Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 981954 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13460 Dátum: 2012. Június 19. - 11:45:48 »
Nick & dent lutri. Néha van egy filcfolt rajta, máskor szó szerint meg van törve a gerince. Gyűjteményes példányt ne rendelj onnan. :)
Amazon a szállítási költséget a rendelés végén írja ki, mert számít mit rendelsz, hova, mennyi félét, hány darabot. 25-60% a szállítási felár.
Bookdepónál van egy .com és egy .co.uk, mindkettőt nézd meg, mert amit kiírnak ár, az a teljes, szállításostul, mindenestül, és volt már, hogy belefutottam ugyanannál a kötetnél ötdolcsis különbözetbe. Onnan tökmindegy, mekkora mennyiségben rendelsz, mert minden egyes könyvet külön dolgoznak fel és postáznak. A többiek pakkokba rakják, amazonon, ha épp jó kedvük van, akkor egy mobil atombunkerbe.
Vámmal ne foglalkozz, a vámosok csak akkor fogják meg a csomagot, ha nagyértékű (ilyet nem nagyon fogsz, mert 100 dollár felett szinte mindenkinél horribilis lesz a csomagár), vagy ha valami miatt akkora, mint egy becsomagolt bányafúró (egy ilyenről hallottam, sose esett amúgy meg velünk). Ha már aggódsz, aggódj a csodás magyar posta miatt, mert egyrészt simán rá lehet pakolni miattuk 7-10 napot egyes csomagok saccolt szállítására (bár elismerem, az utóbbi időben kezd a magyar kézbesítés is elég megbízható lenni, pláne mióta egy multicég nevére jönnek a csomagjaim :D), vagy ha csak úgy tűnik, valami adathordozó-szerűség van benne, akkor 25-50% az esélye arra, hogy "elveszik" a logisztikai központban (pláne ha a feladó amerikai).

Általános tanácsom: bookdepót leszámítva ne rendelj egy darabot, hanem szedd össze, mi kell, és csináld végig az összes szóba jöhető oldalon a rendelési procedúrát, amíg meg nem kapod a végösszeget. Vedd bele a ComicsInvestet is akár, mert ha úgy érzed, akkor megérheti az 5-15%-os felár, amit lefordíthatsz garanciának arra, hogy megkapod. Van, hogy az amazon magasan ver mindent (amíg a bookdepo is rá nem szokott az elég tisztes előrendeléses akcióra, addig meg nem jelentekben az amazon verhetetlen volt a 33-50%-os előrendelési engedményeivel), van, hogy egy csomag a TFAW-n lesz olcsóbb, de van, hogy a bookdepón darabjával kijön az egész jobbra. Vagy kombinálva (három kötet amazon/TFAW, egy bookdepository, és a végösszeg lement máris 10-20 dolcsit).
Vagy ha csak elolvasni akarsz valamit, de megtartani nem nagyon (Essential, Showcase tipikusan ilyen), ott van az AbeBooks, ami használt könyveket árul, néha meglepően olcsón. (Egy ex-könyvtári Essentialt szállítással letudtam hat fontból. Ronda a külseje, de a lapok sértetlenek, el lehet olvasni, és amúgy is utána adom tovább börzén még olcsóbban, szóval bőven megérte arra, amire akartam.)

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:OFF
« Válasz #13461 Dátum: 2012. Június 19. - 12:04:22 »
amazonon hol van hogy mennyi a kiszállítás ?

Rendelésnél kiírja.

mikor már a címet is megadtam? (gondolom azért a véglegesítés előtt írja ki)
van 30$ om és azt kéne levásárolni :D
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 19. - 12:06:59 írta hudekira »

Karako

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 65
Re:OFF
« Válasz #13462 Dátum: 2012. Június 19. - 12:06:41 »
Nekem a lényeg, hogy biztosan megkapjam, azt kapjam amit rendelek. Elsősorban olvasásra rendelek, olyan történeteket amik érdekelnek, tehát inkább az érdekel, hogy a belseje milyen állapotban van, ha a borító nem tökéletes annak nem örülök, de átsiklok felette, ugyanis elég sokminden érdekel, de véges az összeg amit havonta erre költhetek, úgyhogy kellenek a kompromisszumok, de persze szakadt, meg hiányos nem kell, de néhány apróság még elmegy nálam...

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #13463 Dátum: 2012. Június 19. - 12:36:06 »
A comicsinvestnél egyébként nagyon korrektek, csak ajánlani tudom.
This is a joke. A real practical Joke.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #13464 Dátum: 2012. Június 19. - 13:20:06 »
25-50% az esélye arra, hogy "elveszik" a logisztikai központban (pláne ha a feladó amerikai).
Valszeg így jártam most én is, pedig egy 400 oldalas kiadvány volt.

Egyébként az abebooknál is van .com meg .co.uk és egy kötetet néztem most, az árak ugyanúgy különbözőek voltak, mint ahogy bookdepository-nál írtad.
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13465 Dátum: 2012. Június 19. - 13:45:01 »
Ott azért, mert az egyik a brit posta díjával számol, a másik az amerikaival. És nem olyan egyértelmű furamód a különbség, hogy az amerikai eladótól a .comon rendelünk amerikai postával.

