Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982266 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1460 Dátum: 2008. Március 10. - 23:47:44 »
Nem csodálom, hogy évekbe fog telni... :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #1461 Dátum: 2008. Március 11. - 19:25:39 »
Nagyon szép! :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1462 Dátum: 2008. Március 11. - 23:43:14 »
Ne számold a betűket, úgy hamarabb meglesz.  ;)
:lol: :lol: Különben akármilyen hülyén is hangzik, időnként rajtakapom magam, hogy azt számolom, vajon a fordítás kiférne-e egy-egy bubiban, ha olyat olvasok, amit úgy érzek, jó lenne kiadni.  :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:OFF
« Válasz #1463 Dátum: 2008. Március 12. - 09:27:34 »
Egyáltalán nem hangzik hülyén, ez már szakmai ártalom nálad, de sajnos gyógyíthatatlan.  ;D
Nagyon szép kis pakk lehet a kép alapján.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1464 Dátum: 2008. Március 12. - 10:16:49 »
Szerintem ezzel a honosítók is így vannak. Legalábbis én is néha elgondolkozok olvasás közben, hogy "ezt vajon hogy lehetne szépen lefordítani"...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1465 Dátum: 2008. Március 14. - 21:53:48 »
Egy kérdés: nem tudjátok, hogy honnan tudnék szinkront fellelni a neten? Pontosabban az Állj Mellém című filmhez érdekelne magyar szinkron.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1466 Dátum: 2008. Március 14. - 22:47:02 »
Hát, ilyenről még nem nagyon hallottam... dvd-n nem kiadott sorozatoknak (főleg animéknek) szoktak néha feltenni netre külön szinkronsávot, de filmeknél még neten nem láttam... p2p-n nincsen?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1467 Dátum: 2008. Március 14. - 22:52:59 »
Pedig van egy-két hely, ahová szoktak feltenni szinkront filmekhez, de most nem találom őket. Régebben már szereztem így szinkront pár filmhez, de ezek már nem mostanában voltak.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1468 Dátum: 2008. Március 14. - 22:56:04 »
p2p-n nincsen?
Nincs, megnéztem több helyen is.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #1469 Dátum: 2008. Március 20. - 16:42:33 »
Én nagyon tulzásnak tartom ezt az új törvénymodosítást, nem vagyok egy láncdohányos, álltalában csak heti 2-3 cigit szívok, sokszor még annyit se.
De nehogymár ott szopok tizenvalahány órát a fősulin, és utánna hazafelémenet ne szvhassak egy cigit, ez azért nagyon tulzás. Meg hogy kitiltják a cigit a kocsmákból, és azt mégis ki fogja ellenörizni, amikor az egész törzsközönség folyamatossan dohányzik.

(Áthelyezve a Készülő Mozifilmek topikból.)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 21. - 07:08:48 írta Sepi »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1470 Dátum: 2008. Március 20. - 18:25:01 »
De nehogymár ott szopok tizenvalahány órát a fősulin, és utánna hazafelémenet ne szvhassak egy cigit, ez azért nagyon tulzás.
Én meg ott szopok tizenvalahány órát az egyetemen, és utána hazafelé menet nehogymár a te füstödet kelljen szívnom. Engem nem érdekel, hogy valaki dohányzik-e vagy sem, de azt úgy tegye, hogy én kimaradjak belőle.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #1471 Dátum: 2008. Március 20. - 19:04:04 »
De nehogymár ott szopok tizenvalahány órát a fősulin, és utánna hazafelémenet ne szvhassak egy cigit, ez azért nagyon tulzás. Meg hogy kitiltják a cigit a kocsmákból, és azt mégis ki fogja ellenörizni, amikor az egész törzsközönség folyamatossan dohányzik.
Én is utálom a cigit, de egyetértek Toddal. Végülis utcán azért ki lehet kerülni a dohányzó embereket, sőt mikor anyámmal jövök haza, akkor lehagyom, aztán megvárom valahol.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:OFF
« Válasz #1472 Dátum: 2008. Március 20. - 20:01:14 »
utcán lehessen dohányozni, dohány földeket ne gyújtsák fel, mert 1: nagy múltja/kultúrája van, 2: kúútya jó bevétel az országnak, 3: akkor tiltsák ki az édességégeket, mert én meg a kövér embereket nem bírom. (meg a büdösöket, meg a síró csecsemőket, meg a részegeket, meg a káromkodókat, meg a hangosokat, meg az időseket, meg a meg a meg a... de tolerálni kell!)
Angliában ezt amúgy jól megcsinálták, hogy kitiltották az összes cigit a Pub-okból, és csak kint lehet dohányozni, most ahogy voltam Londonban egészen más érzés úgy sörözni, hogy teljesen tiszta a levegő. De a dohányosokat is megértem meg a tulajokat, hogyha ők direkt olyan kocsmát szeretnének ahhol csak cigisek lennének, akkor miért ne csinálhatnának? ki lenne írva, hogy "vigyázat, itt bent dohányoznak, csak saját felelősségre", aki meg nem bírja az nem abba a kocsmába megy.
Én nem vagyok dohányos, de néha 1-2 cigi/szivarka/szivar/pipa/vizipipa/hasis elcsattan, és ha én egy engedett helyen szeretnék dohányozni akkor ne jöjjön hozzám senki az utca másik végéből, hogy a szemecskéjét csípi! Persze ha valaki sutyizik a kórház budijában annak nyomjanak az orra alá egy csekket!

