Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982158 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #13560 Dátum: 2012. Július 13. - 11:25:59 »
Én csak egy árajánlatot kértem tőlük egyszer egy tpb-re, de azt soknak találtam. Ők ezeken felül még a szállítási költséget is felszámolják, ha olyat kérsz, ami nincs a listán.
This is a joke. A real practical Joke.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:OFF
« Válasz #13561 Dátum: 2012. Július 13. - 11:44:35 »
D-Tox: Ma rendeltem, ha megkapom, írok róla.  ;)
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13562 Dátum: 2012. Július 14. - 12:00:08 »
Meghalt Stallone fia. :(

http://index.hu/kultur/2012/07/14/meghalt_stallone_36_eves_fia/

Nyugodjon békében. :(
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:OFF
« Válasz #13563 Dátum: 2012. Július 14. - 14:12:00 »
Nagyon sajnálom. Nyugodjon békében. :(

Omnibus Comics

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:OFF
« Válasz #13564 Dátum: 2012. Július 14. - 21:16:15 »
Kedves képregény-rajongók!

Szeretnék tisztázni néhány dolgot működésünkkel kapcsolatban:

1. Bankkártya mellett lehet PayPalen keresztül, banki átutalással, ill. készpénzben is az irodánkban fizetni (utóbbi kettő esetén a folyamat a következő: írtok egy emailt nekünk, amelyben megbeszéljük a részleteket az átvétellel ill. a fizetéssel kapcsolatban).
2. Sosem számítunk fel szállítási költséget. Tehát, ha egy képregény nem szerepel a honlapon és tőlünk rendelitek meg, akkor sem számolunk fel szállítási díjat.

Üdvözlettel,

Omnibus Comics
www.omnibuscomics.com
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 14. - 22:10:36 írta Omnibus Comics »

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #13565 Dátum: 2012. Július 14. - 23:24:20 »
 ??
 :headscratch:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Omnibus Comics

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:OFF
« Válasz #13566 Dátum: 2012. Július 15. - 00:28:28 »
??
 :headscratch:

 :D:

Nyomok egy reklámot, ha nem baj. Ez egy magyar képregénybolt, csak nemzetközi szinten is nyomja. Borító ár alatt kínálnak HC-t, TPB-t, Omnibusokat. Nincs postaköltség! Annyi a hátrány, hogy bankkártyával kell fizetni, meg angolul van az egész oldal.
http://www.omnibuscomics.com/index.html
https://www.facebook.com/omnibuscomics

Én csak egy árajánlatot kértem tőlük egyszer egy tpb-re, de azt soknak találtam. Ők ezeken felül még a szállítási költséget is felszámolják, ha olyat kérsz, ami nincs a listán.

Kedves képregény-rajongók!

Szeretnék tisztázni néhány dolgot működésünkkel kapcsolatban:

1. Bankkártya mellett lehet PayPalen keresztül, banki átutalással, ill. készpénzben is az irodánkban fizetni (utóbbi kettő esetén a folyamat a következő: írtok egy emailt nekünk, amelyben megbeszéljük a részleteket az átvétellel ill. a fizetéssel kapcsolatban).
2. Sosem számítunk fel szállítási költséget. Tehát, ha egy képregény nem szerepel a honlapon és tőlünk rendelitek meg, akkor sem számolunk fel szállítási díjat.

Üdvözlettel,

Omnibus Comics
www.omnibuscomics.com

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13567 Dátum: 2012. Július 15. - 00:30:24 »
Tehát, ha egy képregény nem szerepel a honlapon és tőlünk rendelitek meg, akkor sem számolunk fel szállítási díjat.
Ha egy, a honlapon nem szereplő képregényt szeretnék, annak az árát csak személyes egyeztetéssel tudhatom meg, vagy van pl. valahol egy publikus lista (ahonnan ti rendeltek), és az ott lévő ár plusz valahány százalék lesz a fizetendő?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Omnibus Comics

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:OFF
« Válasz #13568 Dátum: 2012. Július 15. - 09:57:42 »
Tehát, ha egy képregény nem szerepel a honlapon és tőlünk rendelitek meg, akkor sem számolunk fel szállítási díjat.
Ha egy, a honlapon nem szereplő képregényt szeretnék, annak az árát csak személyes egyeztetéssel tudhatom meg, vagy van pl. valahol egy publikus lista (ahonnan ti rendeltek), és az ott lévő ár plusz valahány százalék lesz a fizetendő?
Jelenleg emailben tudunk csak tájékoztatást adni az árakról, amennyiben a kiadvány nem szerepel a honlapon. Megjelenésre váró képregényeket is tudunk előrendelni. Folyamatosan dolgozunk azon, hogyan lehetne az információ-áramlást hatékonyabbá tenni. Hamarosan elkészül az új rendszerünk, amiről mindenképpen tájékoztatni fogunk mindenkit!

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:OFF
« Válasz #13569 Dátum: 2012. Július 16. - 13:26:49 »
Megjött a csomag, pedig csak pénteken adták fel!  :brow:
Az új 52-es Batman HC-t rendeltem meg és volt benne egy ajándék képregény, még hozzá a New 52 Free Comic Book Day kiadványa!
Egyben akartam felvenni, de behalt a fényképezőgép.  >:(
Szerintem jól be van csomagolva, de majd meglátjátok.

This is the beginning of a beautiful friendship.  :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 16. - 13:30:58 írta Fantomex »
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:OFF
« Válasz #13570 Dátum: 2012. Július 18. - 10:59:38 »
Karton, fólia van ott minden. Csoda, hogy nem páncélozták :)
Tejet kérek! Csokisat!

