Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982160 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1480 Dátum: 2008. Március 21. - 12:05:57 »
minden eladott doboz után átlagban 10 forintot keres a tulaj és abból még nem adózott
Oké, akkor ez tényleg nem szempont. Így viszont nyugodtan csinálhatnának füstmentes kocsmákat, szerintem lenne rá igény. (Én mondjuk nem iszom, ezért alapból teázóba járok, ott se pöfékel senki. :))

Kakarotto: a vonatos jó példa volt. Szerintem az a korrekt hozzáállás, hogy az ember megkérdezi, zavar-e valakit a füst. Ha igen, akkor kimegy cigizni, ennyi, mindenkinek jó így. Nem tiltásokat kéne bevezetni, mert azzal csak elnyomnak és korlátoznak egy-egy csoportot. Inkább ésszerűen kéne együtt élni, tisztelni kéne másokat is, mert pl neked teljesen jogodban áll cigizni, meg nekem is jogomban áll nem szívni. Inkább az a gáz, hogy az emberekből sokszor hiányzik ez a tapintat, ezért értelmetlen emberek odafent értelmetlen szabályokat hoznak, amik persze nem vezetnek előre.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #1481 Dátum: 2008. Március 21. - 13:35:58 »
Hú de elszaladt ez a téma. Amúgy tényleg nagyon sok dologban egyetértk az elötem szólókkal, ahol van dohányzásra kijelölt hely, ott nem kérdés hol bagózik az ember, meg azt hogy suli, korház, játszótér satöbbi full cigi mentes legyen, ez is teljesen jogos.
Viszont a kocsma utca stb. tiltások helyett valóban inkább szabályozni kéne a dolgokat, ahogy sokan mondták legyen dohányzó, és nemdohányzó kocsma.
De ez az utcán ne lehessen rágyújtani, ez még mindig nem igazán fér a fejembe, azért Budapest még mindig nem olyan, hogy tömött sorokban hömpölyögnének az emberek az utcán, ha nem tetszik valakinek, hogy ott a kanóc a pofámban, odébbmegy két méterrel, és annyi. Az épületek tulnyomó többsége nemdohányzó (jogosan), akkor ha én mondjuk kimegyek a boltba sörért a spanokkal (amit ügye már szintén nem ihatunk akárhól), és közbe megkínálnak egy cigivel, akkor kéreckedjünk be egy dohányzásra kijelölt helyre, amíg elszívjuk, vagy mi?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1482 Dátum: 2008. Március 21. - 14:25:28 »
Az a baj azzal, hogy nemdohányzó kocsma, hogy (szerintem) azok, akik rendszeresen sok időt töltenek el kocsmákban, a legközelebbibe mennek be. Mondjuk úgy, hogy "lakóhely szerintibe". Nem fognak átutazni egy kerületet azért, hogy másféle kocsmába mehessenek. Különösen akkor nem, ha mondjuk kutyát sétáltatni jönnek le, és közben betérnek egy körre. A zuglói boltom egy kocsma mellett van, minden nap látni kutyát a kocsma előtt.
Az se megoldás, hogy ne tiltsuk, hanem meg kéne kérdezni a többieket, hogy zavarja-e őket, mert lássuk be: a legtöbb ember bunkó. Százból egy, ha megkérdezné. Ezzel együtt mondjuk azt én se értem, hogy az utcán miért kéne betiltani, de egy előnye lesz: kevesebb eldobott csikk az utakon.  ;)
Érdekes, hogy még nem merült fel soha a nagyrabecsült parlamantben, hogy a sok szarság helyett miért nem tiltják be a szemetelést inkább? A bírságokkal pénz folyna be, a városok tisztábbak lennének, aki pedig ezen rendelet ellen felháborodna, az már önmagában azt jelenti, hogy bunkó, hogy szemetelni akar, vagyis ez talán az egyetlen olyan rendszabályozás, ami ellen nem lennének lázongások.  :drying:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #1483 Dátum: 2008. Március 21. - 14:32:21 »
Az az érdekes, hogy ugye a Parlement folyosóin is tilos dohányozni. Nem olyan rég hatalmas botrány volt ebből, mert a Tisztelt Képviselő Urak ott dohányoztak, egy kamera pedig ezt felvette. Pár nap múlva kitiltották a kamerákat a Parlament folyosóiról...
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #1484 Dátum: 2008. Március 21. - 14:42:19 »
Erre az esetre emlékszem. Picit sem egyértelmű... persze a politikusokat sosem büntetik meg. ;)