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1473 Dátum: 2008. Március 20. - 21:08:59 »
Egyetértek Toddal.
Nagyobb városokban csináljanak cigis, meg nem cigis helyeket, kisebb helyeken meg kint lehessen cigizni. Nade azé az utcán hadd gyújthasson má rá az ember.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1474 Dátum: 2008. Március 20. - 22:07:09 »
Rövidre zárva a témát, én is kifejtem a véleményem, ha tovább szeretnénk folytatni, akkor azt az off topikban tegyük.  :off: Én is dohányzom (sőt néha még szivarozok is - nem véletlen, hogy Rozsomák az egyik kedvencem  ;D ), de igyekszem tiszteletben tartani a nem dohányzókat. Például olyan helyeken ahol tilos vagy nem ajánlott dohányozni, ott nem is teszem. Sőt, otthon, bár szinte az egész család dohányzik, akkor sem gyújtunk rá a lakásban. Mindenki kimegy a levegőre dohányozni, még télen, a minusz 20 fokban is. Persze én is azt mondom, hogy nem jó a cigaretta, de én úgy látom, hogy nem így kellene eltüntetni az emberek életéből ezt a mérget. Azzal hogy az egekbe emelik az árát és minden helyről kitiltják nem lesz megoldva a probléma, plusz azokat az embereket büntetik ezzel akik ennek a rabjai. Inkább a leszoktatásra és a megelőzésre kellene több figyelmet és pénzt szentelni. A kocsmai és szórakozóhelyi dohányzásról nem akarok beszélni, mert erről rengeteget tudnék írni, de nem akarok.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1475 Dátum: 2008. Március 20. - 23:22:05 »
Idézet
Inkább a leszoktatásra és a megelőzésre kellene több figyelmet és pénzt szentelni. A kocsmai és szórakozóhelyi dohányzásról nem akarok beszélni, mert erről rengeteget tudnék írni, de nem akarok.
Ezzel is egyetértek. A környezetemben látom, hogy hiába emelkedett az ára sokat a ciginke, aki eddig szívta akkor is szívni fogja...vagy ami még rosszabb, inkább, mivel másra nincs pénze, megveszi illegálisan az olcsóbb ukrán cigiket, vagy a borzalmas minőségű olcsóbb termékeket...

Utóbbiról miért nem szeretnél beszélni Sepi?

