Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982044 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #13120 Dátum: 2012. Január 22. - 16:16:54 »
Idézet
Nem értem az ellentmondást. Én játékot vetettem össze játékkal, filmet filmmel. Azt magyaráztam, hogy ne keverjük. Hol itt az ellentmondás?
Ott, hogy a hozzászólásom tartalmát egy olyan példával akartad megsemmisíteni, ahol film-film összehasonlítás volt. Később meg leírod, hogy azonos dolognál belefér ez a hasonlítgatás, míg film-játék esetében nem. Vagyis a példád alapján a film-film összehasonlítás sem működik (hisz nem a gyártási költség szerint ítéljük meg azt, hogy megéri-e az adott film az árát, vagy sem, hanem önmagában - ezt vettem ki a példádból), később viszont nem ezt jelentetted ki. Mindegy amúgy, nincs ennke túl nagy jelentősége, csak én úgy éreztem, hogy volt némi ellentmondás a szavaidban.
Idézet
Amit te írsz, az megint más része a dolognak. Ha van egy kenőcs 2500-ért és 400-ért, holott ugyanaz a kettő lényegében, hogyne az olcsóbbat vennéd meg. De itt nem erről szólt a vita. hanem arról, hogy amennyiben nincs a 400 ft-os, akkor megéri-e a 2500-ös is? Játékokra átvetítve, ha én, mint SH-fan meglátom az új részt 13.000-ért, miközben a többi játék mind 3000 forintos áron kerül forgalomba, persze, hogy pipa leszek. De mivel a többi is 13.000 ft, elfogadom, hogy ez van, ennyibe kerül (persze várhatok használt példányra 1-2 évet, szívem joga). De nem fogom azért sokallni az árát, mert egy mozifilmet már 2990 ft-ért megvehetek. Én csak ennyit állítok, se többet, se kevesebbet.
Igazad van, a kenőcsös nem ugyanaz a szitu volt. Hát én akkor sem veszek 13 ropiért eredeti játékot (mondjuk nem is játszom, szóval így könnyű prédikálni  ;D ;D ), mert szerintem ennyi pénzt nem ér meg az élmény, amit nyújt. Önmagában nézve sem. Eredeti filmet meg azért nem veszek, mert 6-7 évente kitalálnak valami még újabb, még jobb formátumot, aztán cserélhetném le újra a gyűjteményemet. Lehet mondani, hogy csak kifogáskeresés, de van vagy 25 eredeti DVD-m. Amikor viszont bejött a blu-ray,elhatároztam, hogy nem veszek több eredeti filmet.

Idézet
Azt soha az életben nem fogod megtudni, hogy egy filmbe mennyi munkát öltek bele. Legfeljebb fogalmaid lehetnek róla újságcikkek, vagy az elkészülési idő alapján (utóbbi mégse, mert a megírása bármennyi idő lehet).
Izé, azért ha van egy film, amelyben pocsék a rendezés, pocsék a forgatókönyv, pocsék a színészi játék, akkor miért ne lehetne lemérni nagyjából, hogy mennyit melóztak vele? Persze én abból a feltételezésből indulok ki, hogy nem csupa szerencsétlen dolgozott a filmen, akik akkor sem tudnak érdemben felmutatni valamit, ha halálra melózzák magukat. Szóval ha ebből indulok ki, akkor joggal gondolhatom, hogy egy pocsék filmre nem sok energiát fordíthattak a készítők nem? Ha a rendező megerőltette volna magát, nem lett volna összecsapott az egész, ha az írók kicsit is foglalkoztak volna komolyabban a dologgal, nem roskadozna az orbitális baromságoktól, kínos párbeszédektől,  ha a színészek komolyan vették volna magukat, akkor nem lett volna olyan mű az egész, mint az óvodás színjátszókör kezdő előadása stb.
Idézet
Így nem fogsz tudni felhőtlenül szórakozni semmin, ha mindig a rosszat keresed benne.
Nem a rosszat keresed benne, hanem nézed az ár-érték arányt, ennyi. Szerintem ez természetes.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 22. - 16:19:25 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13121 Dátum: 2012. Január 22. - 19:29:59 »
A többire már nem válaszolok, csak erre.
Idézet
Nem a rosszat keresed benne, hanem nézed az ár-érték arányt, ennyi.
A te példádból kiindulva az ítéleted azután születik meg, hogy megnézted a művet.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #13122 Dátum: 2012. Január 22. - 19:43:04 »
....vagy tájékozódom előtte. Ahogy te magad is mondtad, hogy nem veszel meg akármit, előtte azért utánajársz, hogy meg lesz-e a szórakozásod, ugyanezt teszem én is.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13123 Dátum: 2012. Január 22. - 19:47:10 »
Én nem általánosságban mondtam, hanem visszautalva a SH-es példára. Vagyis előtte érdeklődsz, majd azt hallod, hogy milyen olcsón kijött, jogosan gondolsz arra, hogy fektethettek volna bele több erőfeszítést is, de attól még ha jó a cucc, hát jó. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #13124 Dátum: 2012. Január 22. - 21:55:22 »
De ennyi pénzért lehetne még jobb. ;D ;D ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13125 Dátum: 2012. Január 23. - 09:51:39 »
Itt feladtam.  :D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #13126 Dátum: 2012. Január 23. - 14:05:42 »
Hal Jordan éjjeli szekrényén van egy nagyon vagány ébresztőóra. Utána lehet nézni valahol az ilyen filmes tárgyaknak? Nem egyy hagyományos vekker, hanem valami dizájner holmi.

