Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982112 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #13700 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 12:05:24 »
Idézet
Mióta van ott?
Tegnap láttam először, pedig majdnem minden nap járok arra.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13701 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 15:24:23 »
Valamelyikőtök nem tudja, hogy ez a mindenkit lebuzizó (szó szerint) képernyőáradat a Batthyány téren mi célt szolgál?
Miféle képernyőáradat van ott? Már ezer éve nem jártam arrafelé.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #13702 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 16:49:50 »
Két helyen volt olyan, hogy elég méretes tv képernyő egymásnak háttal áll háromszög alakban elrendezve, és egy nő néz ki belőle, mintha kémlelné a tömeget, és ha odalépsz, vagy elhaladsz előtte más más stílusban megkérdezi, hogy te meleg vagy, te buzi vagy, stb. de mindig ugyanezt, aztán levág egy szabvány szöveget, hogy ő rögtön kiszúrta, de amúgy semmi baja a melegekkel/buzikkal stb.
Gondolom ez valami pol-korrekt provokáló kampány része, de nem láttam neten se róla semmi infót.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13703 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 16:55:43 »
Lol. :lol: Én se látom benne az értelmet, mert szerintem a melegeket is zavarja, ha kérdezgetik tőlük, hogy buzik-e.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #13704 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 17:01:52 »
Én arra gyanakszom, hogy pont az a cél, hogy a heterókat provokálják ezzel, hogy átérezzék, milyen sz*r megkülönböztetettnek lenni. Csak gondolom élő emberekkel eljátszani ezt nem mernék, mert rögtön pofán vernék őket.
Megint más dolog, hogy az emberek szerintem minimum 70-80 % nagyon is jól tudja, milyen érzés kirekesztettnek lenni, szexuális hovatartozástól függetlenül.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #13705 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 18:01:42 »
Megint más dolog, hogy az emberek szerintem minimum 70-80 % nagyon is jól tudja, milyen érzés kirekesztettnek lenni, szexuális hovatartozástól függetlenül.
Tudnék mesélni...(és nem tg,nem vagyok meleg)  :drying:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13706 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 18:16:41 »
Miben rekesztettek ki? A Pastramin kívül.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #13707 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 18:21:20 »
Ha tippelnem kéne, akkor mint a képregényrajongásba menekülő fiatalok többsége egész iskolai tanulmányai alatt napi rendszerességgel bántalmazták, és megalázták.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #13708 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 20:31:06 »
Miben rekesztettek ki? A Pastramin kívül.
Ouch. :finger:
Ha tippelnem kéne, akkor mint a képregényrajongásba menekülő fiatalok többsége egész iskolai tanulmányai alatt napi rendszerességgel bántalmazták, és megalázták.
Sokat lógsz együtt Zsaklinnnal. ;D
Egyébként majdnem. Nem mindennap és nem ezért menekültem a képregényrajongásba.
Én a 'származásom" miatt voltam (vagyok?) kirekesztett. Általános iskolában én voltam a 'román menekült"aki levetett cuccokkal jár suliba. A 12. osztály végéig az egész iskola 'adományit hordtam.Iskolaköpeny,táska,tornazsák,tolltartó,stb... Amikor átjöttünk tényleg szükség volt segítségre az első pár évben,de utána már lehetett volna saját motyóm,de mindenki annyira megszokta hogy nekünk 'segíteni" kell,hogy már muszájbol azokat kellett hordanom nehogy megsértsük az iskolai közösséget.
A legdurvább 'incidensek" a katonaság alatt történtek. A 'sorsoláson" Én tiszti rangot húztam,de mire kijöttünk a kantinból már sima határőr voltam csak. Azt mondták már minden tiszti hely betelt.Kicsit furcsállottam,de ha akopasz ha nem akarja az első hetei futkosón tölteni akkor nem vitatkozik a rangidőssel. Évekkel később tudtam meg véletlenül hogy a hadnagy nem kedvelte a 'bevándorlókat" és megbundázta dolgokat. Neki köszönhetem azt is hogy Csornára kerültem Sopron helyett,ahol egy orrtörés('véletlenül"megcsúsztam a folyosón) egy lábujjköröm leválás('véletlenül" a lábamra emeltem egy lőszeresládát) és akkor még az egy-két alkalommal megtörténő pokrócban való rugdosás(szigorúan két réteg hogy ne legyenek külsérelmi nyomok) csak mert egyszer visszamertem szólni egy nálam fiatalabb csávónak hogy nem vagyok román. A legutolsó 'balesetem" után visszahelyeztek Sopron-ba,itt csak annyival volt jobb a helyzet hogy írnoki állást kaptam,és szinte mindennap haza tudtam menni. Ez sokat számított.
Miután leszereltem elég sok munkát meg se kaptam a 'hol született?" kérdés után. Lehet mondani hogy odaképzeltem de az emberek arca nem hazudik.Akkoriban meg pláne nem rejtették véka az ilyesmit. A legdurvább munkahely attrocitás az egyik áruházlánc Soproni üzletében a kisfőnők  rendszeresen menekültenek hívott,még a vevőtérben is. Erröl még annyit,hogy igen valóban a román forradalom előtt pár héttel jötünk át,DE.Egyrészt fogalmunk se volt hogy kész forradalom,másrészt teljesen HIVATALOS letelepedési engedéllyel jöttünk át mindanyian.Tehát NEM menekültünk..És éppen ezért erre a szóra kurvárakibebasszottul allergiás vagyok. És még szépen fejeztem ki magam.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 24. - 20:32:49 írta Mero »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13709 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 20:50:29 »
Fura. Több romániai magyarral dolgozom együtt, a közvetlen főnököm is az, aki amúgy ideát debreceni, és sose mesélt egyikük sem ilyesmiről. Szegeden a szerbiai megszállás környékén kaptunk a suliba pár zentait, de ott se voltak incidensek a koleszban sem. Pedig ők tényleg menekültek Milosevicsék elől.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #13710 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 20:57:12 »
Sokat lógsz együtt Zsaklinnnal. ;D
Ez biztos, de ennek nincs köze a feltételezésemhez, csak magamból indultam ki (de jópár ismerősöm alapján nem egyedi jelenség).