Az tényleg jó ötlet lenne, hogy betiltsák a szemetelést. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1485 Dátum: 2008. Március 21. - 14:44:45 »
Sepi, volt kocsmád? Bezárt? Olyan még nem hallottam.  :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1486 Dátum: 2008. Március 21. - 14:55:34 »
A politikusok is olyanok, hogy bort isznak és vizet prédikálnak. Ez például szó szerint igaz pár esetben, mint például amikor a belügyminiszter megmondta, hogy nulla toleranciával kell fellépni az ittas vezetés ellen, erre másnap megfogták ittasan a kocsijával. ;D

Egyébként a szemetelés betiltása valóban jó lenne, csak ezzel is az a probléma, hogy nincs megoldva például a kukák helyzete. Rengeteg olyan utca van, ahol egyetlen egy szemetes sincs sehol (főleg vidéken, de a nagyobb városok sem különbek etéren). Hova dobjk az emberek az apró szemeteiket? Én nem azt mondom, hogy ahová esik oda dobja, mert én is a legtöbb apró szemetemet (pzs, üres cigisdoboz, stb) inkább zsebre teszem és a legközelebbi kukába dobom, de jártam már úgy is, hogy a környéken lévő egyetlen kuka le volt láncolva. Így kénytelen voltam mellé dobni a szemetemet. Itt is az a gond, hogy nem annyira a kultúra hiányzik, hanem a megfelelő körülmények. Egy ismerősöm mesélte, hogy elmentek nyaralni új-zélandra. Persze ők is dohányoztak, de mondták, hogy egyetlen egy csikk sem volt az utcákon, helyette viszont minden második ház oldalán ott volt egy kis hamutál, ahová elnyomhatták a cigijüket.

Sepi, volt kocsmád? Bezárt? Olyan még nem hallottam.  :)
Igen, volt. Sajnos több oka is volt, hogy végül bezártam. Egyik fő ok, hogy nagyon kívül esett, a külvárosban volt, így maximum csak a helyi lakosok tévedtek be. De most már hazánkban nem úgy van, mint akár 10 évvel ezelőtt. Sokan már inkább otthon iszogatnak, egyre kevesebben járnak kocsmákba. sok ember már rájött, hogy egyrészt kényelmesebb és sokkal olcsóbb otthon söröznie, mint elmenni kocsmába. A bevásárló központokban megveszi a 100 forintos sörét és a tv előtt bambulva megissza. Így nem fog menni a kocsmába, ahol minimum dupla annyiba kerül a sör, és még nem is biztos, hogy jól érzi magát. Arrafelé is inkább ez volt a jellemző, kevés volt a vendég és sok volt a kiadás, ezért zártam be. Majd fél millát buktam azon az üzleten. Azóta többen is probálkoztak azzal az üzlethelységgel, de eddig mindegyik belebukott.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1487 Dátum: 2008. Március 21. - 15:27:30 »
Én azt hittem a társaság miatt járnak az emberek kocsmába, eldumálni a bajaikat. Otthon egyedül sörözni nem olyan vicces.

Én jártam olyan országban, ahol egyáltalán nem voltak szemeteskukák az utcákon, mégis - vagy épp azért - nem volt semmi szemét eldobva. Megszokták az emberek, hogy hazaviszik az aktuális szemeteiket.  :) Vagy nem tudom. De tetszett.