0.07 nél van. Sajnos nem látszik a trailerben, de a filmben nagyon is jól.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13127 Dátum: 2012. Január 23. - 20:13:08 »
Itt feladtam.  :D
:lol: Pepoval nagyon veszélyes vitázni, olyan, mintha belépnél egy baromi nagy végtelen ciklusba. ;D Marha nehéz kimászni belőle. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13128 Dátum: 2012. Január 23. - 22:38:10 »
Imádom Hollywoodot...
Idézet
A munkahelyek elveszítésével kapcsolatban a lobbista az Avatar példáját hozta fel, amit becslések szerint 21 millió példányban töltöttek le az internetről illegálisan, ez pedig mutatja azt a nagyságrendet, hogy milyen óriási bevételkiesést jelentenek a filmes iparágnak a kalózmásolatok, és milyen komoly fenyegetést jelent a kalózkodás. Az Avatar egyébként 2,8 milliárd dollár bevételt termelt a 2009 decemberi premiere óta, és ebben még nincsenek benne a dvd-eladások és a tévés jogdíjak.
Vagyis a csúnya kalózok miatt elvesznek a munkahelyek, ja és amúgy kerestünk másfél milliárd dollárt.
És komolyan csodálkoznak, hogy rajtuk és az általuk megfizetett politikusokon kívül senki se igazán akar a pártjukra állni. Kommunikáció mesterfokon.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #13129 Dátum: 2012. Január 24. - 12:12:18 »
Imádom Hollywoodot...
Idézet
A munkahelyek elveszítésével kapcsolatban a lobbista az Avatar példáját hozta fel, amit becslések szerint 21 millió példányban töltöttek le az internetről illegálisan, ez pedig mutatja azt a nagyságrendet, hogy milyen óriási bevételkiesést jelentenek a filmes iparágnak a kalózmásolatok, és milyen komoly fenyegetést jelent a kalózkodás. Az Avatar egyébként 2,8 milliárd dollár bevételt termelt a 2009 decemberi premiere óta, és ebben még nincsenek benne a dvd-eladások és a tévés jogdíjak.
Vagyis a csúnya kalózok miatt elvesznek a munkahelyek, ja és amúgy kerestünk másfél milliárd dollárt.
És komolyan csodálkoznak, hogy rajtuk és az általuk megfizetett politikusokon kívül senki se igazán akar a pártjukra állni. Kommunikáció mesterfokon.