Hát igen, a jó öreg katonaság, hogy én mennyire sajnálom, hogy az kimaradt az én életemből. Fateromat annó azért rakták építő "alakulathoz", mert az apja lelkész. Így ő eme hihetetlen bűne miatt csupa börtönviselt emberrel tölthette el azt a 3 évet. Aztán neki is a századírnokság volt ebből a kiút, de ez legalább nem volt kérdés, hogy csak ő lehet, mivel a század többsége nem is tudott írni. egyébként a századukból 2 srác meg is halt a szolid 3 év alatt. Úgyhogy ő nem tartozik a "Mai fiataloknak is szükség lenne a katonaságra, mert ott megtanulják a fegyelmet" dumát szajkózó egyének közé.

Szegeden a szerbiai megszállás környékén kaptunk a suliba pár zentait, de ott se voltak incidensek a koleszban sem. Pedig ők tényleg menekültek Milosevicsék elől.
Milyen kultúrált iskolába jártál. Nálunk már csak úgy presztizs kérdésből is vertek bárkit, aki egy picit is eltért az átlagtól, + a gyengébbeket csak úgy alapból.
Nálunk pl. volt egy román srác a középiskolában, és őt mindenki utálta, + egy jehovistát, ők voltak az állandó céltáblák. Én meg akkor már örültem, hogy nem én vagyok, és így elevickéltem ezt az 5 évet úgy, hogy az osztályból senkivel nem volt semmilyen szintű kapcsolatom.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 24. - 21:05:26 írta Todd »

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #13711 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 21:00:19 »
Fura.
Minden külső szemlélőnek az.
Több romániai magyarral dolgozom együtt, a közvetlen főnököm is az, aki amúgy ideát debreceni, és sose mesélt egyikük sem ilyesmiről.
Hány éve ? Csak azért kérdem mert az utóbbi 15 évben ez a fajta nézet radikálisan csökkent ám.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13712 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 21:21:43 »
Elképesztő.  :o Én soha, semmi hasonlóval nem találkoztam egész életem során. Mármint, hogy bevándorlókat megkülönböztették volna. Egy jehova is volt a középsuliban, de inkább rácsodálkoztunk, és sajnáltuk, hogy nem kap karácsonyi ajándékokat, de senkiben nem volt egy apró ellenérzés sem irányába.
Különben hogy derül ki (később)? Mert megkaptad az állampolgárságot, gondolom, akkor már nem román állampolgár voltál. Mi az, hogy "sorsoláson tiszti rangot húztál"?
A többi brutál durva, sajnálhatod, hogy nem jártál előtte valami küzdősportra. Engem sosem mertek fizikailag bántani a katonaság alatt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13713 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 21:23:55 »
Hány éve ? Csak azért kérdem mert az utóbbi 15 évben ez a fajta nézet radikálisan csökkent ám.
Most 34 éves, már itt tanult egyetemen, tehát legalább 16.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #13714 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 21:43:15 »
Kaine, talgaby. Nem csoda, hogy ti nem tapasztaltatok ilyet, ha nem volt részetek benne. A kívülállók általában ezt abszolút nem látják. Legtöbbször még az okozók sem.
De biztos vagyok benne, hogy a ti osztályotokban is volt olyan gyerek, aki úgy gondol vissza azokra az évekre, hogy az földi pokol volt.
Plusz a nagy átlag az ilyet jó mélyre eltemeti (már az átélés közben is), és nem beszél róla.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #13715 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 21:46:45 »