Amúgy bulikban én is rá szoktam gyújtani, mondjuk mostanában egyre kevesebbet...de a kisebb helyekről én is kitiltanám. Már nem egyszer vettem észre, hogy alig lehet látni akkora füst van...nem beszélve, hogy a nemdohányzók nem is bírnka megmaradni az ilyen helyeken...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1476 Dátum: 2008. Március 21. - 07:03:47 »
Utóbbiról miért nem szeretnél beszélni Sepi?
Áh, túl hosszú lenne, csak azért. Egy jó darabig a vendéglátásban dolgoztam és jól tudom hogy mennek ott a dolgok, ezért is értem meg maximálisan azokat a gondokat, amiket az ilyen kisebb szórakozóhelyeknek jelent a cigarettaszabályzás, és a többi értelmetlen intézkedés.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1477 Dátum: 2008. Március 21. - 10:13:38 »
Engem például idegesít, hogy ha beülök egy helyre, utána bűzlök a füsttől, mert mások cigiznek. Szerintem jó megoldás, amikor nagyon elkülönítik a dohányzó-nemdohányzó részt és nem jön át a füst. Szerintem lehetne nemdohányzó kocsmát is nyitni (persze nem sokat) és akik utálják a füstöt, azok odamennek majd. (persze így kiesik az a bevétel, amikor a kocsmában vesznek cigit...) Szerintem lennének emberek, akik kifejezetten az ilyen helyeket keresnék. Én azért maradok a teaházaknál, ott eszébe sem jut senkinek, hogy rágyújtson.
Én az utcán is korlátoznám a dohányzást, például csak bizonyos helyeken lehetne, de ez még nem jó megoldás.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:OFF
« Válasz #1478 Dátum: 2008. Március 21. - 10:14:12 »
pepo:
miért zavar ha valaki olcsó nagyon gagyit vesz? saját magának árt, olyan mintha az olcsó tesco rumot venné az ember, amitől hamarabb vakul meg mint rugik be. Bennem van annyi tartás, hogy minimális minőséget megkövetelek magamtól. Akik meg ezt nem bírják... az a saját problemájuk.
És ne tiltsák ki, csak legyen külön kijelölt dohányzóhely!

Nemrég jöttem át Ausztriából, IC, csaj megkérdezi kalauzt hol lehet dohányozni. Osztrák kalauz: "de hölgyem, ez egy IC, itt sehol sem lehet, hát ez lehetetlen blablabla..."
Átjöttünk határon, csaj megkérdezi a magyart is: "Hááát, (körbenéz vagy fél percig), nem látok táblát, hogy nem lehetne..." Ha a mögöttem lévő 2 öreg nem kezd el fenhangon mondani, hogy január 1-től az összes IC-ből kitiltották a dohányzást, hacsak nincs külön kocsi, meg hogy minden kocsi füstmentes akkor a csaj rágyújt. Magyar Kalauz válasza csak valami ilyesmi volt: "hááát, az lehetséges, de magyarországon még ez divat, tudja mit, mennyen ki a és ott cigizhet" (ajtón kívűl).
Szóval amíg még itt ez "divat" addig én is ott fogok füstölni ahol akarok :P Persze ha zavarja a mögöttem lévő 2 öreget akkor kimegyek.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1479 Dátum: 2008. Március 21. - 10:40:04 »
Engem például idegesít, hogy ha beülök egy helyre, utána bűzlök a füsttől, mert mások cigiznek. Szerintem jó megoldás, amikor nagyon elkülönítik a dohányzó-nemdohányzó részt és nem jön át a füst.
Az elképzeléssel nekem sincs bajom, mert én sem vagyok az ellen, hogy a nem-dohányosoknak védjük az egészségét, a probléma itt az, hogy nagyon sok helyen ez nem kivitelezhető, és ilyen helyekre próbálják meg rákényszeríteni ezeket a dolgokat. De én is azt mondom, hogy legyen dohányos és nem dohányos kocsma. Ezzel megoldható lenne ez a probléma, de itt nálunk nincs megegyezés ebben, mindenkire rá akarják kényszeríteni, hogy különítse el a vendégeket egymástól. Csakhogy mint mondtam, ez nagyon sok helyen nem megoldható, hiszen rengeteg a kiskocsma (talponálló) nálunk, ahol egyszerűen lehetetlen elkülöníteni a vendégeket, mert nincs rá hely.

(persze így kiesik az a bevétel, amikor a kocsmában vesznek cigit...)
Elhiheted, hogy ez az ami a legkevésbé izgatja a tulajt, mert a cigi az amin a legkevesebbet keres. Mivel fix áras a termék, minden eladott doboz után átlagban 10 forintot keres a tulaj és abból még nem adózott (tudom, mert volt kocsmám, tisztában vagyok az árakkal). Tehát az a pár száz forint nem fogja földhöz vágni az eladót, annyit egy feles árán megkeres.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 21. - 10:42:08 írta Sepi »