Ilyet is csak Harry Potterben látni.
http://ajanlo.kapu.hu/video/post.php?id=88ga8fcc8c44e3d54e1
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 21. - 15:34:00 írta kaine »

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:OFF
« Válasz #1488 Dátum: 2008. Március 21. - 17:39:41 »
Kikérem magamnak, hogy az emberek nem járnak kocsmába! A szegedi Havanna belőlem és a lakótársamból él, mivel mindig odajárunk meccset nézni. :D Bár ehhez az is hozzá tartozik, hogy nincs az albérletben kábeltv. ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #1489 Dátum: 2008. Március 21. - 18:24:39 »
A szemetelés betiltása jó ötlet, csak az a nagy probléma, hogy hogyan bizonyítod rá az illetőre, hogy ő dobta el azt a szemetet? Kb be kéne hozzá kamerázni az egész várost...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1490 Dátum: 2008. Március 21. - 18:53:39 »
A fele már bevan.  :nezze: Meg, ha rajtakapják a szemetelőt.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:OFF
« Válasz #1491 Dátum: 2008. Március 21. - 18:59:45 »
ez a baj MO-n, nincsen nekünk kocsmakultúránk. Angliában ez tetszett a legjobban, lehet hogy ott is sokkal (és igen sokkal) jobban járnának az emberek ha megvennék a boltban a sört, de náluk ez már hagyomány, hogy öregek-fiatalok mindannyian lemennek a PUB-ba, söröznek egy jót, vasárnaponként ott ebédelnek is, és jól elvannak max éjfélig (akkor zárnak). MO-n nekem a kocsmáról elsőnek a "paraszt bácsi betér a nagyon gagyi 60 forintos borra" és ott elalszik kép van. Persze szerencsére ez már kezd megváltozni.
Sepi ha meg csak fél millát buktál egy ilyenen akkor örüljél, mert van 1-2 ismerősöm akik hasonlóak után sokat buktak.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1492 Dátum: 2008. Március 21. - 19:05:50 »
Sepi ha meg csak fél millát buktál egy ilyenen akkor örüljél, mert van 1-2 ismerősöm akik hasonlóak után sokat buktak.
Hamar beláttam, hogy nincs jövője a dolognak, és inkább hamarabb kiszálltam, ezért is buktam relatíve ilyen keveset.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #1493 Dátum: 2008. Március 21. - 19:33:33 »
A fele már bevan.  :nezze:
Igen? Az már nem rossz. :D A rajtakapás oké, csakhát ahhoz is szerencse kell hogy pont akkor arra járjon egy rendőr... Vagy pont az eldobás pillanatában kapja le valaki az elkövetőt mobiltelóval. :hehe: De lehet hogy lenne némi visszatartó ereje a törvénynek így is.  :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1494 Dátum: 2008. Március 21. - 20:38:48 »
Kakarotto: csak az a bajom vele, hgy hiába az áremelés akkor is szívni fogja, és rosszab cigi gyorsabb egészségromlás satöbbi.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1495 Dátum: 2008. Március 21. - 20:48:50 »
Most csak úgy eszembe jutott, hogy egy magyar feltaláló kitalált valami új füstszűrőt még pár évvel ezelőtt, amivel persze szokás szerint a magyar szabadalmi hivatal egyáltalán nem foglalkozott, mondván nincs rá igény, és a találmányt végül valamelyik külföldi cég megvette a szabadalmat és azóta jól eltünt a találmány. A találmány lényege az volt, hogy olyan új füstszűrőt talált ki a csávó, amelynek köszönhetően a rákkeltő anyagok több mint 90%-a nem jutott be a szervezetbe, tehát sokkal egészségesebb lett volna a dohányzás (mert persze azt tudjuk, hogy a füstszűrőben lévő anyagok okozzák a leginkább a rákot).

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1496 Dátum: 2008. Március 21. - 20:56:10 »
Idézet
mert persze azt tudjuk, hogy a füstszűrőben lévő anyagok okozzák a leginkább a rákot
?Micsoda?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1497 Dátum: 2008. Március 21. - 20:58:00 »
Abban is van bőven rákkeltő anyag, ami a tüdőben lerakódik, nem csak a nikotin és a kátrány okozza a rákot.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #1498 Dátum: 2008. Március 21. - 21:31:00 »
Lehet, de hidd el, hogy azért ezek okozzák inkább a rákot.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #1499 Dátum: 2008. Március 21. - 21:34:35 »
Persze nem vitatom, de amikor olvastam erről az új szűrőről, amikor történt ez az eset, akkor írták, hogy az ezeknek az anyagoknak is a döntő többségét kiszűrte.