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:OFF
« Válasz #13571 Dátum: 2012. Július 18. - 18:45:02 »
Én is rendeltem tőlük az AvsX-et és én is megvagyok elégedve gyorsak az üzenetekre is gyorsan válaszolnak kedvesek és tényleg adják hozzá a minőségi kartont és fóliát.

csak ajánlani tudom, meg a plusz ajándék is és az ingyenes szállítás is plusz pont!

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #13572 Dátum: 2012. Július 19. - 11:23:40 »
No, nemrég csöngetett a postás nálam, egy tértivevényes levelet kaptam a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól.
Egy magánszemélyt ellenőriznek, akitől képregényeket vettem 2 éve (Vaterán) és információkat kérnek tőlem (eléggé részletesen). 3 munkanapom van válaszolni, különben kapom a bírságot.
Javaslom mindenkinek, hogy mentegesse el valamennyire a levelezéseit, ha csere-berél, mert így utólag elég nehéz visszaemlékezni és visszakeresni dolgokat. 

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13573 Dátum: 2012. Július 19. - 12:23:49 »
Igen érdekes, mert nem vagy köteles se visszaemlékezni 2 évre visszamenőleg, se megtartani mondjuk a számlát, amit kaptál - illetve ha magánszemély, akkor nem is küldött. Milyen kérdések vannak benne? Kicsit vicc kategória...

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:OFF
« Válasz #13574 Dátum: 2012. Július 19. - 12:41:18 »
Az adóhivatalnak nincs jobb dolga, mint képregény eladásokkal foglalkozni? :lol:
Tejet kérek! Csokisat!

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:OFF
« Válasz #13575 Dátum: 2012. Július 19. - 21:57:53 »
Ez elég brutál! Megbírságolnak ha nem válaszolsz, vagy ha ne is tudsz? :o
Nekem az az érzésem, hogy sok esetben direkt keményen indítanak, hogy ne vitázz, csak csináld a mit mondanak. De ha kicsit bekérdez az ember, meg utánanéz mit is tehetnek meg veled meg mit nem, akkor visszavesznek. Legegyszerűbb egy ügyvéd ismerőst megkérdezni.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:OFF
« Válasz #13576 Dátum: 2012. Július 20. - 11:57:12 »
Be is szkenneltem a dolgot:
http://imageshack.us/photo/my-images/824/kingpin1c.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/404/kingpin2.jpg/

Úgy néz ki, hogy van egy olyan pont (amit a második oldalon írnak), hogy megtagadhatom a nyilatkozattételt, ha nem várható el tőlem bizonyítékként értékelhető vallomás.
Nyilván ettől függetlenül válaszolnom kell a levélre...hogy nincs nagyon semmilyen adat nálam a tranzakcióról.


Az adóhivatalnak nincs jobb dolga, mint képregény eladásokkal foglalkozni? :lol:

Nemcsak képregény-eladásokról van szó. Az adott illető, ahogy mások is, biztosan sok más egyéb dolgot is árult....és van egy összeghatár, ami után SZJA-bevallást kell készíteni, illetve szerepeltetni kell benne, hogy mennyi zsozsó gyűlt össze 1 adóévben az összes ingó (pl.: szobabútor eladásától kezdve a dvd-gyűjtemény eladásáig) dolog eladásából. Nyilván a befolyt összeg után még adózni kellett volna, ha túllépte az adott illető ezt az összeghatárt...
És mivel elég sok minden bankon keresztül megy manapság...gyorsan utána lehet nézni a dolgoknak...kinek, mikor, mennyi pénzt küldtél/kaptál stb. 

Omnibus Comics

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:OFF
« Válasz #13577 Dátum: 2012. Július 20. - 13:04:07 »
Tehát, ha egy képregény nem szerepel a honlapon és tőlünk rendelitek meg, akkor sem számolunk fel szállítási díjat.
Ha egy, a honlapon nem szereplő képregényt szeretnék, annak az árát csak személyes egyeztetéssel tudhatom meg, vagy van pl. valahol egy publikus lista (ahonnan ti rendeltek), és az ott lévő ár plusz valahány százalék lesz a fizetendő?

Feltettük a honlapra a forgalmazó aktuális listáit:


http://www.omnibuscomics.com/stocklists.html


A listákon szereplő bármely terméket be tudjuk szerezni, ehhez annyit kell tennetek, hogy egy emailt küldtök nekünk, amiben megírjátok az általatok kiválasztott termék kódját és mi megírjuk a hozzá tartozó legkedvezőbb árat. Amennyiben olyan terméket szeretnétek megrendelni, ami nem szerepel a listákon, megpróbáljuk felkutatni nektek, csak írjátok meg emailben.

Üdvözlettel,

Omnibus Comics
www.omnibuscomics.com

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13578 Dátum: 2012. Július 21. - 09:32:54 »
Be is szkenneltem a dolgot:
Köszi! Tényleg nonszensz, hogy írásbeli bizonyítékokat követelnek tőled, mintha félretettél volna bármi ilyesmit két éve.  :roll:

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #13579 Dátum: 2012. Július 23. - 11:46:43 »
Nemcsak képregény-eladásokról van szó. Az adott illető, ahogy mások is, biztosan sok más egyéb dolgot is árult....és van egy összeghatár, ami után SZJA-bevallást kell készíteni, illetve szerepeltetni kell benne, hogy mennyi zsozsó gyűlt össze 1 adóévben az összes ingó (pl.: szobabútor eladásától kezdve a dvd-gyűjtemény eladásáig) dolog eladásából. Nyilván a befolyt összeg után még adózni kellett volna, ha túllépte az adott illető ezt az összeghatárt...
És mivel elég sok minden bankon keresztül megy manapság...gyorsan utána lehet nézni a dolgoknak...kinek, mikor, mennyi pénzt küldtél/kaptál stb.

Hm...vagyonosodási vizsgálat volna?
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"