Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 982043 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:OFF
« Válasz #13800 Dátum: 2012. Október 27. - 14:29:59 »
Speciel engem se kavar fel túlságosan..
Kb. 20 éve voltam ott és azt se élvezetem emlékeim szerint.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13801 Dátum: 2012. Október 27. - 14:33:20 »
Egy pad van velük szemben, ott lehet leülni, meditálni...stb.
Láttam azt a fekete márványpadot, a tanítványom jó sok képet készített a helyszínen - és kétszer is járt ott.
Hát igen, nála nagyobb jelentőségű ember nem sok volt abban az időben - Kínában pedig egy sem.

zozi: Ha tényleg megnyílik egy a Duna-parton, akkor talán jobb is, mert jobb helyen lenne. Ha viszont végleg bezárják, az gáz. Mindenesetre a lányomat elvittem a nyáron még utoljára, biztos, ami biztos.
Nagyjából semmit. Még mielött bezárják kéne ott forgatni egy Silent Hill filmet, mert max arra jó a régi hullámvasút.
Ekkora fa hullámvasút nincs több Európában, már műemlék is egyben. Én mindig szerettem a Vidámparkot. Egészen régen a Gokart miatt, a Ciklon miatt, meg a játékterem miatt is - amikor még nem voltak játéktermek mindenhol.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:OFF
« Válasz #13802 Dátum: 2012. Október 27. - 15:05:02 »
Nagyon jó volt a vidámpark, sajnálom a Bp.-it. De itt is volt egy nagyon jó ahol én lakom, ez lett belőle:

http://www.youtube.com/watch?v=DCqGhjGdwZ4

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13803 Dátum: 2012. Október 27. - 15:48:53 »
Egyébként a vidámpark számomra mindig az az intézmény volt, ahová tudtam, hogy na oda nem megyünk be, mert rohadt drága.
Ezzel én is így vagyok, hogy drága, viszont ugyanakkor gyerekkoromban azért többször is voltam ott, emiatt van benne egy kis nosztalgiafaktor is számomra. Ahogy Kaine is írta, a játéktermek, dodzsem, barlangvasút stb. gyerekfejjel tök poén dolgok voltak. Szóval én kicsit sajnálom, hogy bezár, de nem azért mert mindennap oda rohangálnék, ha megmaradna, hanem inkább gáznak tartom, ha "vidámpark nélküli főváros" leszünk. Viszont:

"A tervek szerint a Vidám Park területét a Fővárosi Állat- és Növénykert kapná meg, amely nem rendelkezik elegendő területtel, bővítése évek óta napirenden van.   
Az állatkert a Vidám Park műemléki játékait tovább üzemeltetné."


Ezt tök jó ötletnek tartom (ha már megmenteni úgysem lehet a vidámparkot). Az állatkert úgyis nagyon népszerű és sikeres most, nagyobb területhez jutnának, és ha üzemeltetik a műemlék játékokat, akkor egy jegy áráért nem csak állatkerti nézelődést kap az ember, hanem egy kis "vidámpark feelinget" is (még ha a játékok használatáért külön fizetni is kell majd nyilvánvalóan).
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13804 Dátum: 2012. Október 27. - 16:22:26 »
Nagyon jó volt a vidámpark, sajnálom a Bp.-it. De itt is volt egy nagyon jó ahol én lakom, ez lett belőle:
Nagyon tuti kis videó volt! Todd, ide lehetne jönni Silent Hillt forgatni. :) (Jövő héten lesz az új SH-film bemutatója, ha megnézitek, látni fogjátok, mire gondoltunk).  :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13805 Dátum: 2012. Október 27. - 17:00:20 »
Én szerintem utoljára a tizes éveim elején voltam és már akkor is alig vártam, hogy átmenjünk végre az állatkertbe. ;D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13806 Dátum: 2012. Október 27. - 18:57:33 »
A Vidámparkot én se sajnálom, az állatkert bővítésének viszont örülök, az egy nagyon színvonalas hely már most is.

De itt is volt egy nagyon jó ahol én lakom, ez lett belőle:
http://www.youtube.com/watch?v=DCqGhjGdwZ4
Hú, ez nagyon komoly. A cím meg az első pár másodperc alapján valami baromságra számítottam, aztán már a nyitásnál kikerekedett a szemem.

Idézet
és ha üzemeltetik a műemlék játékokat, akkor egy jegy áráért nem csak állatkerti nézelődést kap az ember, hanem egy kis "vidámpark feelinget" is
Ha eddig veszteséges volt üzemeltetni, akkor gondolom, ezután sem lesz másképp. Hagyni kellene a fenébe őket.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13807 Dátum: 2012. Október 27. - 19:34:07 »
Színvonalas az Állatkert? Szerintem kritikán aluli. Kábé olyan, mint ezelőtt 30 évvel. Menj el a nyíregyházi állatkertbe, az színvonalas.  ;)
Ha eddig veszteséges volt üzemeltetni, akkor gondolom, ezután sem lesz másképp. Hagyni kellene a fenébe őket.
Műemlék...