Karako: Akkor a keret nagyságától függően ComicsInvest. A legnagyobb (közel 100%) esély arra, hogy megkapd, amit kértél. Utána nálam eddig a BookDepo a második, a TFAW a harmadik és az amazon a negyedik. Vagy CI-re alternatíva a Trillian, de ott tényleg benne lehet egy plusz várakozási idő. Esetleg megkérdezni a Galactus képregényboltot.
Az viszont biztos, hogy a külföldről rendelésnél MINDIG benne van, hogy talán nem érkezik meg. Ezzel az eladó pontosan ugyanúgy tisztában van, mint a rendelő is.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #13466 Dátum: 2012. Június 19. - 14:15:18 »
Esetleg megkérdezni a Galactus képregényboltot.
Ami egyébként komikon, de azt én már belinkeltem. :)
http://www.kepregeny.net/egyesul-a-komikon-es-galactus/
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13467 Dátum: 2012. Június 19. - 14:52:18 »
Trivialitás. ;D

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #13468 Dátum: 2012. Június 19. - 18:17:53 »
amazonon hol van hogy mennyi a kiszállítás ?

Rendelésnél kiírja.

mikor már a címet is megadtam? (gondolom azért a véglegesítés előtt írja ki)
Igen.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:OFF
« Válasz #13469 Dátum: 2012. Június 19. - 21:22:51 »
Esetleg megkérdezni a Galactus képregényboltot.
Ami egyébként komikon, de azt én már belinkeltem. :)
http://www.kepregeny.net/egyesul-a-komikon-es-galactus/

Pf, már kisebb perpatvar alakul ki a kommenteknél. Én nem bánnám, ha ott is lennének új külföldi megjelenések is. Remélem, hogy nem sértek meg senkit, de a Trillian elég rablóbandának tűnik. Persze, lehet hogyha helyben vásárolsz nem olyan drága.
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13470 Dátum: 2012. Június 19. - 22:50:58 »
Hát, nem adhatják árfolyam-áron a dollárt, hisz a szállítási költséget ők állják, és a boltot is fenn kell tartani valamiből.  ;)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:OFF
« Válasz #13471 Dátum: 2012. Június 20. - 06:04:30 »
Én tegnap beszéltem velük fólia ügyben ,háát 2500ft egy csomag , de van. Kicsit húzós a többihez képest.

Karako

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 65
Re:OFF
« Válasz #13472 Dátum: 2012. Június 20. - 08:09:45 »
Ha külföldről rendelek, a dolog fizetés része hogyan zajlik? Ugyanúgy banki átutalás, vagy kell vmi közvetítő, pl paypal? Meg érdekelne, hogy a valuták közötti váltás hogyan van megoldva. Van ahol kiírják, h ez ennyi forint, van ahol nem. Bocs ha egyértelműnek tűnő dolgokat kérdezek, de szeretek biztosra menni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13473 Dátum: 2012. Június 20. - 09:13:00 »
Általában bankkártya (dombornyomott vagy kifejezetten netre való kell), esetleg PayPal (ami nálam soha, az életben egyszer se tudta eljuttatni a pénzt az eladóhoz, cserébe folyton lenyeli, és szabadkoznak, hogy szorri, ez van), vagy talán MoneyBookers, de az is bankkártyás. Google Checkout még jó volna (ezerszer jobbnak tartom a PayPalnál), de nem rémlik, hogy bármelyik könyvesnél lett volna rá lehetőség.

Karako

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 65
Re:OFF
« Válasz #13474 Dátum: 2012. Június 20. - 09:29:30 »
 Még annyi, hogy regisztrálnék az egyik oldalra, a name, town, postal code, adress line egyértelmű, de mi az a reference name?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13475 Dátum: 2012. Június 20. - 09:45:00 »
Melyik oldal?
Így látatlanban lehet az is, hogy ki vagy mi ajánlotta neked az oldalt, de az is, hogy regisztrált felhasználót kér, akinek a referenciájával érkeztél, mert meghívásos. (Mondjuk az referred by lenne, de sose lehet tudni, hogyan egyszerűsítik a dolgokat le...)

Karako

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 65
Re:OFF
« Válasz #13476 Dátum: 2012. Június 20. - 09:46:49 »
bookdepository

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13477 Dátum: 2012. Június 20. - 10:44:17 »
Ja, így már tudom. A címkönyvet töltögeted. A Reference itt a "neve" a címnek, mondjuk "Otthon-vidék". Arra van, hogy gyorsan meg tudd különböztetni a címeket, ha sokat használsz.

Karako

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 65
Re:OFF
« Válasz #13478 Dátum: 2012. Június 20. - 11:41:57 »
Értem, köszi szépen. Ez meg is van. Ha jól értem itt lehet bankkártyával fizetni. Ennek mi a pontos menete? Meg kell adni esetleg valamilyen adatot, vagy csak kapok egy számlaszámot ahova utalni kell?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13479 Dátum: 2012. Június 20. - 12:29:42 »
Először is az kell, hogy a bankkártyádat lehessen használni netes vásárlásra. Ha jól tudom, most már gyakorlatilag mindegyiket lehet. (Legalábbis az én teljesen alap diákszámlához tartozó kártyámat lehet, szóval akkor már bármit. :D)
Meg kell adnod a kártyád számát, a rajta szereplő nevet, és érvényesítésként a kártya hátoldalán lévő 3 vagy 4 jegyű érvényesítő számot, ami az aláírásodat helyettesíti (az aláírás csíkon szokott lenni a kártyád utolsó 4 számjegye után).