Csakhogy ha nem lehet letölteni, akkor nem fogyott volna belőle 21 millió példány, tehát a bevételkiesés máris kisebb. Amgy meg azt a pénzt nem kivették a zsebükből, hanem bele sem rakták.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:OFF
« Válasz #13130 Dátum: 2012. Január 24. - 21:33:05 »
Most néztem Azok a 70-es évek show-t és voltak benne Ka-Zar képregények.  :lol:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #13131 Dátum: 2012. Január 24. - 23:20:53 »
Idézet
Amgy meg azt a pénzt nem kivették a zsebükből, hanem bele sem rakták.
Ne túlozzunk, azért a letöltők cirka 20%-a elment volna moziba, ha nem lehetett volna letölteni. :)
Idézet
Pepoval nagyon veszélyes vitázni, olyan, mintha belépnél egy baromi nagy végtelen ciklusba.  Marha nehéz kimászni belőle.
Hagyjad már magad. ;D Inkább az a baj, hogy  néha elveszítem a célt. ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13132 Dátum: 2012. Február 01. - 10:36:09 »
Meghalt Al Rio.  :'( :'(
Ötven éves volt, felkötötte magát.  :ohmy: Legalábbis bucsúlevelet nem hagyott. Egyike volt a legeslegjobb rajzolóknak a szakmában.  :( RIP.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #13133 Dátum: 2012. Február 01. - 10:50:18 »
Bazz... ez durva... :o
Én is nagyon bírtam a munkáit, gyönyörű nőket rajzolt...
mindig is furcsáltam, hogy comicsokat nem nagyon csinált...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13134 Dátum: 2012. Február 01. - 11:14:40 »
Csinált azokat is. A Spidertomon is volt fenn egy képregénye régen, az Exposure, de rajzolt Gen13-t, nem túl rég a Marvelnek meg Pókembert, meg egy csajos képregény sorozatot, amiben a Fekete Macska, Tűzcsillag, meg még két csaj volt a főszereplő. Talán az új Heroes for Hire?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:OFF
« Válasz #13135 Dátum: 2012. Február 01. - 11:37:23 »
He, én nem láttam tőle képregényt, csak egy csomó "sima" rajzot. Csodálkoztam is, hogy miért nem rajzolgat több comicsot.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13136 Dátum: 2012. Február 01. - 18:15:37 »
R.I.P.... :(
Vajon mi vihette rá, hogy ezt tegye? :uhoh: Szomorú...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:OFF
« Válasz #13137 Dátum: 2012. Február 01. - 18:24:48 »
Volt idén valaki középiskolába felvételizni innét?Én voltam,nem is lett rossz (40-40 pont a magyar és a matek is).Na de nem is ez a lényeg,hanem hogy a magyarban mindig van ugye fogalmazás.Ebben az évben a "kedvenc hősöm" volt a téma.Jó kis téma ez egy képregény rajongónak! ;D
Természetesen Pókemberről írtam.Ő volt az első aki eszembe jutott,és nem is érdekelt hogy ki lesz az csak jó legyen a fogalmazás.Leírtam róla alap dolgokat,ki találta ki,mikor jelent meg először és melyik újságban,miért szeretik az emberek,mekkora siker volt ez akkoriban meg most is,stb.Úgy gondoltam összességében egész jó lett.Ma meg lehetett nézni a saját tesztünket,és hát anyuval be is mentünk a helyi gimibe,ahol írtam a felvételit meg ahol javították is a helyi tanárok.7 pont a fogalmazásra a maximális 10-ből,ami azért nem rossz.Részpontokat lehetett kapni a fogalmazásra,azokból jött össze a max 10.Az első részpontszám,az a, pont max 3 lehetett,erre kaptam 1-et.Maxot lehetett kapni ha a fogalmazás tartalmilag okés,a címhez kapcsolódik szorosan,egyértelmű a leírás stb.
Na én 1 pontot kaptam erre,mert a javítótanár úgy gondolta,hogy (itt idézem a javítókulcsot):ha a fogalmazás szegényes,alig felel meg a címnek,stb.Pedig ilyen szavakat használtam,hogy "radioaktív" meg ehhez hasonlók,ráadásul mindet hibátlanul írtam le,meg úgy egyébként is,tök egyértelmű volt.Aztán erre rákérdeztem egy ottani magyar tanárnál,aki azt mondta,hogy ha odabiggyesztem azt a kis "azért szeretem őt,mert..." kezdetű mondatot,akkor már a teljeset kapom rá talán.Ezenkívül volt még valami hibám,ami jogos volt azért.Az ofőm azt mondta (ő is magyartanár),hogy pedig ez egy korrekt,jó fogalmazás.

Amúgy összességében,nagyon kiakasztó volt a mostani magyar felvételi.Sokak bele is buktak,még a jó tanuló,okos gyerekek közül is.Úgyhogy én még viszonylag elégedett is lehetek,fel is vesznek valószínűleg ahova szeretnék menni.

Ja ami érdekes még,és tulajdonképp ezért is írok egyrészt:az osztályfőnököm látta,hogy az egyik gimis tanár,aki javította a magyart, a facebookjára kiírta,hogy már elege van a sok szuperhősből,különösen Pókemberből. :oh:
Gondolom sokan írtak Pókiról,azért írhatta ezt.De hát akkor is,szerencsétlen gyerek olyan stresszhelyzetben azt írja,ami elsőnek az eszébe jut,és az sokaknak a legismertebb hős,a mi közkedvelt Pókunk volt.Az ilyen ne javítson akkor.
Egyébként elég rossz tapasztalataim vannak a helyi gimiről,ezen kívül is.
Huh,bocs a terjedelemért,így visszanézve rohadt hosszú lett.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #13138 Dátum: 2012. Február 01. - 18:39:06 »
Biztos maguk alá pisilnének örömükben, ezek a magyar tanárok ha egy nemzeti hősről írna az ember gátlástalanul és még csak észre sem vennék az arcátlan nyalizást, mert már homályba borult volna a szemük a könnyekig való meghatódottságtól.
Ja ami érdekes még,és tulajdonképp ezért is írok egyrészt:az osztályfőnököm látta,hogy az egyik gimis tanár,aki javította a magyart, a facebookjára kiírta,hogy már elege van a sok szuperhősből,különösen Pókemberből. :oh:
Még mindig minuszban van azért a sok unalmas óráért,  amit majd a ő fog okozni a történelmi hősökkel  :D
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 01. - 18:44:08 írta VTomi »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #13139 Dátum: 2012. Február 02. - 01:28:50 »
Középsuliba felvételizni? Hú, naavótaztánmájórégenbasszameg! :surp:

Al Rio halála sokkolt. Főleg, hogy akasztotta magát...bár semmit nem tudok a magánéletéről, ez azért döbbenetes. 50 évesen...hihetetlen. :o :-\
Csodálatos rajzai voltak...egy nagyon jó rajzolót veszített el a világ. Nyugodjék békében. :( :(
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"