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13808 Dátum: 2012. Október 27. - 19:57:14 »
Ha eddig veszteséges volt üzemeltetni, akkor gondolom, ezután sem lesz másképp. Hagyni kellene a fenébe őket.
Az egész vidámparkot összességében veszteséges volt üzemeltetni, viszont ha bezárják, akkor már csak a műemlék játékok maradnak meg, vagyis kevesebb dolgot kell üzemeltetni. Nem azt mondom, hogy így nyereséges lenne, ezt nem tudhatjuk, de mivel ezek műemlék játékok, ígyis-úgyis gondoskodni kell a karbantartásukról, és akkor már inkább legyenek használatban, visszatermelve egy kis pénzt (vagy legalább csökkentve a veszteséget), minthogy üresen porosodva menjenek tönkre. Plusz ez az Állatkertnek is jó lehetőség és reklám lenne, hogy bővítsék a kínálatukat. Két gorillanézegetés között lehet hullámvasutazni egy kicsit. ;D (Amúgy szerintem szarul is nézne ki, ha az állatkert végébe sétálva csak az elhagyatott üres játékokat látnák a vendégek...)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13809 Dátum: 2012. Október 27. - 21:56:35 »
Színvonalas az Állatkert? Szerintem kritikán aluli. Kábé olyan, mint ezelőtt 30 évvel. Menj el a nyíregyházi állatkertbe, az színvonalas.  ;)
Igen, nekem tetszett. A nyíregyháziban nem voltam, simán lehet, hogy az még jobb.

Idézet
Ha eddig veszteséges volt üzemeltetni, akkor gondolom, ezután sem lesz másképp. Hagyni kellene a fenébe őket.
Műemlék...
Nem azt mondtam, hogy dózereljék le, hanem hogy ne lehessen felülni rájuk. "Múzeumként" kevesebbe kerülne megtartani őket.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13810 Dátum: 2012. Október 28. - 00:58:09 »
Színvonalas az Állatkert? Szerintem kritikán aluli. Kábé olyan, mint ezelőtt 30 évvel. Menj el a nyíregyházi állatkertbe, az színvonalas.  ;)
Igen, nekem tetszett. A nyíregyháziban nem voltam, simán lehet, hogy az még jobb.
A pesti is színvonalas, mióta pár éve felújították. :) Az más kérdés, hogy a nyíregyházi még annál is jobb. :)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13811 Dátum: 2012. Október 28. - 02:46:29 »
mióta pár éve felújították
Na, azért, nem tűnt az nekem 30 évesnek.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:OFF
« Válasz #13812 Dátum: 2012. Október 28. - 21:07:21 »
Nagyon tuti kis videó volt! Todd, ide lehetne jönni Silent Hillt forgatni. :) (Jövő héten lesz az új SH-film bemutatója, ha megnézitek, látni fogjátok, mire gondoltunk).  :)
jaja, tényleg jó kis helyszín lenne. Amúgy tegnap megnéztük párommal az első Silent Hill filmet, hogy ezzel hangolódjunk a 2. részre. Tetszett neki+ rákattant ő is Mary Elizabeth McGlynn-re.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #13813 Dátum: 2012. Október 28. - 21:33:05 »
Helyes, terjeszd az igét. :) A 2. filmben lehet, hogy lesz pár új szám, mert terveznek végre soundtracket is hozzá.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13814 Dátum: 2012. Október 29. - 08:23:32 »
Not to be political, ezt találtam az előbb,  talán érdekel titeket. Már csak a zombik miatt is. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13815 Dátum: 2012. Október 29. - 09:31:51 »
Heh, és a vicc az, hogy mennyire igaza van. Whedon egy jó fej. (Mondjuk valahol ott lenne egy kisebb apokalipszis, ha a mainstream képregényírók akármelyike kiállna egy republikánus jelölt mellett. ;D)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:OFF
« Válasz #13816 Dátum: 2012. Október 29. - 11:12:12 »
Valahogy sejtettem, hogy neked tetszeni fog. :lol:

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:OFF
« Válasz #13817 Dátum: 2012. Október 29. - 21:48:49 »
Egy nem túl vidám rész a mai napomból: a vonaton ki lettem rabolva néhány roma származású fiatalember által, pénzt zsákmányoltak, de legalább voltak oly kedvesek, hogy a mobilt/laptopot nálam hagyták. Gondoltam rá, hogy ökölharcba bocsátkozom velük, de mivel nem vagyok Kaine, hogy elővegyem a harcművészeti tudásom, meg egyébként sem vagyok egy harcias alkat így inkább hagytam a dolgot. De legalább nem lettem laposra verve. :-\
Tejet kérek! Csokisat!

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:OFF
« Válasz #13818 Dátum: 2012. Október 29. - 21:55:26 »
Sajnálom :'(
Nálunk osztálykiránduláson hazafelé Komáromból-Budapestre két srác leült a ,mellettünk lévő ülésekre és amikor elmentünk el akarták venni az osztálytársam okostelóját a kalauz kísérte őket le a vonatról még mielőtt elvihették  volna.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #13819 Dátum: 2012. Október 29. - 22:18:28 »
Morbius: huh, ez durva lehetett! De szerencsésen megúsztad legalább. Hányan voltak?
Jellemző, hogy pont a vonaton rabolnak, ahol az áldozat nem tud csak úgy nyúlcipőt húzni... Bár ez megfordítva is igaz, ők se tudnak csak úgy lelépni, mondanám hogy hívni kell a rendőrséget, de aztán hogy foglalkoznak-e az üggyel... :roll:
Amúgy igen, az önvédelmet oktatók, illetve a szakértők azt szokták mondani, hogy ilyen esetben jobb odaadni a lóvét, és így megelőzni a nagyobb bajt, főleg, ha nem vagy level 70-es harcművész. Mondjuk szerintem szerencséd volt, hogy ezek a "nyugisabb" fajta romák voltak, és nem estek neked csak úgy szórakozásból.
Bár én nem tudom, hogy döntenék hasonló helyzetben, nagyon örülök, hogy nem kerültem még ilyen szituba, remélem nem is fogok....
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.