrajzolja az alapgrafikát, akkor egy új játék nem érne többet 500 forintnál? Nem, annyit ér, amennyire engem szórakoztatni fog.
Szerintem nem. Ha ismerem ezen háttérinfókat, egyből arra gondolok, hogy te jóságos, mit ki lehetett volna ebből hozni, ha mondjuk nem 900%-os haszonkulccsal dolgoznak, csak 200%-ossal. Így már nem olyan szép a kép: Hiába nagyon jól elszórakoztat, ha tudom, hogy a kiadott pénzem ár-érték aránya nincs korrelációban egymással.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13119 Dátum: 2012. Január 22. - 14:33:39 »
Nem értem az ellentmondást. Én játékot vetettem össze játékkal, filmet filmmel. Azt magyaráztam, hogy ne keverjük. Hol itt az ellentmondás?
Amit te írsz, az megint más része a dolognak. Ha van egy kenőcs 2500-ért és 400-ért, holott ugyanaz a kettő lényegében, hogyne az olcsóbbat vennéd meg. De itt nem erről szólt a vita. hanem arról, hogy amennyiben nincs a 400 ft-os, akkor megéri-e a 2500-ös is? Játékokra átvetítve, ha én, mint SH-fan meglátom az új részt 13.000-ért, miközben a többi játék mind 3000 forintos áron kerül forgalomba, persze, hogy pipa leszek. De mivel a többi is 13.000 ft, elfogadom, hogy ez van, ennyibe kerül (persze várhatok használt példányra 1-2 évet, szívem joga). De nem fogom azért sokallni az árát, mert egy mozifilmet már 2990 ft-ért megvehetek. Én csak ennyit állítok, se többet, se kevesebbet.

Idézet
Egyébként a filmes példád nem jó, mert nem azt írtam, mennyit költöttek rá, hanem hogy mennyi munkát öltek bele.
Azt soha az életben nem fogod megtudni, hogy egy filmbe mennyi munkát öltek bele. Legfeljebb fogalmaid lehetnek róla újságcikkek, vagy az elkészülési idő alapján (utóbbi mégse, mert a megírása bármennyi idő lehet).

Idézet
Ha ismerem ezen háttérinfókat, egyből arra gondolok, hogy te jóságos, mit ki lehetett volna ebből hozni, ha mondjuk nem 900%-os haszonkulccsal dolgoznak, csak 200%-ossal. Így már nem olyan szép a kép:
Hát, ezzel a hozzáállással csak önmagad szórakozását rontod el, szerintem.  ;) Így nem fogsz tudni felhőtlenül szórakozni semmin, ha mindig a rosszat keresed benne.