Különben hogy derül ki (később)?
Jártam egy lánnyal akinek a legjobb barátnője volt a százados lánya. Az ipse meglátott minket valahol,felismert és megkérdezte a lányát hogy honnan simert. aztán figyelmeztette hogy a "magamfajtákkal" vigyázni kell és elmondta neki hogy cseszett ki velem. A csaj meg kedvelt és elmondta nekem.
Mert megkaptad az állampolgárságot, gondolom, akkor már nem román állampolgár voltál.
Csak papíron nem. ;)
Mi az, hogy "sorsoláson tiszti rangot húztál"?
A kopaszokat felsorakoztatták az étkezdén kb. 25fö/sorba.Parancsra mindenki odalépett egy kenyeres kosárhoz és kivet belőle egy cetlit.Ezen voltak a különböző betük.:Ttiszt),Sz(szakács),HÖR(határőr)K(kantinos a.k.a büfés),|stb.
A többi brutál durva, sajnálhatod, hogy nem jártál előtte valami küzdősportra.
Utolag sopankodni kar.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13716 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 22:11:51 »
De biztos vagyok benne, hogy a ti osztályotokban is volt olyan gyerek, aki úgy gondol vissza azokra az évekre, hogy az földi pokol volt.
Ez így van, volt egy duci, szemüveges lány, akit időnként megtéptek a lányosztálytársai. A fiúk közül meg csúfolták páran. Kíváncsi lennék, mi lett vele, de nyilván ő az, aki sosem fog belépni egy közösségi oldalra, mert nem akar találkozni a többiekkel.
Idézet
A kopaszokat felsorakoztatták az étkezdén kb. 25fö/sorba.Parancsra mindenki odalépett egy kenyeres kosárhoz és kivet belőle egy cetlit.Ezen voltak a különböző betük.:Ttiszt),Sz(szakács),HÖR(határőr)K(kantinos a.k.a büfés),|stb.
Továbbra sem világos. Az, hogy így lett valaki szakács, vagy őr, még oké, bár ez is rém fura (nálunk a sorozáson eldőlt, hogy mi lesz valakiből, és a laktanyában már nem volt változtatás), de hogy a tiszteseket így választották ki, az valami vicc. Gondolom, a kantinosnak volt a legjobb.
Idézet
Utolag sopankodni kar.
Hát ja.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:OFF
« Válasz #13717 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 22:25:42 »
Engem is piszkáltak még óvoda kis-és középső csoportjában, de aztán megtanultam kiállni magamért és többet senki sem zavart.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:OFF
« Válasz #13718 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 22:29:48 »
Kaine, talgaby. Nem csoda, hogy ti nem tapasztaltatok ilyet, ha nem volt részetek benne. A kívülállók általában ezt abszolút nem látják. Legtöbbször még az okozók sem.
De biztos vagyok benne, hogy a ti osztályotokban is volt olyan gyerek, aki úgy gondol vissza azokra az évekre, hogy az földi pokol volt.
Plusz a nagy átlag az ilyet jó mélyre eltemeti (már az átélés közben is), és nem beszél róla.

Láttam ezzel a témával kapcsolatban egy nagyon jó filmet: Az osztály (Klass) az iskolai erőszak a fő témája, remek film, nagyon tetszett főleg, hogy nekem is voltak hasonló élményeim. Nézzétek meg :)
Tejet kérek! Csokisat!

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13719 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 22:51:41 »
Én is tudnék mesélni a sulis éveimről, és hogy a két visszatérő rémálmom közül az egyik az, hogy még mindig suliba járok, sokat elmond magától. ;) Bár engem csak azért szívattak, mert kétszer okosabb voltam a többieknél (jó, Krizlinél nem :)), és fizikai szintre soha nem jutott el a dolog (a lányoknak nem ezek a módszereik), attól még gáz volt. Nagyon. Most viszont kicsit azt érzem, akkor lennék a legbölcsebb, ha szépen csendben maradnék. Nem tudok mit szólni, Mero, ez állati durva...


(más: azt hiszem, sokat gépeltem ma... mielőtt el akartam küldeni ezt a postot, ctrl+s-t nyomtam... még az kéne, hogy F5-el akarjam elküldeni... :stupid:)